Praha – Poslanecká sněmovna v úterý schválila první část zdravotní reformy. Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění zvyšuje poplatek za hospitalizaci ze 60 na 100 korun denně a umožňuje zavedení takzvaných standardů zdravotní péče.
Šumperk - O sta tisíce korun víc zaplatí letos šumperská radnice za zatoulané psy, které musí městská policie převážet do útulků. Částka už překročila tři čtvrtě milionu korun ročně, stavbu vlastního zařízení ale město nechystá.
Královéhradecko – Dva lidské životy vyhaslyv úterý 21.června při dopravních nehodách, k nimž došlo během jediné hodiny na Hradecku. Jednou z obětí byla mladá cyklistka.
Praha - Předseda představenstva ČD Cargo Jiří Vodička byl dnes odvolán představenstvem mateřských Českých drah kvůli nestandardním odměnám svých podřízených. Dohodou dnes ukončil pracovní poměr také ombudsman ČD Petr Fejk.
Strakonice – Blížící se sobotu a s ní tradiční Pivovarskou pouť doprovodí premiéra jedné nové akce, ze které se může v budoucnu stát tradice. Za jejím zrodem stojí ředitel STARZu Strakonice Pavel Dušek.
Mělník – Na závěr úspěšné sezony se mladší fotbalová přípravka Pšovky zúčastnila kvalitně obsazeného třetího ročníku turnaje s názvem Běchovický sršeň.V konkurenci šestnácti týmů Mělničtí obsadili druhé místo a rozšířili sbírku pohárů o další kousek.
Praha – Po překvapivé porážce červenobílých pozemních hokejistů v prvním finále extraligy, neponechali svěřenci kouče Tomáše Babického nic náhodě, když rozstříleli President Praha 5:0. I toto finále se tak odehraje na maximální počet tří utkání. O tom, kdo vystřídá na trůně poslední mistry z Litic, se rozhodne v sobotu, znovu na hřišti v Edenu.
Karviná – Klub Beach Volleyball Karviná získal od nové sezony výrazné posily v podobě extraligových volejbalistek Frýdku-Místku Kamily Spáčilové a Lucie Haškovcové. Ostravské hráčky si za Karvinou zkusily zahrát už loni a od nové sezony se spolupráce děvčat s Karvinou rozjela naplno.
Praha - Praha musí soudu dokázat, že má právo na pojistné za vyhořelý Průmyslový palác. Vyžádal si to v úterý Obvodní soud pro Prahu 6, který líčení ve sporu o výši pojistného odročil na září. Novinářům to řekla místopředsedkyně soudu Zuzana Barochová.
Praha -Prezident Václav Klaus dnes podepsal pět nových ekonomických zákonů. Jedním je novela zákoníku práce, která sjednocuje postavení zaměstnaneckých rad a odborů. V platnost vstoupí i novely zákonů o nakládání se surovými diamanty, o finančním arbitrovi, kolektivním investování a hornické činnosti. Sdělil to prezidentův mluvčí Radim Ochvat.
Praha – Už je to jako ohraná píseň. Dokončíme stavbu areálu na Šutce. Jenže ono se to takhle povídá už skoro čtvrt století a lidé si zde stále nezaplavali.
Praha - Praha musí soudu dokázat, že má právo na pojistné za vyhořelý Průmyslový palác. Vyžádal si to v úterý Obvodní soud pro Prahu 6, který líčení ve sporu o výši pojistného odročil na září. Novinářům to řekla místopředsedkyně soudu Zuzana Barochová.
Praha - … a stojící se vrhli na sedící. Jen já, co celou dobu stojím na jedné noze a ještě né na své se násilí zdržuji. A kdybych seděl, stejně bych nepustil. Zvlášť ne tlustého bratrance Jónu z venkova.
Praha /FOTOGALERIE/ – Ze všeho nejhorší bylo to čekání na výsledky. Udělali, nebo ne? Právě to asi nejvíce vadilo letošním maturantům, kteří jako první absolvovali státní maturity, a také proto se často a rádi označují za pokusné králíky.
Praha - Sázková kancelář Fortuna podepsala smlouvy s prodejci pro první tisícovku loterijních terminálů. Do konce roku firma plánuje dalších tisíc obchodních míst, do jara 2012 chce vybudovat prodejní síť s až 3000 místy.
Praha - Kvůli exekučním nárokům společnosti Diag Human se do Česka vrátily historicky cenné hudební nástroje, které pocházejí ze Státní sbírky hudebních nástrojů a které si hudebníci významných českých souborů mohou dlouhodobě pronajímat.
Praha /ROZHOVOR/ – Česká sopranistka Adéla Váňová Mičková a chilský tenorista León de La Guardia budou hlavními aktéry mimořádného koncertu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, který se uskuteční v úterý 28. června ve 20 hodin. Pod taktovkou Františka Drse z Národního divadla a za doprovodu Orchestru Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem tam zazní nejznámější skladby převážně italské operní literatury, např. árie z oper Norma, Tosca, La Traviata, La Bohéma či Adriana Lecouvreur. „Zazpívat si v Rudolfinu bylo jedním z mých pěveckých přání. K jeho naplnění jsem v uplynulé době směřovala své kroky a teď se tedy stává skutečností. K realizaci mi pomohli mí partneři a já jim za to moc děkuju,“ říká Adéla Váňová Mičková, která se rozhodla část výtěžku koncertu věnovat Domovu Sue Ryder a přispět tak na péči o seniory, kteří jsou vzhledem k vysokému věku či nemoci zcela odkázáni na pomoc druhých.
Štětí /AKTUALIZOVÁNO/ – Ani ne dvouletý chlapec vypadl v úterý před devátou hodinou ráno nešťastnou náhodou z okna domu ve Štětí. Teď leží na oddělení ARO v motolské nemocnici.
Praha – To, co bývá postrachem filmařů, sklízí obvykle nadšený úspěch v kinech. Převážně jsou to rodinné komedie, pochopitelně s dětmi a zvířaty. Režiséři, kameramani a producenti při natáčení šílí, diváci ovšem berou kino útokem. Aneb, do kin se blíží americká komedie o panu Popperovi s Jimem Carreym v hlavní roli.
Liberec - V Račicích u Mělníka začal na veslařském kanále kolotoč závodů Českého Poháru 2011 v triatlonu. V kategorii starších žáků 14 - 15 let si skvěle vedl liberecký Lukáš Novák, hájící barvy Triatlon Bižu Jablonec
Praha /ROZHOVOR/ - Začíná prodejní výstava významného českého impresionisty Václava Radimského. Se znalcem jeho díla Václavem Kurelem jsme si povídali nejen o sbírání obrazů.
Hradec Králové, Praha – Hradecká taneční skupina T–Bass opět zabodovala – tentokrát v Praze na mistrovství ČR tanečních formací seriálu Taneční skupina roku tour 2011.
Čakovice /FOTOGALERIE/ – Ze všeho nejhorší bylo to čekání na výsledky. Udělali, nebo ne? Právě to asi nejvíce vadilo letošním maturantům, kteří jako první absolvovali státní maturity, a také proto se často a rádi označují za pokusné králíky.
Plzeň – Víte, že existují legální fiktivní banky, které hospodaří s fiktivním kapitálem a mají dokonce i svoje natištěné fiktivní peníze? Jedna taková je dokonce přímo v Plzni a studenti místní Střední školy informatiky a finančních služeb se v ní prakticky učí to, co umí už teoreticky.
Opava – Bylo to 20. června 2006 v 16 hodin. Přesně v tuto dobu byly před pěti lety na opavském Ptačím vrchu v sadech Svobody odhaleny plastiky ptáků akademického sochaře Kurta Gebauera, rodáka z nedalekého Hradce nad Moravicí a dnes profesora na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde vede ateliér sochařství.
Praha - Sněmovna by v úterý měla rozhodnout o části zdravotní reformy, která mění například některé poplatky ve zdravotnictví a umožní pacientům připlácet si za lepší péči.
Opava - V Opavě už po léta funguje oblastní inspektorát Českého metrologického institutu pro celý Moravskoslezský kraj. Společně s Prahou jsou jedinými místy, kde se finálně ověřují policejní alkoholtestery. A přece si lidé dodnes zaměňují areál s centrem na předpovídání počasí.
Litol - Může se to zdát jako zázrak, ale je to tak. Divizní fotbalisté Litole se na poslední chvíli zachránili a stejnou soutěž budou hrát i v další sezoně. Ale byly to nervy.