
Záchranáři pomůžou při ohni i povodních. Dobrovolně
Břeclavsko – Nová Dobrovolná záchranná činnost vznikla na Břeclavsku, pomáhat při kalamitách chce ale po celé republice. Cílí také na malé obce.
Břeclavsko – Nová Dobrovolná záchranná činnost vznikla na Břeclavsku, pomáhat při kalamitách chce ale po celé republice. Cílí také na malé obce.
„Připrav se na to, že tě to bude bolet jako čert!" varovali mě unisono moji kamarádi i známí, kteří si už v minulosti na sebe nechali napatlat med. „Štípe to, mlaská to, tahá to," popisovala mi tři nejčastější pocity z medové masáže kamarádka.
Praha - Cyklisté a bruslaři se těší na první vyjížďky. Ale pozor. Začínající cyklistická sezona je spojena se zvýšeným počtem úrazů. Něco o tom ví nejenom v ordinacích, ale i v pojišťovnách. Stoupá totiž i počet pojistných událostí.
Hlinsko – Víkendové 18. a 19. kolo prvoligové národní házené žen přineslo zajímavé boje, ze kterých překvapují dvě vítězství devátých Šroubáren Žatec, a to hlavně nad favorizovanou Dobruškou. Ta překvapivě prohrála obě víkendová střetnutí, nejprve se stále se lepšícím Chomutovem. O víkendu v souboji o páté místo Hlinsko přivítá Rokytnici.
Chrudimsko – „Kvetoucí krása třešňových stromů lemovala ubohost německého ústupu ze slávy," takto popsal ústup nacistických vojsk Josef Petrtyl v knize Chrudim v květnu 1945.
Kladensko /ROZHOVOR/ - Předsedu Agrodružstva Kačice Deník zastihl sice po dokončení jarního setí, ale jinak uprostřed práce, protože kvůli dlouhé zimě nabrali zemědělci značné zpoždění. Stanislav Stejskal v rozhovoru přiblížil nejen rozsah hospodaření svého družstva, ale také problémy, se kterými mnozí zemědělci bojují každý den.
Praha – Havárie vodovodu v Hanusově ulici v Praze 4, kvůli které bylo v pondělí zhruba 70.000 Pražanů několik hodin bez vody, byla dnes po 21:00 odstraněna. Její příčinou bylo stáří vodovodu a únava materiálu, řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný. Vodařům se podařilo přepojit postiženou oblast na náhradní trasy už v pondělí večer.
Praha – Od začátku roku je množství slunečního svitu podprůměrné, v dubnu nasvítilo průměrně jen 137 hodin, tedy asi 88 procent normálu. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Víc slunce, než je pro daný měsíc obvyklé, svítilo v Česku naposledy v prosinci.
Praha – Pravomocně potvrzeno! Za zmaření lidského života při zcela zbytečné nehodě si má ruský podnikatel Igor Bobrov odsedět tři roky ve vězení a po propuštění si ještě sedm let nezařídí. Odvolací senát Krajského soudu v Praze se ztotožnil s verdiktem kladenského soudu z 20. prosince loňského roku a rozhodl, že řidič nadupadného sportovního vozu Nissan GTR má jít za mříže.
Praha – Nelegální napodobeniny zboží, které ve skutečnosti ani neexistuje. I to odhalili pražští celníci při kontrole ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši. Konkrétně šlo o náhradní náplně do elektronických cigaret neoprávněně opatřených logy značek Liqua a Ritchi, jichž měl asijský prodejce na skladě slušnou zásobičku: přes tři tisíce.
Praha – Úplné výroční finanční zprávy o svém loňském hospodaření předložilo letos ve Sněmovně 92 politických stran a hnutí. Některé jiné ale podaly zprávu neúplnou nebo ji nepředložily, a hrozí jim za to pozastavení činnosti. Dalším 12 stranám, které už mají pozastavenou činnost, za tento prohřešek hrozí dokonce zrušení. Dnes se na tom usnesl sněmovní kontrolní výbor, který výroční zprávy kontroloval. Úplnou zprávu a včas předložily všechny parlamentní strany.
Praha - Prezident Miloš Zeman při svém projevu ve Sněmovně podle premiéra Petra Nečase (ODS) nenechal na nikom nit suchou. Nečas nechtěl hodnotit konkrétní části projevu, podle premiéra ale byl Zeman v některých aspektech zbytečně osobní. Zeman se v projevu mimo jiné několikrát "otřel" o ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga (TOP 09), se kterým se pře kvůli jmenování velvyslanců. ČSSD ocenila Zemanovu podporu zákona o majetkových přiznáních, společně s KSČM ale nesouhlasí se změnou volebního zákona, kterou Zeman prosazuje.
Praha – Značný rozruch vzbudil v úterý půl hodiny po osmé ranní požár auta v horní části Václavského náměstí, tedy v samotném centru Prahy. Oheň pod přístrojovou deskou vozu Peugeot 307 se středočeskou poznávací značkou vyhnal řidičku z kabiny.
Praha – Devětapadesátiletý Slovák, který v neděli zemřel v jedné z pražských nemocnic, kde byl hospitalizován kvůli podezření na otravu metanolem, si laciný destilát koupil na místě, kde s oblibou popíjí spousta obyvatel Prahy i lidé dojíždějící ze středních Čech – u jednoho z prodejních stánků na Smíchově.
Praha – Finanční správa zadržela v areálu bývalého vojenského letiště na Plzeňsku vlak, který převážel nezdaněné pohonné hmoty. Celníci zabavili přes 700.000 litrů biopaliva v ceně přes 11 milionů korun. Možný daňový únik je více než devět milionů korun, uvedla dnes Česká televize (ČT). Jednalo se tak podle ní o jeden z největších daňových podvodů tohoto roku.
Praha - Tématem posledních dnů se staly bankovní poplatky za úvěry. Boj o jejich navrácení vyhráli první klienti, tisíce dalších se do sporu hodlá pustit. Jak to vidí Česká bankovní asociace? Místo soudů má rozhodovat konkurence, tvrdí její zástupce.
Praha – Okolnosti tragické dopravní nehody u Vestce na Praze-západ, při níž ve středu 1. května zemřeli na místě tři mladí lidé a další dvě ženy a jednoho muže převáželi záchranáři s vážnými zraněními do pražských nemocnic, jsou zatím nejasné. Konkrétní příčinu neštěstí policisté zatím nepojmenovali.
Sušice - Policisté se musí vrátit k výbuchu v Sušici.
Praha - V úterý se losovaly hry Zlatých 11, Superloto, Euromiliony, Korunka a Šťastných deset.
Praha – Konsolidovaný zisk skupiny Agrofert miliardáře Andreje Babiše loni klesl meziročně o 30 procent na šest miliard korun. Konsolidované tržby skupiny 209 firem naopak vzrostly na 132,5 miliardy Kč z předloňských 117,6 miliardy Kč. ČTK to dnes sdělila společnost Agrofert.
Kutná Hora - Zpravodajský servis ze zápasů florbalového týmu SKP Olympia Kutná Hora.
Kutná Hora – Výsledkový servis z házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora.
Zruč nad Sázavou – Po zimě muzikantsky vyhládlí hudební nadšenci a příznivci open air festivalů mají konečně možnost si dosytosti užít atmosféry, která k hudebním festivalům patří.
Ústí nad Labem, Praha - Děti z Dance Center Marverci se o víkendu staly mistry a 2. vicemistry České republiky.
Praha - Rada postižených a lidovci žádali dnes před ministerstvem práce znovu zrušení sKaret, přes které k lidem putují dávky a které slouží jako průkaz pro handicapované. Kritizovali ministryni Ludmilu Müllerovou (TOP 09), že ukončení projektu zdržuje. Ta to odmítla. Řekla, že postupuje podle zákonů a platné smlouvy, kterou má její resort na provoz systému s Českou spořitelnou. Dodala, že úřady práce vydávání karet zastavily.
Ústí nad Labem - Popelkou ústeckých plesů se stala Adéla Lehečková, maturantka z Trivisu!
Praha – Agrární komora (AK) si stěžuje, že stát loni dostatečně nepomohl zemědělcům, které postihlo rekordní sucho. To nejvíc zasáhlo region jižní Moravy, kde zemědělci odhadli ztráty na sedm miliard korun. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda představenstva jihomoravské Agrární komory Václav Hlaváček. Ministerstvo zemědělství podle svého mluvčího Jana Žáčka pracuje na vzniku fondu rizik ze kterého by se odškodnění vyplácelo.
Radotín – Centrum vodních sportů, zázemí pro vodáky, cyklisty, rybáře i in-line bruslaře. To vše by mělo nejpozději do roku 2021 vzniknout na soutoku Vltavy a Berounky v Radotíně.
Praha – Pokud máte rádi pohádky a dáváte předost romantice neměli byste opomenout na květnové a červnové akce Chvalského zámku. Vybere si můžete třeba Pohádkovou sobotu na zámku se Šípkovou Růženkou a tajemnou půdou nebo Pohádkovou neděli na zámku se Zlatovláskou a tajemnou půdou. Nejen pro děti je připraven červnový Svatojánský bál princezen, rytířů a princů na zámeckém nádvoří.
Praha – Práce na opravách D1 v úseku mezi Šternovem a Psáři a Loktem a Hořicemi mohou začít. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) již podepsalo smlouvy se stavebními firmami, uvedl dnes mluvčí ŘSD Jan Studecký. Opravy D1 tak začnou celkem na čtyřech úsecích. Kromě těchto dvou zahájí ve čtvrtek silničáři práce na úsecích Větrný Jeníkov – Jihlava a Lhotka – Velká Bíteš.
Praha – Za největší tunel v českých dějinách označil dnes prezident Miloš Zeman dotace na solární energii. Ve vystoupení před Sněmovnou uvedl, že „solární baroni" české hospodářství do této doby připravili zhruba o 200 miliard korun. Navrhuje proto vytvoření komise, která dotace vyšetří.
Praha – V Nemocnici Na Bulovce se otevírá zrekonstruované bistro a kafeterie určené zaměstnancům, návštěvníkům i pacientům. Od běžných bufetů a kiosků, které bývají k dispozici ve zdravotnických zařízeních, se liší především celkovým vzhledem prostoru a šíří nabídky.
Praha– Případ lobbisty Romana Janouška, na kterého státní zástupce v pondělí podal obžalobu k Městskému soudu v Praze, bude řešit trestní senát vedený Tomášem Kubovcem. Řekla to mluvčí soudu Markéta Puci. Kubovcův senát nedávno rozhodoval například o vině či nevině amerického zpěváka Randyho Blytha, kterého žalobce viní z usmrcení fanouška při pražském koncertu metalové kapely Lamb of God v roce 2010.
Praha - Ministerstvo dopravy chce do budoucna více kontrolovat podřízené organizace při přípravě staveb. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Ministerstvo nově stanovilo seznam upřednostňovaných projektů, jejichž příprava bude pro investorské organizace v silniční železniční a vodní dopravě závazná. Kromě stanovení konkrétních projektů bude ministerstvo schvalovat i rozsah plánovaných staveb a jejich ekonomickou návratnost.
Praha – Lidem, jejichž majetek poškodil nedávný mohutný výbuch plynu v Divadelní ulici, poskytne Praha jednorázovou finanční pomoc ve výši 20.000 korun, v mimořádných případech až 50.000 korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili radní. Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a FAMU sousedící s místem expoloze, kterým Praha původně chtěla také přispět na opravy, nakonec žádné peníze z městské kasy nedostanou. Všechny škody uhradí z pojistného.
Praha – Ohrožení pod vlivem návykové látky a nadto ještě pokus o vraždu. To jsou zločiny, ze kterých se má u Městského soudu v Praze zpovídat vlivný lobbista Roman Janoušek, jehož jméno je v médiích často spojováno s osobou někdejšího primátora Prahy Pavla Béma a s rozhodováním na magistrátu za jeho éry.
Praha – Guvernér Miroslav Singer se nedomnívá, že by Česko přijalo euro do roku 2017. Technicky to sice podle něj možné je, ale volební cyklus v ČR tomu nenasvědčuje. Singer to dnes uvedl na Žofínském fóru. Prezident Miloš Zeman zhruba v polovině dubna uvedl v rozhovoru pro německé regionální noviny Passauer Neue Presse, že by se Česko mohlo členem eurozóny stát během pěti let.
Praha – Praha poskytne dopravnímu podniku záruku na osmimiliardovou půjčku na koupi tramvají. Materiál dnes napodruhé schválili pražští radní. Praha, která je stoprocentním vlastníkem podniku, se rozhodnutím zaváže k odkupu směnek v případě, že by podnik nebyl schopen závazky vůči bankám splácet. Smlouvu mezi městem a dopravním podnikem dostanou na stůl ještě zastupitelé.
Praha - Hokejisté Plzně mají za sebou přes dva týdny, které prožili na vlnách oslav a euforie z dobytí vytouženého mistrovského titulu. O to více si je užili veteráni v dresu Západočechů, kteří každým rokem zvažují, zda pokračovat v kariéře. A mistrovský pohár dostal znovu zabrat. Nyní Plzeňští vyhlížejí, zda je napodobí i fotbalisté tamní Viktorie a další oslavy budou následovat.
Praha Na Rašínově nábřeží, Karlově náměstí nebo v parku Folimanka budou v příštích dnech rozmístěny velké kontejnery, které se promění v galerie, čítárny, kavárny nebo přednášková místa.
Karlovy Vary - Před největšími tuzemskými lázněmi je tak trochu jiná sezona, než všechny předchozí. Poprvé bude v celém jejím průběhu platit v Karlových Varech nový lázeňský statut a město by se mělo stát oficiálním kandidátem na zápis do seznamu světového dědictví UNESCO.
Praha – Prezident Miloš Zeman doplnil svůj tým poradců o Jaroslava Hanáka, který bude zodpovídat za oblast průmyslu, dopravy a stavebnictví, Hynka Kmoníčka, který bude radit v oblasti zahraniční politiky, a experta na sociální otázky Jaroslava Zavadila. Zeman, který zdůraznil, že poradci nebudou placeni, to oznámil v dnešním projevu ve Sněmovně. Jeho tým celkem čítá osm lidí.
Ústí nad Labem, Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - Úterní koncert kapel Airfare, Fanfan a High society v ústeckém klubu doma byl z technických důvodů zrušený. A to v rozhovoru před koncertem slíbil bubeník „rozhodně koncert plný energie. Posluchači se mohou těšit na hity jako Summer Girl či Sorry Baby. O té si dodnes někteří z fanoušků myslí, že se jedná o cover verzi. Je to ale stoprocentně naše skladba." Škoda. Ale kapelu Airfare uslyšíme i jinde, na mnoha prestižních festivalech…
Plzeň – Fotbalový turnaj E.ON Junior Cup 2013 pro žáky do deseti let se ve svém devátém ročníku konečně dočká ve středu také premiéry v Plzeňském kraji.
Ústecký kraj - Jiří Paroubek na tiskové konferenci promluvil o problematice naplněnosti mateřských škol i dosud nerealizované modernizaci silnice R7 z Chomutova do Prahy. „Přislíbil jsem ji japonskému investorovi společnosti Toyota v Klášterci, který v oblasti vytváří 700 pracovních míst. Ve věci budu interpelovat ministra dopravy," prozradil.
Praha – Energetický regulační úřad (ERÚ) podal podnět Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) na příslušníka protikorupční policie kvůli údajnému zneužití pravomoci úřední osoby. Policista hradecké expozitury údajně nezahájil trestní řízení, ačkoli měl již od loňského září k dispozici audit solárních výkupních cen, který podle úřadu dokládá netransparentní stanovení cen v letech letech 2005 až 2011. Novinářům to dnes řekla předsedkyně úřadu Alena Vitásková. Bez bližších podrobností také uvedla, že úřad podal oznámení na ředitelku České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO) Zuzanu Musilovou.
Ústí n. L. – Už víme, kdo pojede středeční Grand Prix Ústeckého deníku v motokárách! V barvách Deníku nakonec nastoupí mistr Evropy v tahačích David Vršecký.
Praha – O vrácení poplatků za vedení hypotéky nebo spotřebitelského úvěru žádá 310.000 klientů bank, které zastupují servery Poplatkyzpět.cz, Bankovnípoplatky.com a Jdeto.de. Možnost přihlásit se o ně měli do konce dubna. „I po tomto datu nám stále denně přichází několik desítek plných mocí, které také zpracujeme," řekl dnes provozovatel služby Poplatkyzpět.cz Daniel Paľko. První žaloby na banky plánuje podat v červnu.
Praha – Možná je znáte z televizních seriálů nebo pražského Divadla na Vinohradech, možná je neznáte vůbec. Bratři Petr a Pavel Baťkovi jsou herci, ale zrovna tak dlouholetí hudebníci. S kapelou The End Of Colours od poloviny 90. let hrají písně The Doors. Nejde přitom o revival, jakých je na tuzemské scéně mraky.
Praha – Devětapadesátiletý Slovák, který v neděli zemřel v jedné z pražských nemocnic, kde byl hospitalizován kvůli podezření na otravu metanolem, si laciný destilát koupil na místě, kde s oblibou popíjí spousta obyvatel Prahy i lidé dojíždějící ze středních Čech – u jednoho z prodejních stánků na Smíchově.