Výsledky losování z 8. září 2013
Praha - V neděli se losovaly hry Zlatých 11, Superloto, Korunka, Šťastných deset a samozřejmě Sportka s Šancí.
Praha - V neděli se losovaly hry Zlatých 11, Superloto, Korunka, Šťastných deset a samozřejmě Sportka s Šancí.
Praha – Spřežení s dětmi na voze i za vozem bylo možno v sobotu odpoledne vidět v Hájku na okraji Prahy. Vyjížďky ve slunečném dni využily i dívky na skateboardech, které se nechaly táhnout.
Praha – Strana zelených v nedělu v Praze po jednání své republikové rady představila kompletní kandidátky pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Strana oznámila jména lídrů ve 12 ze 14 krajů. V Praze povede stranu do voleb její předseda Ondřej Liška, ve středních Čechách advokát a bývalý policista Václav Láska. V Jihomoravském kraji bude jedničkou bývalá bývalá senátorka a asistentka ombudsmana Jitka Seitlová.
Domažlicko - Fotbalisté Kolovče s přehledem zvládli úlohu favorita a porazili Příkosice. Čtyřmi góly se blýskl Šperl. Staňkov orazil Chodský Újezd. Florbalisté Jiskry Domažlice si v Poháru České pojišťovny v ničem nezadají s fotbalisty Jiskry. Po rekordním zápisu do statistik díky výhře 51:0 nad Dream Team Praha minulý týden si dnes ve 2. kole poradili s druholigovým FbC Sokol Kobylisy a porazili je 9:7 (2:3, 3:3, 4:1).
Brno - S ročním dítětem do kina? To už v Brně automaticky neznamená pásmo pohádek pro nejmenší. S dítětem pod jednou paží a balíkem plenek pod druhou můžou matky v září vyrazit na romantické drama nebo dokument. Brněnské kino Art připravilo pro rodiče s dětmi takzvané Mimikino. Národní divadlo v Brně zase nabízí levnější hlídání potomků.
Kamenice nad Lipou - Velké fotbalové narozeniny ovládly v sobotu Kamenici nad Lipou.
Kraslice/Mlékovice – Výtěžek koncertů putoval do středočeských Mlékovic, které zasáhly ničivé povodně
Praha - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta připustil, že už nevěří v postup českých fotbalistů na mistrovství světa. Pokud reprezentace nevyhraje v Itálii a ztratí postupové naděje, je připraven svolat mimořádné zasedání výkonného výboru FAČR, které rozhodne o osudu trenéra Michala Bílka.
Východní Čechy – Zdánlivě hezká řeč suchých čísel, ve skutečnosti pohoršení pro většinu Východočechů. Průměrné platy sice stoupají, koupíme si za ně ale kvůli inflaci méně než dřív.
Východní Čechy – Zdánlivě hezká řeč suchých čísel, ve skutečnosti pohoršení pro většinu Východočechů. Průměrné platy sice stoupají, koupíme si za ně ale kvůli inflaci méně než dřív.
Východní Čechy – Zdánlivě hezká řeč suchých čísel, ve skutečnosti pohoršení pro většinu Východočechů. Průměrné platy sice stoupají, koupíme si za ně ale kvůli inflaci méně než dřív.
Pocinovice - Spoje na trati Domažlice – Klatovy budou zachovány, dojde jen k malým časovým posunům.
Praha – Šperk za téměř deset tisíc korun si ze starožitnictví v centru Prahy odnesla sehraná zlodějská dvojice. Muž doprovázený těhotnou ženou, po nichž policisté pátrají od sobotního odpoledne, udeřil 22. srpna. Tehdy dvojice kradla dvě hodiny po poledni v krámku v ulici Na Poříčí. Zatímco žena odlákala pozornost prodavačky, muž sebral zlatý náramek.
Praha - Méně výjezdů nejen k dospělým, ale i malým pacientům. Takovou bilanci má po létě pražská záchranka, která během letních prázdnin ošetřila 15 745 pacientů, což je o 471 méně oproti loňskému roku.
Praha - Až dvě třetiny velkých firem v Evropě nekladou důraz na odpovědnost za škody na životním prostředí. Vyplývá to z průzkumu, který pro pojišťovnu AIG Europe Limited uskutečnila agentura StrategicRISK. Důvodem takového jednání firem je především úspora peněz.
Praha - Česko nemá v současné době obsazeno ve světě osm diplomatických míst, přičemž u zhruba poloviny z nich čeká na povolení hostitelské země pro vybraného velvyslance, takzvaný agrément. V dnešním diskusním pořadu České televize to řekl ministr zahraničí v demisi Jan Kohout.
Východní Čechy /NÁZOR/ - Jakákoliv válka, zejména pak válka agresivní, je výrazem té největší možné zbabělosti ze strany těch, kteří nad strategickou mapou s kávou a koblihou v ruce posílají vojáky – lidské bytosti prolít krev za něco, co si generálové a prezidenti umanuli, že má cenu zabíjet a ničit.
Žatec - Soutěž prověřila, jak zručně hasiči vyprošťují osoby z havarovaných vozidel. Nejlepší byla jednotka ze Žatce.
Hradec Králové – Necelý týden dělí hokejisty Mountfieldu HK od tolik očekávaného startu do sezony. Páteční premiéru si odbude v Praze na Spartě. „Už se všichni těšíme na ten den, kdy začne po dvaceti letech nová extraligová éra. Připravujeme se na ni po všech stránkách," uvedl na čtvrteční tiskové konferenci generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.
Praha - V Česku po předchozím několikaletém výrazném poklesu začaly opět pomalu růst stavy prasat. Podle zjištění Českého statistického úřadu jich k 1. srpnu meziročně přibylo o 1,2 procenta na 1,59 milionu kusů.
Praha - Tisíce lidí se v neděli vydaly ze Staroměstského náměstí centrem Prahy, aby podpořily boj s rakovinou prsu a osvětu týkající se této nemoci. Průvodu dominovala fialová barva triček, která byla vstupenkou na cestu. Nad průvodem vlály růžové balonky, mnoho lidí přišlo v letním počasí i s dětmi.
Praha – Sběratelský veletrh na výstavišti v Letňanech přinesl v sobotu večer nečekanou práci kriminalistům III. obvodu pražské policie. Na stánku jednoho z vystavovatelů v sekci, kde byly v rámci samostatné výstavy prezentovány minerály a drahé kameny, se údajně ztratily diamanty ve statisícové hodnotě. Měla je odnést jedna z návštěvnic.
Praha - Dobrá nálada i touha znovu po roce porazit Argentinu a zopakovat si finále Davisova poháru čiší z českých tenistů. Obhájci titulu se v neděli i se světovou pětkou Tomášem Berdychem poprvé sešli před semifinále s Argentinou, které se v pražské O2 aréně uskuteční od 13. do 15. září.
Praha - Pražské parky dostanou nové lavičky a další vybavení jako koše či informační panely. Akce podle odhadů vyjde město na 4,7 milionu korun. Pražští radní tento týden schválili výběrové řízení z nějž vzejde firma, která lavičky v největších pražských parcích vymění. Generální opravy by se v dohledné době mohly dočkat také parkové chodníky a cesty.
Jihlava - Politikovi se v listopadu půlí šestileté volební období. Bývalý hejtman Kraje Vysočina naslouchá lidem. Věří, že se voličům podaří vyčistit politickou scénu od prospěchářů.
Praha /ROZHOVOR/ – Kontroloři z daňového úřadu nikdy nespí je motto druhého filmu z cyklu Komedie o manželství a sexu – Slečna Flintová. Česká televize jej uvede 8. září. Přesvědčí se o tom nejen David Prachař coby docent botaniky Zdeněk, který není schopen sečíst účet v restauraci a číšníci se na něj těší už z dálky…
Praha – Bílá čepice, regulka (to je ona černobílá hůlka, kterou policisté používají při řízení dopravy) a stavěcí terč. A ještě nezbytná píšťalka; samozřejmě. To je tradiční vybavení příslušníků dopravní policie, které dodnes neztratilo nic ze své aktuálnosti. Časem přibyla technika v podobě motocyklů a aut, později i radary na měření rychlosti, přístroje na měření alkoholu a nově také „lízátka" sloužící k odhalování drog. To však není vše. Ani zdaleka.
Praha - Strana práv občanů se podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky snaží až křečovitě parazitovat na úspěchu Miloše Zemana v prezidentských volbách. Podle Sobotky by ale prezident měl být nadstranický a nezasahovat do kampaně.
Praha – Tisíce lidí se dnes vydaly ze Staroměstského náměstí centrem Prahy, aby podpořily boj s rakovinou prsu a osvětu týkající se této nemoci. Průvodu dominovala fialová barva triček, která byla vstupenkou na cestu. Nad průvodem vlály růžové balonky, mnoho lidí přišlo v letním počasí i s dětmi.
Praha - Chystaná hospodářská opatření v rámci volebního programu ČSSD přinesou zvýšení schodku státního rozpočtu. V pořadu Nedělní partie v televizi Prima to uvedl to místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.
Praha - Vyšetřování případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování zaměstnanců úřadu vlády a ženy bývalého premiéra Petra Nečase by mělo skončit v říjnu. V České televizi to v neděli řekl policejní prezident Martin Červíček
Praha - Úvodní ročník mezinárodního závodu horských kol ve sjezdu Prague Downtown se stal kořistí Němce Johannese Fischbacha. Na trati s přírodními i uměle vytvořenými překážkami v historickém centru metropole se mu na pouhých sedm setin sekundy přiblížil český jezdec Tomáš Slavík, který skončil druhý.
Východní Čechy -
Domažlice /ROZHOVOR/ – Poctivý přístup k tréninku a houževnatost stojí za letošními úspěchy Jany Brantlové z Domažlic. Osmnáctiletá atletka z oddílu Mílaři Domažlice zazářila při červnovém Mistrovství České republiky juniorů na dráze, kde získala bronz, v barvách Velosportu Domažlice pak šokovala bronzem z mistrovství republiky v triatlonu. Kromě toho boduje v atletické extralize v dresu Tepo Kladno a daří se jí i v závodech seriálu Běžec Chodska.
Východní Čechy, Česká Třebová – Významný železniční uzel, českotřebovské nádraží, se po letech stesků starostů a obyvatel okolních měst konečně dočkal. Od prosince tu zase začnou zastavovat všechny vlaky vyšší kvality, známé jako EC.
Praha /FOTOGALERIE/ - Armáda spásy v České republice v těchto dnech dokončuje jedinečný charitativní kalendář pro rok 2014, ve kterém si významné české osobnosti na vlastní kůži vyzkoušely, co znamená pád z vrcholu na samé dno – na ulici. „Bezdomovectví se může týkat každého z nás… To je hlavní myšlenka kalendáře a problém, na který chceme upozornit," vysvětluje Pavla Vopeláková, tajemnice Národního velitele Armády spásy v České republice.
Brno - Tramvaje mají zpoždění a auta není v centru kam zaparkovat? Rychlou alternativou může být pro Brňany v příštím roce kolo. I pro ty, kdo bicykl nemají. Stačí poslat textovou zprávu a jeden z elektronických stojanů za mírný poplatek kolo vydá.
Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ze služby v balkánském Kosovu, při které šlo i o život, se po roce vrátilo ke svým blízkým sedm českých policistů. Ti v sobotu přiletěli na vojenské letiště v pražských Kbelích, odkud již ve čtvrtek odstartoval tým, který je na horké půdě střídá. Zážitků, jaké by doma nepoznali, si podle někdejšího velitele třetí čety podpůrné policejní jednotky Tomáše Tesárka přivážejí celou řadu.
Praha - Světová poptávka po odbornících v technologických odvětvích vzrostla v první polovině letošního roku meziročně o 27 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Stanton Chase International, která se zabývá vyhledáváním špičkových profesionálů a manažerů.
Benátky nad Jizerou - Provoz na rychlostní silnici R10 na Mladoboleslavsku zkomplikovala vážná dopravní nehoda. Na silnici ve směru z Prahy na Turnov na 30. kilometru nedaleko Benátek nad Jizerou došlo v pátek odpoledne k nehodě odobního auta.
Praha - V útulcích, kde končí mnoho ztracených čtyřnohých mazlíčků, komplikují identifikaci čipy. Ty chybí až 70 procentům nalezených psů.
Chebsko - V chebském regionu nás opustili tito občané:
Praha – Tisíce lidí se dnes vydají Prahou na Růžový pochod proti rakovině prsu. Začíná se v poledne na Staroměstském náměstí a vstupenkou je tričko, jeho koupí přispějí účastníci na prevenci rakoviny prsu, která během života postihne každou osmou Češku. Na projekty boje proti ní se při předchozích pochodech nasbíralo celkem 76 milionů korun.
Praha - Kraje včetně pražského magistrátu měly do dneška zřídit účty u České národní banky pro volební kauce. Uhradit je budou muset strany, které se budou chtít zapojit do říjnové bitvy o místa ve Sněmovně. Účty už kraje stihly s předstihem založit v uplynulých dnech.
Petrohrad - Asfalt z ní má sloužit při stavbě silnice Praha - Karlovy Vary, lidem se záměr ale nelíbí.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o obcích v regionu, v němž kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se o obcích psalo v minulosti.
Praha - Současné elity EU se snaží unii proměnit ve velkostát, který by ale zlikvidoval historické evropské země a spolu s nimi i demokracii. Bývalý český prezident Václav Klaus to píše v manifestu s názvem „Demokraté v Evropě, vzbuďme se!".
Železnice - U příležitosti 60. výročí vzniku Dětské léčebny v Železnici si připomeňme její historii, a to z novinových zpráv za bodu její historie.
Pelhřimov/Vlásenice – S pohlednou šestadvacetiletou servírkou Alenou Šejnostovou se běžně setkáme v restauraci Fit Farma. Adrenalinové sporty ji zajímaly už od dětství a vyzkoušela jich nepřeberné množství.
Písek - Nový školní rok začal pro tisíce školáků a studentů na Písecku. Dobrodružnější první školní den než ostatní prožívala sedmnáctiletá Mexičanka Diana Laura Roman Ferreiro.