Liberec /KONCERT, FOTOGALERIE/ - Kapitán pejsek má nejen čich na dobrou muziku, ale zná také příběhy všech písňových postav. Zjistíte například, co zažíval pan Prasátko jako člen Beatles, kolik lyží mají dohromady s Marxem a Engelsem, jaký Trosečník byl Bezvadnej chlap a proč všichni milují nedostupnou Opilou krásku. V pátek ve Vlaku.
Praha – Psychiatrická léčebna Bohnice nabídla pacientům jako úplnou novinku služby komunitního terénního centra. Psychiatrické sestry poskytují péči v domácím prostředí pacientů. Léčebna by mohla ušetřit až 20 procent z 1300 nynějších lůžek. Novinářům to řekl ředitel léčebny Martin Hollý. Nabídka zapadá do reformních kroků, kdy ministerstvo zdravotnictví plánuje posílit terénní služby a další alternativní servis, aby méně pacientů muselo být v léčebnách. Zkušenosti Bohnic v reformě využije.
Praha – Premiér Petr Nečas (ODS) přivítal zvolení argentinského kardinála Jorgeho Bergoglia novým papežem římskokatolické církve „s upřímnou radostí". Předseda vlády věří, že církvi budou prospěšné zkušenosti papeže, který si vybral jméno František.
Praha - Princ Edward dnes v doprovodu své manželky, hraběnky Sophie navštívil pražský Jedličkův ústav. Setkali se zde s handicapovanými dětmi a u příležitosti stého výročí založení ústavu vysadili jedli. Princ Edward byl také jmenován čestným členem sportovního klubu Jedličkova ústavu
Olomouc – Bývalý řidič autobusu Roman Smetana do vězení nepůjde, podmíněný trest je pro něj dostatečný. Ve čtvrtek o tom rozhodl olomoucký Krajský soud, když řešil odvolání státního zástupce. Ten pro Smetanu požadoval nepodmíněný trest. Malíř tykadel tentokrát k soudu nepřišel. Důvody své nepřítomnosti vysvětlil v dopise, který soudu s předstihem zaslal.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Herečka Slováckého divadla Jitka Josková patří k divadelním jistotám. V každé roli je výrazná a osobitá, diváci ji milují, odborníci oceňují. Letos byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon na ceny Českého divadla i Alfréda Radoka.
Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podle očekávání jmenoval svým kancléřem lídra Strany práv občanů – zemanovců (SPOZ) Vratislava Mynáře. Ředitelem prezidentova sekretariátu se stal jeho tajemník Jaroslav Hlinovský a šéfkou tiskového odboru dosavadní mluvčí SPOZ a Zemanovy prezidentské kampaně Hana Burianová. Hrad to dnes oznámil na internetové stránce.
Praha /ROZHOVOR/ - Do světového šampionátu v kanadském Londonu vstupoval s čistou hlavou. Přesto se mu krátký program nevyvedl podle představ. Český krasobruslař a mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner je po polovině závodu až sedmnáctý.
Praha – Celou noc na středu pátrali pražští policisté po muži, který v úterý večer v Újezdu nad Lesy ujížděl policejní hlídce, naboural služební auto a zranil policistu. Marně. A objevit se ho nepodařilo ani za světla.
Plzeň – Koktejl léků naordinovaný zahraničními experty má vyléčit plzeňské Evropské hlavní město kultury 2015. Společnost Plzeň 2015, která má projekt na starost, čeká personální i finanční audit a do července má nalajnovat a představit konkrétní kulturní akce: zhruba osm až dvanáct ´trháků´ a další menší projekty, které hlavní program doplní.
Praha /ROZHOVOR/ - Patří k největším překvapením letošních Andělů, přestože nakonec nevyhráli. Kladenská kapela Zrní byla vedle Kryštofa a Charlie Straight nominovaná v kategorii Skupina roku. A nejen to, aspirovala i na Objev roku. Vše díky loni vydané desce Soundtrack ke konci světa, která spojuje současnou nezávislou, západně znějící rockovou produkci s hravými českými texty a až zemitě folkovým projevem.
Praha - UEFA ocenila program členství ve Fotbalové asociaci ČR jako nejlepší speciální projekt evropského fotbalu za rok 2012. Čestné ocenění mají zástupci české asociace převzít na valné hromadě 8. června v Praze.
Praha – Kromě nového předsedy, jímž se stal Miroslav Liba, byl na páteční volební valné hromadě středočeského krajského fotbalového svazu zvolen rovněž nový výkonný výbor. Devítičlenný.
Praha - Lotyš Normunds Sejejs nebude v příští sezoně pokračovat ve funkci generálního manažera hokejistů Lva Praha. Vlastník klubu, Sportovní Holding Praha, se rozhodl neobnovit Sejejsovi smlouvu, která mu skončí 30. dubna. Pozice generálního manažera bude oficiálně zrušena.
Praha - Na východě a severovýchodě Moravy v nadcházejících hodinách napadne až 15 centimetrů sněhu a na hřebenech hor až 30 centimetrů. Zároveň bude podle předpovědi meteorologů vát silný vítr, který na silnicích vytvoří sněhové jazyky, případně závěje. Varování před nimi platí od dnešních do pátečních 18:00 pro Vsetínsko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko a Karvinsko.
Praha - Na východě a severovýchodě Moravy v nadcházejících hodinách napadne až 15 centimetrů sněhu a na hřebenech hor až 30 centimetrů. Zároveň bude podle předpovědi meteorologů vát silný vítr, který na silnicích vytvoří sněhové jazyky, případně závěje. Varování před nimi platí od dnešních do pátečních 18:00 pro Vsetínsko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko a Karvinsko.
Karlovy Vary, Praha - Na návštěvu Karlovarského kraje pozval hejtman Josef Novotný prezidenta Miloše Zemana. A to při setkání, kdy hlava státu přijala krátce po své inauguraci představitele krajů. „Setkání to bylo věcné, konstruktivní a podle mě velmi přínosné," uvedl Novotný.
Českobudějovicko – Právě teď mají deváťáci poslední dva dny na to, aby se rozhodli, na jakou střední školu půjdou. Nejpozději v pátek musí odevzdat přihlášku.
Kyjov /FOTOGALERIE/ - V kyjovské Galerii Čajovna je v těchto dnech výstava fotoobrázků Evy Pilarové. Trojnásobná Zlatá slavice se zúčastnila zahájení výstavy a k překvapení desítek lidí, kteří na vernisáž dorazili, zazpívala se skupinou Začalovci.
Brno – Loni bojovali o postup do nejvyšší soutěže, letos vůbec o účast v play off a víkendové zápasy rozhodly o konci sezony už ve čtvrtfinále play off.
Hradec Králové – Basketbalistky Kary Trutnov poprvé v letošní sezoně Ženské ligy porazily v derby Hradec Králové. Krkonošský tým, který oba vzájemné duely v základní části prohrál, ve středu triumfoval na palubovce „lvic". Zápas třetího kola nadstavbové skupiny A1 ovládl v poměru 74:71.
Letohrad – Náš život na zahrádce, tak se jmenuje výstava základní organizace Českého zahrádkářského svazu Letohrad sestavená z výtvarných prací dětí letohradských škol. První hosté uvidí obrázky ve čtvrtek od šestnácté hodiny. V zámeckých arkádách bude výstava přístupná až do následující neděle.
Praha, Ostrava – Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt se už posedmé, a podle očekávání, stane hlavní hvězdou Zlaté tretry Ostrava, která se letos uskuteční už po dvaapadesáté.
Jižní Čechy – Nezaměstnanost na jihu Čech se v únoru podle nové metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zvýšila ve srovnání s koncem ledna o desetinu procentního bodu na 7,3 procenta. Práci k 28. únoru hledalo 31 625 Jihočechů, kteří mohli ihned nastoupit do práce (dosažitelní uchazeči).
Praha - Novým ministrem obrany bude nynější první náměstek na ministerstvu Vlastimil Picek, plyne z informací z vládní koalice. Dosud obranu dočasně vedl premiér Petr Nečas (ODS), který se na Pickově jméně už údajně shodl s ministrem zahraničí a lídrem koaliční TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Z vyjádření předsedkyně nejmenší vládní strany LIDEM Karolíny Peake vyplývá, že Picek by se ministrem stal přes její nesouhlas.
Ralsko - Za humny, ale daleko. Jednotlivé městské části v rozlehlém Ralsku léta trápí vzájemná izolace. Dostat se z jedné do druhé je bez auta takřka nemožné.
Praha – Nedostatky v hospodaření s penězi – a to i pochybení velmi závažná – a také porušování vnitřních předpisů. Takové závěry šetření kontrolních orgánů Městské policie Praha prezentoval ve středu večer nový ředitel pražských strážníků Eduard Šuster.
Praha – Více než šest stovek lidí podepsalo petici za zachování pobočky městské knihovny Hradčany na Pohořelci. Proti uzavření knihovny protestovali občané na jednání zastupitelstva Prahy 1. Nesouhlasí s ním ani opozice Prahy 1.
Praha – Celou noc na středu pátrali pražští policisté po muži, který v úterý večer v Újezdu nad Lesy ujížděl policejní hlídce, naboural služební auto a zranil policistu. Marně. A objevit se ho nepodařilo ani za světla.
Třikrát týdně musejí alespoň na čtyři hodiny na dialýzu, stále si hlídají příjem tekutin a z života jim nezřídka dělá peklo řada zdravotních komplikací. Pacientům s chronickým selháním ledvin, kterých je u nás více než deset tisíc, však může pomoci transplantace – jenže na čekací listinu se z nich dostane jen desetina a někteří musejí i potom čekat na operaci kvůli nedostatku orgánů i dva roky.
Fulnek - Různé oblečení, cedulky s nápisy „Levný textil" či „Nabídka levného ubytování". Tak vypadá současnost kdysi proslulého hotelu Jelen ve Fulneku, jehož zastupitelé i obyvatelé jsou ze situace zoufalí.
Praha – Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Boh?me Bourgeoise obhájily loňské ocenění a získaly jednu hvězdu v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin. Uvedla to na svých internetových stránkách společnost Michelin. Šéfkuchaři obou restaurací, Roman Paulus z Alcronu a Oldřich Sahajdák z Degustation Boh?me Bourgeoise, byli už loni prvními dvěma Čechy, kteří ocenění získali.
Praha, Vatikán – Český arcibiskup Dominik Duka byl jedním ze 115 kardinálů, kteří se zúčastnili volby nového papeže. O své dojmy se Duka po vítězství papeže Františka podělil na sociální síti Facebook.
Brno – Dalším jednáním ve čtvrtek pokračoval soud s bývalou starostkou Brna-středu Dagmar Hrubou. Krajský soud se v odvolacím řízení zabýval jejím obviněním ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Toho se měla dopustit tím, že v roce 2006 podepsala nevýhodné smlouvy o pronájmu pozemků v Masarykově čtvrti.
Praha /VIDEO/ – Supernova na hvězdném nebi jazzového zpěvu Gregory Porter rozzáří oči, potěší uši a zahřeje srdce českých posluchačů již ve čtvrtek od 19.30 hodin na Jarním GALA pro Struny podzimu v pražském Paláci Žofín. V exkluzivním programu připraveném pouze pro tento výjimečný večer, jehož výtěžek bude použit na financování dalšího ročníku festivalu Struny podzimu, Portera podpoří i domácí hudebníci.
Benešovsko – Motoristé a cestující v autobusech, kteří využívají pro jízdu směrem do Prahy takzvanou přeložku, neboli silnici I/3 mezi Poříčím nad Sázavou a Mirošovicemi, se už koncem letošního roku snad dočkají plynulejšího a bezpečnějšího cestování.
Liberec - Night of Warriors je sérií galavečerů profesionálního boxu, MMA a K1, které pořadají liberecký BFC Liberec a jablonecký IRON Fighters v liberecké Tipsport Areně.
Plzeň, Praha – „Je to pořád tentýž člověk. Se stejným vystupováním, se stejným smyslem pro humor," říká o prezidentu Miloši Zemanovi hejtman Milan Chovanec, který včera absolvoval první oficiální přijetí na Hradě.