Střekov – Na nástupce Setuzy je uvalena exekuce. O celkové částce se zatím spekuluje, ale například její dluh za energie má činit 3,75 milionů korun. Pohledávku vůči STZ uplatňuje E.ON. Ten její výši ovšem nepotvrdil, ani nevyvrátil.
Přerov – Silový trojboj, který se skládá z dřepu, benčpresu a mrtvého tahu, je sportem, jež není zrovna tak populární, jako například fotbal či hokej. V Přerově však má své jméno díky jednadvacetiletému Jiřímu Tkadlčíkovi, který se minulý týden stal juniorským mistrem světa.
Kladno – O uplynulém víkendu přivítalo Kladno již 5. ročník oblíbeného badmintonového turnaje s názvem Kladno Cup 2010. Byl podpořen z fondu krajského hejtmana Davida Ratha a firmou Yonex.
Praha – Vládní záměr na snížení platů státních zaměstnanců o deset procent schvalují téměř dvě třetiny Čechů. Vyplývá to z bleskového průzkumu, který agentura STEM vypracovala pro politickou stranu Věci veřejné.
Plzeň - Za účasti tuzemské špičky proběhlo o víkendu v areálu Armádního stadionu v Plzni–Lobzích mistrovství České republiky ve sportovní střelbě z kulových zbraní.
Prostějov – Radnice v Prostějově si zaslouží uznání za to, že nezapomněla na Vladimíra Ambrose. Ke sto dvacátému výročí úmrtí hudebního skladatele uspořádá u jeho hrobu pietní akt. K tiché vzpomínce na žáka Leoše Janáčka, jehož díla znalo už za jeho života publikum v Praze, v Brně i v Olomouci, se mohou přidat všichni, kdo v pátek v 10 hodin přijdou na městský hřbitov.
Cheb, Františkovy Lázně, Karlovy Vary – Vozíčkář Miroslav Hrbek z Chebu (na snímku), jako hlavní pořadatel, nyní finišuje s přípravami mezinárodního festivalu zdravotně handicapovaných
Praha – Policie v souvislosti s loňským lyžařským šampionátem v Liberci obvinila dva muže. Podezírá je z pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě, které se údajně dopustili ve spolupachatelství.
Vsetín – Vítězně vstoupili nohejbalisté NK Climax Vsetín do play off první ligy. Ve víkendovém prvním utkání semifinále porazili na domácí půdě Janovice 5:2 a ujali se v sérii vedení 1:0.
Divišov – Letošní finále MČR dvojic hostil plochodrážní stadion v Divišově, kde se zároveň uskutečnil i další díl šampionátu třídy do 125 ccm. Bohužel se nedařilo Slanému, které v minulých sezonách patřilo k nejlepším. Nedorazil Slovák Vaculík a duo Martin Málek– Michal Dudek skončilo až sedmé. Dokonce i za regionálním protivníkem – Mileticemi. Jejich dvojka Milík – Dym byla pátá.
Ostrava - Zájemci o studium práva z Ostravy a okolí už nemusí za vzděláním cestovat. Na konci září zahájí výuku soukromá Panevropská vysoká škola, která otevřela pobočku v Mariánských Horách.
Jičín – Poslední prázdninový víkend se v golfovém resortu Nová Amerika uskutečnil finálový tříkolový turnaj U.S.Kids Golf Tour – Czech Open Championship.
Znojmo, Praha – Poctivost stánkařů kontrolovali na Znojemském historickém vinobraní pracovníci České obchodní inspekce (ČOI). Polovina z prodejců přitom neměla něco v pořádku.
Praha - A je to tady. Hokejová sezona otevírá své brány. Kdo bude mistrem? A kdo žabařem, co bude muset obhajovat extraligovou přísluslušnost v baráži?
Ostrava- Konec státní regulace na trhu s byty, který začne od ledna příštího roku platit ve většině měst a obcí a týká se celkem 750 tisíc bytů, může v konečném důsledku zvýšit sociální napětí.
Ostrava/ANKETA, DISKUSE/ - Zájemci o studium práva z Ostravy a okolí už nemusí za vzděláním cestovat. Na konci září zahájí výuku soukromá Panevropská vysoká škola, která otevřela pobočku v Mariánských Horách.
Nymburk, Praha - Martin Kříž, který je kmenovým hráčem nymburského týmu a na rok hostuje do USK, reprezentuje český basketbal na kempu FIBA a NBA „Basketball without Borders – Europe“.
Sokolov – Kytarové trio, instrumentalista ošlehaný českou elitou Petr Henych, který hrál například s kapelou Precedens nebo Petrem Kolářem, sedmistrunný čarostřelec s tříkrkou kytarou Honza Kirk Běhunek z kapely Seven a slovenský rockový instrumentalista Palo Chodelka společně vystoupí při třech unikátních koncertech. Jeden se uskuteční také v Sokolově pod názvem Rock Guitar.
Děčín – Tomáš Tesař s největší pravděpodobností neposkytl první pomoc ženě, která ji potřebovala. Žena byla v té době šest let jeho velmi blízkou přítelkyní.
Břeclav - Osm medailí z deseti možných. A na mistrovství světa. Neskutečné? Ano. Ale břeclavským silovým sportovcům se to přesto povedlo. Tým Power Břeclav se takto předvedl v Praze na největší mezinárodní akci federace GPC.
Olomouc - Na šestnáctém místě mezi padesátkou měst se umístila Olomouc v hodnocení týmu odborníků z Vysoké školy ekonomické porovnávající celkovou kvalitu života obyvatel obce. Z měst Olomouckého kraje na tom byla jeho metropole nejlépe, na záda jí dýchá Prostějov.
Havířov – Lékaře i zdravotnický personál havířovské nemocnice s poliklinikou pobouřil vládní návrh, podle kterého se jim mají od příštího roku snížit platy o deset procent, a zvažují, že ke konci roku podají hromadnou výpověď.
Opava – Unikátní mezinárodní divadelní projekt Casablanca therapy bude po delší době opět vystupovat na slovenských i českých divadelních prknech a jednou z jeho zastávek se stane i Opava.