Zlodějský šplhoun se zalekl policejní zbraně
Praha – Sportovním výkonem, který by za jiných okolností mohl být hodný obdivu, se k cizímu majetku hodlal dostat zloděj, jenž chtěl krást na počátku víkendu na pražských Vinohradech.
Praha – Sportovním výkonem, který by za jiných okolností mohl být hodný obdivu, se k cizímu majetku hodlal dostat zloděj, jenž chtěl krást na počátku víkendu na pražských Vinohradech.
Praha - Na kritiku je ještě čas. Ladislav Vízek tvrdí, že pokud česká reprezentace neporazí Řecko, bez obalu řekne, že mužstvo nemá kvalitu.
Hradec Králové, Praha – Královéhradecký krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Šumperk /ROZHOVOR/ – Firmu Pars nova znají především lidé ze Šumperka a blízkého okolí. Její produkty však používají lidé po celé České republice. Zelenožlutými motoráky Regionova, které vyrábí, jezdí cestující po železničních tratích snad ve všech koutech Čech, Moravy a Slezska.
Praha – Vězeňské fotografie vazebně stíhaného poslance Davida Ratha a dalších sedmi lidí poskytl médiím údajně praporčík Vězeňské služby (VS) z věznice Oráčov.
Praha – Nikdy se nevykoupe doma ve vaně ani si nepořídí boty v obchodě. A do auta se vejde jedině tehdy, když se sklopí sedačky. Život nejvyššího Čecha Tomáše Pustiny není žádný med. Porucha, která jeho dvouačtvrtmetrovou výšku zapříčinila, totiž vedla i k tomu, že se Tomáš obtížně hýbe a má i problémy s mluvením.
Praha – Šéfové hasičů si v minulých letech v tichosti rozdávali statisíce k platu navíc. Někteří krajští ředitelé dokonce porušili interní pokyn ministerstva vnitra a svým náměstkům dali loni více, než je stanovený limit 150.000 korun.
Jinonice – S porážkou 1:3 se vrátil divizní Vilémov z Prahy, kde nestačil na třetí celek tabulky Motorlet.
Hradec Králové, Praha – Královéhradecký krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Hradec Králové, Praha – Královéhradecký krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Hradec Králové, Praha – Královéhradecký krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Královéhradecko, Praha – Krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Jičín /ROZHOVOR/ - O posledním dílu triologie Bastardů a o dalších plánech jsme si povídali s Tomášem Magnuskem. Ten o sobě napsal mimořádně stručnou biografii na filmový server CSFD.cz: Vzděláním speciální pedagog se narodil 7.7.1984 v Náchodě, kde žije doposud. Magnusek se podílel jako scénárista, herec a jediný producent na snímku Pamětnice. Napsal scénář a také hraje ve filmech Bastardi a Školní výlet, které byly realizovány v roce 2010. Více najdete v našem rozhovoru…
Praha – Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyškolí nové profesionální pečovatele, kteří uleví seniorům i jejich rodinám. Projekt odstartuje už během letošního roku, napsaly dnešní Hospodářské noviny (HN).
Rudolfov - Irena Kovářová si vybudovala ukázkovou přírodní zahradu. Má tam koupací jezírko i meditační jeskyni
Praha – Vedení Celostátní asociace Romů ČR jde za premiérem Petrem Nečasem (ODS). Jednat s ním chce o cestě, která by vedla k účinnému řešení problémů romské menšiny.
Praha – Předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Miroslav Jansta navrhuje dát lyžařské areály Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou do pronájmu provozovatelům úspěšných sousedních středisek.
Chebsko, Královské Poříčí - Myslivecké slavnosti zahájí Svatohubertská troubená mše svatá v kostele sv. Kunhuty
Pardubice - Obyvatelé krajského města se zapojili do soutěže Do práce na kole. Procestovali pomyslně dvakrát celou zeměkouli
Hradec Králové, Praha – Královéhradecký krajský soud se bude od pondělí znovu zabývat případem jednačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, kterému vloni v dubnu uložil za znásilnění tříleté dcery šestiletý trest vězení.
Malenovice - Velká sláva se odehrála v sobotu 9. června v Malenovicích. Obec totiž slavila čtyři sta let od svého založení. Zajímavý program se konal na prostranství hřiště pod obecním úřadem.
Východní Čechy - Fotbalová divize C během uplynulého víkendu pokračovala dalšími duely. Z tria okresních zástupců tentokrát bodovali všichni. Nový Bydžov sice v domácím prostředí jen remizoval, ovšem Převýšov i královéhradecká rezerva na hřištích soupeřů těsně zvítězily.
Praha - Peníze, které akutně potřebuje vězeňská služba, stále chybí. Odrazí se to i v investicích na opravu káznic.
Praha - Myslíte si, že si umíte čistit zuby? A že používáte správný kartáček? Z omylu mnoho Pražanů včera vyvedli zubaři a dentisté, kteří na I. P. Pavlova lidem vyvraceli některé z mýtů.
Zlín - Pětičlenný tým z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy se stará o to, aby se u nás v kraji líbilo turistům. A šéfuje jim žena, která má s cestovním ruchem na Zlínsku více než desetileté zkušenosti. Dana Daňová se v rozhovoru pro Deník rozpovídala o zdejších úspěších v oblasti turismu, ale i o tom, kde ještě východní Morava trochu pokulhává.
Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) v úterý vnese jasno do otázky, kdo dále povede Vrchní státní zastupitelství v Praze. Soudci rozhodnou o kasační stížnosti ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), jenž loni z vedení zastupitelství odvolal Vlastimila Rampulu.
Praha – Jen třetina studentů ekonomických oborů vysokých škol považuje zvyšování sazby DPH za dobrou cestu, jak získat peníze do státního rozpočtu. Firemní daně by zvýšilo pouze osm procent studentů. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG ČR, která oslovila 577 studentů tří ekonomických fakult.
Pardubice - Obyvatelé krajského města se zapojili do soutěže Do práce na kole. Procestovali pomyslně dvakrát celou zeměkouli
Praha - Kdyby museli v příštích letech profesionálové ještě více šetřit, na jejich dobrovolné kolegy nejspíše přejdou některé další povinnosti.
Praha – Někdo se cizí jazyky učí čtením a přepisováním slovíček, jiný raději pochoduje a slovní zásobu si přeříkává v pohybu. Některé jazykové školy přišly na to, že „pohybových" typů je na hodinách stále víc a začaly nabízet kurzy cizích jazyku v pohybu. Zatím převážně angličtiny.
Praha - V českých lesích bylo loni vytěženo 15,38 milionu krychlových metrů dřeva, meziročně o osm procent méně, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Klesala především nahodilá těžba, zahrnující odstraňování polomů či likvidaci stromů napadených škůdci. Naopak plánovaná těžba vzrostla.
Praha – V nedělním dopoledním čase zajížděl v předposledním kole fotbalové divize SK Benešov na Julisku, kde ho čekalo béčko Dukly Praha. Zápas nakonec v závěru zápasu strhli hosté na svoji stranu.
Praha - V neděli se losovaly hry Zlatých 11, Superloto, Korunka, Šťastných deset a samozřejmě Sportka s Šancí.
Praha - Lidé, kteří si koupili zájezd do italského zábavního parku Gardaland na slevovém portálu Intertip.cz, nikam neodjeli a hrozí, že přijdou o peníze.
Jablonecko - Jste na sociální síti, publikujete v blogu, vlastníte nemovitost, měli jste někdy živnostenský list… pak se nedivte
Senomaty – Zelenou naftu, to znamená vratku spotřební daně zemědělcům za naftu, vláda odsouhlasila. Ne v původní výši šedesát procent, ale čtyřicet pro.
Praha - Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce května úvěry za 17,8 miliardy korun, což je meziroční pokles o necelé jedno procento. Počet nově uzavřených smluv meziročně klesl o více než 106.000 na 249.000. Vyplývá to z výsledků všech pěti stavebních spořitelen.
Hranice – Více než tři stovky cvičenců se v sobotu předvedly na župním sletu Středomoravské – Kratochvilovy župy v Hranicích. Jedna z největších akcí tohoto druhu ve městě se konala v roce významného jubilea.
Starý Plzenec – Ponocný s lucernou a halapartnou, pán s buřinkou, brýlemi a doutníkem, kočár vezoucí představitele města, děvčata v krojích s červenými punčochami i kapela s basou na koňském povoze.
Žatec - K utkání do Litole, která je součástí města Lysá nad Labem, vyjeli s týmem tři dorostenci. Poslední utkání v tomto soutěžním ročníku sehraje Slavoj Žatec ve středu doma proti Meteoru Praha.
Praha 1 - Hlavní město chystá k letošnímu desátému výročí ničivých záplav cvičení výstavby protipovodňových hrází v centru metropole. Naplánována je na sobotu 11. srpna. Testovat se budou zábrany v oblasti Starého a Nového Města a Josefova, které byly dokončeny ještě před povodní v roce 2002. Řekl to Rostislav Guth z odboru bezpečnosti a krizového řízení pražského magistrátu.
Brno /PŘÍBĚHY BRNĚNSKÝCH DOMŮ/ - Projekt architekta Josefa Gočára označují historikové jako přední dílo české architektonické moderny. Vzniklo v letech 1909 až 1910.
Lidice - Uznání odpovědnosti Němců za vyhlazení Lidic a Ležáků a vyjádření lítosti, které projevil německý prezident Joachim Gauck, potvrzuje nový trend v německém pohledu na Čechy za války. Vstřícné gesto hlavy německého státu by mohlo být výrazem nového chápání českých zkušeností za protektorátu, které se v Německu dosud běžně zlehčují.
Úvaly u Prahy – Hudební festival Ouvalskej bigbít ovládl Úvaly. Tentokrát, oproti minulým ročníkům, už v pátek.
Praha – Kvůli úniku vězeňských fotografií vazebně stíhaného poslance Davida Ratha a dalších sedmi lidí do médií dnes Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela dva zaměstnance Vězeňské služby.
Jihlava – Škola snů z dílny studentů Střední školy stavební Jihlava u poroty zabodovala. Dostala se mezi šest nejlepších návrhů a koncem června poměří síly v celostátním finále v Praze.
Praha - Cena nemovitostí ve Španělsku kvůli hospodářské krizi výrazně klesla a některé domy lze nyní na tamním realitním trhu pořídit za takřka polovinu jejich původní ceny. Poptávka po levných nemovitostech na jihu Evropy ale roste a jejich cena se už v některých případech blíží minimu.
Praha – I když by teploty už po příštím víkendu mohly vystoupat nad tropických 30 stupňů, podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude období příštích 30 dnů co do teplot průměrné. Srážek by mělo zato spadnout víc, než činí normál pro dané období, uvádí dnes zveřejněná předpověď. Naplnit by se tak mohla alespoň částečně slova o Medardově kápi, která 40 dnů kape.
Mělnicko - Středočeský kraj se chystá obnovit smlouvy s dopravci ve středních Čechách. Mělnicko a zejména Mělník by se mohly jako první stát součástí systému integrované dopravy Prahy. Deníku to potvrdil náměstek hejtmana Robin Povšík.
Nymburk - Už po sedmé se na Labi v Nymburce konaly závody dračích lodí Dragonfest 2012. Tentokrát v prostoru přístaviště