
Rád bych už měl v hlavě základní sestavu
Písek - Před přípravným zápasem fotbalistů FC Písek s Lažištěm (3:0) jsme hovořili s trenérem píseckého mužstva Zbyňkem Bustou.
Písek - Před přípravným zápasem fotbalistů FC Písek s Lažištěm (3:0) jsme hovořili s trenérem píseckého mužstva Zbyňkem Bustou.
Ústí nad Labem - Senátoři vrátili návrh zákona, který rušil samostatný ústecký ústav, poslancům.
Třebíčsko - Má vůbec Třebíč šanci, že bude mít za pár let obchvat? Že se budou ulicemi města v půl třetí odpoledne proplétat pouze místní lidé, aniž by stáli v kolonách spolu s kamiony? Faktorů, které hrají proti, je několik.
Cheb - Tuhé mrazy posledních dní mají za následek popraskané koleje a sníženou rychlost vlaků na mnoha místech v České republice. Příjezd víkendového Pendolina do Chebu nemá však mrazivá kalamita ohrozit
Východní Čechy – Bude dnes či zítra pokořena magická „třicítka“? Podle meteorologů nejspíš ano.
Litoměřicko – „Když jsem jel dnes ráno do práce, zaslechl jsem z rádia zprávu z Prahy – zemřel tam bezdomovec. Umrzl. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak nám všechno přijde samozřejmé. Doma si zatopíme, napustíme si vanu, uvaříme čaj a teplou večeři. Když jdeme ven, teple se oblečeme a vyhřejeme si auto. Jsou mezi námi však i lidé, kteří tuto samozřejmost nemají. A situaci, ve které jsou, si mnohdy skutečně dobrovolně nevybrali. Je potřeba těmto lidem pomoci,“ upozornil ředitel azylového domu v Litoměřicích Aleš Slavíček.
Turnov – Právě dnes má při návštěvě Libereckého kraje do srdce Českého ráje zavítat ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). Informaci Krkonošskému deníku potvrdila starostka Hana Maierová.
Praha – Velká pardubická se v tomto roce uskuteční v sobotu 13. října.
Praha – Nádorové onemocnění ledvin je tématem letošního Světového dne proti rakovině, který je v sobotu 4. února.
Praha – Kvůli aktuálnímu mrazivému počasí hrozí poškození ozimů v těch oblastech, kde na polích neleží sníh, řekli vedoucí představitelé Agrární komory (AK) a Asociace soukromého zemědělství (ASZ).
Josefův Důl - Sobota 4. února: Kino a divadlo Josefův Důl: 19.30 Svázaná.
Strakonice, Trutnov – Basketbalistky Trutnova mají za sebou první neúspěch v sezoně. V domácím poháru chtěly medaili, nemají nic
Ostrava – Policisté tento týden zatkli jedenatřicetiletého muže, který vloni na podzim v Moravské Ostravě oloupil, znásilnil a zranil ženu. Odhalit se jej podařilo díky expertize DNA.
Praha /GRAFIKA/ - Opozice hodlá znovu navrhnout snížení daňového zatížení na pohonné hmoty. Podle ministerstva financí by to řidičům nepomohlo
Praha – Provoz na pražském hlavním nádraží byl dnes večer zhruba na hodinu omezen. Neznámá žena hrozila, že je v něm nastražena bomba. Na místě zasahoval pyrotechnik, výbušninu však nenašel.
Liberecký kraj - K odhalení často přispívají pomstychtiví zaměstnanci nebo zlomyslný konkurenční boj.
Praha - Boj o desítku v hokejové extralize pokračuje. Týmy Litvínova, Slavie i Komety výhry v 46. kole nevybojovaly.
Praha – Česká televize (ČT) chce mít do konce února jasno, kdo bude moderovat hlavní zpravodajskou relaci Události a sportovní relaci Branky, body, vteřiny. Server Mediář.cz dnes zveřejnil jména zvažovaných moderátorů těchto pořadů.
Praha - Ve čtvrtek se losovaly hry Zlatých 11, Šťastných deset, Korunka.
Kladno – Okolo středečního pohárového duelu mezi fotbalisty SK Kladno a Kunicemi (0:4) se objevilo několik zajímavostí.
Praha - Rekvalifikaci loni s úspěchem absolvovalo 43.203 uchazečů o zaměstnání, tedy zhruba o 30 procent méně než rok předtím. V roce 2010 ji totiž úspěšně zakončilo 61.449 lidí.
Prachatice – Stolní tenisté Libína Prachatice dokazují, že to s útokem na postup do první ligy myslí naprosto vážně.
Region /ROZHOVOR/ - Na koncert ikony českého popu, Pavla Bobka, kterého doprovodí skupina P.R.S.T. se mohou těšit návštěvníci, kteří zamíří v sobotu 11. února od 19. hodin na Ranč v Kostelanech u Kroměříže. Hostem večera bude JK Gott Revival-Jan Mlčoch.
Ostrava /ROZHOVOR/ -„Snažím se kolegy spíše inspirovat než direktivně řídit,“ říká v rozhovoru pro Deník generální ředitelka hotelu Park Inn v Ostravě Gabriela Dítětová.
Praha – Velká pardubická se nakonec v tomto roce uskuteční v sobotu 13. října. Jockey Club České republiky přistoupil na žádost Pardubic o předsunutí 122. ročníku překážkového mítinku o den a vzdal se pro tento rok tradiční druhé říjnové neděle ve prospěch plochodrážní Zlaté přilby.
/Román na pokračování/ -Snad jednou… To slyším pořád. Generál Thurn si myslí, že neumím držet jazyk za zuby.“
Praha - Pojišťovny již zaznamenaly první stovky hlášení škod souvisejících s extrémními mrazy. Nejčastěji nyní pojistné události vznikají tím, že mráz zničí topné zařízení nebo kvůli němu popraská vodovodní potrubí. Shodly se na tom oslovené pojišťovny s tím, že hlavní nárůst hlášení očekávají až v době, kdy mrazy povolí a škody se naplno projeví.
Simulátor pilotní kabiny dopravního letadla Airbus A320 nabízí od čtvrtka v centru Prahy možnost přistání „nanečisto“ s tímto strojem na některém z 24.000 letišť po celém světě.
Děčínsko – Mráz na Děčínsku: Někteří lidé museli být ošetřeni v nemocnici. Bezdomovci v Děčíně si zapálili přístřešek.
Praha – Mrazivé počasí, které v Česku panuje už několik dní, si dnes vyžádalo pět lidských životů. Oběťmi byli většinou lidé bez domova.
Praha – Z rodinných nákupů přímo do kriminálu putoval 45letý recidivista, kterého se pražským policistům podařilo zadržet v nákupním centru na Černém Mostě.
Kladno – Policisté dnes zadrželi a obvinili členku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Michaelu Dupovou kvůli tetováním se zakázanými extremistickými symboly.
Praha /GRAFIKA/ -Koalice se kvůli evropské fiskální unii otřásá. Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek sledují své politické cíle
Příbram, Plzeň – V předposledním dvoukole základní části volejbalové extraligy cestovali junioři USK Slavie Plzeň k zápasům na palubovku posledního celku tabulky do Příbrami. Zde potvrdili roli favorita a zvítězili 3:1 a 3:0.
Plzeň – V utkáních 13. a 14. kola první ligy žen ve stolním tenisu měly oba plzeňské týmy výhodu domácího prostředí. Na favorizovaný celek Blanska nestačily, ale v zápasech s rezervou Hodonína vybojovaly shodně bod za remízu 5:5.
Berounsko – Také už vás někdo napálil a připravil o peníze? Nezoufejte, nejste sami. Lidí, kteří nalétli nějakému podvodníkovi, je čím dál více. V lepším případě přijdou jen o pár tisícovek, v horším o desítky tisíc korun.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Starostové jedenácti obcí na hranicích Prahy požadují vybudování „rozumného“ silničního okruhu kolem Prahy.
Pardubice - Zdravotní peripetie neprovázejí pouze dospělé basketbalisty. Na rozsáhlou marodku doplatil pardubický tým rovněž v juniorské extralize
Praha /FOTOGALERIE/ – Simulátor pilotní kabiny dopravního letadla Airbus A320 nabízí ode dneška v centru Prahy možnost přistání „nanečisto“ s tímto strojem na některém z 24.000 letišť po celém světě.
Praha – Několik stovek lidí se ve čtvrtek odpoledne sešlo na pražském Klárově, kde protestovali proti nedávnému českému připojení k mezinárodní smlouvě proti šíření nelegálních kopií (ACTA). Protestní shromáždění organizuje Česká pirátská strana.
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Praha – Slepá ulice se v noci na včerejšek stala pastí pro řidiče, který se snažil ujet hlídce pražské policie.
Praha – Česká národní banka zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká centrální banka stagnaci a příští rok růst ekonomiky o 1,9 procenta.
Praha – Skupina poslanců předložila do sněmovny novelu, která umožní využívat konopí k léčebným účelům. Konopí budou dodávat do lékáren licencovaní výrobci a pěstitelé, bude na lékařský předpis.
Praha /FOTOGALERIE/ – Simulátor pilotní kabiny dopravního letadla Airbus A320 nabízí od čtvrtka v centru Prahy možnost přistání „nanečisto“ s tímto strojem na některém z 24.000 letišť po celém světě.
Praha, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Na 3. Plese severočeských patriotů doprovodí v sobotu Leonu Machálkovou i Pavla Vítka.
Rakovník – Starší dorostenci SK Rakovník na cestě z týdenního soustředění ve Slatiňanech sehráli v Praze další zápas zimního turnaje. S „rezervním“ týmem ligového dorostu pořádajícího klubu se rozešli smírně.
Praha – Bývalý šéf pražské městské policie Vladimír Kotrouš obviněný z přijetí úplatku podal ve středu žádost o propuštění z vazby, potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. O jeho žádosti bude rozhodovat státní zástupce.
Záboří n. Labem – Usměvavá cyklistická závodnice BMX Aneta Hladíková ze Záboří nad Labem si brousí zuby na Olympijské hry v Londýně 2012. Má nakročeno dobře a jen, co doléčí zranění ze Slovenska, hodlá znovu sbírat potřebné kvalifikační body.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) odvolal kvůli lednovým problémům s vyplácením dávek ředitele ministerského odboru informatiky René Pitáka.