Bílina - Ve velkou společenskou událost se změnil první druholigový zápas v Bílině. Zahájení bylo za účasti hokejových legend Roberta Reichela, Jiřího Šlégra a Roberta Kysely. Vedení města dostalo dresy se jmény jako ocenění za rozvoj bílinského hokeje a také se uctila památka reprezentantů Vašíčka, Rachůnka a Marka, kteří zahynuli s mužstvem KHL Lokomotiv Jaroslav při letecké katastrofě.
Praha /FOTOGALERIE/ - Velké autorské leporelo výtvarnice Lucie Seifertové Dějiny udatného českého národa sklízí úspěchy hned na třech frontách současně. Jako exkluzivního knižního leporela se jej prodalo již 70 tisíc kusů. Zvětšenina této ojedinělé knihy putuje nejen po celé republice a právě nyní se zastaví v pražském Klementinu, ale v anglické mutaci doslova po celém světě. A Česká televize vysílá každou neděli před Večerníčkem stejnojmenný 111-ti dílný animovaný seriál. Jeho komentář čte udatný český lev, kterému propůjčuje hlas herec Jiří Lábus.
Praha /ROZHOVOR/ - Druhým rokem pomáhá pořádat a koordinovat bohnické Babí léto. Jeho průběh povětšinou tráví u festivalového infostánku, kde s ním o festivalu můžete podebatovat zrovna tak jako já. S Davidem Kašparem z občanského sdružení Tolerdance jsme si povídali o Babím létě.
Praha – Počet obyvatel Česka se za první pololetí roku zvýšil o 9300, na konci června tak v republice žilo 10,54 milionu lidí. Na tomto přírůstku se kladně podepsala zejména zahraniční migrace.
Brno - Slavný americký vědec Thomas Alva Edison navštívil Brno přesně před sto lety. Přijel si prohlédnout vlastní dílo. Podílel se na elektrifikaci dnešního Mahenova divadla.
Cheb –Že znáte cvrnkání kuliček jen z dob svého dětství? Teď se můžete vrátit v čase, a to díky třem přátelům, kteří ve městě založili Klub cvrnkačů kuliček Cheb.
Liberec – Česká fotbalová liga má za sebou pět kol a trojici mužstev z Libereckého kraje se ještě nepodařilo přivézt ani jeden bod v případě výjezdů mimo hranice kraje.
Kladno -/ROZHOVOR/ 11. září 2001 zahynuly po teroristickém útoku v troskách newyorského obchodního centra tisíce lidí. Jedním z Čechů, který byl tehdy kousek od místa tragédie, je písničkář, spisovatel a humorista Josef Fousek.
Praha /ROZHOVOR/ - Druhým rokem pomáhá pořádat a koordinovat bohnické Babí léto. Jeho průběh povětšinou tráví u festivalového infostánku, kde s ním o festivalu můžete podebatovat zrovna tak jako já. S Davidem Kašparem z občanského sdružení Tolerdance jsme si povídali o Babím létě.
Děčínsko/Kroměřížsko - Sever Čech o víkendu opět vyšel do ulic. A bylo to jako ve válce. Šluknovsko vře. Demonstrace se zvrhla v bitku, policie zatýkala radikály. Těžkooděnci zůstávají na místě. Zato Holešov na Kroměřížsku je bez zásadnějších problémů. Přitom obě místa mají své vyloučené lokality. Jaký je mezi nimi tedy rozdíl?
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Mšeno bylo v pátém kole úspěšnější, než druhý tým z Jablonecka v divizi C. Mšeno doma porazilo rezervu prvoligového Hradce Králové vcelku hladce 3:0. Naopak juniorka Jablonce vedla nad Admirou Praha po poločase 2:0, ale nakonec odjela bez bodu za porážku 2:3.
Těrlicko /FOTOGALERIE/ – Slavnostní bohoslužbou v kostele sv. Vavřince a položením květin a věnců k pomníku na Żwirkowisku, si lidé v neděli připomněli tragickou smrt dvou slavných polských letců.
Komentář - Přes rok trvalo Brnu než dalo dohromady odpovědi na připomínky k územnímu rozhodnutí, které se týká přesunu brněnského vlakového nádraží do prostoru k tomu autobusovému.
Liberec – Město Liberec se rozhodlo darovat Libereckému kraji areál bývalého dětského domova v centru města. Budovy a pozemky v hodnotě bezmála 23 milionů korun získá kraj zadarmo pod podmínkou, že v něm nejpozději do konce roku 2013 zřídí hospic s kapacitou 20 až 28 lůžek.
Praha – Z České republiky do Německa letos od ledna do června přiteklo 5,6 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny, což je o 673 procent více než v předchozím roce.
Praha – V oblastech, kde množství škodlivých látek ve vzduchu přesáhlo bezpečné limity, žilo v loňském roce 48 procent populace, tedy zhruba pět milionů obyvatel České republiky.
Praha – Možnost projet se v historickém kočáru použitém ve filmu Nesmrtelná teta, vyfotografovat se ve vybraném filmovém kostýmu, nadabovat část filmu, zakoupit filmové plakáty nebo absolvovat komentovanou prohlídku po filmových laboratořích v sobotu využily stovky zájemců.
Praha – Největší tuzemská kabelová firma UPC chystá zvýšení rychlosti svého internetového připojení. Od pondělí nabídne v rámci balíčků s kabelovou televizí připojení o rychlostech 60 a 120 Mbit/s.
Praha - Zákoníkem práce nejsou zrovna nadšení odboráři. Šéf jejich právního oddělení Vít Samek se domnívá, že změny jsou spíše kosmetického charakteru, a některé jsou dokonce protiústavní. Navíc nepovedou k flexibilitě pracovního trhu, po které vláda tolik volá.
Trutnovsko, Turnov – Pojizerský celek čekala v neděli dopoledne překážka toho nejtěžšího kalibru jakou v letošním ročníku divize C může nabít. Mužstvo trenéra Broschinského zajíždělo na půdu ambiciózního nováčka do Převýšova.
Olomouc /FOTO/ – Na domácím turnaji se dařilo olomouckým i šternberským volejbalistkám. Vysokoškolačky prohrály až ve finále s běloruským Baranoviči, Sokol v kvalitní konkurenci extraligových týmů skončil třetí.
Praha, Brno /FOTOGALERIE/ - Podle očekávání vstoupili do semifinále baseballové extraligy obhájci titulu Draci Brno, kteří po dvou duelech vedou nad Eagles Praha v sérii na tři vítězná utkání 2:0. Druhá partie mezi Kotlářkou a Technikou je zatím nerozhodná 1:1.
Ústí nad Labem - Zatímco jinde sever Čech bouřil nacionalistickými vášněmi, Ústí bylo oázou klidu, radosti a porozumění. Cizinci i Romové zde byli vítáni.
Plzeň - Důležité fotbalové utkání plzeňské Viktorky a BATE Borisov se nezadržitelně blíží. Bezpečnostní opatření kvůli němu přijali i plzeňští policisté. Aby v úterý vše proběhlo v klidu, vydali muži zákona několik podstatných informací.
Praha- Nový ročník hokejové extraligy zřejmě začne až v neděli 18. září. Páteční první kolo bude pravděpodobně odloženo s ohledem na pohřeb tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zemřel stejně jako Josef Vašíček a Karel Rachůnek při středečním pádu letadla u Jaroslavle.
Praha – Ministerstvo dopravy chce na více než stovce dopravních staveb v hodnotě bezmála 200 miliard korun v následujících osmi až deseti letech ušetřit 26 miliard korun.
Praha /FOTOGALERIE/ – Vzpomínky na tragédii z 11. září 2001, kdy po útoku spáchaném letadly na dvojčata Světového obchodního centra v New Yorku zemřely téměř tři tisíce lidí, začaly v neděli v Praze netradičně: v horní části Václavského náměstí se „u koně“ sešli zastánci konspiračních teorií o těchto událostech.
Praha – Na evropských dotacích určených pro romskou menšinu, například na zlepšení jejich bydlení nebo zaměstnanosti, se podle informací časopisu Týden živí i některá města nebo romští či neromští aktivisté.
Veselí nad Moravou /VIDEO/ - Varhanním koncertem brněnského hudebníka Martina Jakubíčka pokračovaly v neděli oslavy dvou set sedmdesáti let veselského kostela svatého Bartoloměje.
Klatovy – Letošní šestý ročník basketbalového turnaje mládeže Sokol Grand Prix, který hostily Klatovy, byl přehlídkou kvalitního mládežnického basketbalu.
Praha – Snížení státních příspěvků v letošním roce prakticky zastavilo nový rozvoj solárních elektráren a nyní hrozí, že konec dotací v rámci programu Zelená úsporám výrazně zbrzdí i trh se solárními kolektory na ohřev vody a vytápění.
Kladno /ROZHOVOR/ - 11. září 2001 zahynuly po teroristickém útoku v troskách newyorského obchodního centra tisíce lidí. Jedním z Čechů, který byl tehdy kousek od místa tragédie, je písničkář, spisovatel a humorista Josef Fousek.
Praha – Představitelé KSČM chtějí, aby prezident Václav Klaus udělil in memoriam státní vyznamenání obětem skupiny kolem bratří Ctirada a Josefa Mašínových, kteří se v 50. letech postavili komunistickému režimu se zbraní v ruce.
České Budějovice – Obavy z pozměňovacího návrhu vládní novely zákona o rozpočtových pravidlech poznamenaly čtvrteční (8. září) setkání 41 rektorů vysokých škol v Českých Budějovicích.
Praha – Pražští kriminalisté pátrají podle serveru Parlamentní listy po bloggerovi, který na internetových stránkách vyhrožoval ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) vraždou.
Praha – Předseda nejmenší vládní strany Radek John v neděli zopakoval, že Věci veřejné požadují navýšení rozpočtu dopravy o 11 miliard korun, a také po miliardě pro ministerstva vnitra a spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce pohrozil, že jinak VV rozpočet nepodpoří.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Hokejový národ v neděli odpoledne v Praze uctil památku reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. S triem hráčů Lokomotivu Jaroslavl, kteří přišli o život s celým týmem ve středu při leteckém neštěstí v Rusku, se rozloučilo zaplněné Staroměstské náměstí včetně hokejových osobností a kolegů z reprezentace.