Podle informací Deníku už je v plánu další řada seriálu Metoda Markovič, a to má první série nazvaná Metoda Markovič: Hojer za sebou jen uvedení pro novináře a pozvané hosty a na platformě Voyo poběží od 26. ledna. V úvahách tvůrců a producentů už navíc figuruje série třetí. Kdo vlastně byl proslulý vyšetřovatel Jiří Markovič?
Podle informací Deníku už je v plánu další řada seriálu Metoda Markovič, a to má první série nazvaná Metoda Markovič: Hojer za sebou jen uvedení pro novináře a pozvané hosty a na platformě Voyo poběží od 26. ledna. V úvahách tvůrců a producentů už navíc figuruje série třetí. Kdo vlastně byl proslulý vyšetřovatel Jiří Markovič?
Začátek roku 2024 jsme v Tenisové rodině rozjeli 13. ledna skvělým turnajem smíšených párů v hale v České Lípě. A povedl se nám naprosto úžasně. V konkurenci 15 párů z několika krajů a Prahy jsme si užili jak jednotlivé zápasy, tak turnaj jako takový.
Prozatím neznámý pachatel napadl v ulici U Hostavického potoka ženu sekerou a zranil ji na hlavě. Do pátrací akce policisté zapojili i vrtulník. Kriminalisté nevyloučili, že útok může souviset s nálezem mrtvého může u rybníka v Kyjích.
Po porážce v derby v Kadani seděl smutně chomutovský Filip Gedeon na lavičce a oči upíral do palubovky. Nebylo mu do řeči. Jeho tým padl těsně 5:6 rozhodujícím vlastním gólem. Gedeon především viděl chyby, které jeho celek srazily a nedovolily mu myslet na bodový zisk.
/FOTO, VIDEO/ Heroutovi z Berouna jako jedna z prvních rodin v regionu získali v rámci podpory rodin s dětmi s mentálním postižením, takzvaného homesharingu, hostitele pro syna s Downovým syndromem se znaky autismu. Čtrnáctiletému Lukášovi se několikrát v měsíci věnuje Daniela z Kladna. Rodin, které by uvítaly hostitele, je ale v Česku dvacetkrát více než hostitelů.
Ve třech muzeích - v Praze, v Brně i v Ostravě - probíhají motoristické výstavy. Kromě toho někteří příznivci aut a motocyklů nedrží zimní spánek. Podívejte se na naše tipy na motoristické víkendové akce o posledním lednovém víkendu, které můžou stát za vaši pozornost.
Kam po maturitě? Toť otázka. Zájemcům o studium napověděl veletrh Gaudeamus v Praze. Pánové Šimek a Grossmann by vtipně řekli: Stačí naslinit prst a hned poznáte, kam vane vítr…
Pavel Kyselák, člen Obce spisovatelů ČR, pochází z Moravy. Od roku 1981 žije v Praze. Své literární příspěvky otiskuje v místních i celostátních novinách a časopisech. Přispívá rovněž do Českého rozhlasu.
Secesní VIP salonek ve Fantově budově Hlavního nádraží v Praze nově zdobí elegantní svítidla, která pro toto ikonické místo vytvořili skláři z Kamenického Šenova. Navrhla je mladá designérka Tereza Drobná, jejíž cílem bylo doplnit krásné prostory svítidlem, které bude připomínat drahý šperk.
Secesní VIP salonek ve Fantově budově Hlavního nádraží v Praze nově zdobí elegantní svítidla, která pro toto ikonické místo vytvořili skláři z Kamenického Šenova. Navrhla je mladá designérka Tereza Drobná, jejíž cílem bylo doplnit krásné prostory svítidlem, které bude připomínat drahý šperk.
První liga volejbalistů dohraje v pátek svoji dlouhodobou část. Ve čtvrtfinále, a tedy boji o postup do nejvyšší soutěže, bude pokračovat Sokol Bučovice, druhý zástupce okresu TJ Holubice bude hrát skupinu o udržení.
Ve středu 24. ledna Ústavní soud v Brně rozhodl, zamítl návrh opozice, seniorům se nic vracet nebude. Taková je realita! Ve stejný den ústecká organizace Svazu tělesně postižených v České republice z.s. jednala o novém vedení. Po devatenácti letech končí ve funkci předsedkyně Milena Černá. Novou předsedkyní je Jarmila Pernerová.
Když legenda slaví, popřejme jí zdraví. Luboš Kubík je hráč s vytříbenou levačkou, který měl mimořádně bohatý fotbalový život. Trénoval a hrál v Anglii, Itálii, Francii, Německu a USA, podal si ruku se třemi prezidenty USA i anglickou královnou. Roky spolupracoval také s Masarykovou základní školou v Dolní Rovni. Všichni mu přejeme hlavně pevné zdraví a stálou radost z aktivního pohybu při sportu.
Česko vesluje je celorepubliková soutěž pro druhý stupeň základních škol, který pořádá Labe Aréna ve spolupráci s ČVS. V tomto školním roce je o to zajímavější, že Český veslařský svaz dostal pověření od FISA k uspořádání Mistrovství světa 2024, a zároveň jde o mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Nejlepší týmy z městských kol celé ČR se jako předskokani zúčastní ve čtvrtek 22. února v Praze v hale O2 Universum velkého finále soutěže Česko vesluje v rámci zahájení mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažeru.
Jan Blažej Santini-Aichel (1677 - 1723) souvisí s pojmem „barokní gotika“. Vyučený kameník a malíř, ale povoláním architekt, proslul jako tvůrce staveb osobitého stylu - ať se jednalo o chrámy, kostely, kaple, paláce, zámecká sídla nebo budovy pro hospodářské využití. Vždy jim vtiskl neobvyklou vizuální podobu a Santiniho autorství lze proto zpravidla rozeznat mezi množstvím významných děl jeho uměleckých kolegů.
Florbalový Tatran Střešovice čeká o víkendu jeden z vrcholů sezony. Pražský klub se v Poháru mistrů probojoval až do finále a o prvenství v této prestižní soutěži se v sobotu utká v našem hlavním městě se švédským Falunem. „Vždycky jsem doufal, že si takový zápas někdy zahraju. Pro mě osobně je to určitě jeden z vrcholů,“ říká před velkým duelem Martin Šindelář, který zažívá finále jak z pozice hráče, tak z pozice marketingového manažera Tatranu.
Vezou se na dlouhodobé vítězné vlně. Florbalisté FBŠ ATT Gorily Plzeň porazili ve víkendovém utkání 18. kola divizní skupiny B domácí Jindřichův Hradec vysoko 12:4, uspěli za tři body podvanácté v řadě a drží se na prvním místě tabulky o dva body před Draky z Říčany, kteří však mají oproti západočeského celku ještě jeden zápas k dobru.
Většině lidí v České republice daň z nemovitých věcí narostla, a budou tedy za své byty, domy či pozemky platit více. Moravské Budějovice jsou výjimkou. Město snížilo koeficient a lidé ušetří. V Třebíči či Náměšti nad Oslavou však s koeficientem směrem dolů již hýbat nešlo.
Vezou se na dlouhodobé vítězné vlně. Florbalisté FBŠ ATT Gorily Plzeň porazili ve víkendovém utkání 18. kola divizní skupiny B domácí Jindřichův Hradec vysoko 12:4, uspěli za tři body podvanácté v řadě a drží se na prvním místě tabulky o dva body před Draky z Říčany, kteří však mají oproti západočeského celku ještě jeden zápas k dobru.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Desítky let ji měly na očích generace Zábřežanů, donedávna však nikdo netušil, že hledí na cenné umělecké dílo. Opona zábřežského kulturního domu se během rekonstrukce budovy dočká restaurování. Podle odborníků se jedná o výjimečné dílo v celém Česku.
Autobusy z Prahy a Brna mohou lidé cestovat v letní sezoně do oblíbených přímořských destinací v Chorvatsku. Soukromý dopravce RegioJet už zahájil předprodej jízdenek.
Jindřichův Hradec hledá nového provozovatele městské hromadné dopravy. Ten by měl zajišťovat dopravu ve městě a jeho místních částech příštích deset let. Rada města už odsouhlasila parametry pro zadání veřejné zakázky. Nový dopravce bude muset splnit požadavky na ekologii dopravy, vyšší počet autobusů i najetých kilometrů. Přibude zároveň i nová lokalita, kterou bude MHD obsluhovat.
Exponát umístěný ve výloze Window Gallery vyvolal mezi obyvateli Přerova bouřlivé reakce. Kontroverzní dílo umělkyně Margarity Ivy totiž tvoří mumifikovaná černá kočka za sklem. Zatímco někteří lidé žádají o jeho okamžité odstranění, jiní tvorbu umělkyně obhajují.
/VIDEO, FOTO/ Ohýbání práv člověka, který bydlí v nájmu, může vést až k bizarním situacím. Zkušenost s prodlužováním smlouvy pouze o měsíc nebo dva má nájemnice Romana Kocourková. O příběh vymáhání kauce se podělil čtyřiadvacetiletý Vojtěch Michal.
Florbalový Tatran Střešovice čeká o víkendu jeden z vrcholů sezony. Pražský klub se v Poháru mistrů probojoval až do finále a o prvenství v této prestižní soutěži se v sobotu utká v našem hlavním městě se švédským Falunem. „Vždycky jsem doufal, že si takový zápas někdy zahraju. Pro mě osobně je to určitě jeden z vrcholů,“ říká před velkým duelem Martin Šindelář, který zažívá finále jak z pozice hráče, tak z pozice marketingového manažera Tatranu.
Je tu šlágr odvetné části mužské extraligy ve stolním tenise! Obhájce titulu HB Ostrov Havlíčkův Brod míří do Prahy, kde změří síly s El Niněm, největším rivalem v posledních sezonách.
ANKETA/ Bouřlivé reakce vyvolal mezi Přerovany exponát, umístěný ve Window Gallery v Komenského ulici. Kontroverzní dílo umělkyně Margarity Ivy, znázorňující mumifikovanou černou kočku za sklem, místní šokovalo. Zatímco někteří lidé žádají o jeho okamžité odstranění, jiní tvorbu umělkyně obhajují.
Jedna z mládežnických kategorií futsalového Olympiku nebude ani v letošním roce chybět na prestižním Final four. Dorostenci Mělníka potvrdili účast na závěrečném turnaji vítězstvím v posledním utkání základní části celostátní soutěže, po kterém v tabulce obsadili druhé místo.
Značně nevhodnou formou se rozhodl „žertovat“ osmašedesátiletý muž z Otrokovic. Na sociální síti Facebook sdílel v minulém týdnu fotografii, na které stojí mezi stromy v lese a drží střelnou zbraň. Snímek doplnil popiskem, že procházky v Klánovickém lese „patří k jeho oblíbeným“. Případnou nezákonnost mužova počínání nyní prověřují kriminalisté.
Zveřejňujeme jména zesnulých, s nimiž se jejich blízcí rozloučili nebo rozloučí v týdnu od 22. do 28. ledna v pardubickém krematoriu. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.
/FOTO, VIDEO/ Z prvního patra historického nádraží ve Světlé nad Sázavou zní rachot sbíječek. Už skoro rok se v budově místo drážních zaměstnanců pohybují zedníci. Nádražní budova prochází obrovskou proměnou. Důvodem je nejen stav objektu, ale i fakt, že ve Světlé bude stavět plánovaná rychlodráha. Stará budova už nevyhovuje. Po skončení stavby dostane úplně jiný vzhled. Především uvnitř a v okolí. Originální červenobílá fasáda zůstane zachována.
Omezení hluku z provozu i dopadů na ovzduší zahloubením trasy dálnice D0 do zářezu? To lidem z okolí budoucí části Pražského okruhu severně a severovýchodně od Prahy nestačí. Požadují přestěhování pod zem s vybudováním tunelů – byť to náklady na stavbu zdvojnásobí a vlastní výstavba také přinese větší zátěž pro životní prostředí. Radnice ale mají jasno: bez splnění svých požadavků budou dobudování jedné z chybějících částí okruhu odmítat.
/FOTO,VIDEO/ Do druhé osmifinálové bitvy EHF European Cupu se Skopje sice naskočila brankářka Kynžvartu Adéla Srpová až ve druhém poločase, přesto se po zásluze stala nejlepší hráčkou duelu. Svými skvělými zákroky pobláznila nejen ochozy chebské D-Produkt Arény, ale také své spoluhráčky, které zažily jednu velkou házenkářskou jízdu, která sice skončila po těsné prohře v osmifinále, ale přesto Kynžvart se loučil s evropskou scénou se vztyčenou hlavou. Jak viděla rozhodující bitvu právě brankářka Kynžvartu, a co označila za klíčové, to prozradila v našem rozhovoru.
Klub česko-německého partnerství byl založen 3. října 2018 jako facebooková skupina, která má nyní kolem 7 000 členů. Od 14. prosince 2023 je oficiálně registrován jako „zapsaný spolek“ v Praze.
Při požáru bytu v Praze v Hájích byly zraněny tři osoby. Hasiči a záchranáři rychle zasáhli a situaci dostali pod kontrolu. Na místě byl policejní a hasičský vyšetřovatel. V bytě byly nalezeny drogy, hasiči tedy po zásahu podstupovali testy.
Kam po maturitě? Toť otázka. Pánové Šimek a Grossmann by vtipně řekli: Stačí naslinit prst a hned poznáte, kam vane vítr. Na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus představily vysoké školy svoji studijní nabídku.
K nehodě, při které se střetla tramvaj s chodcem, došlo ve středu 24. ledna ráno po sedmé hodině v ulici Bělohorská. Provoz hromadné dopravy byl v lokalitě zhruba půl hodiny omezený. Sražený muž skončil vážně zraněný v nemocnici.
Hned na několika frontách se představili o uplynulém víkendu kolínští atleti, kteří usilují o výkony, které by je nominovaly do seriálu mistrovství České republiky, který začne o druhém únorovém víkendu. A tak skupinky Kolíňáků startovaly v Praze, Jablonci i Ostravě.
/FOTOGALERIE/ Na třech frontách bojují v těchto dnech pražští Lvi. A úspěšně. Volejbalové extralize vévodí s náskokem osmi bodů, v Lize mistrů postoupili do vyřazovacích bojů a ani v Českém poháru se neztratili. V zápase plném emocí přehráli budějovický Jihostroj 3:1 a zajistili si účast ve Final four. „Musím uznat, že jsme nebyli soustředěni hned od začátku. Je pro nás teď těžké udržet se mentálně nahoře. Až na čtvrtý set bylo utkání vyrovnané, koncovku rozhodla vždy malá chybka. O to více si vážím výhry i postupu,“ popisoval kapitán Lvů a MVP zápasu Jakub Janouch.
Letos si Češi připlatí za daň z nemovitosti. Vláda totiž její sazbu zvedla přibližně o 80 procent. O další navýšení se mohly postarat i samotné obce. Jeden z koeficientů nutný pro výpočet daně z nemovitostí totiž samy určují. Například obyvatelé Zlína připlatí v průměru dva tisíce.
/ROZHOVOR/ Novým jednatelem Horácké multifunkční arény v Jihlavě se stal Martin Lindovský z Ostravy. Manažer a stávající obchodní ředitel spolku Dolní oblast Vítkovice má zkušenosti s vedením lidí a pořádáním firemních i kulturních akcí.