Bánov /FOTOGALERIE/ – Salva na počest padlých ve druhé světové válce, přelety bitevního vrtulníku, účast rumunské velvyslankyně v ČR spolu s nejvyšším pravoslavným představitelem v tuzemsku Vladykou Kryštofem.
Olomouc – Bylo to překvapení, ale hodně nepříjemné. Když před týdnem Českomoravský fotbalový svaz zveřejnil seznam klubů, kterým udělil status Sportovního centra mládeže a Sportovního střediska mládeže, 1. HFK Olomouc v něm chyběl.
Trutnov – Krůček od medailových pozic, kousek pod stupni vítězů. To obvykle nebývá lichotivý výsledek sportovců. Plavecký oddíl trutnovské Lokomotivy ale určitě nemusí žehrat nad neúspěchem.
Praha – Jan Pavel II. zahájil novou éru papežství a stal se hlasem těch, kteří potřebovali pomoc – také proto byl proces vedoucí k jeho blahořečení tak nezvykle rychlý, řekl pražský arcibiskup Dominik Duka.
Varnsdorf, Praha - Druholigoví fotbalisté Slovanu Varnsdorf mají na programu již dnes svůj další ligový zápas. V 18.00 se představí na trávníku pražské Dukly, která je prozatím na čele celé soutěže.
Liberec - Vrtulník potřebuje dosedat v liberecké nemocnici, ale nemá kde. Místo na letiště tak často zamíří do jiné nemocnice a pacienta pak převeze sanitkou odtud.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Podle pražského městského státního zastupitelství je Otakar T. s vysokou mírou pravděpodobnosti pachatelem vraždy a znásilnění devítileté Anny Janatkové.
Praha – Přímý důkaz, který by jednoznačně usvědčoval vraha devítileté Aničky, jež loni 13. října zmizela cestou ze školy v pražské Troji, se sice vyšetřovatelům najít nepodařilo – indicií, že pachatelem byl jediný podezřelý 41letý Otakar T., je ale tolik, že to podle pražského státního zastupitelství dává téměř jistotu.
Praha - Obce, na jejichž území se bude zkoumat vhodnost vybudování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů, by za to mohly dostávat od vlády finanční kompenzaci. Její výše by pro obec mohla podle velikosti průzkumného území představovat až tři miliony korun ročně.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ -Baseballisté Blesku Jablonec mají za sebou další dva zápasy Českomoravské ligy. Na domácím hřišti přivítali rezervu extraligových Eagles a připsali si jedno vítězství a jednu prohru.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Sto padesát osm milionů korun navíc na sociální služby rozdá ministerstvo práce a sociálních věcí. Více než šest miliard, které měly za úkol rozdělit kraje, totiž skončily hlavně v krajských zařízeních, zatímco mnohé neziskové organizace byly ponechány na holičkách a hrozí jim krach.
Chomutov - Na mezinárodním kickboxerském turnaji v Chomutově se mezi 250 bojovníky představila také skupina členů Iron Fighters z Rádla. Rádelským se dařilo a tým vybojoval celkem pět zlatých medailí. Navíc Ševčík s Karešem vybojovali po dvou prvenstvích.
Praha - O víkendu startuje play off české ligy házenkářek. Na palubovku do Edenu přijedou děvčata z Olomouce, které se tam podvakrát utkají s vítězkami WHIL pražskou Slavií. A právě předáváním tohoto cenného poháru začne v sobotu od 15 hodin samotné klání. Na druhý duel se pak mohou fanoušci házené těšit v neděli od 11 hodin.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/– Ve středu měla premiéru černá komedie Tomáše Řehořka Czech Made Man, ve čtvrtek vstoupila do široké distribuce. Líčí v ironické zkratce životní peripetie jedno českého podnikatele, který se do svého postu vyhoupl přes neuvěřitelné životní zákruty a dobrodružství, navíc z nezáviděníhodné pozice totálního outsidera. Zahrál si ho s nenapodobitelným smyslem pro karikaturu Jan Budař. S Janem Budařem jsme hovořili o postavě Jakuba Vrány, natáčení filmu Czech Made Man a našich snech i stínech…
Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Malířství láká a fascinuje Magdalénu Ševčíkovou už od útlého dětství. K malování jí přivedl její děda, vyškovský keramik Karel Ševčík.
Kroměříž /ROZHOVOR/ – Častěji než doma je na cestách po celém světě čtyřiapadesátiletý Jiří Kolbaba, který žije už několik let v Praze. O část svých zážitků a třeba i zkušeností s exotickými domorodci si ve středu povídal se studenty kroměřížské hotelové školy, kam zavítal na besedu.
Nové Město nad Metují –V soutěži Gastro HK 2011, která se konala začátkem dubna, uspěla žákyně SOŠ a SOU Nové Město nad Metují Žaneta Pospíšilová, která v kategorii Cukrář Kadet do 18 let získala zlatou medaili za 1. místo.
Praha – Mimořádnou schůzi sněmovny k údajně předražené zakázce pro firmu Promopro svolala předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS) na čtvrtek 5. května odpoledne, uvedl sněmovní web.
Praha /EXKLUZIVNÍ RECENZE/ – Jako horskými serpentinami. Asi taková je jízda, kterou vám v kině nabízí Tomáš Řehořek a jeho Czech Made Man, který je od 28. 4. v českých kinech. Ďábelsky rychlá, emočně proměnlivá, místy z ní přechází zrak, ke konci nadšení opadá.
Liberec - Závodníci ze sedmnácti zemí Evropy (celkem 369 cizinců) startovali ve tří etapovém závodě nazvaném Velikonoce ve skalách, které tradičně připravil oddíl Kotlářka Praha. První etapa se běžela v Nedamově u Dubé, druhá a třetí pak u obce Kozly na Českolipsku.
Plzeň – Brankář české hokejové reprezentace Ondřej Pavelec sice v generálce na světový šampionát proti Kanadě čtyřikrát inkasoval, ale spoustu dalších šancí vychytal. A zásluhu na tom má i Plzeňan Petr Nykles.
Praha – Husí kůži a mrazení v zádech má i s odstupem několika dní trenér starších žáků házenkářského klubu Wendy Mělník Jan Běloch, když vypráví o účasti svého týmu na Prague Handball Cupu, prestižním mezinárodním turnaji.
Praha – Je nad věcí a vypadá to, že ho nic nerozhází. Je tedy česká gólmanská jednička pro hokejový světový šampionát na Slovensku flegmatikem?
„Že mě nic nerozhází? Tak to byste se divili,“ směje se Ondřej Pavelec, brankář Atlanty, odchovanec Kladna. „Ale když dostanu gól, snažím se, aby se mě to moc nedotklo.“
Jablonec n. N. – K hrůzostrašně vypadající dopravní nehodě s obrovskou hmotnou škodou došlo ve středu 27. dubna v půl osmé ráno v ulici Turnovská v Jablonci.
Nový Jičín, Olomouc – Muži KVS Laguna Nový Jičín se stali v olomouckém plaveckém bazénu Mistry České republiky družstev 2011 v plavání s ploutvemi, ženský tým vybojoval bronzovou medaili. Muži se přitom radovali již popáté v řadě.
Praha – Pokud by se sociální demokracii v příštích volbách podařilo zvítězit z výrazným náskokem, je pro ni přijatelá varianta menšinové vlády s podporou KSČM.
Praha - Co dělá dobré pivo? Správná teplota, čisté trubky, šikovné ruce výčepního a mnoho dalších důležitých drobností. Velmi dobře to ví také Lukáš Svoboda, který se stal vloni mistrem světa v čepování piva v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender, a to v konkurenci soutěžících ze 17 zemí.