BASKETBAL: Na úvod ŽBL žádné překvapení
Hradec Králové - Očekávané výsledky přineslo 1. kolo basketbalové ligy žen, o víkendu doma Trutnov a Pliska.
Hradec Králové - Očekávané výsledky přineslo 1. kolo basketbalové ligy žen, o víkendu doma Trutnov a Pliska.
Praha – Ministerstvo financí podle Hospodářských novin v tichosti připravilo změnu, která silně zkomplikuje život naprosté většině drobných investorů na kapitálových trzích.
Praha, Budišov – Rýsovala se mu pohádková sezona. Zlato z halového šampionátu v Paříži ho mělo vynést na vítěznou vlnu. Jenže naděje zmizela rychleji, než se objevila. „Mělo to být moje nejlepší období života, a děl se pravý opak,“ říká rodák z Budišova na Třebíčksu Petr Svoboda, halový mistr Evropy na 60 metrů překážek a český rekordman.
Čechy pod Kosířem – Mánesovy obrazy i dřevěné sochy opouštějí právě první patro zámku v Čechách pod Kosířem. Nová expozice zde má být od července příštího roku. Zcela odlišná a pod jinou hlavičkou. Mánesovu pamětní síň, kterou mělo několik desetiletí na starosti Muzeum Prostějovska, totiž převzal nový správce zámku – Vlastivědné muzeum v Olomouci.
Praha – Česko začne zavírat dětské domovy. Po kojeneckých ústavech, které skončí k roku 2014, bude následovat i naprostá většina dětských domovů.
Opava – Uplynulou neděli hostila Opava finále seriálu Chance LifeInLine Tour 2011 a Absolutní mistrovství českých vysokých škol v in–line bruslení. Oba závody se jely v rámci celodenního programu Slezská brusle a bruslička, který ukončil letošní oficiální sezonu in–line bruslení.
Třebíč - Kolínská atletická družstva mužů i žen bojovalaza krásného počasí na stadiónu v Třebíči o postup mezi českou elitu v prolínací soutěži o extraligu.
Základní škola Libušina v Bechyni odstartovala v září druhý rok Camenia a hned přivítala Slováky a Poláky
Strakonice - „Nemohu být spokojená. Vyhrály jsme, body jsou doma, ale hra nebyla podle mých představ. Hlavně co se týká obrany,“ hodnotila trenérka BK Strakonice Marcela Krämer.
Malá Skála, Líšný – Měl tu už za pár dní bujet čilý stavební ruch. Místo toho v údolí mezi Malou Skálou a Líšným bude ještě v říjnu panovat obvyklý podzimní klid. Sem tam pěšinkou projde turista nebo místní, kteří si tudy zkracují cestu mezi obcemi.
Praha – Pražská policie odložila případ úniku videa, na kterém ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík mluví o korupci při výběrových řízeních a protekčních pacientech neboli „kuliších“. Policisté oznámili, že nebyl spáchán žádný trestný čin, píšou dnešní Lidové noviny (LN).
Praha – Pražská motolská nemocnice podá trestní oznámení kvůli domácímu porodu, který skončil smrtí dítěte.
Praha 4 /AKTUALIZOVÁNO/ – Zastupitelé ve čtvrtek po zhruba dvouhodinové diskusi schválilo omezení pro výstavbu, kterou na Kavčích horách plánuje soukromý investor, společnost Prominecon Group.
Praha – Železniční odboráři se obávají dopadů současných škrtů v regionální osobní dopravě na budoucí fungování Českých drah. Předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) Jaroslav Pejša řekl, že v důsledku snížení příspěvků krajům na osobní dopravu dokonce akutně hrozí kolaps železniční regionální dopravy. „A zároveň se tím přiblížila možnost stávky na železnici,“ dodal Pejša.
Dvůr Králové – Dlouhá letní pauza končí o tomto víkendu zdejším házenkářům. Ta tam je jejich extraligová anabáze, žije již jen ve vzpomínkách. Klub se v loňské sezoně nadobro vrátil do prvoligové reality, přitom mohl být i rád, že se áčko v této soutěži s vypětím všech sil udrželo.
Brno, Praha – Jen minimálně se podle ministerstva dopravy má dotknout Jihomoravského kraje plánované rušení rychlíků.
Domažlice – Policie obvinila muže, který údajně před dvěma týdny v Domažlicích zbil řidiče linkového autobusu. Třiašedesátiletý šofér je kvůli krvácení do mozku stále udržován v umělém spánku, píše dnešní Právo.
Strakonice – Kvůli víkendovým uzavírkám ve Strakonicích budou muset jezdit jinudy nejen automobily, ale i pravidelné autobusové linky.
Praha - Ve středu 21. 9. proběhl v restauraci U Mušketýra slavnostní křest dvojalba se studiově nahranými písničkami z muzikálu Naháči.
Nové Město – V Krakovské ulici, jen pár desítek metrů nad kinem Blaník, je slyšet zvláštní duté klepání. Sídlí tu totiž slepecká tiskárna a knihovna pro nevidomé, jejímž návštěvníkům dává klepání na vědomí, že došli k zamýšlenému cíli.
D11 -Dálnice D11 byla ve směru na Prahu do odpoledne uzavřena. Kamion měl před nehodou údajně technický problém.
Pardubice - /REPORTÁŽ/ - „Linka Praha – Ostrava už nebude otrava,“ slibovala ve čtvrtek na pardubickém nádraží posádka vlaku RegioJet
Vysočina - V okolí židovských objektů a památek na Vysočině se od středy pohybuje více policistů, než obvykle.
Praha /GRAFIKA/ - Vládou schválené hospodaření podle ekonomů není příliš reálné. Ekonomika zpomaluje a blíží se reformy. Připouští to i premiér Nečas.
Zítřejší výjezd do Brd propaguje mezinárodní stezku z Paříže do Prahy
Praha - Chcete na víkend vyrazit ven z hlavního města? Přinášíme několik zajímavých tipů z okolí.
Praha - Jaderný fyzik, ředitel Nadace Charty 77, profesor František Janouch v rozhovoru pro Deník.
Kutná Hora – Finalistky světové soutěže krásy Miss Princess of the World, jejíž finále se koná v říjnu v Praze, navštíví v sobotu odpoledne Kutnou Horu.
Kolín – Na avizovanou návštěvu přijel do Kolína ministr kultury Jiří Besser, doprovázený poslankyní Helenou Langšádlovou, místopředsedkyní rozpočtového výboru Parlamentu ČR.
Praha - V pátek 16. září dorazili do Zoo Praha vzácní nováčci - samice orangutana sumaterského Mawar se svým šestiletým synem Gempou. V pražské zoo se tím začala psát nová éra chovu jednoho z nejohroženějších lidoopů světa.
Klatovsko - Starostové z Klatovska se ve středu zúčastnili protestní akce před Strakovou akademií, sídlem Vlády ČR v Praze.
Litoměřice - Dost načas si dali Čechomor s novinkou. Ale po vydání alba „Místečko“ nám jej musí představit i živě. Už v sobotu 24. září tak budou hlavní hvězdou Ostrovního festivalu, součásti tradičního vinobraní v Litoměřicích.
Ústí nad Labem/Prostějov - Touží po olympiádě, tajně sní o medailích. Velká přání si už brzy mohou čeští boxeři naplnit. Pětičlenná výprava v čele s juniorským vicemistrem světa Zdeňkem Chládkem se v pravé poledne vydá na dalekou cestu z Prahy do Baku, kde v neděli začíná ostře sledovaný světový šampionát, boj o Londýn. Připravte se, nejdůležitější turnaj za poslední čtyři roky zvedá oponu! V sestavě české reprezentace figurují i dva prostějovští borci: Šerban a Musil.
Olomouc - S parádou a recesistickou "demonstrací" zastavil ve čtvrtek v Olomouci žlutý expres společnosti RegioJet. Ten vyrazil z hlavního města na sever Moravy na svou prezentační jízdu. Pravidelně začne přes olomoucké hlavní nádraží vozit cestující na trase Praha - Ostrava v pondělí.
Praha – Nečekaný čin ministra vlády České republiky, který se ve středu pasoval do role samozvaného mstitele, zaměstnává nejen politiky, ale i pražskou policii. Deníku to ve čtvrtek potvrdila její mluvčí Andrea Zoulová.
Mladá Vožice – Čís. nové 33, staré 236, josefinské –.
Kunovice - Softbalový zázrak se nekonal. Hráčky Snails Kunovice v hlavním městě nedokázaly vyzrát na Joudrs Praha a jejich premiérová pouť extraligou skončila v semifinále.
Praha - Můžete mít pocit, že se kolem vás dějí zázraky. Ve skutečnosti se však „jen“ učíte kresbou vnímat skutečný svět.
Třebušín – V sobotu 24. září se uskuteční společná vycházka CHKO Českého středohoří, sdružení Hrady Českého středohoří a pracovníků Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě na hrad Kalich.
Praha – Během své kariéry nastřílel Milan Nový v lize a reprezentaci celkem 594 branek, díky čemuž dvojnásobný mistr světa a trojnásobný držitel Zlaté hokejky jasně vévodí Klubu hokejových střelců. Kromě toho drží kladenská legenda i řadu jiných ligových rekordů, jeho 59 branek a 93 bodů ze sezony 1976/77 je dodnes nedostižnou metou. Fenomenální střední útočník, jenž byl v 70. a 80. letech synonymem kanonýra, oslaví v pátek 23. září šedesátiny.
Trutnov – Místní Kara vstoupila do nového ročníku Excelsior Ženské basketbalové ligy pravou nohou. Ač předznamenala úvod utkání patřičná nervozita, poradily si domácí hráčky s VŠ Praha rozdílem o 14 bodů a již zítra se věrným příznivcům představí v dalším domácím utkání. To přivítají od 18 hodin o dost silnější Strakonice.
Praha – Premiér Petr Nečas ve čtvrtek ve sněmovně hájil ocenění bratrů Mašínů citací ze zákona o protiprávnosti komunistického režimu.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Tříletý chlapec skončil v Thomayerově nemocnici. Stěžuje si jen na bolest zad. Lékaři chtějí vyloučit vnitřní zranění.
Ostrava – Na trase Havířov – Ostrava – Praha začínají od pondělí jezdit žluté vlaky společnosti RegioJet – první souprava vyjede z Havířova v 5.20 hodin ráno. Zkušebně si ale souprava projela celou trasu už ve čtvrtek.
Varnsdorf – Po bouřlivé debatě, které se kromě místních zúčastnil také senátor Jiří Čunek a poslankyně Ivana Řápková, včera pozdě večer přijali varnsdorfští zastupitelé novou městskou vyhlášku. Ta by měla omezovat pití alkoholu na veřejnosti, provozování prostituce a žití na ulici. Podle vedení radnice by měla vyhláška pomoci v boji s nepřizpůsobivými a s rostoucí kriminalitou.
Praha - Česko v poslední době čeká již druhá vlna zdražování. Při té předchozí zimní gumy loni podražily přibližně o pět procent.
Praha - Ostravský fotbalista obdržel trest za červenou kartu v duelu proti Spartě.
Kroměříž – Pacienti psychiatrické léčebny měli minulý pátek zřejmě vycházkový den. Hned dva totiž během jediného dne vyrazili do centra Kroměříže a zpět je museli vrátit strážníci.
Praha – Vedení odborné lékařské společnosti robotické chirurgie nesouhlasí s tím, aby operace robotem patřily jen do nadstandardu a pacienti si za ně platili. Podle představitelů společnosti by zdravotní pojišťovny měly dál plně hradit robotické zákroky nemocným s rakovinou.
Praha, Pardubice - Plochá dráha: Ještě stále se dolaďuje startovní listina na 63. ročník slavného plochodrážního závodu o Zlatou přilbu města Pardubic, která se uskuteční v neděli 2. října na stadionu ve Svítkově.