Začíná studentský Týden neklidu
Praha – Olomouc? Ano. Ostrava? Ano. Praha? Ano. Souhlasné přitakání studentským protestům zaznělo z osmi univerzitních měst. Právě začíná Týden neklidu na vysokých školách.
Praha – Olomouc? Ano. Ostrava? Ano. Praha? Ano. Souhlasné přitakání studentským protestům zaznělo z osmi univerzitních měst. Právě začíná Týden neklidu na vysokých školách.
Pardubice – K Týdnu neklidu, jímž chtějí studenti z celé republiky vyjádřit své výhrady k zamýšleným reformám vysokých škol, se připojí i Univerzita Pardubice.
Líšeň/Prostějov – S předstihem si fotbalisté 1. FK Prostějov zajistili celkové prvenství na zimním turnaji v Líšni. V 5. kole si připsali páté vítězství, když ambiciózní Bystrc přehráli ve druhém poločase, ve kterém také vstřelili všechny tři branky utkání. O dvě z nich se postaral prostějovský playmaker Lukáš Zelenka.
Praha - Je jich více než 8000 druhů a za většinou z nich stojí porouchané geny. Třetinu pacientů přitom zabijí ještě před nástupem do školy
Praha - Na české podniky útočí recese. Chybí zakázky a zaměstnanci kolikrát nemají „do čeho píchnout“. Na platy zaměstnanců, kteří by kvůli nedostatku práce zůstali doma, by mohl v rámci kurzarbeitu přispívat stát. Tripartita se na něm zatím ale nedohodla.
Nové Město – Je to galerie, nebo obchod? Z obojího trochu: je to nový prodejní a výstavní prostor určený tuzemským designérům.
Praha - Mnohá lyžařská střediska byla i o tomto víkendu plná, sněhové podmínky jsou na horách stále výborné. Někde ale návštěvníky odrazovalo počasí, týkalo se to i Krkonoš. "Medvědín a Horní Mísečky byly v sobotu kvůli větru mimo provoz.
Most – Letošní pohárová pouť ústeckých hokejbalistů skončila před branami čtvrtfinále. Hráči ústeckého oddílu Elba DDM podlehli v hale mosteckého Penta 1:4 a do další fáze Českého poháru postoupil jejich soupeř, který o výhře rozhodl v přesilovkách.
Ústí nad Labem – Sotex Tour 2012 vyhrál Leoš Knapp, mezi ženami zvítězila Michaela Šrejberová.
Pardubice – K Týdnu neklidu, jímž chtějí studenti z celé republiky vyjádřit své výhrady k zamýšleným reformám vysokých škol, se připojí i Univerzita Pardubice.
Praha - Nejen Česko si vybírá prezidenta, před stejným úkolem stojí i Rusové, Francouzi a Američané. Jak se změní svět?
Domažlice /ROZHOVOR/ - S jedinečnou fotografickou výstavou a následně přednáškou zavítal do Domažlic fotograf a student katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Petr Jan Juračka.
Praha - Opora fotbalové reprezentace Tomáš Rosický kvůli zranění zad nebude hrát přípravný zápas proti Irsku. Nahradí ho kanonýr Liberce Jiří Štajner.
Praha, Brno – Vyrovnala jsem se legendě. S touto větou usíná po víkendovém mistrovství republiky v hale sprinterka Kateřina Čechová. Brněnská atletka ovládla časem 7,30 hladkou šedesátku, má nový osobní rekord a v historických tabulkách na nejkratší trati dohnala ikonu československé atletiky Jarmilu Kratochvílovou.
Praha - Divadlo v Dlouhé hostilo jubilejní ročník prestižní akce, samo v ní uspělo třikrát, dvakrát bodovalo Pražské komorní divadlo.
Plzeň – Štěkotem se v neděli otřásal plzeňský kulturní dům Peklo. A štěkali tu samí jezevčíci. Se svými páníčky se jich sem sjelo na speciální výstavu 183.
Praha – Nález mrtvého muže velmi zanedbaného zevnějšku, jehož tělo leželo několik hodin pod mostem v Černokostelecké ulici, prošetřují od nedělního odpoledne pražští policisté.
Ostrava - Soud v Ostravě po krutých výsleších, týrání a vynuceném přiznání vynesl dva rozsudky smrti.
Praha - V neděli se losovaly hry Zlatých 11, Korunka, Šťastných deset a samozřejmě Sportka s Šancí.
Znojmo – Další politická strana se po uplynulém víkendu objevila na politické mapě Znojemska. Od soboty zde totiž funguje okresní organizace strany Národní socialisté – levice 21. století (NS-Lev21). Jejím předsedou je bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.
Praha - Fotbalista Roman Hubník musí vynechat přípravný zápas reprezentace kvůli zranění nártu.
Praha - Hospodaření městských a státních firem by podle názoru ODS měli kontrolovat především kvalifikovanější členové jejich dozorčích rad, řekl předseda poslaneckého klubu této strany Zbyněk Stanjura.
Děčín - Od 24. února mají návštěvníci děčínského zámku možnost opět vidět portrét ovlivněný školou slavného malíře Diega Velázqueze.
Praha - Český reprezentant Lukáš Krpálek i po dvouměsíční pauze dokázal vyhrát všech šest zápasů, ve finále porazil Temuulena Battulgu z Mongolska.
Praha – Úplně prvním držitelem Oscara se stal v roce 1929 herec němé éry Emil Jannings, a to hned za dva filmy: Poslední komando a Velké pokání. O vítězství byl informován v předstihu několika měsíců telegramem. Byl to poprvé a naposled, kdy akademie dala vítězům vědět o jejich ceně předem. Už druhý ročník Oscarů se odehrál v atmosféře očekávání a tajemna, kdy se vítězové o svém triumfu dozvěděli až na slavnostním večeru.
Řevnice u Prahy - Škoda, kterou způsobili dva lupiči při sobotním přepadení zlatnictví v Řevnicích u Prahy, se vyšplhala na tři miliony korun. Policisté po nich stále pátrají.
Praha - Fotbalisté Českého Brodu mají za sebou předposlední utkání na zimním turnaji na pražském Meteoru.
Praha - Opora týmu Zuzana Hejnová se už před mistrovstvím ČR rozhodla, že halovou sezonu vynechá. Na světový šampionát tak pojede osm atletů.
Praha - Zvýšené hladiny řek v noci a během dneška většinou klesaly. Někde ale trvají problémy s nahromaděným ledem. Ucpává koryta, takže voda nemůže plynule protékat, a hrozí rozlitím do okolí.
Praha - Vícebojař Roman Šebrle se rozhodl doléčit zraněné stehno. "Nemá cenu riskovat" oznámil s tím, že se chce připravit na mistrovství Evropy a olympijské hry.
Praha - Od nedělního večera se může v souvislosti s ochlazením na celém území republiky tvořit náledí a v Kraji Vysočina a Jihomoravském kraji hrozí odpoledne silné sněžení.
Praha - Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák, který je spojován s netransparentním hospodařením podniku, dnes v Otázkách Václava Moravce zveřejnil své příjmy za posledních šest až sedm let.
Praha - Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák, který je spojován s netransparentním hospodařením podniku, v neděli v Otázkách Václava Moravce zveřejnil své příjmy za posledních šest až sedm let.
Praha – Až tři roky vězení hrozí 22letému muži, který chtěl zaplatit pokutu pražskému dopravnímu podniku. V sobotu o tom informovala Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Praha /ROZHOVOR/ – Pavel Strnad měl letos do oscarového klání také nakročeno. Nakonec se ale černobílý snímek Alois Nebel, kterého jeho společnost Negativ produkovala, do nejužšího finále nedostal. Co producent filmu Alois Nebel Pavel Strnad řekl v minirozhovůrku Deníku o nominacích na Oscara? A bude se v noci dívat na oscarové klání?
Praha - Boleslavští fotbalisté dostali na Žižkově gól po 25 vteřinách, ale zápas na půdě posledního celku nakonec vyhráli.
Praha - Zveřejnění informací o událostech na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ) ještě před podáním trestního oznámení bylo od šéfa VSZ Vlastimila Rampuly netaktické, řekl dnes v pořadu Otázky Václava Moravce České televize policejní prezident Petr Lessy.
Praha – Až tři roky vězení hrozí 22letému muži, který chtěl zaplatit pokutu pražskému dopravnímu podniku. V sobotu o tom informovala Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Opava /ROZHOVOR/ - Ať on sám chce nebo ne, Miroslav Glos se stal novou podnikatelskou osobností Opavy. Už delší dobu nám čtenáři navrhovali, abychom s ním udělali rozhovor. V e-mailech se nejčastěji objevovaly otázky typu: Kde se tu najednou vzal? Odsud asi nepochází, že? Kdo to vlastně je?
České Budějovice – Ke koučinku Martina Skaličku dovedla jeho vlastní touha po sebepoznání.
Podkrkonoší / Praha – Ve dnech 9. – 12. února se uskutečnil 21. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World na pražském výstavišti v Holešovicích.
Ostrava – V prvním technickém time-outu prohrávali 6:8, ale pak se zvedli a od druhého už přišla smršť. Ostravští volejbalisté v sobotním 28. kole extraligy byli na domácí palubovce jen 61 minut, během kterých Benátkám nad Jizerou povolili ve třech setech pouhých 43 bodů.
Praha - Vláda připravuje spojení Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP), uvedl dnes ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). V pořadu Partie televize Prima Family řekl, že v letošním roce budou připraveny příslušné zákony.
Praha - Městská knihovna v Praze od začátku března kvůli nedostatku peněz uzavře dvě pobočky. Jde o knihovnu Vršovice a oddělení pro dospělé na Cibulce.
Praha - Městská knihovna v Praze od začátku března kvůli nedostatku peněz uzavře dvě pobočky. Jde o knihovnu Vršovice a oddělení pro dospělé na Cibulce.
Praha – Na pomoc veřejnosti spoléhají vyšetřovatelé středočeské kriminálky pátrající po dosud neznámém útočníkovi, který před měsícem na Kutnohorsku neobyčejně brutálně zaútočil na seniora.
Jaroměřice - Vesnice u Jevíčka se může pyšnit pravidelným cvičení jógy a tchaj-ťi.
Teplice – Nově vzniklý Oficiální fanklub FK Teplice pořádá v pondělí autobusový zájezd na dohrávané utkání 18. kola Gambrinus ligy Slavia – Teplice.
Praha - Podíl České republiky na vývozu Evropské unie v posledních letech postupně roste, tuzemští exportéři ale vzhledem k velikosti české ekonomiky nemají ve vývozních statistikách EU hlavní slovo.
Pardubice, Svitavy – K neuvěření. Pamatujete na film Mravnost nade vše? Po tragické produkci útoků se dá změnit název snímku na Marnost nade vše… Do hlavních rolí se pasovali basketbalisté Pardubic a Děčína. Severočeši si nakonec odvezli drahocenné vítězství a také posun na druhou příčku. Svitavy v infarktovém souboji tabulkových sousedů zdolaly slovenského mistra z Levic.