Dubec – Malebná, upravená, čistá – tyto přívlastky musí napadnout každého, kdo se ocitne v malé vesničce Dubec. Spádově patří pod Třemešné. Je v ní dvaadvacet čísel popisných a na tři desítky trvale žijících obyvatel.
Praha - Ve 12. ročníku preventivního výukového programu Zdravé zuby, který začne v září, se školáci poučí o zubní hygieně nově také od dentálních hygienistek, řekla manažerka a spoluautorka programu Lenka Kubrichtová. Cílem programu je přivést k zubní prevenci co nejvíc dětí z prvního stupně základních škol. Jeho součástí je soutěž, za 11 let se jí zúčastnilo 169.259 dětí.
Česká Lípa - Čísla jsou nekompromisní a město musí najít tu nejlepší možnou cestu, jak naložit se svým majetkem. Tak vysvětluje místostarosta České Lípy Jiří Kočandrle (TOP 09) to, že radnice po dvouletém útlumu opět přistupuje k prodeji svých nemovitostí.
Praha - Státní rostlinolékařská správa (SRS) hledá 200 stromků kaštanovníku setého napadených velmi nebezpečnou vosičkou žlabatkou, která může způsobit až odumření stromů. Hmyz celosvětově považovaný za nejvážnějšího škůdce kaštanovníků byl do Česka zavlečen spolu s dodávkou kaštanovníků z Itálie, informoval mluvčí SRS Zbyněk Škodáček.
Plzeň – Již 42. ročník mezinárodního tenisového turnaje juniorů Ex Pilsen Wilson Cup vyvrcholil v neděli na antukových kurtech TK Slavia Plzeň na Borech. A českým zástupcům vyšel nad očekávání dobře.
Milovice - V bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice - Mladá na Nymbursku vyroste v letech 2012 až 2014 nový projekt - Vědeckotechnický park (VTP) Milovice. Společnost VTP AT Milovice ve spolupráci s Energoklastrem a Českým vysokým učením technickým v Praze projekt představila na tiskové konferenci.
Praha – Přes měsíc je nezvěstný 25letý Jiří M. původem z Děčínska, který pracuje u pražské policie. Již 4. července se nedostavil do práce – a dosud se neozval ani kolegům, ani svým blízkým nebo známým.
Čejč – V jeho hlavě vznikla myšlenka pořádat v Čejči výstavy, na které zval skvělé kumštýře z celé republiky. Díky akademickému malíři Miroslavu Bravenci se tak lidé z Čejče i okolí mohli seznámit s díly různých umělců.
Praha - Ministerstvo zemědělství (MZe) podá během několika týdnů trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli aféře s technickou solí v polských potravinách, řekl ministr zemědělství Petr Bendl. Ministr doufá, že s pomocí vyšetřovacích orgánů se česká strana konečně dozví jména nebezpečných výrobků, které mohly skončit v tuzemských obchodech.
Praha – Když jí bylo šestadvacet založila rodinu a začala svoje blízké fotit. Nic neobvyklého. Tehdy ale ještě netušila, kam se její koníček za následujících 30 let posune. Fotografka Eva Hubatová z Plzně do tohoto pátku vystavuje v galerii Klub Koníček v pražském paláci Lucerna.
Ostrava − Česká železniční společnost Leo Express je připravena předložit nabídku do soutěže na provozování dopravy na dálkové železniční lince Ostrava − Krnov − Olomouc. Informoval o tom majitel společnosti Leoš Novotný.
Sušice, Praha – Muž, kterého koncem června vážně zranil výbuch dělostřeleckého granátu v kovošrotu v Sušici, je po dvou týdnech hospitalizace mimo ohrožení života, vyhráno ale zdaleka nemá.
Praha - České dráhy dnes zrušily zakázku na nákup devíti jednovozových regionálních motorových vlaků za 477 milionů korun. Oznámení o zrušení tendru se dnes objevilo na serveru veřejných zakázek.
Praha - Lidé mohou ode dneška získat informace o nejakostních, falšovaných či nebezpečných potravinách prostřednictvím nového webu www.potravinynapranyri.cz. O jeho spuštění dnes novináře informovali zástupci ministerstva zemědělství (MZe) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Podle výsledků kontrol nevyhovujících potravin v maloobchodní síti v poslední době přibývá.
Praha - Majitelka boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel Zuzana Pálová, jejíž firma se dostala do finančních potíží a nechala v Chorvatsku bez asistence zhruba 40 klientů, čelí trestnímu oznámení pojišťovny Generali kvůli údajnému neoprávněnému podnikání.Oznámil to generální ředitel pojišťovny Štefan Tillinger.
Praha - Největší šanci dostat se do druhého kola přímé volby prezidenta ČR by měl bývalý premiér Jan Fischer, který by první kolo boje o Hrad vyhrál se ziskem 32 procent hlasů. Druhý by skončil někdejší premiér Miloš Zeman, volilo by ho 17 procent lidí. O 1,5 procenta tak předstihl ekonoma Jana Švejnara. Vyplývá to z červnového volebního modelu agentury Median.
Praha, Příbram – Prudké, červencové bouřky způsobily klientům tuzemských pojišťoven škody za stovky milionů korun. Nejvíce pojistných událostí vzniklo následkem krupobití, které rozbíjelo střešní konstrukce a krytinu, okapy a okna a poškozovalo zahradní nábytek, skleníky a kapoty a skla automobilů. Nejvíce postiženou lokalitou jsou střední a východní Čechy. Vyplývá to z ankety mezi největšími domácími pojišťovnami.
Přelouč - O vítězství v soutěži Concerto Bohemia 2012 v Praze se postaral Dechový orchestr Základní umělecké školy (ZUŠ) Přelouč pod taktovkou dirigenta Michala Chmelaře.
Tachov - Nikdy předtím nebylo nasazeno tolik lidí a techniky, jako při katastrofálních povodních na Moravě. Právě v těchto dnech je to patnáct let. V srpnu bude desetileté výročí dalších povodní, které zasáhly Prahu, ale i České Budějovice a Plzeň. Všude podali pomocnou ruku i profesionální hasiči z Tachova.
Praha /REPORTÁŽ/ – Venku lilo jako z konve. Turisté zmateně pobíhali po chodnících a i obvykle usměvaví Japonci proudící od Karlova mostu se schovávali pod velkými černými deštníky, jejichž barva jakoby vypovídala o jejich náladě.
Stavební výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční pokles na 3,5 procenta z 2,7 procenta v dubnu. Zahájených bytů v květnu meziročně ubylo o 26,1 procenta, naopak dokončených bylo o 41,6 procenta více. Údaje zveřejnil Český statistický úřad.
Praha, Brno - Do zahájení olympijských her v Londýně zbývá sedmnáct dní a skifařka Miroslava Knapková má pro příští dny jednoduchý plán - zůstat zdravá a s dobrou náladou. Mistryně světa bude na kanále v Etonu jednou z medailových kandidátek. Na olympijský závod Knapková ještě nemyslí, i když přiznává, že se už na vrchol sezony těší.
Praha /FOTOGALERIE/ – Centrem Prahy dopoledne prošel smuteční pochod za dnes uzavřenou stanici metra B Národní třída, do které měli díky výtahu přístup i handicapovaní lidé. Stanice Národní třída se uzavírá na dva roky kvůli výstavbě multifunkčního Copa centra.
Praha – Státní dluh České republiky se od počátku roku do konce června zvýšil o více než 136 miliard korun na 1,636 bilionu korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Na každého Čecha tak připadá dluh téměř 156.000 korun.
Praha – Naštěstí jen zhmožděniny utrpěla mladá dvojice, kterou v noci na úterý zranila v centru Prahy padající omítka. Uvolněný kus domu se zřítil v ulici Na Příkopě přímo na zahrádku pod rychlým občerstvením. Naštěstí kusy malty sypající se přímo na 27letou ženu a o tři roky mladšího muže zbrzdil rozměrný slunečník, pod kterým seděli.
Praha /ROZHOVOR/ – Je autorkou mnoha krásných hraček. Jako malá neměla ráda panenky, dávala přednost autům a montážím. Možná i proto Olgu Černohorskou dodnes baví vyrábět hračky, které dětem udělají nejen radost, ale něčemu novému je také přiučí.
Praha /VIDEO/ – Hudební událost chystá pro Česko emotivní Kanaďanka Diana Krall, jazzová pianistka i zpěvačka, která se zatím naposledy připomněla světu devátou deskou Quiet Nights (2009). Jazzmanka zahraje 12. listopadu v pražském Kongresovém centru. Již v září ale vydává nové album Glad Rag Doll…
Děčín /FOTO POHŘEŠOVANÝCH/ - Policie pátrá po devatenáctiletém Martinu Svobodovi z Děčína, který by mohl poskytnout potřebné informace o pohřešované šestnáctileté dívce.
Břeclav – Sedmnáctiletý břeclavská softballista Jakub Holobrádek se letos propracoval až do juniorské reprezentace a pojede s ní na podzim na mistrovství světa do Argentiny.
Praha – Na Mistrovství republiky v atletice, které se uskutečnilo ve dnech 22. – 24. června v Praze na Strahově, se představilo sedm hochů a dívek z oddílu Mílaři Domažlice. Nejúspěšnějšími byli Martin Chlada na trati 3000 m překážek a Aneta Tochorová v hodu oštěpem.
Praha – Čeští fotbalisté Daniel Pudil a Matěj Vydra si zahrají druhou anglickou ligu za Watford, který nově trénuje bývalá hvězda Chelsea Gianfranco Zola. Oba přicházejí do klubu na roční hostování, Pudil z Granady a Vydra z Udine. Informoval o tom manažer hráčů Ondrej Chovanec.
Žatec - V pátek 6. července vyvrcholil v Praze XV. všesokolský slet. Mezi zhruba 15 000 cvičenci z celé České republiky, Slovenska a Dánska nechyběli ani zástupci Žatce.
Vinařice – Hornický skanzen Mayrau není zrovna obvyklým místem pro poslech a interpretaci klasické hudby. Ale je to zároveň místo se speciální atmosférou a právě proto tam vystoupil Kladenský komorní orchestr, těleso fungující při kladenské Základní umělecké škole 5. května od roku 2010. Skládá se z žáků, absolventů i učitelů této školy a jeho duší je violoncellista Pavel Tomáško.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Zájemci o kombi střední třídy mají v současnosti rozhodně z čeho vybírat. Měli by mít na seznamu i modernizovanou Hondu Accord?
Praha – Počátkem příštího týdne klesnou podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu nejvyšší denní teploty k 17 stupňům Celsia. Ochlazení přijde ve dvou vlnách, tu první mohou Češi očekávat ze středy na čtvrtek, druhou pak v sobotu. Tropické třicítky se pak mohou znovu vrátit až na přelomu července a srpna.
Praha – Cena pro nejlepšího hráče tipovací soutěže čtenářů Pražského deníku TIPLIGA už má svého majitele. LCD televizor, který do soutěže věnovala sázková kancelář Chance, vyhrál Marek Řeháček z Jesenice (na snímku vlevo). Cenu mu předává sportovní šéfredaktor Pražského deníku Michal Káva.
Znojmo - Téměř sto mladých znojemských florbalistů (fotografie nahoře) se zúčastnilo o víkendu druhého největšího florbalového turnaje v Evropě pro mládež, který se konal v Praze.
Praha – Česká železniční společnost Leo Express je připravena předložit nabídku do soutěže na provozování dopravy na dálkové železniční lince Ostrava − Krnov − Olomouc. Informoval o tom majitel společnosti Leoš Novotný.