Z bývalého vojenského letiště v Ralsku zřejmě bude ohromné sportoviště
Ralsko - Komise vybírala z deseti záměrů na využití letištní plochy, nejvíce bodů získaly tři z nich. Všechny navrhují sport.
Ralsko - Komise vybírala z deseti záměrů na využití letištní plochy, nejvíce bodů získaly tři z nich. Všechny navrhují sport.
Praha - Členové České pirátské strany (Piráti) dnes v Praze zvolí nové lídry, kteří je povedou do supervolebního roku 2014. Za dva roky jsou totiž volby do Poslanecké sněmovny, Senátu a do Evropského parlamentu.
Praha – Secesní Fantova kavárna v historické budově pražského hlavního nádraží se na konci srpna uzavře. Současný nájemce ji provozoval 15 let, kavárnu ale spolu s celou původní nádražní budovou čeká rekonstrukce. Oprava je jistě potřeba, což návštěvník vnímá hned po vstupu při pohledu na oprýskané fresky. Ti, kdo chtějí zažít poněkud dekadentní atmosféru v prostorách, kde dýchá historie, mají poslední možnost. Po rekonstrukci by se ale kavárna měla znovu otevřít.
Frymburk - Úřad městyse nabízí svým občanům i turistům úřední hodiny navíc.
Rokycany – Nejsilnější fotbalový klub okresu musí opět počítat s boji na republikové i krajské frontě. Výkladní skříní FC Rokycany jsou především muži a také devatenáctiletí mladíci!
Jinonice – Sedm novorozených štěňat kdosi na konci července bezohledně pohodil do kontejneru v Jesenici u Prahy. Naštěstí je záhy objevil náhodný kolemjdoucí. Ani tehdy však slepá mláďata neměla vyhráno.
Ostrava - Basketbalistky SBŠ Ostrava čeká hodně nezvyklý boj na dvou frontách. V letošní sezoně budou hrát nejen první českou ligu, ale také slovenskou extraligu. A to souběžně. Všichni v klubu jsou ve velkém očekávání, jak se mužstvu povede.
Točník - V sobotu 25. srpna se na hradě Točník uskuteční první ročník Českého PivoPění. Součástí programu je i předpremiéra muzikálu Kapka medu pro Verunku.
Hradec Králové – Zápasy druhého kola pokračovala druhá nejvyšší fotbalová soutěž dorostenců U19. Další mládežnické ligy měly na programu 1. kolo.
Tanvald – Lampičky, kabely, sbíječku a zahradní nářadí. To vše ukradl během jedné noci neznámý chmaták v rekreační chatě v Tanvaldu.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Máte dieselové auto starší 15 let nebo benzinové starší dvaceti let? A jezdíte skrz některá lázeňská města či přes silně znečištěná města? Už za pár měsíců se vám může stát, že budete muset jet jinudy. Od 1. září totiž vstupuje v platnost novela zákona o ovzduší, která radnicím dovoluje vyhlásit takzvanou nízkoemisní zónu.
Domažlice – Pokud vás při cestě Alejemi u domažlického náměstí v posledních dnech překvapila hudba znějící městem, pak jste zaslechli pilné cvičení účastníků letošních klarinetových kurzů. Od minulé soboty muzikanti trénují v základní umělecké škole.
Praha - Vysoce postavení úředníci státní a veřejné správy korupci nejen podléhají, ale překvapivě často ji také sami iniciují. Vyplývá to z výroční zprávy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) za loňský rok, o které informoval mluvčí útvaru Pavel Hanták. Podle detektivů je právě korupce ve státní správě jedním z nejvýznamnějších faktorů, který podporuje rozvoj organizovaného zločinu.
Londýn – Zatímco v islandském Reykjavíku turistovi vystačí 100 eur (zhruba 2500 korun) ani ne na jeden den pobytu, tak v indickém městě Goa stejná suma vydrží na téměř 12 dní. Ukázaly to propočty serveru Tripomatic.com. Praze mezi více než čtyřmi desítkami měst patří v tomto ohledu 29. příčka. Sto eur v ní podle serveru návštěvníkům stačí na přibližně tři dny pobytu.
Praha - Nejvíc diváků přivítali loni v pražském Národním divadle, kam přišlo přes čtyři sta tisíc lidí. O téměř polovinu méně jich zavítalo do Národního divadla v Brně. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnilo Národní informační a poradenské středisko pro kulturu NIPOS.
Řevnice /ROZHOVOR/ – V sobotu 25. srpna startuje již osmý ročník divadelního festivalu pod širým nebem. Týdenní festival „Lesní slavnosti divadla" hostí přírodní amfiteátr v Řevnicích. V programu vystoupí herci Dejvického divadla, brněnské Divadlo Husa na provázku i Jihočeské divadlo.
Jihlava – Leopold starší odmala vnímal zvláštní kouzlo ohně a bušení kladiv mu znělo jako rajská hudba. Kovárnu předal synovi, ale kladivo neodložil, naopak našel nový styl a formu.
Praha - Stále více mladých lidí odjíždí do ciziny, aby se naučili zodpovědnosti a samostatnosti. Získají nové zkušenosti, vědomosti a schopnosti.
Praha /ROZHOVOR/ - V salonku s krásnou květinovou vazbou uprostřed stolu se Jindřich Forejt omlouvá, že máme zakrytý výhled lešením. „Opravuje se třetí nádvoří, kterému vracíme původní barvy," říká pyšně muž, který má už desátý rok na starosti hradní protokol. Z tohoto titulu doprovází většinu světových státníků při návštěvě České republiky, takže by se těžko hledal člověk znalejší lidských rozměrů nejmocnějších mužů a žen současnosti.
Plzeňský kraj – Nastávající víkendové kolo fotbalové divize má na programu napínavé souboje.
Praha - Pohonné hmoty ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu zdražily podobně jako jinde v zemi. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o 66 haléřů na 38,18 Kč/l, nafta zdražila o 44 haléřů na 37,16 Kč/l. Nejlevnější pohonné hmoty v kraji jsou na Mělnicku, nejvíc naopak motoristé za tankování zaplatí na Benešovsku. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.
Zahrádky - V rámci letošních Zahrádeckých slavností se v sobotu odehrálo na místním fotbalovém hřišti utkání mezi starou gardou Sokola Zahrádek a týmem Hvězdný prach Praha.
Praha – Ministerstvo zemědělství bude chtít přejít na nový systém dotací pro zemědělce tak brzo, jak to jen bude možné. Nejbližší termín je rok 2014. Na tiskové konferenci po jednání se saským ministrem životního prostředí a zemědělství Frankem Kupferem to dnes řekl ministr zemědělství Petr Bendl. O novém způsobu dotací se jedná v rámci přípravy Společné zemědělské politiky EU platné právě od roku 2014.
Praha - Hokejisté Sparty ve čtvrtém utkání v European Trophy poprvé poznali hořkost porážky, když v Litoměřicích podlehli 2:7 švédskému HV 71.
Hradec Králové – Za pětadvacet tisíc korun si dnes již pětapadesátiletý muž z Královéhradecka koupil falešný diplom. Přitom ho pro výkon svého zaměstnání vůbec nepotřeboval. Teď mu hrozí až dvouleté vězení.
Zlín - Do Prahy se cestující ze Zlína dostanou díky zavedenému spoji cestovní agentury Student Agency pohodlně. Někteří ovšem postrádají zrušenou linku mezi Zlínem a Brnem.
Brno – Dlouhé roky bývala finálová série baseballové extraligy jen pouhou formalitou. Ať se proti Drakům postavil kdokoli, vždy se po posledním zápase radovali hráči právě tohoto brněnského celku. Až do loňska, kdy trofej uzmula konkurenční Technika. Vrátí se Draci letos na trůn? O tom bude jasno buď v sobotu, nejpozději však v neděli odpoledne. Dva zápasy určitě uvidí domácí stadion pražských Eagles, za případného nerozhodného stavu se o den později pojede do Brna.
Praha - Jaký je svět bez barev a světla? Přijďte si vyzkoušet na vlastní kůži 25. a 26. srpna do pražské ZOO. Světluška a Český rozhlas připravili pro malé i velké návštěvníky den plný zábavy. Těšit se můžete na hádanky, hry a soutěže, při kterých budete muset zapojit všechny smysly kromě zraku.
Praha - Jaký je svět bez barev a světla? Přijďte si vyzkoušet na vlastní kůži 25. a 26. srpna do pražské ZOO. Světluška a Český rozhlas připravili pro malé i velké návštěvníky den plný zábavy. Těšit se můžete na hádanky, hry a soutěže, při kterých budete muset zapojit všechny smysly kromě zraku.
Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová podala k Nejvyššímu správnímu soudu kárnou žalobu na svou podřízenou, žalobkyni Petru Pavlánovou.
Praha – Většina velkých bank letos poskytla na spotřebitelské úvěry více peněz než před rokem. Trh ovšem táhne především zájem lidí o tzv. konsolidaci úvěrů, tedy o sloučení půjček do jedné s cílem snížit měsíční splátku. Vyplývá to z ankety mezi bankami. Konsolidaci půjček odpovídají i data centrální banky.
Praha - O vládu v krajích budou letos soupeřit všechna přihlášená volební uskupení, která sestavilo 75 politických stran a hnutí. Lidé tak budou mít větší výběr než při posledních krajských volbách před čtyřmi lety, kdy kandidátky sestavilo na 60 seskupení. Vyplývá to z informací krajských úřadů, které v souladu se zákonem dnes kandidátní listiny zaregistrovaly.
Račiněves - Obec Račiněves na Podřipsku slaví jubileum. A protože tu nic nenechali náhodě, už v loňském roce zde vzniklo občanské sdružení. To si přípravu akce, na níž očekávají i několik stovek lidí z celé České republiky i ze zahraničí, kteří z obce nedaleko Roudnice nad Labem pocházejí nebo jsou s ní svou činností spjati, vzalo za své.
Vlkoš – Až uvidí lidé v okolí Vlkoše příští neděli burácející stroje na obloze, bude to ukázka té nejmodernější techniky, jakou naše armáda má, v médiích často probírané gripeny. Jejich přelet zahájí pietní akt za jednu z nejvýznamnějších historických osobností regionu – armádního generála Jana Sergeje Ingra, ministra obrany exilové vlády Edvarda Beneše.
Praha - Ve světě roste počet českých škol, od září vzniknou třeba na několika místech západního pobřeží USA. Zakládají je hlavně čeští rodiče, kteří chtějí pro své děti výuku českého jazyka a reálií. Žáci pak mohou získat osvědčení, které je ekvivalentem českého vysvědčení, řekla zakladatelka Českých škol bez hranic Lucie Slavíková-Boucher. Příští týden se na konferenci do Prahy sjedou zástupci škol z celého světa, proberou třeba specifika bilingvní výchovy.
Ledenice - Softbalisté Ledenic v minulosti avizovali příchod zahraničních posil. Ve chvíli, kdy jsou v čele druholigové tabulky, jednu opravdu přivedli.
Praha - V pátek se losovaly hry Zlatých 11, Korunka a Šťastných deset.
Zlín - Do Prahy se cestující ze Zlína dostanou díky zavedenému spoji cestovní agentury Student Agency pohodlně. Někteří ovšem postrádají zrušenou linku mezi Zlínem a Brnem.
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Spisovatel Jan Bauer vydal nedávno v pořadí už osmý detektivní příběh z doby vlády Václava IV. nazvaný Klášter kostlivců. Tak jako v předchozích románech, i tentokrát se čtenáři setkávají se sympatickými středověkými detektivy novoměstským rychtářem Jakubem Protivou z Protivce a mnichem Blasiem.
Český Krumlov - /ROZHOVOR/ Světoznámý tenorista se po roce vrátil do Českého Krumlova, aby zazpíval v opeře Komedianti před otáčivým hledištěm. Těšil se ale i na rafting
Praha – Úplatek, pro který je stíhán bývalý ředitel pražských strážníků Vladimír Kotrouš, zřejmě nebyl jednorázovou záležitostí. Z obžaloby podané k Městskému soudu v Praze vysvítá, že exředitel po firmě zajišťující servis služebních vozidel městské policie zřejmě za udržení zakázky požadovat pravidelné čtvrtletní platby. S tím, že peníze vybírá – a bude i nadále požadovat počátkem každého kvartálu – pro někoho z primátorových spolupracovníků…
Praha – Nejúspěšnější sezonu v Uniqa extralize mají za sebou volejbalisté ČZU Praha. Tým trenéra Jana Maliny dokázal vzdorovat opravdu těm nejlepším celkům a vybojovat skvělou pátou příčku. O ni chtějí usilovat Pražané i letos.
Praha - Stále více mladých lidí odjíždí do ciziny, aby se naučili zodpovědnosti a samostatnosti. Získají nové zkušenosti, vědomosti a schopnosti.
Praha - Politické strany zatím nenašly dohodu na tom, jak po rezignaci místopředsedkyň Kateřiny Klasnové (VV) a Vlasty Parkanové (TOP 09) nově obsadit vedení sněmovny. Návrat do nejvyšších sněmovních funkcí zvažují Věci veřejné. Zatímco koalice by jim zřejmě vyšla vstříc, podle ČSSD by při doplnění místopředsedů měli dostat přednost komunisté. Vyplynulo to z vyjádření zástupců sněmovních stran.
Kaplicko - Podle odborníků je E55 sice přetížená, ovšem za neštěstí, která se tu stanou, mohou řidiči.
Tanvald, Praha – Třiašedesátiletý muž, který na Nový rok v Tanvaldu střílel po dvou mladých útočnících a jednoho z nich usmrtil, se jen bránil útoku a nebude trestně stíhán. Definitivně o tom rozhodlo pražské vrchní státní zastupitelství, které zamítlo stížnost proti rozhodnutí krajského státního žalobce. Ten už dříve vyhodnotil střelbu jako nutnou obranu. Stíhání teď naopak hrozí Romům, kteří v lednu staršího muže napadli.
Českolipsko - Ještě neskončila sanace po chemické těžbě uranu v okolí Stráže pod Ralskem a už se uvažuje o znovuotevření ložisek.
Rotterdam - Ve třetí minutě nastaveného času dostal gól, který jeho tým připravil o cenné vítězství, ale stejně si brankář fotbalové Sparty Tomáš Vaclík ze čtvrtečního utkání na hřišti Feyenoordu Rotterdam odnesl životní zážitek.
Praha - Podle hodnotící zprávy pro vládu neřešila ministerstva, police a úřady loňské nepokoje na Šluknovsku dost koordinovaně. Instituce nebyly na nenadálé krizové situace připraveny a neměly dost „mimořádných kapacit". Některé resorty navíc na situaci vůbec nereagovaly. Dokument s hodnocením postupu by měla ve středu projednat vláda. Vypracovala ho její agentura pro sociální začleňování.