Praha - Stovky lidí si dnes přišly prohlédnout jindy nepřístupné sály a salonky Pražského hradu. Reprezentační prostory byly otevřené v rámci Dne otevřených dveří. Rodiny s dětmi i senioři se zajímali především o nástěnné malby, tapisérie, dobové obrazy, nábytek a další vybavení salonů.
Praha - Opoziční KSČM podala do sněmovny návrh na zrušení stropu u odvodů na sociální pojištění. Změna by podle nich obnovila plnou solidaritu a zvýšila rozpočtové příjmy o miliardy korun ročně.
Praha - Na 120 cestujících letících dnes ráno se společností Lufthansa z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem si pobyt v českém hlavním městě nečekaně prodloužilo. Přístroje letadla Airbus A321 totiž začaly signalizovat kouř na palubě. Stroj se tak kolem půl sedmé musel vrátit na ruzyňské letiště. Všichni cestující jsou v pořádku.
Opavsko - Česká republika se údajně pomalu, ale jistě stává byrokratickým státem. Co je na tom pravdy, jsme zkoušeli zjistit u některých starostů obcí na Opavsku.
Praha - Luxusní bytový dům Prague Marina v Praze Holešovicích, z něhož byli v sobotu evakuováni nájemníci, je bezpečný a lze ho užívat. Novinářům to řekl statik Václav Kučera z Technického a zkušebního ústavu stavebního. Nájemníky, kteří ráno slyšeli praskání, přivolaní hasiči evakuovali.
Praha – Evakuaci kvůli podezřelému praskání ve zdech zažili v sobotu již podruhé v krátké době obyvatelé novostavby luxusního obytného komplexu Prague Marina v Holešovicích.
Ostrava − Téměř dvě stě nových a modernizovaných vozů, lokomotiv a elektrických nebo motorových jednotek o více vozech bude letos uvedeno do provozu u Českých drah.
Východní Čechy - Neberte nám slevy na spotřební dani z nafty, mají je farmáři v celé EU, křičí zemědělci. Na středu 23. května chystají protestní blokádu.
České Budějovice - Desítky vozidel se denně z konečné vracejí do vozoven prázdné. Podle mnoha cestujících je to plýtvání. Po nádražní ulici projíždí zcela prázdný autobus MHD. O pár minut stejná situace, tentokrát však u výstaviště. Na zastávce ovšem nezastaví a jede stále dál.
Vimperk – Válka již několik let sužovala království. Zdivočelé hordy žoldáků drancovaly a vypalovaly celé vesnice ba i města a jednoho dne stanuly i před hradbami samotné matičky Prahy.
Ostrava - Titul přebornice kraje, tři stříbrné a čtyři bronzové medaile vybojovaly moderní gymnastky SSK Vítkovice na oblastním přeboru, který v úterý samy pořádaly. Sedm z nich si zároveň zajistilo postup na mistrovství ČR ve svých kategoriích.
Praha - Pražský městský soud bude na počátku června rozhodovat o tom, jaký trest uloží kontroverznímu podnikateli Tomáši Pitrovi za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit.
Slavný spisovatel éry májovců Jan Neruda by zaplesal nad tím, že po více než jednom století je stále živá otázka z jednoho jeho fejetonu. V případě Slovanské epopeje jen musíme změnit rod mužský na ženský.
Praha 4 - Čistá voda, stín stromů, travnatá „pláž", zpevněné břehy, pozvolný přístup po kamenných schůdkách. K bývalé požární nádrži koupališti Lhotka se sjížděli Pražané z celého města. Leží jen tři zastávky od Braníku.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Vítěz letošní Magnesie Litery v oboru poezie četl v pátek na akci Literární šleh… Jeho dílo je spjaté se Sudetami. Tedy s tématem, které je stále žhavé i na jihu Čech. Básník Radek Fridrich, jehož sbírka poezie Krooa krooa získala letos prestižní cenu Magnesia Litera, byl hlavním hostem akce Literární šleh. „Chtěl jsem se jako trošku ošklivý pták vznášet nad krajinou severních Čech," říká 44letý básník, překladatel a učitel Fridrich, jenž píše i česko-německy, má překlad i v Británii, organizoval literární akce na děčínském zámku a dělá večery poezie.
Tábor – Nikdo netuší, jestli se nestane obětí zlé rány osudu. Stačí podcenit své schopnosti při koupání v rybníce nebo se přimotat k dopravní nehodě. Náhodná přítomnost člověka typu Martina Tlustého má cenu života.
Hradec Králové – Ještě jeden zápas a je po sezoně. Fotbalisté Hradce Králové se s letošním ročníkem Gambrinus ligy rozloučí sobotním utkáním se sestupující Viktorií Žižkov. Světla ramp však budou mířit do Liberce, který se s Plzní střetně v přímém souboji o titul. Všechna utkání 30. kola mají shodný začátek v 17.30 hodin.
Praha – Několik měst v Česku cíleně zneužívá doplatky na bydlení. Sama totiž zřizují své ubytovny s vysokým nájmem, kde končívají lidé v nouzi. Rodinám pak radnice dorovnávají náklady na bydlení dávkami, které plynou do městské pokladny.
Liberec, Praha – Trenér Liberce tento střet označil za zápas století, plzeňští hráči zase hovoří o bitvě srovnatelné s těmi, jaké v této sezoně zažili v Lize mistrů.
Praha – Platforma Karolíny Peake LIDEM získala dostatek podpisů pod petici požadující její transformaci v politickou stranu. Prozatím jich má asi 1100, tedy o stovku více, než požaduje zákon.
Do startu evropského fotbalového šampionátu zbývá už jen měsíc. EURO 2012 je pro české fanoušky výjimečné hlavně tím, že zápasy ve skupině se konají v sousedním Polsku. Spolupořadatelem je také Ukrajina, kde se uskuteční finálový zápas.
Praha - Jsou miliony korun, tekoucí na rekonstrukce tramvajových tratí, vynaloženy účelně a efektivně? Nebo ony čerstvě opravené tratě vykazují až podezřele vysoké množství technických závad?
Praha - Ve čtvrtek začalo další kolo prodeje státních dluhopisů. Vyplatí se do nich investovat, nebo se na trhu najdou zajímavější produkty? Zeptali jsme se Jana Procházky, Pavla Kohouta, Pavla Sobíška a mnoha dalších ekonomů.
Hlinsko - Multifunkční centrum Hlinsko získalo Čestné uznání TOP INVEST 2011 za nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo v Brně a čestné uznání převzala starostka města Magda Křivanová.
Opavsko - Česká republika se údajně pomalu, ale jistě stává byrokratickým státem. Co je na tom pravdy, jsme zkoušeli zjistit u některých starostů obcí na Opavsku.
Praha /ROZHOVOR/ - Zpěvák Josef Zíma o svých osmdesátinách, životních milnících, populární Vlachovce i Babiččině krabičce, princi Radovanovi a oblíbené klasice
Praha - Opuštěné novorozeně se v pátek večer našlo v pražské Michli. Čerstvě narozenou holčičku, starou zřejmě jen několik hodin (a rozhodně ne ani celý den), objevila pět minut po půl deváté v suterénu domu v ulici V Zápolí dvojice nájemníků. Případem se zabývá policie, která hledá matku.
Praha - Opuštěné novorozeně se v pátek večer našlo v pražské Michli. Čerstvě narozenou holčičku, starou zřejmě jen několik hodin (a rozhodně ne ani celý den), objevila pět minut po půl deváté v suterénu domu v ulici V Zápolí dvojice nájemníků. Případem se zabývá policie, která hledá matku.
Jihlava – Nejmenší fotbalisté na celé Vysočině můžou začít hrát fotbal pod bezpečnými brankami. Ve středu si projekt Bezpečná branka jako úspěšně splněný společně odškrtli hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a šéf fotbalového svazu na Vysočině Miroslav Vrzáček.
Plzeň, Praha – Jízda načerno se nevyplácí. A platí to dvojnásob, pokud je chyceným pasažérem mladistvý do 18 let. Ve většině případů se nezaplacená pokuta společně s odměnou pro právníky či exekutory vyšplhá až do tisícových částek.
Praha – Zabijákem se zřejmě stala karma. Takový je předběžný poznatek pražských policistů, kteří od čtvrtečního večera vyšetřují úmrtí 32letého Ukrajince. Ten zemřel v bytě v Šimáčkově ulici v Holešovicích, kde bylo jeho tělo nalezeno v osm večer.
Praha – Zabijákem se zřejmě stala karma. Takový je předběžný poznatek pražských policistů, kteří od čtvrtečního večera vyšetřují úmrtí 32letého Ukrajince. Ten zemřel v bytě v Šimáčkově ulici v Holešovicích, kde bylo jeho tělo nalezeno v osm večer.
Vlašim – Hokejbalisté Vlašimi v sobotu a v neděli odehrají na hřišti Kertu Praha, vítěze základní části, první dva finálové zápasy. Rytíři zpod Blaníka tak již překročili plán, když jejich hlavním cílem bylo dojít do semifinále. Krásnou pohádku ale nechtějí přerušit a jen s postupem do finále se neuspokojují.
Čáslav - K tragédii došlo v pátek v odpoledních hodinách na železniční trati mezi Čáslaví a Golčovým Jeníkovem na Kutnohorsku. K zřejmě dobrovolnému odchodu ze života se tam odhodlal jednaosmdesátiletý muž z Čáslavi.
Opava /POZVÁNKA/ - Příznivci stylu electro synth pop a electro punk, zbystřete! V sobotu večer vystoupí od 20 hodin v Music clubu Jam pražská formace Magpie a jejich přátelé Sonic Boom Foundation z Lipska.
Čáslav – K tragédii došlo v pátek v odpoledních hodinách na železniční trati mezi Čáslaví a Golčovým Jeníkovem. K zřejmě dobrovolnému odchodu ze života se tam odhodlal jednadevadesátiletý muž z Čáslavi.
Most /ROZHOVOR/ - Z deseti postav osm lidí umře rukou vraha. I tak až do konce nebude patrné, kdo zabíjí… Tajemné vraždy. Černý humor. Boj o dědictví plný vášní, bizarností, omylů. Postavy jako vystřižené z příhod praštěné hororové Addamsovy rodinky. Vlkodlak navrch, vlastně ve sklepě. Dům se topí v mlze a z krvavé spirály obětem nepomůže ani detektiv. Nepřijde! To vše čeká návštěvníky Městského divadla v Mostě na páteční premiéře komediálního hororu „Hrobka s vyhlídkou" v režii Milana Schejbala. Hry od Američana Normana Robbinse, exherce a úspěšného dramatika. Hrobka s vyhlídkou (A Tomb with a view) je jedinou hrou od autora v Česku uváděnou. Milan Schejbal v Mostě režíroval už v roce 1992. „Byl jsem tu dva roky v angažmá a když jsem šel do Divadla ABC v Praze, vedení řeklo, že by uvítalo, kdybych tu jedenkrát ročně hostoval," vzpomíná. „Mám rád velikost divadla v Mostě, dvě zázračné pohyblivé točny a úžasnou akustiku," vyznává se.
Praha – Komplikace provází kauzy zpěvačky Dary Rolins u Obvodního soudu pro Prahu 2, kde zpěvačka usedla na lavici obžalovaných v souvislosti s nehodou mercedesu, za jehož volantem seděla.
Praha - S mírnými obavami vzhlíží Pavel Nedvěd k nedělnímu pražskému maratonu. Bývalá fotbalová hvězda se pokusí poprvé absolvovat královskou trať a neklade si žádné cíle. Nedvěd má jedinou motivaci: doběhnout a užít si adrenalinu, který mu závod s devíti tisícovkami běžců prý přinese.
Praha - Tým fotbalistů pražské Sparty, která ve středu ztratila šanci na zisk ligového titulu, opouští trenér Martin Hašek. S vedením klubu se v pátek dohodl na ukončení spolupráce. V sobotním posledním utkání letošního ročníku proti Českým Budějovicím Spartu místo Haška povede jeho dosavadní asistent Václav Jílek. Klub bude nového hlavního trenéra hledat v letní přestávce.
Přerov – Již jubilejní desátý ročník Loutkařských letnic hostí od pátku 11. května do neděle 13. května Loutkové divadlo Sokol Přerov. Na celostátní přehlídku loutkových divadel dorazí desítka souborů především z Moravy.
Praha – Šokujícího jednání se v pátek odpoledne dopustil dosud neznámý řidič v šedivém Nissanu Primera, který v Těšnovském tunelu v centru metropole řádil nejen s nohou na brzdovém pedálu, ale zřejmě dokonce i s pistolí v ruce. Nyní pražští policisté pátrají nejen po tomto agresivním šoférovi, ale hledají rovněž svědky události.
Východní Čechy - Neberte nám slevy na spotřební dani z nafty, mají je farmáři v celé EU, křičí zemědělci. Na středu 23. května chystají protestní blokádu.
Východní Čechy - Neberte nám slevy na spotřební dani z nafty, mají je farmáři v celé EU, křičí zemědělci. Na středu 23. května chystají protestní blokádu.