Náchod /FOTOGALERIE/ - Zdejší zámek připravil pro své návštěvníky zcela ojedinělou výstavu. Ta byla v minulých dnech slavnostně zahájena, a to za přítomnosti řady významných hostů, z nichž mnozí měli na vzniku této expozice nemalé zásluhy.
Praha - Vláda se bude příští týden zabývat vypořádáním připomínek k podmínkám aukce na kmitočty pro rychlé mobilní sítě LTE. Na základě akceptovaných připomínek, které ponese na jednání ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, by například měla klesnout cena kmitočtů.
Praha, Brno - České basketbalistky se v sobotu vpodvečer i s duem brněnského Frisca Alenou Hanušovou, Terezou Peckovou vrátily do Prahy z úspěšné kvalifikace v Ankaře, kde vybojovaly účast na olympijských hrách. Nyní je čeká jen krátké pětidenní volno, od pátku se zas vrhnou do přípravy, aby se udržely ve formě pro Londýn.
Praha - Návrh plovárny, „ležící" přímo uprostřed Vltavy, v kulisách historického centra, o němž Deník před časem informoval, sklidil mezi Pražany úspěch. Projekt z dílny architektů Andrey Kubné, Michala Volfa a Ondřeje Lipenského se na veřejné prezentaci v rámci akce United Islands na Střeleckém ostrově setkal v naprosté většině s pozitivními ohlasy.
Praha – Požár lepenkové střechy skladového objektu, který vypukl asi dvě hodiny před sobotním polednem, likvidovali pražští hasiči v Horních Počernicích. Z prozatím neznámého důvodu začalo hořet v bývalém areálu někdejších drůbežářských závodů Xaverov; konkrétně hořel sklad zaplněný čtyřmetrovými regály se zdravotnickým materiálem.
Březolupy - Jako černá ruka řídí v letošním ročníku 1. ligy družstev plochodrážníci AK Březolupy. Po výhře v úvodním závodě ovládli i druhý díl ve Svitavách a po čtvrtině soutěže tak suverénně kralují celkovému pořadí.
Brno, Praha – Armádní letecký speciál v sobotu přepravil poslední zraněné z tragické nehody autobusu v Chorvatsku. K nehodě autobusu, který vezl klienty brněnské cestovní kanceláře Atlas Adria, došlo před týdnem na chorvatské dálnici A1. Podle předběžných výsledků vyšetřování za nehodu může mikrospánek řidiče, který při nehodě také zemřel. Armádní speciál přistál v sobotu odpoledne na letišti v pražských Kbelích.
Praha - Smlouvy se zdravotními pojišťovnami má jisté zatím 52 ze zhruba 190 nemocnic. Pojišťovny zveřejnily na svých webech seznamy nemocnic, se kterými se dohodly na pokračování smluvních vztahů od ledna 2013. S ostatními nemocnicemi pojišťovny v jednání pokračují. Dosavadní smlouvy vyprší na konci letošního roku.
Říčany, Praha – Závěrečný kvalifikační turnaj sedmičkového ragby mají za sebou hráči šestnácti českých klubů. Z nich se do finále, hraného ve čtvrtek 5. července na hřišti Pragy, probojovala nejúspěšnější osmička. Čtyři celky z Čech Sparta, Praga, Tatra Smíchov a Přelouč, a stejný počet z Moravy Dragon Brno, Olomouc, Vyškov a Havířov.
Praha - Více než 300 milionů korun rozdal podle nevládní protikorupční organizace Růžový panter za poslední dva roky elektrárenský gigant ČEZ na sponzorských darech mimo svou Nadaci ČEZ. Růžový panter to dnes uvedl v tiskové zprávě s tím, že firma odmítá zveřejnit, komu peníze putovaly.
Olomouc – Postavy a nápisy ozdobily v sobotu zadní zeď olomouckého klubu S-Cube. Kolemjdoucí si tak mohou prohlédnout práci nejlepších českých writerů, zjednodušeně řečeno pouličních umělců se sprejem v ruce, kteří se do Olomouce sjeli na Live Graffiti Show 2012.
Tábor – Do programu nedávných skateboardových závodů Taboard Skate Session se na Sídlišti Nad Lužnicí zařadil také další ročník footbag-netového turnaje Refaski Cup.
Praha /ROZHOVOR/ – Na Farmě se podílí na jejím kreativním chodu. To znamená, že hlídá směr, jakým se dění v této reality show televize Nová ubírá, a reaguje na aktuální situace, které nastanou. „Hlídám i dramaturgii duelových otázek, s Terezou Pergnerovou společně procházíme scénář…," doplňuje Jana Rezková ml., která pro televizi externě pracuje deset let – od pořadu Zlatíčka v pozicích skript a produkce se redaktorsky podílela na pořadech Dům snů či Vem si mě. Jako režisérka a kameramanka spolupracuje i na Výměně manželek.
Praha – Letecký speciál s posledními zraněnými z tragické nehody autobusu brněnské cestovní kanceláře na chorvatské dálnici, k níž došlo před týdnem zřejmě vinou mikrospánku řidiče, přistál v sobotu odpoledne na letišti v pražských Kbelích. Přivezl nejvážněji zraněné pacienty, které nebylo připravit do vlasti prvním, rovněž leteckým transportem.
Praha - Téměř na polovině meteorologických stanic, kde se měří teplota vzduchu, padly dnes rekordy. Velmi teplo bylo i ve vyšších oblastech, rekordy proto padly i například na Churáňově a Luční boudě. Více než 34 stupňů Celsia dnes bylo v Brně, Dyjákovicích a v Dobřichovicích.
Praha - Kamiony budou od 1. srpna platit mýtné na dalších 1135 kilometrech čtyřproudých německých silnic, které jsou postaveny v dálničním stylu a jsou napojeny na dálnice. ČTK o tom dnes informovala společnost Toll Collect, která má v Německu na starosti výběr mýta. Českých dopravců, kteří jezdí přes Německo do západní a jižní Evropy, se to určitě dotkne a nárůst nákladů zřejmě promítnou do cen, řekl ČTK mluvčí sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix.
Jihlava – Čtvrteční hlavní líčení u jihlavského okresního soudu s Martinem Foltýnem, Romanem Motičákem a Zdeňkem Zapletalem, obžalovanými z brutálního vydírání veterináře Luboše Kucharoviče z Velkého Beranova, provázela vypjatá a emotivní atmosféra.
Praha - Ministerstvo zahraničí se rozhodlo zadat veřejnou zakázku na stavbu zcela nové budovy českého velvyslanectví v USA. Tato dílčí zakázka, která má stát 144,3 milionu korun bez DPH, obsahuje architektonické služby zahrnující zpracování všech fází projektové dokumentace včetně služby autorského dozoru. Zadané služby vypracuje již vybraný vítěz architektonické soutěže.
Praha – Letecký speciál s posledními zraněnými z tragické nehody autobusu brněnské cestovní kanceláře na chorvatské dálnici, k níž došlo před týdnem zřejmě vinou mikrospánku řidiče, přistál v sobotu odpoledne na letišti v pražských Kbelích. Přivezl nejvážněji zraněné pacienty, které nebylo připravit do vlasti prvním, rovněž leteckým transportem.
Uherské Hradiště – Už tento víkend, v neděli 1. července, se od 13 hodin uskuteční dětské cyklistické závody Tour de Kids, a to na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Malé účastníky přivítá Míša Nosková jako moderátorka i zpěvačka a klaun Čiko, který s dětmi kouzlí, hraje a vyrábí z balonků neuvěřitelné věci. Vstup na akci je zdarma.
Praha - Společnost Czech Airlines Technics, která je součástí vznikajícího Českého Aeroholdingu a poskytuje údržbu letadel, dnes popřela informace arménské národní letecké společnosti Armavia, že neprávem zadržuje její letadlo. Mluvčí české společnosti Hana Hejsková sdělila, že práce pro arménské aerolinky jsou v souladu se smlouvou a objednávkou od této společnosti.
Kunovice - Softbalistky Snails Kunovice se s jarní částí extraligy rozloučily třemi porážkami a pouze jednou výhrou. V tabulce nejvyšší soutěže přesto stále drží solidní čtvrté místo.
Praha - Většina vedení ODS stojí za rozhodnutím premiéra a lídra strany Petra Nečase odvolat z vlády ministra spravedlnosti a místopředsedu ODS Jiřího Pospíšila. V dnešním prohlášení, které podepsala většina významných stranických lídrů, stojí, že mediální popularita žádného politika nevypovídá o jeho politických, odborných či manažerských schopnostech.
Hradec Králové – Tentokrát přinášíme smutnou zprávu pro všechny milovníky divadla. Desetidenní maraton plný tanečních, hudebních a především divadelních představení právě v sobotu končí.
Praha /VIDEO/ – V pravé poledne se v neděli 1. července sejdou přátelé a hosté v pražském divadle Ta Fantastika, kde se uskuteční vzpomínkový koncert k nedožitým osmdesátým narozeninám Waldemara Matušky. Těch by se oblíbený zpěvák, který zemřel před třemi lety, dožil 2. července.
Praha - Meteorologové varují před silnými bouřkami, které mají nad ránem zasáhnout Čechy. Místy je mohou doprovázet přívalové srážky a silné nárazy větru. Slabší bouřky se mohou ojediněle vyskytnout už dnes odpoledne a večer, sdělil dnes Český hydrometeorologický ústav.
Kladno – Muži pátí, ženy šesté, taková byla bilance atletických týmů AC Tepo Kladno při druhém kole extraligy družstev, jež byl součástí mistrovství republiky jednotlivců ve Vyškově. Poslední díl základní části je složený z několika mítinků.
Praha /ROZHOVOR/ – Jak Deník informoval, úsporné opatření v městské hromadné dopravě přináší především rozpaky mezi Pražany i zástupci dotčených městských částí. Mluvčí ROPID Filip Drápal odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, související s metropolitní sítí.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Nevím proč, ale očekávala jsem zakřiknutého a tichého intelektuála. Místo něj na nedělní schůzku na brodské náměstí dorazil sebevědomý muž, který ten den slavil 31. narozeniny.
Praha – Byli jste zvyklí s sebou všude nosit kapesní balení léků na alergii? Od neděle si buď budete muset připlatit, nebo přejít na balení větší. Pojišťovny už totiž nebudou hradit léky, které si dosud šlo pořídit ve volném prodeji i na recept. Vedle menších balení přípravků proti alergii jde například o léky na bolest, problémy se zažíváním nebo kožní potíže.
Ústecký kraj - Voda v přírodních koupalištích Ústeckého kraje je podle hygieniků vhodná ke koupání, menší množství sinic se vyskytuje ve Varvažově nedaleko Ústí nad Labem. ČTK to zjistila z webu krajské hygienické stanice. Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje velmi teplé počasí, bude o víkendu na koupalištích zřejmě plno.
Praha – Mistrovství České republiky dorostu a juniorů se uskutečnilo na stadionu Evžena Rošického v Praze. I v letošním roce dostál šampionát pověsti největší tuzemské atletické akce, pro kterou je přezdíván „gigant" – o osmdesát sad zlatých, stříbrných a bronzových medailí se utkalo více než 800 atletů ze 113 oddílů.
Praha - Podle předběžných údajů z policejních statistik zemřelo v červnu na českých silnicích doposud 63 lidí. Již teď je tak zřejmé, že z hlediska následků dopravních nehod je šestý měsíc zatím nejtragičtější v tomto roce. Letošní červen je horší i v porovnání se stejným obdobím loni, kdy si podle dostupných informací vyžádaly kolize 61 životů.
Třebíč - Dárcům krve v Třebíči vadí, že jejich krev by mohla putovala jinam. Nesouhlasí, aby Nemocnice Třebíč přetrhala vazby na FN Brno, která třebíčskou transfúzní stanici provozuje.
Praha /REPORTÁŽ/ – Žáci z modřanské základní školy si užili poslední den školy netradičně v plavkách. Redaktorka Pražského deníku byla v tento důležitý den s nimi!
Ústí nad Labem - Lanová dráha na Větruši bude z technických důvodů od 1. 7. 2012 mimo provoz. Na takovou zprávu narazí návštěvníci webových stránek dopravního podniku.
Praha - V Česku za letošních prvních pět měsíců přibylo 86 nových pacientů s virem HIV. Nemoc AIDS se rozvinula u šesti lidí. Tři pacienti zemřeli, informovala národní referenční laboratoř pro AIDS Státního zdravotního ústavu.
Sobotka – V sobotu otevírá brány festival českého jazyka a literatury Šrámkova Sobotka 2012. K programu festivalu se připojuje i Galerie Karla Samšiňáka a Lapidárium v Šolcově statku.
Praha /ROZHOVOR/ – Jak Deník informoval, úsporné opatření v městské hromadné dopravě přináší především rozpaky mezi Pražany i zástupci dotčených městských částí. Mluvčí ROPID Filip Drápal odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, související s metropolitní sítí.
Plzeň – Reprezentační výběr plážových fotbalistů čeká od neděle v Moskvě kvalifikační turnaj o postup na světový šampionát v roce 2013. Na Tahiti se mohou z Evropy probojovat čtyři týmy.