Praha – Protikorupční policie se zabývá zakázkou za 20 milionů korun, kterou získala loni bývalá firma ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského, Phar Service, od Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).
Otrokovice – Předsálí jednacího sálu Senátu se brzy zaplní výtvarnými díly umělců z Otrokovic. Vernisáž je naplánovaná na úterý 3. května 2011. K vidění bude na půdě Senátu po dobu čtrnácti dnů.
Brno – Zaměstnanci Zdravotního ústavu v Brně podepisují petici. Mají obavy, že stát chce ústav zlikvidovat. Rušíme jen ředitelství, namítá ministerstvo zdravotnictví.
Praha – Fotbalové naděje FC Vysočina musely na hřišti pražské Sparty skousnout pětigólové debakly. Jak ligový výběr starších žáků, tak i mladíci z Jihlavy dostali od Sparťanů pořádný výprask.
Praha - Zápas se pro Vlašim neodvíjel nikterak jednoduše. Na hře Vyšehradu se prokázalo to, že v sestavě měl několik zkušených hráčů, kteří prošli druhou a třetí ligou.
Praha - Rudolf Blažek, který je v současnosti členem zastupitelstva hlavního města a předsedou výboru pro legislativu a bezpečnost, byl jmenován náměstkem ministra obrany pro vyzbrojování.
Brno - Zaměstnanci Zdravotního ústavu v Brně podepisují petici. Mají obavy, že stát chce ústav zlikvidovat. Rušíme jen ředitelství, namítá ministerstvo zdravotnictví.
Praha – Jaká byla vlastně role Michaila Gorbačova při pádu komunistických režimů koncem 80. let minulého století ve východní Evropě? Byl katalyzátorem, tvrdí Oldřich Tůma z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.
Lehkost, s jakou významný úředník pražského magistrátu popsal nakládání s miliony a miliardami při hloubení tunelu Blanka, bere dech. Jen obtížně si člověk umí představit, že se při hloubení tunelu souběžně netuneloval i pražský rozpočet.
Praha – Další ročník nejprestižnějšího turnaje zimní halové sezony s názvem Esprit Cup 2011 se o víkendu uskutečnil v Praze.Tento turnaj je právem považován za neoficiální halové mistrovství České republiky a letos se ho premiérově zúčastnil i slovenský ŠK Slovan Bratislava.
Praha – Poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml už netrvá na svém vydání policii k trestnímu stíhání, protože pochybuje o tom, že je žádost policie na místě.
Praha – Až pátý rozhodující zápas předkola play off mezi pražskou Slavií a Energií Karlovy Vary, který ve vysočanské hale vyhráli domácí hokejisté, určil třineckým Ocelářům soupeře pro čtvrtfinále.
Praha - Zřejmě u soudu skončí případ dvou policistů, kteří měli vybírat od řidičů pokuty, ovšem bez bloků. Peníze tak končily v jejich vlastních kapsách.
Praha – Věci veřejné budou trvat na plném dorovnání dopadů zvýšení daně z přidané hodnoty u řady položek z 10 na 20 procent rodinám s dětmi a důchodcům.
Praha/Prostějov – Výtečnou formu z letošní halové sezony potvrdili cyklisté SKC Prostějov i na závodech v Praze. Koncem února se trojice dráhařů zúčastnila Afterparty k tradičnímu závodu Praha – Karlovy Vary – Praha a na Hanou se vrátili s dvěma výsledky do nejlepší šestky.
Praha /FOTOGALERIE/ – Přátelé a obdivovatelé Arnošta Lustiga, literáti i politici v úterý na Novém židovském hřbitově uctili památku spisovatele, který zemřel v sobotu ve věku 84 let.
Pardubice – S účinností ode dneška, od 1. března, jmenoval rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig novou prorektorkou pro rozvoj univerzity Janu Kubanovou.
Velký Bor – Již posedmé se sešli v Pentagonu, restauraci ve velkém Boru, milovníci mariáše. Konal se zde v rámci Jižanského poháru 7. ročník mariášového turnaje Velkoborská hláška.
Praha - Hlavní město protestuje proti novele zákona o rozpočtovém určení daní, který podle magistrátu připravuje ministerstvo financí. Praha prý kvůli změnám přijde o 1,1 miliardy korun.
Praha /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Malou inventuru, festival nového divadla, provázela netradiční výzva divákům: Skrze díru v katalogu foťte festivalové dění.
Trutnov – Poslední únorový víkend, v němž se uskutečnila závěrečná krajská kola, rozhodl o postupujících do semifinále plaveckého Mistrovství České republiky družstev.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Na osiřelou stavbu tunelů Dobrovského se ještě tento týden vrátí těžké stroje aby ji dokončily. Ministerstvo dopravy totiž v úterý vydá nové rozhodnutí o vypořádání námitek občanského sdružení Velký městský okruh. Právě kvůli nim přitom městský soud v Praze zrušil platné stavební povolení pro tunely.
Praha - Pervitin v hodnotě až 40 milionů korun, ale i samopal s plným zásobníkem a téměř dva miliony v hotovosti zajistili policisté v pražských Modřanech.
Praha, Brno /ROZHOVOR/ - Šéftrenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák chválí mladé sprintery. Bývalému desetibojaři se nelíbí přetěžování závodníků trenéry a upozorňuje na velké nešvary.
Praha - Pervitin v hodnotě až 40 milionů korun, ale i samopal s plným zásobníkem a téměř dva miliony v hotovosti zajistili policisté v pražských Modřanech.