
Neznámého chodce srazilo auto na dálnici
Brno – Těla ležícího v pravém jízdním pruhu 195. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu si v pátek o půl druhé ráno všiml projíždějící řidič slovenského kamionu. Zavolal policii.
Brno – Těla ležícího v pravém jízdním pruhu 195. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu si v pátek o půl druhé ráno všiml projíždějící řidič slovenského kamionu. Zavolal policii.
Praha - Databáze, která nyní obsahuje bezmála 2500 nebezpečných výrobků, umožňuje vyhledávat a třídit výrobky podle různých kritérií. Je určena nejen spotřebitelům, ale i dovozcům.
Radovesice /AKTUALIZOVÁNO/ - Eduard Janota, exministr financí ve Fischerově úřednické vládě od 8. května 2009 do 13. července 2010, náhle zemřel. Nečekaná smrt ho zastihla v pátek po 13. hodině na soukromých tenisových kurtech v Radovesicích u Libochovic.
Praha – V dalším kole Pražského přeboru se utkali baseballisté Red Crayfish Rakovník s týmem Tempo Praha C. Rakovničtí, kteří jsou momentálním lídrem tabulky, si chtěli i po tomto zápase udržet vedoucí pozici, a tak chtěli navázat na svá předchozí vítězství. To se jim dokonale podařilo.
Kladno - Běda mužům, kterým žena vládne! S tímto bájným výrokem se jistě neztotožňují kladenští cyklisté, kterým je Dagmar Semencová, předsedkyně sdružení amatérských cyklistů CFC Kladno, velkou oporou.
Praha /AKTUUALIZOVÁNO/ - Ve věku 59 let náhle zemřel ekonom Eduard Janota, který působil jako ministr financí v úřednické vládě Jana Fischera. Janota zemřel na tenisovém kurtu v Radovesicích na Litoměřicku na zástavu srdce, řekl ředitel záchranné služby v Ústeckém kraji Ilja Deyl.
Kroměřížsko – Pacient by měl mít svobodnou volbu lékaře. Přesně takový názor zastává kroměřížský internista Miloslav Páleníček, kterému se proto pranic nelíbí jeden z plánovaných reformních kroků ministerstva zdravotnictví.
České Budějovice - Závodnicím Sport klubu Romany Beranové se daří
Praha - Vládní návrh novely zákona o veřejném zdravotním pojištění, jenž má umožnit zavedení nadstandardů zdravotní péče, kritizují i někteří koaliční poslanci. Podle předsedy sněmovního výboru pro zdravotnictví Borise Šťastného (ODS) by mohla předloha v současném znění narazit u Ústavního soudu.
Příbram /ROZHOVOR/ - Zkušený záložník Příbrami Michal Klesa před duelem jara proti Brnu uklidňuje tým.
Rakovnicko - Zcela mimořádného úspěchu dosáhl Roman Hartl z Rakovnicko o. p. s.
Hradec Králové – Co se událo před pěti lety, o čem jsme psali a jaký je dnes pohled na věc? Zajímavé srovnání, kam se události pohnuly, bude pravidelně přinášet na svých stránkách Hradecký deník
Kopřivnice – Orientální tanec bude hlavním tahákem k návštěvě letního koupaliště v Kopřivnici. V sobotu 21. května tam Studio orientálního tance Farridah pořádá 4. ročník tanečního festivalu Šostýnská Venuše 2011, aneb Barevná inspirace.
Teplice, Litoměřice – Ani Velikonoce nebyly důvodem k odpočinku rumburských judistů. Koncem dubna se totiž konal Velikonoční turnaj v Teplicích, a to již jeho 5. ročník.
Strakonice - Trenér házenkářů Strakonic Miroslav Vávra skončil při své premiéře na lavičce mužů s týmem čtvrtý. V příští sezoně chce soutěž vyhrát.
Děčín – O víkendu si připomeneme dvě významná výročí historie dopravy v českých zemích.
Kladno – Hladina adrenalinu možná stoupla hodně vysoko lidem bydlícím v ulici Železničářů v Kladně. Tento týden zde mohli spatřit plno policejních aut spolu se strážníky, kteří hlídali plynulost dopravy.
Mělnicko - Kam o nadcházejícím víkendu za sportem?
Praha - Primátor Bohuslav Svoboda, v předvolební kampani reprezentující tu novou, lepší tvář vesměs neoblíbených občanských demokratů se stává politicky nesvobodným mužem.
Praha /FOTOGALERIE/ - Strahovský evangeliář, rukopis, který vznikl v roce 860 ve Francii, se dočká faksimilí. Přesné kopie vzácné knihy vzniknou díky společnosti Tempus Libri, jež už má s výrobou faksimilí bohaté zkušenosti.
Praha - Prezident Václav Klaus přijme demisi vicepremiéra a předsedy VV Radka Johna. Řekl to na začátku pátečního setkání s předsedou vlády Petrem Nečasem (ODS), který mu příslušný dokument přinesl.
Praha - Pomoci předcházet dopravním nehodám má audit bezpečnosti vybraných silnic a dálnic, který v návaznosti na evropskou směrnici zavádí novela silničního zákona.
Praha - Sazka neuhradila ministerstvu financí (MF) správní poplatky z provozování loterií a jiných podobných her za rok 2010 ve výši 66 milionů korun. Poplatky přitom byly splatné 20. dubna. Na dotaz to dnes uvedl mluvčí MF Ondřej Jakob.
Uherské Hradiště – Nejlepší kulturisté z celé České republiky se minulou sobotu v hradišťském Klubu kultury utkali i tituly šampionů. Borci z Uherského Hradiště tentokrát na medaile nedosáhli.
Jindřichův Hradec – První místo z celé České republiky získaly žákyně 5. základní školy v Jindřichově Hradci v soutěži s názvem SAPERE – vědět jak žít, která byla zaměřena na zdravou výživu.
Praha - Společnost Gladiolus, kterou založila Penta a E-Invest, požaduje od soudu, aby odvolal z funkce insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku. Podle firmy prý řádně neplní povinnosti.
Praha - Druhými semifinálovými zápasy play off pokračuje o víkendu na hřišti v Edenu extraliga pozemních hokejistů. Za stavu 1:0 pro červenobílé vyzvou v sobotu od 12.30 hodin ženy Rakovník, den na to změří své síly muži od 14.30 hodin s loňskými mistry z Litic. Dá se tedy čekat pozemní hokej té nejvyšší tuzemské kvality.
Hradec Králové – Zvuková knihovna v Hradci Králové pro nevidomé a slabozraké, která je součástí Knihovny Města Hradce Králové a současně jednou z největších poboček Knihovny a tiskárny Karla Emanuela Macana v Praze, půjčuje svůj zvukový fond již dvacet let.
Praha /ROZHOVOR/ - Kajakářka Štěpánka Hilgertová má znovu jistou nominaci v národním týmu. Ve 43 letech je nezničitelná.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Výstava Čas lásky plamenný… v galerii pre v budově Pražské energetické v pražských Vršovicích nabízí fotografie, obrazy, kaligrafii, šperky, kov. Otevřena je v pracovní dny od 12 do 18 hodin. Vstup je zdarma, výstava potrvá do 27. května. Jedním z vystavujících je i fotograf Petr Prokop. Ten nabízí fotografie krásných žen – akty.
Vršovice - Vladimír Hochman, Michal Jožák, Petr Prokop, Josef Spurný, Jakub Spurný, Iveta Vlčková. A také Bob Hochman. Netradiční sestava umělců, která se sešla na jednom prostoru. A vydrží zde až do 27. května. Nebo lépe řečeno vydrží zde jejich díla.
Praha - Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou prohráli s americkou dvojicí na turnaji SP ve dvou setech.
Kladno – Velké oslavy mohou o víkendu vypuknout na stadionech týmů, které vévodí tabulkám našich nejvyšších fotbalových soutěží.
Praha - Ve věku 82 let zemřel 19. května v Čerčanech po dlouhé těžké nemoci skladatel, dramaturg, dirigent a klavírista Ladislav Simon. Byl mimo jiné autorem znělky televizního Večerníčku, která se z obrazovek ozývá každý večer už více než čtyři desítky let.
Liberec - O víkendu se uskuteční v Tipsport areně mistrovství světa v karate WKC. Tři královské kategorie vyvrcholí v sobotu odpoledne. Celkem 435 karatistů ze 38 zemí je přihlášeno.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Celý v černém. Tak jsme se potkali v kavárně na Národní třídě. Ačkoliv jsme byli v centru města, přijel na skútru. V otázce dopravy má jasno. Kolo je nebezpečné, skútr ideální. Kdysi zazářil a zůstalo mu to navždy, jako Kendy v nezapomenutelné sérii komedií o básnících. Mnohokrát byl spojován s kontroverzní kapelou Orlík. Herec David Matásek v současné době působí v Národním divadle, v Divadle v Řeznické a ve Viole..
Praha – Dílo kněždubského rodáka Joži Uprky představí nejen celé České republice Národní galerie v Praze. Pražská výstava je dalším významným počinem připomínajícím sto padesát let od narození slováckého malíře a grafika.
Strakonicko - Sportovní výsledky v kostce.
Blansko – Fotbalový stadion v ulici Údolní v Blansku hostí v neděli oblastní kolo největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let v Česku E.ON Junior Cup.
Praha - Disciplinární komise si posvítila na fotbalistu Jana Chramostu za jeho nafilmovaný pád v semifinále poháru.
Praha, Rádlo -Kickboxerská sezona je v plném proudu a opět zavedla bojovníky Iron Fighters Rádlo do Prahy. Tentokrát na Národní pohár Čech v disciplíně lightcontact pod taktovkou pražského klubu Team Fighters Prague.
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Měl jsem štěstí, že jsem v Ústí potkal právě kytaristu a spoluzakladatele české punkové legendy, party Visací zámek, Michala Pixu. Na jevišti živelný chlapík, který si říká Majk Pixies a kapela jej zve „Štětináč Praminek“ i VZ 2, vidí dost jinak vše okolo „Visáčů“, založených v Praze v roce 1982… Pixies má osobitý pohled na minulost i dnešek kapely, která to dál skvěle punkově „hrne před sebou“, proslavil ji i hit Známka punku a loni přišla s výborným CD Klasika (EMI Czech, 2010) s hity 50 a Prezident. A v sobotu v Ústí hraje na Miladafestu. Sláva!
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – Působení Romana Vašuta na místě ředitele valašskomeziříčské městské policie se počítá už jen na dny. Zastupitelé jej včera odvolali. Ředitelskou židli opustí jedenatřicátého května. Necelý rok poté, co na ni usedl.
Praha – Tři kola před koncem nadstavbové části a tudíž celého ročníku extraligy házenkářů je tu další porce zápasů v boji o titul.
Klatovy – Na 5. mistrovství republiky veteránů v basketbale se neztratily ani tři klatovské týmy.
Praha - Přerozdělování rezervy pro městské části se stalo terčem kritiky. Nespokojené radnice primátora kritizují, že peníze rozdělil nerovnoměrně. Primátor Bohuslav Svoboda kritiku odmítá.
Český ráj /FOTOGALERIE/ - Jeho fotky mluví. Zpívají s ranním rozbřeskem, skřehotají s rosničkami. Stoupá z nich pára z rybníků, ranní mlhy nad Jizerou i vlhká vůně písku a kapradí v chladivých zákoutích Prachovských skal.
Uherské Hradiště – Vzácnou návštěvu z Prahy mohli lidé ve středu a ve čtvrtek potkat v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana a také v ulicích města.
Praha -Pražský klub Sasazu hostil profesionální turnaj v Muay thai a K1. Na této akci nesměl chybět ani Jan Fendrich s trenérem Aloisem Škeříkem. Nutno říct, že si rádelský bijec vedl znamenitě a zvítězil.
Pardubice – Pardubičtí softbalisté kralují druhé lize. A přepisovali oddílové tabulky.