Rekordní teplo, na jihu Čech bylo přes 15 stupňů
Praha – V Česku v pondělí padaly teplotní rekordy, maxima byla překonána na 17 stanicích, které měří více než 30 let.
Praha – V Česku v pondělí padaly teplotní rekordy, maxima byla překonána na 17 stanicích, které měří více než 30 let.
Žíšov -Každým rokem se Žíšováci těší na osvobození. Kruté boje totiž vždycky vystřídá usmíření a oslava oboustranného vítězství v hospůdce.
Praha – Bezpečnostní rada státu zmapuje v úterý na společném zasedání s hejtmany počty výpovědí nemocničních lékařů a situaci v krajích.
Praha - V průměru o deset haléřů klesly ceny pohonných hmot. Nejlevněji tankovali řidiči na jihu Čech.
Benešovsko - Touha snad každé malé holčičky, ale i dospělé slečny je na dosah. Stačí se v sobotu 26. února zúčastnit soutěže Miss dětských domovů Prahy a Středočeského kraje a sen, stát se královnou krásy a s korunkou na hlavě usednout na trůn bude pro jednu z odvážných dívek skutečnost.
Praha - Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek chce v přípravném duelu s Chorvatskem prověřit defenzivu.
Teplicko - Kina, divadla a koncerty - jen si vybrat!
Praha - Policisté zkontrolovali na stovku rekreačních chat. Majitelé nechávají nechtěným návštěvníkům dokonce vzkazy.
Jaroměř – Po čtrnácti dnech vstoupila I. liga volejbalistek do své druhé fáze. Lokomotiva obsadila v základní části páté místo, tedy těsně za pozicí, která by zaručovala udržení soutěže pro příští rok. Místo toho budou břeclavské volejbalistky bojovat jen ve skupině o 9.–14. pozici.
Odry – V letošním roce uplynulo 800 let od narození svaté Anežky České. Oderská církevní škola, pojmenovaná po této světici, oslavila toto výročí vskutku velkolepě.
„Jsem opravdu rád, že jsem měl šťastnou ruku v obsazení sólistů, že moje sázka na Formany byla neomylná,“ napsal Bohumil Gondík
Praha - Rekonstrukce za 20 milionů se podle mluvčí Prahy 1 bude schvalovat už tento pátek. Podle jednatele klubu by nyní již povolené hlukové limity neměly být překračovány.
Praha/Nové Město nad Metují – V sobotu 5. února byla v Praze zahájena Světová výstava umění řemesla hodinářského v Praze. Ta zde potrvá až do 29. března v prostorách Křížové chodby a Rytířského sálu Staroměstské radnice.
Praha - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik musel před Švédskými hrami udělat už čtvrtou změnu.
Č. Budějovice /ROZHOVOR/ - Hokejový kanonýr Budějovic Milan Gulaš se pokusí v reprezentaci obstát co nejlépe.
České Budějovice – Na Spartě byl mužem zápasu. Za nepříznivého stavu 0:3 zavelel Milan Gulaš prvním gólem k obratu a nakonec si v utkání, ve kterém jeho tým nakonec zvítězil 5:3, připsal dvě branky a dvě asistence.
Praha 6 - Ovzduší a životní prostředí je kvůli stavbě v katastrofálním stavu, tvrdí místní. Navíc prý objížďku i přes zákaz využívají nákladní automobily, které vyvážejí vytěžený materiál ze stavby.
Bolestivé onemocnění šlach, šlachových úponů a nervů rukou může potkat úplně každého bez ohledu na věk, pohlaví nebo zaměstnání. Začínají nenápadně bolestmi v zápěstí, ale mohou mít velmi nepříjemné následky.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ - Společnosti Penta a E-Invest kvůli pomoci Sazce uzavřely strategické partnerství. Sazka od nich získá tolik peněz, kolik bude třeba k odvrácení insolvence.
Praha 1 - Rekonstrukce za 20 milionů se podle mluvčí Prahy 1 bude schvalovat už tento pátek. Podle jednatele klubu by nyní již povolené hlukové limity neměly být překračovány.
Opava, Krnov – Obyčejných Opavanů se změny v cizinecké policii nedotknou. To jsou slova bývalého šéfa Inspektorátu cizinecké policie (ICP) v Opavě Aleše Bronczka, dnes koordinátora detašovaného pracoviště odboru cizinecké policie v Krnově.
Praha - Ovzduší a životní prostředí je kvůli stavbě v katastrofálním stavu, tvrdí místní. Navíc prý objížďku i přes zákaz využívají nákladní automobily, které vyvážejí vytěžený materiál ze stavby.
Český Krumlov, Pardubice – Vrabčák. Toto slovo stačí fanouškům seriálu Ordinace v růžové zahradě k tomu, aby si vybavili lékaře Adama Suka.
Praha - Sepp Blatter přijal pozvání i proto, že se ceremoniál ponese v duchu oslav 80. narozenin Josefa Masopusta.
Praha, Moravský Krumlov - Pět srolovaných pláten ze Slovanské epopeje malíře Alfonse Muchy by se podle informací ČTK mělo převézt ze zámku v Moravském Krumlově do Prahy v úterý ráno.
Praha, Moravský Krumlov – Soustředit pozornost a společné síly na opravu krumlovského zámku navrhuje všem aktérům jednání o Slovanské epopeji ministr kultury Jiří Besser. Jeho návrh počítá s převozem Muchových pláten na dva až tři roky do Prahy.
Chomutov – Ve 23. kole první basketbalové ligy přivítali Levharti na domácí palubovce mužstvo BA Sparta Praha. Po velkém obratu nakonec domácí zvítězili 86:72.
Praha - Odejít ze své pozice náhle za lepším sice podle předpisů není možné, ale zaměstnavatel má jen málo možností, jak se bránit.
Karlovy Vary - Nohejbalová sezona 2011 na republikové úrovni odstartovala na západě Čech v Tachově
Praha - Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik musel udělat další změny v nominaci na Švédské hry, třetí díl seriálu Euro Hockey Tour. Ze zdravotních důvodů se mu včera omluvili útočníci Marek Kvapil a Zbyněk Irgl, místo nich byli povoláni Martin Adamský a Peter Jánský.
Okres Louny - Poznávejte s námi významné osobnosti, spojené s regionem.
Vysočina – Lidé z Vysočiny, kteří byli na neschopence, marodili v roce 2010 kratší dobu než v roce předešlém a rovněž celkový počet marodů v meziročním srovnání poklesl.
Kraslice – Kraslická hudební formace Object nadělí svým fanouškům nový hudební nosič. Po vydání singlu Tired To Fly roku 2008, který sklidil dobré ohlasy ze strany kritiky, spatří světlo světa nové CD. Kapela s frontmanem Lukášem Zmrzlým na něm tvrdě pracuje. Víkend nebyl výjimkou.
Humpolec, Tambopata – Džungle jí chybí. Devětadvacetiletá bioložka Zuzana Bartáková původem z Humpolce strávila přes rok v peruánské Amazonii.
Praha - Méně postavených bytů, vydaných stavebních povolení i méně zaměstnanců. Pád českého stavebnictví vloni v porovnání s rokem 2009 meziročně zrychlil.
Opava – Opavští basketbalisté v dalším kole Mattoni NBL narazili na USK Praha. V konečném součtu brali dva body za vítězství 85:72. I když výsledek může leccos předznamenávat, nenechte se mást, výhra určitě nespadala do kategorie jednoduchých.
Praha – Ve věku 85 let zemřel v sobotu večer v motolské nemocnici v Praze muzikant a herec, dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Pavel Vondruška.
Ústí nad Labem, Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Přiznávám, dechovka Moravanka je moje mládí. Jenže tenkrát, v 70. letech minulého století, mi spíš ta tehdy protežovaná kapela „pila krev“; byla zosobněním světa „staré hudby“, světa dospělých a juchání v lidových krojích. Jenže Moravanka, které letos slaví 40 let, už dávno není jen symbolem lidovek, hraných podle ostatních lidových muzikantů nepochopitelně zrychleně. Jak dál z rozhovoru s Janem Slabákem, kapelníkem Moravanky a rodákem od Kyjova, zjistíte, hraje stejně ráda i jazz a swing. Ale publikum jí má radši v jiném stylovém šupleti. Je tomu tedy už čtyřicet let, co legendární Moravanka nahrála první rozhlasové snímky. A nedost na tom: její zakladatel a kapelník Jan Slabák, muž se zkušenosti ze swingového orchestru i z filharmonie, oslaví 24. března 2011 sedmdesátku. Slavnostní koncert „Jan Slabák 70. let“ se odehraje v pondělí 28. března od 19.00 hodin v DK Hodonín. Obě výročí jsou tedy důvodem, proč právě Supraphon vydal výpravný jubilejní kompletu tří CD „Zlatá kolekce“, ohlížející se za rozsáhlou tvorbou kapely. Celkem je na něm 79 skladeb Moravanky. Nebylo jistě snadné vybrat pro kolekci nahrávky z asi 50 alb, které Slabákův soubor na kontě má. Vystoupil ve stovkách TV a rozhlasových pořadů, koncertů po republice měl nepočítaně. V rozhovoru s Janem Slabákem bylo na co vzpomínat.
Mělník - Rozhovor s ředitelem Státního okresního archivu v Mělníku Daliborem Státníkem.
Praha - Druhý český tenista v elitní stovce Radek Štěpánek klesl o dvě příčky na 65. pozici.
Liberec – Ideální příležitost seznámit se se základy buddhismu Diamantové cesty se uskuteční v pondělí 7. února od 19.00 hodin v kavárně Respekt knihkupectví Jaroslava Fryče. Pak už lze pravidelně navštěvovat centrum buddhismu v Liberci na Soukenném náměstí a dál hledat svou vlastní Diamantovou cestu.
Praha, Chrudim /FOTOGALERIE/ – Ve dvacátém kole futsalové ligy se dařilo pražské Slavii, která si v Edenu poradila s předposledním týmem Helas Brno. Druhý vršovický celek v soutěži Bohemians 1905 obdržel deset branek v Chrudimi.
Praha – Celosvětová výroba osobních a lehkých nákladních automobilů v letošním roce stoupne zhruba o pět procent, na 75,2 milionu vozů. Z toho Evropa vyprodukuje 19 milionů aut.
Praha – „Ztrácím kontakt s režií i dobrým vkusem“ – slovy, jimiž končil jeden z moderátorů sobotní nominační večer Českých lvů, pojmenoval nechtěně i pojetí celé akce. Moderátorská dvojice Marek Daniel a Jakub Žáček se snažili, seč mohli. Vlohy ke komediálnímu provedení večerem bezpochyby mají. Jen by to chtělo lepší scénář a režii. Ta sobotní, kterou předvedli organizátoři v čele s režisérem přímého přenosu Petrem Vachlerem (VAC) v Lucerně, servírovala divákům v sále i před obrazovkou České televize spíš porce rozpaků. Je už skoro smutným zvykem, že oba večery nejprestižnější domácí filmové události nabízí místo důstojnosti, věcného přehledu a vtipných dialogů často nechtěný úžas a pocit trapnosti… A výsledek? O Českého lva budou bojovat Pouta, Kuky, Habermann, Občanský průkaz i Největší z Čechů.
Deštné v Orlických horách - Tradičních závodů se zúčastnilo více než 700 běžců na lyžích.
Ústí nad Labem – Bývalý krajský státní zástupce Jan Jakovec uspěl se správní žalobou proti ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho odvolal z funkce. Nelze proto vyloučit, že se vrátí zpět do čela severočeských státních zástupců. Informaci potvrdila náměstkyně severočeského krajského státního zastupitelství Lenka Bradáčová.
Opava – V opavské víceúčelové hale lítaly v sobotu dětské pleny – a bylo jich opravdu požehnaně. Šlo o akci fanoušků, kteří těmito dárky obdarovali kapitána Jakuba Blažka, jenž se stal minulý týden otcem dcery Amálky.
Chrudim - Mistrovský tým Era–Pack ve 20. kole získal další dvoucifernou výhru.
Cheb -Tomáše Ivaniče z chebské radnice
Jihlava -V prvním utkání to bylo špatné, ve druhém nám bohužel nevycházely koncovky setů, říká trenér volejbalistek Jaromír Plíhal.