Praha, Liberec - Česká lyžařská sezona 2012/13 vypukla minulý týden. Výjimečná společnost důležitých členů Svazu lyžařů ČR a jejich partnerů včetně čtrnácti reprezentantů i z Dukly Liberec se potkala v pražském hotelu Clarion na přátelském odpoledni. Probrala léto, pobavila se o nadcházejících měsících.
Slaný - Nepříjemná událost se stala ve Slaném na Pražském předměstí. Policista tam srazil při couvání jedenaosmdesátiletou ženu, která šla za autem. Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.
České Budějovice - Vedení Dynama poté, co Tomáš Řepka za své vyloučení v Jablonci dostal od disciplinárky stop na pět zápasů, se mu rozhodlo udělit pokutu. „Její výše je interní věcí klubu," uvedl pro Deník generální manažer Dynama Jiří Kotrba.
Praha - Španělsko zvažuje žádost o mezinárodní finanční pomoc, která by mu pomohla překonat období hospodářského útlumu. Zda žádost skutečně podá, ale bude záležet na více faktorech, hlavně na vývoji výnosů státních dluhopisů, od nichž se odvíjí cena, za kterou je Španělsko schopno se samo financovat na trhu.
Tábor – Výslechy bývalých spolupracovníků a jednoho věřitele včera u krajského soudu v Táboře pokračovalo hlavní líčení s podnikatelem Stanislavem Snášelem.
Praha – Lidský život si v pondělí odpoledne vyžádal požár v panelovém domě v pražských Kobylisích. Oheň v bytě v šestém patře paneláku v Taussigově ulici nepřežila žena, jejíž tělo našli zasahující hasiči až po dohašovacích pracích, když na spáleništi rozhrnovali trosky.
Praha /ROZHOVOR/ - Nesmutnil. Jeho kůň a trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen letos na čtvrtý triumf nedosáhl, doběhl třetí. Ivo Köhler, Tiumenův majitel, mu přesto vysekl poklonu.
Havlíčkův Brod - Letecká komise Aeroklubu Praha-Letňany uspořádala o víkendu na letišti tradiční klání leteckých dovedností. Jednalo se o zajímavou podívanou na tradiční disciplíny v bombardování na cíl toaletním papírem a v přesnosti přistání.
Praha – Pět let kšeftovali s drogami, nyní spadla klec. Dvojici údajných dealerů z Palmovky, muže ve věku 59 a 42 let, zadrželi policisté. O zákroku zásahové jednotky informovala v úterý Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Praha – Pět let kšeftovali s drogami, nyní spadla klec. Dvojici údajných dealerů z Palmovky, muže ve věku 59 a 42 let, zadrželi policisté. O zákroku zásahové jednotky informovala v úterý Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – V ateliéru Josefa Knápka v prvním patře starého měšťanského domu mě vedle lamp, důmyslných stínítek a rekvizit zaujala tapeta na monitoru jeho počítače. Je na ní v elegantním bílém klobouku a po jeho boku – světoznámá modelka Tereza Maxová.
Praha /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - Jakou vybrat izolaci? Podle konzultanta Střediska pro efektivní využívání energie Petra Zahradníka není potřeba na materiálu šetřit, protože daleko dražší jsou práce, které jsou se zateplováním spojené.
Praha – Lidský život si v pondělí odpoledne vyžádal požár v panelovém domě v pražských Kobylisích. Oheň v bytě v šestém patře paneláku v Taussigově ulici nepřežila žena, jejíž tělo našli zasahující hasiči až po dohašovacích pracích, když na spáleništi rozhrnovali trosky.
Praha /RECENZE/ – Ordinace v růžové zahradě. Nebo spíš Dynastie. Říznutá ostrou erotickou abecedou. To je kniha britské autorky E L James Fifty Shades of Grey, jíž v české verzi zůstaly bůhvíproč oba tituly, originální i český (Fifty Shades of Grey/ Padesát odstínů šedi, nakladatelství XYZ).
Otrokovice – „Nadávání na politickou situaci v Česku nikam nevede," říká pro Deník čtyřicetiletý nezávislý kandidát na senátora za zlínský obvod Tomio Okamura. V pátek a sobotu se utká o hlasy voličů ve druhém kole senátních voleb s protikandidátem Stanislavem Mišákem (ČSSD). Průběžné výsledky z toho prvního sledoval v salonku otrokovického Společenského domu.
Nižněkamsk - Hokejisté Lva Praha sice v Kontinentální lize v pondělí v Nižněkamsku ukončili třízápasové čekání na bodový zisk, přesto si připsali čtvrtou porážku. Na ledě Neftěchimiku prohráli po samostatných nájezdech 2:3.
Praha – Po šesti týdnech nového systému městské hromadné dopravy se objem předpokládaných úspor zřejmě ztenčuje. Společnost Ropid, která má integrovanou dopravu v hlavním městě na starosti, svůj projekt za chodu zdokonaluje a zbavuje trhlin. Nepočítala ovšem s tím, že nedostatečnou zárukou spolehlivosti a v praxi nefungujícím plánem odradí část cestujících už na samotném počátku.
Praha – Je to jako skok z jednoho extrému do druhého. Nejdříve korupční prostředí vydatně živily předražené veřejné zakázky, které podle nevládních organizací ročně vysosaly ze státních peněz až 50 miliard navíc. Vláda proto přitvrdila a připravila nový zákon.
Praha /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - Brankář české fotbalové reprezentace Petr Čech proti Maltě vychytal penaltu a uklidnil tým trenéra Michala Bílka. Výhru chce slavit i v důležitém zápase proti Bulharům. "Bereme jakékoliv vítězství," řekla opora reprezentace.
Praha – Tripartita po sedmi měsících obnovuje svou činnost. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ode dneška budou zas pravidelně scházet. Odpoledne se chystají projednávat opatření na podporu ekonomického růstu. Diskutovat by měli třeba i o čerpání peněz z evropských fondů.
Praha – Kdo s kým a za jakých podmínek, to je, oč nyní běží ve stranických sekretariátech ve třinácti krajích. Jednání o budoucích koalicích a hejtmanských postech se naplno rozběhla.
Ústí nad Labem – V krajských volbách neuspěla TOP 09 se starosty, jejímž lídrem byla ústecká lékařka a zastupitelka Karola Haasová. V rozhovoru Deníku přiznala, že ji neúspěch mrzí.
Rozvadov - Občanské sdružení Veřejnost vlasti uspořádalo v pondělí v Plzni u pomníku Bedřicha Smetany v Kopeckého sadech pietní akt, jehož součástí se stalo odebrání prsti přímo od skladatelova pomníku.
Praha – Stovky pražských policistů nastoupí v úterý do fotbalové bitvy. Utkání kvalifikace MS 2014, v němž se čeští reprezentanti střetnou na Letné s Bulhary, pohlídá policie v tradičním nasazení. Do akce se zapojí příslušníci dopravní, pořádkové i kriminální služby, stejně jako policisté z pořádkových jednotek, členové antikonfliktního týmu – a rovněž posádka policejního vrtulníku, který bude dění monitorovat shora.
Praha, Jihlava – Státní zástupkyně Zdeňka Galková navrhla, aby Obvodní soud pro Prahu 1 uložil všem obžalovaným z podpory neonacismu, z nichž většina pochází z Vysočiny, podmíněné tresty.
Praha, Jihlava – Státní zástupkyně Zdeňka Galková navrhla, aby Obvodní soud pro Prahu 1 uložil všem obžalovaným z podpory neonacismu, z nichž většina pochází z Vysočiny, podmíněné tresty.
Praha – Největší vědecký festival v České republice – Týden vědy a techniky – se bude konat od čtvrtka 1. listopadu do čtvrtka 15. listopadu 2012. Pracoviště Akademie věd, která ho pořádá spolu s partnerskými organizacemi, připravuje na 400 akcí po celé České republice, nejvíce v Praze, uvedl tiskový odbor akademie.
Česká Lípa - Deník přináší aktuální sportovní výsledky z uplynulého víkendu. Dařilo se českolipským hokejistům v krajské soutěži i florbalistům v 1. lize.
Praha - I když zlaté časy autostopu jsou už patrně pryč, přece jen je to ještě stále využívaná levná forma cestování. Víte však, jak je to s pojištěním takového hosta v autě, zapříčiníte-li nehodu?
Praha - Trenér bulharských fotbalistů Ljuboslav Penev před úterním kvalifikačním utkání s Českem slíbil, že jeho tým nechá na hřišti úplně všechno a pokusí se v Praze napravit dvě domácí remízy z předchozí části kvalifikace.
Praha - Pokud by se příští rok nezvyšovala základní dvacetiprocentní sazba daně z přidané hodnoty, znamenalo by to ve státním rozpočtu výpadek zhruba deseti miliard korun. O stejnou částku by musely být nižší výdaje. V České televizi to dnes řekl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
Praha – Šestým kolem pokračovala Tipgames extraliga. V něm přivítali házenkáři pražské Dukly hráče z Karviné. Po suverénní pětibrankové výhře se zdá, že už je pro ně katastrofální vstup do soutěže zapomenut. Čtvrtá výhra v řadě pak značí posun na stříbrnou příčku tabulky. Jenže pozor, v sobotu čeká dukelské křest ohněm v podobě duelu na palubovce vedoucího KP Brno.
Praha /VIDEO/ - Největší koncert tohoto roku se pomalu blíží. Již 24. října zahrají v pražské malé Sportovní hale legendární američtí metalisté Manowar, nejhlasitější kapela na světě. Kapela, která patří k průkopníkům žánru a funguje přes 32 let, se těší na pražské publikum.
Tábor - Výslechy bývalých spolupracovníků a jednoho věřitele v pondělí u krajského soudu v Táboře pokračovalo hlavní líčení s podnikatelem Stanislavem Snášelem.
Praha - Je to jako v bludném kruhu. Podnikatelé marně shánějí na volná místa vhodné odborníky, ale pracovní úřady jsou plné nezaměstnaných, často i absolventů nejrůznějších škol. Jenže, chyba lávky, ani lidé s dlouholetou praxí často nemají potřebnou kvalifikaci.
Praha – Nechápu, jak se to mohlo stát, podivoval se u Městského soudu v Praze 39letý Tomáš Oščádal. Přemýšlet o tom, za jakých okolností zemřel jeho bývalý kolega, ale teď bude mít dost času. Za vraždu 66letého muže ho soudkyně Marie Marková poslala za mříže na 20 let. Prozatím nepravomocně; možné je ještě odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Lhůtu na rozmyšlenou, zda odvolání podají, si ponechaly obhajoba i obžaloba.
Hradec Králové - Kvůli nehodě kamionu je uzavřená dálnice D11 ve směru z Hradce Králové na Prahu. Policie odklání dopravu přes Chlumec nad Cidlinou, řekla dnes mluvčí královéhradecké policie.
Praha - Saláty jako hlavní jídlo nabízí téměř dvě třetiny českých restaurací, před třemi lety jen polovina. Výrazně narostl také počet restaurací, kde je v denním menu alespoň jedno nesmažené zeleninové jídlo a o poznání dostupnější jsou i menší porce hlavních jídel. Vyplynulo to z průzkumu stravovacích návyků, který v projektu Food provedla v letech 2009 a 2012 společnost Edenred.cz