Trubičky s mandlovo-marcipánovou náplní
Upečte si s Deníkem vánoční cukroví.
Upečte si s Deníkem vánoční cukroví.
Kolín – Stolní tenisté Kolína v dalším dvojutkání neprohráli a díky tomu se udrželi na druhém místě tabulky třetí ligy.
Praha - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes podal k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona v neprospěch uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v jedné z jeho kauz. Podle něho Krejčíř nepodal proti rozhodnutí Městského soudu v Praze z června 2010, kterým byl odsouzen na 6,5 roku za únos podnikatele, odvolání včas.
Jičín – V dalším kole žákovské ligy (U14), skupina C, čekal na družstvo zkušený soupeř Pardubic, přesněji jejich A tým, který prohrál pouze jednou s Hradcem Králové. Na začátku sezony Jičín v Pardubicích totálně vyhořel, když podlehl rozdílem 59 bodů!
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zhruba 80milionový tendr ministerstva obrany na nákup 50.000 blůz a 42.000 kalhot. Rozhodnutí je pravomocné. Obrana o zrušení tendru ví. Nové uniformy se nakonec rozhodla nakoupit přes jednu z agentur Severoatlantické aliance, řekl mluvčí úřadu Jan Pejšek.
Tábor - Táborské kino Svět vám nabízí operu v přímém přenosu z Itálie.
Praha – Senát dnes vyzval prezidenta Václava Klause k tomu, aby „neprodleně" podepsal doplněk lisabonské smlouvy, který umožní vznik nového záchranného fondu eurozóny – Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). ČR je poslední zemí EU, která ratifikaci nedokončila. Proces je třeba dokončit ještě letos, aby nový fond mohl od začátku příštího roku fungovat.
Praha /ROZHOVOR/ – Ve středu 5. prosince v Děčíně odstartovalo nejnovější turné zpěvačky Anety Langerové. Stejně jako v tom předešlém nazvaném Pár míst přichází s novinkou. Při turné Pár míst hrála za doprovodu smyčcového tria. A nyní?
Liberec - Stolní tenisté z SKST Liberec jsou na pokraji historického úspěchu.
Táborsko - Sníh komplikuje dopravu.
Praha – Létající nože nebo šálek kávy v sedmimetrové výši společně s živou hudbou a projekcí. To je nový mezinárodní projekt souboru Cirk La Putyka. První veřejná představení budou ode dneška až do 9. prosince k vidění v holešovickém LaFabrice. Slavnostní premiéra je naplánována v termínech 16., 17. a 18. ledna.
Praha – Předvánoční období je pro tuzemská knihkupectví nejziskovější částí roku. V kamenných knihkupectvích činí podíl předvánočních prodejů 65 procent ročních tržeb a v internetových e-shopech se šplhá až k 70 procentům. Podíl e-knih na českém trhu letos nepřesáhne ani jedno procento prodejů. Vyplývá to údajů Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN).
Strakonice - Generální manažer BK Strakonice Eduard Gaisler prozradil, že s novým trenérem Ivanem Benešem jednal už před sezonou. Ten ale preferoval práci v USK Praha.
Svitavy – Vánoce se blíží. Chvíle odpočinku můžete strávit na pěkném koncertu, inspiraci na výzdobu a dárky načerpáte na jarmarku nebo zajímavé výstavě. Vyberte si z našeho přehledu, kam o víkendu vyrazíte.
Praha /FOTOGALERIE/ – To, že pár dní před Vánocemi prší a turisté na Staroměstském náměstí se choulí v kapucích a pod deštníky, je poměrně kuriózní. Na druhou stranu takové počasí není v Praze v posledních letech už nic neobvyklého, a tak nezbývá, než na vánočních trzích představovat také kuriozity jiné, které si toto pojmenování právem zaslouží.
České Budějovice, Ostrava – Moderním gymnastkám z SKMG Máj České Budějovice patří dvě medaile z MČR!Oba cenné kovy talentované Jihočešky vybojovaly na šampionátu společných skladeb v Ostravě.„Velmi úspěšně jsme zakončily podzimní sezonu," přikyvuje spokojená trenérka Ivana Pokorná.
Praha – Jen s jedním bodem se vrátily z palubovky Braníku druholigové volejbalistky TJ Slavia Děčín.
Praha /RECENZE, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Příběh houslisty na smrtelném loži vypráví o vztahu bez lásky i melancholii umělců. Vizuálně baví, jeho kostra ale drží hůř pohromadě.
Praha - Kapři ponechaní v klidu se velmi často natáčejí severojižním směrem. Zjistil to tým badatelů z České zemědělské univerzity (ČZU), Univerzity Karlovy a University Duisburg-Essen, podle nichž souvisí tento "šestý smysl" s geomagnetickým polem. Své závěry už publikovali v renomovaném vědeckém časopise PLOS ONE, nyní zkoumají šestý smysl u psů, sdělil mluvčí České zemědělské univerzity Josef Beránek.
Ústecký kraj - Zaměstnanec v Ústeckém kraji bral v letošním třetím čtvrtletí v průměru 22 437 korun, proti loňsku o 1,9 procenta více. Průměrná hrubá mzda v kraji se tak přiblížila celostátnímu průměru, zaostávala za ním o 2 077 korun.
Jindřichohradecko - Policisté od čtvrtečního rána šetří dvě dopravní nehody. V Jindřichově Hradci a u Starého Hobzí.
Praha – Ještě po mnoha letech, které uplynuly od privatizace obecních domů, mají jejich noví majitelé problémy s jejich správou. Možná si uvědomují, že mají majetek za miliony, ale odmítají si připustit, že jednou budou miliony potřebovat na jeho opravu.
Praha /FOTOGALERIE/ – To, že pár dní před Vánocemi prší a turisté na Staroměstském náměstí se choulí v kapucích a pod deštníky, je poměrně kuriózní. Na druhou stranu takové počasí není v Praze v posledních letech už nic neobvyklého, a tak nezbývá, než na vánočních trzích představovat také kuriozity jiné, které si toto pojmenování právem zaslouží.
Praha – Další latentní spor doutná mezi magistrátem a radnicí Prahy 1. Po neshodách v otázce postupu proti nevěstinci Ve Smečkách či návratu tramvají na Václavské náměstí, jde nyní o tradiční stánky s občerstvením, tiskem a květinami.
Ústí n. L. /ROZHOVOR/ - Dvacetiletý smečař Jan Procházka věří, že se volejbalisté Ústí nad Labem už brzy dočkají první výhry v sezoně.
Praha – Ceny denních menu v tuzemských restauracích se ve většině měst letos zvýšily. Důvodem je vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) a růst cen vstupů. Vyplývá to z průzkumu portálu Lunchtime.cz, kterého se zúčastnilo 160 restaurací. Průměrná cena jídla na denním menu pražské restaurace se meziročně zvýšila na skoro 92 korun.
New York - Proslulá šéfredaktorka amerického vydání módního časopisu Vogue Anna Wintourová by se mohla stát americkou velvyslankyní v Londýně. Zvažuje to údajně prezident Barack Obama, který by se tak neoficiální královně světa módy odvděčil za pomoc při získávání peněz na předvolební kampaň.
Odolena Voda – Další skvělý výsledek si na své konto připsal ročník 2003 Fotbalové akademie Petra Voříška Děčín. Na silně obsazeném turnaji v Odoleně Vodě vybojovali třetí místo.
Liberec /DIVADLO, FOTOGALERIE/ - Čistě dámskou záležitost komedii Ženy připravuje liberecká činohra. Zahraje si v ní šestnáct hereček v jednatřiceti rolích. Inscenace autorky Clare Boothe Luce napoví, jaké ženy doopravdy jsou. První premiéru uvede Malé divadlo v pátek, druhou v sobotu.
Liberec /DIVADLO, FOTOGALERIE/ - Čistě dámskou záležitost komedii Ženy připravuje liberecká činohra. Zahraje si v ní šestnáct hereček v jednatřiceti rolích. Inscenace autorky Clare Boothe Luce napoví, jaké ženy doopravdy jsou. První premiéru uvede Malé divadlo v pátek, druhou v sobotu.
Opavsko - Budeme si muset zvyknout. V neděli 9. prosince vejde v platnost nový vlakový jízdní řád Českých drah a s ním nastanou, některé větší i menší změny pro cestující. Pár změn bude znamenat omezování a několik obohacení dosavadních spojů.
Velichovky – Čtyřiadvacet hodin denně jsou připraveni vydávat své vlastní životy všanc, aby zachránili život někoho jiného. Těžko si bez nich představit náš svět. Řeč je o členech hasičských sborů, ať už dobrovolných či profesionálních.
Doubice - Do poměrně pestrého a stále se rozrůstajícího seznamu věcí, kterým vskutku naprosto nerozumím, přibyly nedávno další kousky.
Ostrava, Žďár nad Sázavou – Víkend patřil ve slezské metropoli judistickému Přeboru České republiky v mladších žácích. Žďárský oddíl Orel jednota reprezentovali Daniel Pochop a Daniel Pintera, kteří svůj premiérový start na vrcholné akci přetavili v bronzové medaile. „Je to další velký úspěch po osmi cenných kovech ze Šampionátu mláďat v Uherském Hradišti," nadšeně líčí trenér obou mladíků René Pintera.
Praha – Po Novém roce zmizí z Václavského náměstí v Praze většina stánků s občerstvením, květinami i tiskem. Zůstane pouze jeden s občerstvením. Na dotaz médií to řekla radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS). Praha 1 ale podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) trvá na tom, aby stánky s klobásami byly na náměstí tři. Nové stánky, jejichž koupi Praha plánuje, přibudou v průběhu příštího roku.
Praha - Nový rozsáhlý zdroj nezdaněných paliv pro tuzemský pumpařský trh vyšetřuje daňová správa spolu s celníky a policií.
Kolín - Kulturní akci by si prý neužili všichni, a stála by víc. Tak místo ní vedení města Kolín k otevření obchvatu zvolilo jinou slávu: v pátek za jízdu autobusem nezaplatíte nic, městskou hromadnou dopravou se vydáte zdarma. Kolín tak dá v podobě jízdného občanům dárek za zhruba 25 tisíc korun.
Tábor – Italská architektura, nástrahy australské buše, ukrajinská kuchyně či indonéské zvyky se staly hlavní náplní výuky na táborské ZŠ Bernarda Bolzana.
Praha - Již nyní je jisté, že v letošním roce zaznamená pražský rezidenční trh další meziroční nárůst prodeje nových bytů. Od počátku roku do konce listopadu se v Praze prodalo celkem 3699 nových bytů, což je o zhruba sedm procent více, než za celý loňský rok. Toto číslo ještě jistě navýší prodeje v prosinci. Otázkou tak pouze zůstává, zda celoroční prodej vzroste o více či méně než 10 procent. Tyto závěry vycházejí z nejnovější analýzy developerské společnosti Ekospol.
Praha - O plánech a skutečnosti dobývání Marsu mluvil s Deníkem Vít Straka z astronautické sekce České astronomické společnosti.
Praha - Fotbalisté Chelsea se stali prvním obhájcem vítězství v Lize mistrů, který v následujícím ročníku vypadl už v základní skupině. Týmu s brankářem Petrem Čechem nestačila ani domácí výhra 6:1 v závěrečném 6. kole nad Nordsjaellandem, neboť Juventus Turín v souběžně hraném duelu zvítězil na hřišti Šachtaru Doněck 1:0 a na úkor Chelsea postoupil.
Praha – Cenu za odvahu získal od Nadačního fondu proti korupci (NFPK) bývalý primář psychiatrického oddělení Nemocnice v Ostrově Martin Konečný, který upozornil na údajně nestandardní udělení prezidentské milosti bývalé policistce Radce Kadlecové. Konečný získá jako odměnu 300.000 korun. Novináře o tom informovala Linda Majerová z NFPK. Policie se uvedeným podezřením několik měsíců zabývala, případ pak odložila.
Zábřeh - Stařičká parní lokomotiva řady 317 se nejdřív projela po silnici z Lysé nad Labem do Lupěného, ve středu 5. prosince ráno se z podvozku vnesla do vzduchu a zavěšena na ramenech dvou jeřábů dosedla tam, kam patří: na koleje, byť jen pětatřicet metrů dlouhé. Stane se hlavním exponátem železničního skanzenu na cyklostezce, v niž se letos proměnil násep opuštěné tratě mezi Lupěným a Hněvkovem.
Praha - Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 a uspěli v pátém z posledních šesti zápasů. Nováček soutěže uspěl s dosavadním sousedem v tabulce Západní konference i podruhé v sezoně, a to zejména díky gólům v první a druhé třetině; v poslední části se hostům podařilo duel zdramatizovat.
Praha – Kousek historie má doma každý z nás. Obvykle vypadne do klína v momentě, kdy si najdete chvilku na listování v rodinném fotoalbu. Jak asi naši předkové žili, čím se živili, odkud pocházeli? Známe je vůbec?
Turnov – První prosincový den byl letos posledním termínem, kdy si místní házenkářky mohly zlepšit bilanci ve druhé lize žen.
Praha /ROZHOVOR/ - Mít vlastní bydlení to je to nejlepší, co můžete udělat pro klidné stáří. A když k tomu použijete i stavební spoření, neprohloupíte, říká Vojtěch Lukáš, předseda Asociace českých stavebních spořitelen.
Praha /POHLEDEM DENÍKU, INFOGRAFIKA/ – Nesoudnost, taškařice, nebo promyšlený záměr? Vládní přesuny, které včera potvrdil premiér Petr Nečas, navozují řadu témat. Strmý vzestup Martina Kuby nepřekvapuje. Poté, co na kongresu ODS převzal výkonné žezlo, celkem logicky přebírá odpovědnost za chod ekonomiky a pokusí se vyvážit mocenskou pozici ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09. Post ministra hospodářství je tedy funkce, která nebudí šokující údiv. Na dopravu přijde loajální straník, který bude plnit Kubovy pokyny a legislativně celou operaci připraví.
Praha – Senátor a kandidát na prezidenta Tomio Okamura si svou předvolební kampaň platí z větší části sám, sponzorské dary zveřejnil na svém účtu. Uvedl to dnes vedoucí Okamurova volebního týmu Jaroslav Novák Večerníček. Reagoval tak na vyjádření organizace Transparency International ČR (TIC), podle níž má Okamura nejméně transparentní kampaň z 11 prezidentských kandidátů. Novák Večerníček řekl, že Okamura o financování kampaně TIC odmítl informovat.
Ústecký kraj - Zaměstnanec v Ústeckém kraji bral v letošním třetím čtvrtletí v průměru 22 437 korun, proti loňsku o 1,9 procenta více. Průměrná hrubá mzda v kraji se tak přiblížila celostátnímu průměru, zaostávala za ním o 2 077 korun.