Praha – Nebyl v tom žádný kluk, žádná parta, jen zvědavost. Pouhá zvědavost byla tím, proč se devatenáctiletá Eva rozhodla vyzkoušet drogy. Chtěla vědět, jak budou působit na její psychiku. „Vyzkoušela jsem spoustu drog, ale pervitin… to už nebyla sranda. Člověk si to vezme párkrát, ale pak už to bere nekontrolovatelně. Dostane se do začarovaného kruhu. A zjistí, že už je pozdě," vypráví mi Eva, jak se dostala k drogám.
České Velenice – Až zatčení a uvěznění majitele pro drogové delikty ukončilo dlouhodobé problémy se třemi stafordširskými teriéry (pes a dvě feny) ve Velenicích.
Praha – Zásadní rozhodnutí o dostavbě elektrárny Temelín by se měla odložit. V pořadu Otázky Václava Moravce se na tom shodl odstupující ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba s odstupujícím ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Ani designovaný premiér Jiří Rusnok nepočítá s tím, že by jeho vláda tato rozhodnutí činila.
Praha – Úřady loni více kontrolovaly dodržování cenových předpisů. Všichni úředníci, kteří mají tuto pravomoc, loni podnikli přes 3900 cenových kontrol, což byl proti předchozímu roku nárůst o zhruba čtyři stovky kontrol. Objem uložených pokut klesl o 3,5 milionu na 17,6 milionu korun. Kontroloři se loni zaměřili například na ceny zdravotních výkonů, služeb krematorií nebo třeba svozu odpadu. Vyplývá to ze zprávy o cenové kontrole, kterou vláda předložila Sněmovně.
Praha – Jen pojďte – a vezměte si! Taková je pobídka, kterou mnozířidiči doslova vysílají případným zlodějům. Potvrzují to poznatky preventistů pražské policie, kteří se v uplynulých dnech zaměřili na auta parkující u nákupních center.
Hradec Králové – Nejen tvrdá rocková muzika, ale i vratné ekologické kelímky a podpora cyklistiky. Rock for People je letos festivalem mnoha tváří. Kromě tradičních způsobů, jakými se lze na festival dopravit ze všech koutů republiky, je letos už popáté možné využít i hromadnou cyklojízdu.
Praha – Premiér Jiří Rusnok přiznal, že zatím nemá podporu žádné sněmovní strany pro svou vládu, aby získala důvěru dolní komory. Chce přitom vedle zvýšení minimální mzdy o 500 na 8500 Kč zvýšit i platby státu za zdravotní pojištěnce, k čemuž podporu ve Sněmovně potřebovat bude, stejně jako pro případné odložení účinnosti nového občanského zákoníku, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Oznámil také, že nehodlá obsazovat místa po vicepremiérce Karolíně Peake a Petru Mlsnovi.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na Slapech opět funguje vodní záchranka. S příchodem prázdnin středočeští záchranáři spustili tradiční letní provoz „na vodě" v jedné z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v okolí metropole, kde se zalidňují početné chatové oblasti a kempy v okolí přehrady, ale i koupaliště či diskotéky. Letos takto slouží již 14. sezonu. Přivolat pomoc na vodě lze prostřednictvím známého čísla záchranné služby: 155.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na Slapech opět funguje vodní záchranka. S příchodem prázdnin středočeští záchranáři spustili tradiční letní provoz „na vodě" v jedné z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v okolí metropole, kde se zalidňují početné chatové oblasti a kempy v okolí přehrady, ale i koupaliště či diskotéky. Letos takto slouží již 14. sezonu. Přivolat pomoc na vodě lze prostřednictvím známého čísla záchranné služby: 155.
Liberec - Provoz na hlavních tazích na Liberecku bude o prázdninách omezen jen málo. Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Libereckého kraje plánují úpravy na třech úsecích silnic prvních tříd a dalších úsecích druhých tříd.
Hradec Králové – Nejen tvrdá rocková muzika, ale i vratné ekologické kelímky a podpora cyklistiky. Rock for People je letos festivalem mnoha tváří. Kromě tradičních způsobů, jakými se lze na festival dopravit ze všech koutů republiky, je letos už popáté možné využít i hromadnou cyklojízdu.
Hradec Králové – Nejen tvrdá rocková muzika, ale i vratné ekologické kelímky a podpora cyklistiky. Rock for People je letos festivalem mnoha tváří. Kromě tradičních způsobů, jakými se lze na festival dopravit ze všech koutů republiky, je letos už popáté možné využít i hromadnou cyklojízdu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Automobilka Infiniti prozradila české ceny svého luxusního sedanu střední třídy. Model Q50 s naftovým čtyřválcem vyjde na 861 160 korun.
Praha - Pomazánkové máslo zůstává. Bude to však pod jiným jménem a bude to něco stát. Jeho největší výrobce v Česku Choceňská mlékárna počítá s tím, že svůj výrobek začne prodávat koncem letošního roku pod názvem Choceňské tradiční pomazánková. Za to výrobce bez reklamy zaplatí asi dva miliony korun.
Praha - Pomazánkové máslo zůstává. Bude to však pod jiným jménem a bude to něco stát. Jeho největší výrobce v Česku Choceňská mlékárna počítá s tím, že svůj výrobek začne prodávat koncem letošního roku pod názvem Choceňské tradiční pomazánkové. Za to výrobce bez reklamy zaplatí asi dva miliony korun.
Praha – Internetová verze Office vytlačuje klasickou krabicovou verzi kancelářského balíku od Microsoftu. Prodej Office 365 dosáhl 70 procent celkového maloobchodního prodeje pro domácnosti a studenty. Vyplývá to z informací české pobočky Microsoftu.
Rychnovsko – Spotřeba zlatavého moku v České republice neustále mírně klesá. Tomuto pro mnohé smutnému trendu se ale vymykají malé regionální pivovárky, které najdeme i na Rychnovsku. Ty jdou proti současným trendům i v jiných ohledech.
Holovousy – Letošní úroda ovoce by měla meziročně vzrůst o čtvrtinu na 174 308 tun. Více bude zejména jablek, meruněk a hrušek, vyplývá z odhadu sklizně k 15. červnu. Naopak u třešní a višní se kvůli deštivému počasí v době květu předpokládá slabší úroda.
Praha 7 - Pokud byste na mezinárodním festivalu dechovky očekávali pouze účinkující ze starší generace, byli byste překvapeni. Na pódiu totiž kapelu Horalka doprovázeli tři mladí zpěváci ve věku 15, 19 a 21 let. Publikum je vítalo s nadšením a hlavně s vírou, že díky mladé krvi česká dechovka jen tak nezahyne.
Jičínsko - Pokud plánujete vyslat sebe nebo své dítko na letní tábor a dosud jste se nikam nepřihlásili, měli byste si pospíšit. Kapacity jsou totiž téměř všude naplněny.
Praha – Hledají se lidé, kteří se nelekají práce a naplňování hesla Pomáhat a chránit v místě svého bydliště a jeho okolí by chápali jako životní poslání. Takovéhle pátrání vyhlásila středočeská policie, hodlající přijmout do služebního poměru nové muže a ženy na více než tři desítky různých postů.
Mšeno - Jana Císařová má plnou chalupu pejsků, kočiček, ovcí, koz a dalších zvířat. Jak se tam vejdou a jestli se mezi sebou neškádlí? Nejsou živá, ale ze sena. Výtvarnice z vesničky Trnová totiž už deset let proměňuje balíky slámy pro koně v kouzelné postavičky a zvířátka. Objíždí s nimi jarmarky v okolí.
České Velenice – Až zatčení a uvěznění majitele pro drogové delikty ukončilo dlouhodobé problémy se třemi stafordširskými teriéry (pes a dvě feny) ve Velenicích.
Praha - Kruhový objezd na Chodově s výjezdem do Kunratic může znamenat pro řidiče netušenou hrozbu. Právě toto místo je stále častější trasou početného stáda muflonů. Zvířata se za potravou přemisťují zejména v noci a riziko s možnou srážkou s nimi se stále zvyšuje.
Praha – Úředníci z finančních ředitelství loni ve 39 případech zjistili, že krematoria a pohřební služby porušovaly cenové předpisy. Padly za to pokuty v celkovém objemu 539.000 korun. Poskytovatelé služeb nejčastěji chybovali v tom, že nezpracovávali a neuchovávali kalkulace cen služeb dostatečně dlouho, šlo zejména o krematoria a pronájmy hřbitovních míst. Uvádí to zpráva o cenové kontrole za loňský rok, kterou vláda předložila Sněmovně.
Tábor - 71. procházka dějinami Tábora (Předchozí díl přinesl zprávy z deníku kněze Bartoloměje Michala Zelenky, který působil v Táboře od října 1680 do dubna 1682.)
Světlá nad Sázavou /ROZHOVOR/ - Letos stojí už před 13. ročníkem Sázavafestu. Pavel Kloupar, který jednu z největších hudebních akcí u nás založil, s festivalem zažil už leccos. První ročníky v Týnci nad Sázavou a městečku Sázava kousek od stejnojmenné řeky. Přesun do malebného prostředí v Kácově, který ale skončil povodní v srpnu 2010. Hledání nového místa, kvůli němuž se festival na dva roky stěhoval do docela jiného prostředí někdejšího areálu vojenských kasáren v Benešově…
Praha – Pro mnohé Chorvaty kdysi růžový sen se stane 1. července poněkud méně růžovou realitou, plnou nejistot a obav. Chorvatsko vstoupí do Evropské unie jako její 28. člen. Když země, stále ještě trpící důsledky jugoslávských válek z 90. let, v říjnu 2005 zahajovala s Evropskou unií přístupové rozhovory, měla před sebou vidinu prosluněných zítřků v blahobytu. Od té doby se ale mnohé změnilo, především v onom „vysněném euroráji" – zasáhla ho ochromující dluhová krize.
Bílovec - Špatný příběh s dobrým koncem, tak by se dal nazvat případ manželů z Bílovce, o jejichž zkušenosti se společností M&M reality, jsme již informovali čtenáře letos v únoru. Hrozilo jim, že přijdou o pořádnou sumu peněz, nakonec ale, s pomocí advokátní kanceláře, obchodníky s nemovitostmi udolali.
Zlín – Vítězkami soutěže ve čtyřhře v rámci 7. ročníku mezinárodního tenisového turnaje žen kategorie ITF SMART CARD OPEN Monet+ ve Zlíně, který je dotován 25 tisíci americkými dolary, se stala česká dvojice Martina Borecká, Tereza Smitková. Ve finále vyhrála nad Polkami Kaniaovou a Piterovou 6:1, 5:7, 10:8.
Praha – Armáda dnes uctí památku vojáků, kteří zahynuli v zahraničních bojových operacích. Ministr obrany Vlastimil Picek a náčelník generálního štábu Petr Pavel u příležitosti Dnes ozbrojených sil položí věnce ke hrobu neznámého vojína na pražském Vítkově.
Praha 30. června – Armáda dnes uctí památku vojáků, kteří zahynuli v zahraničních bojových operacích. Ministr obrany Vlastimil Picek a náčelník generálního štábu Petr Pavel u příležitosti Dnes ozbrojených sil položí věnce ke hrobu neznámého vojína na pražském Vítkově.
Počátky – Netradiční zážitek pro všechny smysly čeká na návštěvníky Francouzských trhů, které se na hlavním náměstí v Počátkách budou konat od 4. do 6. července.
Znojemsko - Zavřít okna, ztišit autorádio, zapnout klimatizaci. A obrnit se před kolonami aut, které potkají především na průtahu Znojmem. To musí udělat všichni řidiči, kteří budou Znojmem projíždět třeba do Chorvatska.
Praha – Bez vážných následků na zdraví se v sobotu odpoledne obešlo ošklivě vyhlížející převrácení autojeřábu při práci v pražských Dejvicích. Stalo se to ve Svatovítské ulici krátce před 15. hodinou, když jeřábník manipuloval s materiálem na staveništi rekonstrukce tramvajové trati, která v daném místě právě začala.
Praha - Radnice Prahy 8 namontuje v ulicích městské části 18 nových bezpečnostních kamer. Instalovány by měly být ještě v letošním roce. Již loni nechala Praha 8 namontovat 11 kamer.
České Velenice – Až zatčení a uvěznění majitele pro drogové delikty ukončilo dlouhodobé problémy se třemi stafordširskými teriéry (pes a dvě feny) ve Velenicích.
Praha - Představitel Salieriho z Formanova filmu Amadeus F. Murray Abraham se díky festivalu Prague Proms po třiceti letech vrací do Prahy. Ve Smetanově síni Obecního domu zazpívá ve středu 3. července světovou premiéru skladby A Grateful Tail Symphony, která je vyznáním lásky člověka ke psu.
Praha – Při převrácení stavebního autojeřábu se v sobotu v pražských Dejvicích lehce zranil jeho řidič. Nehoda se stala při rekonstrukci tramvajové trati ve Svatovítské ulici, sdělila na webu policejní mluvčí Eva Kropáčová. Škoda byla předběžně vyčíslena na 900.000 korun. Frekventovaná Svatovítská ulice byla podle dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) více než tři hodiny neprůjezdná v obou směrech.
Praha - Už na začátku příštího roku by se měla objevit nová verze obdivovaného modelu od Bugatti. Super Veyron nabídne neuvěřitelné dynymické schopnosti.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Dopravní nápor v době hromadného odjezdu na dovolené se hned první prázdninový den vymstil posádkám pěti osobáků na strakonické silnici nedaleko Příbrami. Dopoledne, krátce před 11. hodinou, se na strakonické silnici mezi Dubencem a Bytízem srazilo pět osobních aut. Podle serveru Ředitelství silnic a dálnic se hromadná havárie neobešla bez zranění.
Český Brod – Tak tohle bych nezvládl ani při sebevětší vůli. Taková je patrně první myšlenka řady návštěvníků, kteří zavítají do malé Zounkovy síně v Podlipanském muzeu, kde je až do konce října k vidění výstava s názvem Vědecká ilustrace Matúše Kociana.
Staré Město /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ - Byla to parádníoslava osmi set let od založení Starého Města u Bruntálu.Sobotní Den obce přinesl vše, co patří ke každé pořádné vesnické zábavě.
Praha 8 - Osmá městská část zaslala magistrátu připomínky k návrhu obecně závazné vyhlášky, kterou se stanoví místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry. Ze stávajících 98 míst by tak na území Prahy 8 měly zůstat 42 heren a dvě kasina.
Praha – Kubistický Dům U Černé Matky boží, který seznamoval návštěvníky s českým kubismem v architektuře i výtvarném umění, zatím novou expozici neotevírá. Národní galerie, která prostory dříve užívala, odešla z domu loni 1. září. Nová expozice měla vzniknout v první polovině tohoto roku, zatím ale není zřejmé, kdy se otevře.