Koncert Hany Hegerové v Litoměřicích je kvůli nemoci zrušen
Litoměřice /FOTOGALERIE Z KONCERTU V KOLÍNĚ/ – Koncert zpěvačky hany Hegerové, který měl proběhnout 16. října v litoměřickém Domě kultury byl zrušen.
Litoměřice /FOTOGALERIE Z KONCERTU V KOLÍNĚ/ – Koncert zpěvačky hany Hegerové, který měl proběhnout 16. října v litoměřickém Domě kultury byl zrušen.
Jeseníky, Praha – Jeseničtí kamzíci se dostali na program senátu. Senátoři na své schůzi minulý týden projednali petici, která usiluje o záchranu a zachování populace kamzíka horského v pohoří Hrubého Jeseníku. Petici podepsalo více než 25 tisíc lidí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Ve středu 10. srpna začalo hlavní natáčení nového filmu Tomáše Vorla Cesta do lesa, pokračování úspěšné Cesty z města z roku 2000. Předtáčky běží od května 2011, konec natáčení je plánován na květen 2012. První natáčecí den proběhl na statku v obci Vladořice nedaleko Žlutic, další lokace jsou v obydlích, lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou, Nečtin, Manětína, Černé Hati a okolí. Premiéra je ohlášena na 4. října 2012. Film Cesta do lesa je oslavou české krajiny. Vzdává hold českým lesákům a rolníkům, kteří statečně čelí přírodním živlům a agresivitě měst.
Sokolov - Chybět nemá autogramiáda kapel, pivařská soutěž, tombola či volba miss mokré tričko
Praha - Sezonní zeleninu, jako jsou papriky nebo rajčata, mohou lidí v těchto dnech nakoupit i o několik korun levněji. Nejdražší je na Vysočině.
Praha, Ostrava - O velmi prestižní cenu se nyní uchází díla šesti autorů z celé České republiky. Nominována je i sbírka povídek předčasně zesnulého ostravského prozaika Jana Balabána nazvaná Možná že odcházíme. O cenu Magnesia Litera – Kniha desetiletí se utká šest titulů. O tom, kdo se nakonec stane vítězným autorem nejlepší knihy uplynulé dekády (2002 až 2011), rozhodne odborná porota 22. září. Za pořádající občanské sdružení Litera o tom informoval Pavel Mandys.
Sokolov – Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov splnili v úterý povinnost. Výhra 3:1 na hřišti divizní Admiry Praha je posunula do dalšího kola Ondrášovka cupu, kde narazí na vítěze duelu 1. FC Karlovy Vary – Viktoria Plzeň.
Praha - Insolvenční správce Sazky Josef Cupka chce na prodej loterijní společnosti vyhlásit výběrové řízení. Přihlásit se může každý, stačí jen složit jistinu půl miliardy korun.
Praha /ROZHOVOR/ - Bývalá opora české fotbalové jednadvacítky Tomáš Pekhart doufá, že ho angažmá v Norimberku vystřelí ještě výš.
Domažlice /ROZHOVOR/ -Programovou část Chodských slavností mají na starosti pracovníci domažlického Městského kulturního střediska. Jeho ředitel Kamil Jindřich v následujícím rozhovoru představuje novinky v nabitém programu a dává nahlédnout i do zákulisí příprav jednoho z největších folklorních svátků v České republice.
Jičínsko - Přinášíme aktuální rozpisy:
Olomouc – Nejen dělové rány pěstmi, ale i drsné kopy a údery koleny a lokty. To je Muay Thai – thajský box. Bojovníci z Muay Thai Olomouc se chystají na novou sezonu, která začne v září.
Praha – Aktivisté blokující kácení stromů napadených kůrovcem v biologicky cenných partiích Šumavy mají u veřejnosti minimální podporu.
Mukařov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Policie zveřejnila portrét a popis muže, který mohl spáchat trojnásobnou vraždu v Mukařově u Prahy. Policisté po pachateli stále pátrají. Vyšetřování pokračuje na místě činu i v jeho okolí.
Mukařov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Policie zveřejnila portrét a popis muže, který mohl spáchat trojnásobnou vraždu v Mukařově u Prahy. Policisté po pachateli stále pátrají. Vyšetřování pokračuje na místě činu i v jeho okolí.
Pardubice, Prostějov – Prostějovský tenista Adam Pavlásek pořádá na Pardubické juniorce velké školení. Ve čtvrtfinále mistrovství České republiky staršího dorostu ukázal, jak si má počínat nasazená jednička dvouhry.
Praha - Fotbalový reprezentant do 21 let Josef Hušbauer podepsal v pražském klubu čtyřletou smlouvu.
Záblatí – Na místním multifunkčním hřišti se hrál v pořadí již sedmý ročník (podruhé v Záblatí) tenisového turnaje čtyřher pořádaný tenisty z Hlásné Lhoty.
Praha - Průměrná hrubá měsíční mzda lékařů a zubařů v zařízeních státu, krajů a v soukromé sféře vzrostla z 37.200 na 48.700 korun a sester a porodních asistentek z 16.800 na 23.800 korun.
Praha - Disciplinární komise FAČR udělila pokutu 5000 korun trenérovi fotbalistů Slovácka Miroslavu Soukupovi za nesportovní chování při zápasu 1. kola první ligy s Příbramí, v němž byl vykázán na tribunu.
Uherské Hradiště - V neděli přijede Sparta. Slovácko tak čeká jeden z nej〜atraktivnějších zápasů. Divácky. To policisté a ochranka budou mít špatný den.
Praha – Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podle páteční Mladé fronty Dnes před třemi týdny řešil mimořádný případ. Pomohl zachránit 22letou Češku Lucii, kterou zadržoval její šéf, vlivný pražský lékař Jaroslav Barták, na Filipínách.
Praha – Česku se otevírá příležitost odprodat všechny nepotřebné letouny L-159, které před lety pořídila armáda.
Praha - „Moji Pražané mi asi nerozumějí“ mohl by sám sobě pošeptat Tonda – razicí štít trasy metra A.
České Budějovice - V pátek v osm hodin se za zvuku lodní sirény z parníku Vojtěch Lanna vydali vodáci podruhé na trať obnoveného maratonu Budějovice - Praha.
Staré Město /FOTOGALERIE/ – Festival tolerance Prague Pride 2011, který oficiálně začal ve středu, běžel včera již na plné obrátky. Jednou ze stěžejních akcí bylo tematické odpoledne a večer pod názvem Transdžendruj mě (Transgender Me) v klubu Roxy v Dlouhé ulici na Starém městě.
Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ – Rizikový zápas. Tak označují policisté i pořadatelé nedělní utkání mezi 1. FC Slovácko a AC Spartou Praha. Sparťanští chuligáni totiž při poslední návštěvě v Uherském Hradišti ničili a vyvolávaly konflitky.
Sovinec – Loutkářskou a divadelní poutí ožije o víkendu hrad Sovinec. Po oba dny čekají návštěvníky hrané i loutkové pohádky, pověsti, veselé i tragické divadelní výstupy. Hlavní program se koná tradičně na pátém nádvoří hradu.
Praha 1 - Radnice první městské části vyhlásila válku pololegální velkoplošné reklamě, hyzdící památkovou rezervaci. Prvním krokem je likvidace samotného symbolu reklamního smogu – obří plachty umístěné na fasádě domu č. p. 1 na Jungmannově náměstí, v samém průčelí Národní třídy.
Příbram - Vyberte si, kam vyrazíte o víkendu.
Praha 6 - Obří razicí štít, který razí prodloužení pražského metra A z Dejvické do Motola, se proboural do budoucí stanice Petřiny. Druhý razicí štít, který nese jméno Adéla, by měl do stanice Petřiny dorazit v září.
Polička, Březiny – Před deseti lety navždy odešel akademický malíř a odborný restaurátor Dušan Říha, rodák z Poličky. Rád se vracel do Březin.
Praha - Střelec Pardubic dvěma góly rozhodl o vítězství Východočechů v úvodním kole European Trophy proti Linköpingu, Slavia i Sparta na soupeře nestačily.
Praha – Martin Knetig, bývalý poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS), podle policie sháněl „černé“ peníze pro ODS.
Praha – Věřitelský výbor společnosti Sazka schválil postup, podle kterého bude prodána loterijní firma novému majiteli. Sazka podle návrhu insolvenčního správce Josefa Cupky nepůjde do dražby, ale bude vypsáno výběrové řízení, v němž zájemci budou muset složit předem jistinu ve výši půl miliardy korun.
Praha – Česká republika bude mít po roce a půl velvyslance na Ukrajině. Ministerstvo zahraničí (MZV) do země vyšle Ivana Počucha, který se funkce ujme 23. srpna.
Praha - Dopravní podnik obnovuje miliardový projekt na zavedení turniketů do pražského metra.
Vsetín /FOTOGALERIE/ – Když si chtějí vsetínské maminky trochu protáhnout tělo, nemusejí už shánět hlídání. Od začátku srpna mají možnost zacvičit si společně s dalšími rodiči i dětmi ve vsetínské Panské zahradě.
Praha - Velká výstava morčat a potkanů začala v ekologickém areálu Toulcův dvůr v Praze 10 – Hostivaři. Potrvá až do neděle a vystaveno bude bezmála 400 morčat a 80 potkanů; kromě domácích chovatelů je přivezou i majitelé ze Slovenska, Polska, Německa, Nizozemska, Norska a Dánska.
Praha - V první polovině letošního roku Češi odevzdali k recyklaci 41 tisíc mobilních telefonů. Podle odborníků se ovšem nevyplatí pokoušet se z vysloužilých mobilů "vydolovat" zlato či stříbro vlastními silami.
Žleby – Požár Škody Felicie kombi s pohonem na LPG hasili nedaleko obce Žleby profesionální hasiči z Čáslavi.
Praha – Církve přijaly návrh vládní komise na majetkové vyrovnání. Budou chtít jednat o délce přechodného období, řekl po schůzce komise a zástupců církve na ministerstvu kultury arcibiskup Dominik Duka.
Domažlice – Úspěšná kniha Ivy Kumperové Chodské kroje se stala inspirací pro uspořádání letošní celosezonní výstavy v Muzeu Chodska, která od dubna zpestřuje expozici v Chodském hradu.
Jilemnice – V dalším díle letního seriálu krkonošského deníku se vydáme na výlet z Jilemnice na Vrbatovu boudu. Na této cyklotrase přemístíte sebe i kolo o kilometr výš. Za tuto dřinu se vám dostane odměna v podobě krásného rozhledu po celých Krkonoších.
Otrokovice – Posbírat co nejvíce poznatků a zkušeností odjel včera do Prahy nový hlavní kouč nováčka české florbalové elity Panthers Otrokovice Jan Holovka. Hlavní město se na čtyři dny promění v Mekku evropského florbalu. Dnes tam totiž startuje prestižní Czech Open.
Praha - Disciplinární komise FAČR potrestala kouče Slovácka za nesportovní chování v duelu s Příbramí.
Praha 1 - Radnice první městské části vyhlásila válku pololegální velkoplošné reklamě, hyzdící památkovou rezervaci. Prvním krokem je likvidace samotného symbolu reklamního smogu – obří plachty umístěné na fasádě domu č. p. 1 na Jungmannově náměstí, v samém průčelí Národní třídy.
Praha /REPORTÁŽ/ - Jen několik hodin po tragédii panuje v obci Mukařov pochmurná nálada. Lidé mají strach. Právem. Vraždu, natož trojnásobnou, tu nikdo z místních nepamatuje.
Praha - Ministerstvo počítá s tím, že ještě v letošním roce by kontaktní místo Czech POINT navštívilo téměř půl milionu nezaměstnaných.
Konec dobrý, všechno dobré, dalo by se říci. Mám na mysli dění kolem autolékárniček, jež si musel loni každý řidič vyměnit, aby posléze jedni odborníci zjistili to, co již druzí dávno věděli: totiž, že staré lékárničky svým obsahem vyhovovaly a že věci přidané do nových řidiče spíše matou, než jim pomáhají při zákroku u dopravní nehody.