Praha – Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu další dva kandidáty na ústavní soudce. Jsou jimi dosavadní člen Ústavního soudu Jan Musil a expert na evropské právo Jiří Zemánek. Horní komora má jejich nominaci projednat do 10. ledna příštího roku, uvedla na svém webu. Termínem projednání by se dnes měl zabývat senátní organizační výbor.
Praha - Složitá ekonomická situace se v posledních dvou letech odrazila i v přístupu firem ke škodám, které způsobí jejich zaměstnanci. Stále více společností totiž požaduje, aby zaměstnanci zaplatili škodu, kterou způsobí v práci. Ať už se jedná o nabourané auto nebo chybnou objednávku. Proto se vyplatí se pro tento případ pojistit.
Kralupy nad Vltavou – Jedna z učeben kralupské střední odborné školy a středního odborného učiliště se v úterý proměnila v pokusnou laboratoř. Obsadili ji totiž studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Mirek a Mirka, aby svým mladším kolegům ukázali, jak může být chemie zábavná a zajímavá.
Praha – ČSSD chce jednat o revizi církevních restitucí se zástupci církví. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka už požádal o schůzku kardinála Dominika Duku a předsedu Ekumenické rady církví Joela Rumla.
Praha – Vyjednávací týmy ČSSD a ANO o nové vládě by se mohly podle předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky opět sejít koncem tohoto nebo začátkem příštího týdne. Zhodnotily by debaty odborných stranických skupin o programech. Diskuse se konají tento týden. Příští týden by se měly scházet expertní skupiny ČSSD a KDU-ČSL, řekl dnes novinářům Sobotka.
Praha – Přesně za týden se sejde volební sněm pražské ODS. Delegáti, rozdělení zhruba na dva stejně silné tábory se střetnou hlavně ve volbě předsedy. Ten stávající exprimátor a čerstvě zvolený poslanec Bohuslav Svoboda hodlá stůj co stůj šéfovské křeslo obhájit s tím, že „kmotrům se neustupuje, kmotry je potřeba definitivně vyhnat, což se už částečně podařilo".
Pardubice – Historicky první memorandum mezi Pardubickým krajem a státem o prioritních investicích v dopravě podepsali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a ministr dopravy Zdeněk Žák.
Praha - Seat uvádí na český trh model Toledo pro rok 2014. Vůz, který se vyrábí v České republice, dostává nový naftový motor a celou řadu především technických vylepšení.
Bratislava – České aerolinie (ČSA) v prosinci po více než dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy. Dopravce ze začátku nabídne šest zpátečních spojů týdně, od března příštího roku bude mezi oběma metropolemi provozovat s výjimkou soboty dva lety denně. Po příletu do Bratislavy budou stroje ČSA pokračovat v letu na nové lince ze slovenské metropole do Košic.
Nová Paka – Dne 13. října zorganizovala TJ Spastic Sport Praha o. s. z pověření České federace Spastic Handicap o. s. otevřený turnaj v OZP Cupu III. ligy v boccie.
Jičín – Pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje se v hale jičínského sportovního areálu v sobotu 9. listopadu odehrála charitativní florbalová akce ve prospěch projektu florbalové unie „Střílejte na vozíčkáře" .
Šumperk – Branami šumperského podniku Pars projela opět tramvaj. Firma totiž získala významný kontrakt pro Plzeňské městské dopravní podniky, v Šumperku se budou tyto dopravní prostředky spravovat. Pro zaměstnance firmy je to dobrá zpráva, díky zakázce se podaří zachovat pracovní místa.
Hranice – Až k příslušníkům Policie České republiky se ve čtvrtek ráno dostaly spory majitelů uvnitř společnosti RSPM Praha s.r.o., bývalého podniku MTH v Hranicích.
Olomouc – Jeho píseň Rosa na kolejích nesmí už desetiletí chybět u žádného táboráku. Písničkář Wabi Daněk však nestárne, točí nové desky a spolupracuje s mladou kapelou. Pokud má však pocit, že je moc mladý, jde si zahrát se svým dlouholetým přítelem Miroslavem Dvořáčkem, s nímž vystoupí i v sobotu 16. listopadu na festivalu blue- grass a country folkové hudby Bystřické banjo ve Velké Bystřici.
Vrchlabí - Sedmým kolem pokračovaly ligové soutěže kuželkářů. Hráči Vrchlabí cestovali v sobotu na dráhy Českých Velenic, odkud si odvezli pohodlné vítězství.
Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) odhalil chyby u všech ze 183 kontrolovaných fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem nad jednu MW, které získaly licenci v závěru roku 2010. Závažné nedostatky mělo 28 procent spisů. Na dnešní tiskové konferenci to oznámila předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové a dodala, že úřad proto podal 56 trestních oznámení, některá z nich i na elektrárny ze skupiny ČEZ. Kromě toho ERÚ odhalil 233 fotovoltaických elektráren s podezřele vysokým množstvím vyrobené elektřiny.
Praha /VIDEO/ – Dopaden byl další asijský gang padělatelů textilu. Těmito slovy uvedla ve čtvrtek Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu informaci o zásahu pražských celníků, kteří během druhého listopadového víkendu vyklízeli pronajatý rodinný dům v Praze 4, sloužící jako manufaktura na výrobu padělků značkového oblečení.
Praha – Konečný verdikt by měl ve čtvrtek vynést odvolací senát Vrchního soudu v Praze v případě 40leté Renaty K. z Mostu, která podle obžaloby v minulosti zapojovala do sexuálních hrátek s manželem i své dítě, mužovu nevlastní dceru. A nejintenzivněji prý od roku 2005 do října 2007. V době, kdy bylo dívce 12 – 14 let! Vše navíc zřejmě začalo již v roce 2004. Ústecký krajský soud jí za to vyměřil pět let vězení – proti tomuto trestu se ale na místě odvolala.
Nymburk – Stoprocentní. Juniorští basketbalisté Nymburka hrající v kategorii U19 vyhráli další dva zápasy nejvyšší soutěže. Soupeřem jim byly celky Sparty Praha a Písku.
Třinec – K pouhým dvěma bodům ze dvou domácích klání se dopracovali hokejbalisté extraligového Třince. Podruhé v řadě prohráli na nájezdy, tentokrát s Ústím nad Labem.
Praha – Konečný verdikt by měl ve čtvrtek vynést odvolací senát Vrchního soudu v Praze v případě 40leté Renaty K. z Mostu, která podle obžaloby v minulosti zapojovala do sexuálních hrátek s manželem i své dítě, mužovu nevlastní dceru. A nejintenzivněji prý od roku 2005 do října 2007. V době, kdy bylo dívce 12 – 14 let! Vše navíc zřejmě začalo již v roce 2004. Ústecký krajský soud jí za to vyměřil pět let vězení – proti tomuto trestu se ale na místě odvolala.
Praha, Jeřišno - V pátek 8. listopadu se zástupci neziskové organizace Fantazáci zúčastnili slavnostního vyhlášení soutěže Cesta k druhým, které se konalo v holetu Barceló v Praze.
Praha /ROZHOVOR/ – Svou patnáctiletou existenci oslaví už v pátek koncertem v pražské Incheba Areně populární rocková parta Škwor, tvořená Petrem Hrdličkou, Leo Holanem, Tomášem Kmecem a Martinem Pelcem. Kulisa koncertu bude více než důstojná – prostory haly mají být totiž zaplněny do posledního místa.
Praha 10 – Za okny svítí podzimní sluníčko, rodiče si jdou pro své děti do družiny a já kráčím do budovy Základní školy Hostivař nedaleko ekologického střediska Toulcův dvůr. Projdu přes vrátnici kolem žlutých šatních skříněk ke hnědým polstrovaným dveřím, za kterými skupina více než třiceti žáků a žákyň deváté třídy sleduje na promítacím plátně dokument o člověku, který mezi ně za chvíli zavítá osobně.
Velká Bystřice – Folk a trampská muzika bude znít Velkou Bystřicí na Olomoucku. V sobotu 16. listopadu, se v místním kulturním domě Nadační koná Bystřické banjo. Letos je to už patnáctý ročník tradičné hudební přehlídky.
Praha - Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) potrestala všechny arbitry, kteří řídili středeční utkání 19. kola extraligy mezi Třincem a Spartou. Chybně totiž neuznali gól hostujícího Jana Buchteleho v rozhodujících nájezdech a i díky tomu Oceláři vyhráli 3:2.
Praha - Optimismus trval jen krátce. Jedno čtvrtletí, přesněji řečeno. Zprávy o tom, že česká ekonomika se po nejdelší recesi v historii začala opět mírně zvedat, včera vymazal nový odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ) pro třetí kvartál roku.
ZOO Praha se snaží obnovit chov vzácné hyeny čabrakové, do zahrady se proto vrátila samice Afričanka. Odchov těchto zvířat je v ZOO velmi problematický, Afričanka se však už úspěšně rozmnožila v zahradě ve Velké Británii. ZOO o tom informovala v tiskové zprávě.
Praha – Nejlepší obranou je útok. Na tuhle zásadu se v noci na středu zřejmě rozpomněl řidič auta, podezřelý se spáchání několika přestupků. Obvinil totiž z napadení strážníky Prahy 4, kteří se jeho počínáním v dopravě zabývali. Záznam kamery, jíž byla hlídka vybavena a která zákrok zachytila, ale napovídá, že muž spíš jen hrál divadýlko. Nezdá se totiž, že by mu kdokoli ubližoval.
Praha /VIDEO/ – Jedno auto vykradli a druhé rovnou ukradli, když v tom prvním našli klíčky. Dvojici zlodějů hledají od poloviny září kriminalisté III. obvodu pražské policie. Protože přijít na stopu pachatelům se zatím nepodařilo, detektivové zveřejnili kamerové záběry a žádají veřejnost o pomoc. Jakékoli poznatky k totožnosti či místu pobytu podezřelých nebo jejich pohybu přivítají na lince 158.
Praha – Opilý byl tak, že nemohl ani stát, ale napadnout záchranáře, kteří mu přijeli na pomoc, dokázal s nebývalou čilostí. To je případ 32letého agresora se 3,6 promile alkoholu, který ve středu odpoledne ležel na zemi v Černokostelecké ulici v pražských Strašnicích.
Praha – Už příští měsíc se sejde ustavující schůze hnutí Starostové pro Prahu. Přestože jeho přípravný výbor má zatím jen tři členy, hnutí má ambici obsadit po příštích komunálních volbách křesla v městském zastupitelstvu a směle konkurovat velkým, avšak v poslední době oslabeným politickým stranám ODS, ČSSD, ale i TOP 09.
Praha /FOTOGALERIE/ – Víte, jak obeplout svět, aniž byste opustili jeden prostor? Umožní vám to výstava, kterou ve čtvrtek otvírá Národní muzeum v Náprstkově muzeu v Praze a jmenuje se Čas zámořských objevů. Je součástí šířeji koncipované expozice Peníze, kterou připravuje muzeum na sezónu 2013/2014, a provede vás dobou, kdy Evropané začali odkrývat nepoznaná území. Věřte, že svět mořeplavců, domorodců, otroků i misionářů má svoji magii.
Praha, Litvínov - Kontrakt za miliardy korun. Takový je obchod, který mezi sebou uzavřely dvě firmy podnikající na Mostecku. Dohoda mezi Unipetrolem RPA a Severní energetickou na dodávky uhlí pro příštích až osm let napomůže stabilitě obou společností i zaměstnanosti.
Nymburk – Volejbalisté Nymburka sehráli další dvě střetnutí první ligy na hřištích soupeřů. Nejprve proti silnějšímu týmu ČZU Praha B, poté změřili své síly s VK Kladno.
Jihlava - Námořník Zdeněk Šustr a bývalý zaměstnanec cestovní společnosti s ručením omezeným Jachty plachty, si u jihlavského okresního soudu vyslechl rozsudek za zločin podvodu. Hrozil mu až osmiletý trest. Nakonec vyvázl s podmínkou.
Praha – Čeští občané mohou ode dneška cestovat do Kanady bez víz. Zrušení vízové povinnosti, která platila od července 2009, potvrdil dnes kanadský velvyslanec Otto Jelinek. Rád by to udělal dříve, bylo však prý nutné změnit celý kanadský azylový systém. Kanada víza pro Čechy požadovala právě kvůli vysokému počtu občanů, kteří v zemi hledali azyl. Česká diplomacie krok přivítala, navrhne zrušení víz pro kanadské diplomaty.
Praha – Už příští měsíc se sejde ustavující schůze hnutí Starostové pro Prahu. Přestože jeho přípravný výbor má zatím jen tři členy, hnutí má ambici obsadit po příštích komunálních volbách křesla v městském zastupitelstvu a směle konkurovat velkým, avšak v poslední době oslabeným politickým stranám ODS, ČSSD, ale i TOP 09.