
KRIMIPŘÍBĚH: Konec krátké cesty za velkým štěstím
Východní Čechy /SERIÁL DENÍKU/ - Nález zavražděné dívky v kolejišti 7. ledna 1922 za karlínskou Invalidovnou detektivy nezmátl.
Východní Čechy /SERIÁL DENÍKU/ - Nález zavražděné dívky v kolejišti 7. ledna 1922 za karlínskou Invalidovnou detektivy nezmátl.
Ústí nad Labem, Praha – Desítky lidí z celé České republiky dodneška marně čekají na kabelky, parfémy a hodinky, které jim slíbila žena obchodující na internetovém inzertním portálu Aukro.cz.
Teplice - V neděli odpoledne až do pozdního večera se uskutečnila v teplickém kulturním domě taneční soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích pod názvem GRAND PRIX TEPLICE 2010.
Benešov - Dalším hostem nekonečné řady on-line rozhovorů Benešovského deníku byla ve čtvrtek 2. září od 10 do 11 hodin pedagožka a předsedkyně občanského sdružení Markéta Lukáčová.
Valašské Meziříčí, Valašsko – Ve Valašském Meziříčí nejspíše přibude další základní umělecká škola. Městští radní v pondělí 31. srpna podpořili její zápis do rejstříku škol a školských zařízení ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Krnov /FOTO/ - Kaskadéři v rytířských kostýmech, kteří si říkají Excalibur Praha, se dnes představí v Krnově v parku u městských lázní.
Praha – Na 200 tisíc obyvatel hlavního města má nějaké zdravotní postižení, 33500 má dokonce těžké postižení pohybového ústrojí. Pak je zde dalších více než 135 tisíc obyvatel starších 70 let. Ti všichni mohou mít více či méně potíže s pohybem v městské hromadné dopravě. Tedy tam, kde jsou bariéry, a těch je v pražské MHD i přes zlepšení stále mnoho.
Opava – Lidí žijících v Opavě stále ubývá. Těžko říct, jesli lidé z města utíkají kvůli nezaměstnanosti, drahému bydlení či z úplně jiných důvodů. Tak jako tak se Opava řadí mezi města s největším poklesem obyvatel.
Brno – Odborníci na turismus doporučili vedení Brna zavést turistické karty. Město však zatím o podobném kroku uvažuje jen výhledově.
Hradec Králové – U krajského soudu pokračovalo odročené líčení s Tomášem Harantem a Františkem Dobešem.
Příbram - Je tomu již dlouhých deset let, kdy usmrcení ptáci ze sloupů elektrického vedení způsobili v Národním muzeu Praha velký skandál. Naturalisticky pojatá výstava s něžným názvem Světlo pro Prahu měla v době privatizace energetického sektoru vyburcovat odpovědné politiky, státní správu a zástupce energetiky rychlému řešení problému, který tu byl desítky let neřešen.
Praha - Základní škola Chelčického bude třetinu své spotřeby pokrývat ze solárních panelů.
Praha - Anketě Deníku dál vévodí zimní královna Martina Sáblíková.
Praha 6 - /FOTOGALERIE/ Tramvaje opět pojedou mezi Špejcharem a Vítězným náměstím. Do konce září se kolejová doprava uklidní všude.
Chudenice – Chudenického rodáka Jana Roubala si připomněli v sobotu odpoledne na Starém černínském zámku v Chudenicích kde se křtila publikace Jan Roubal, život a dílo, autorské dvojice Stanislav Benedikt a Pavel Bezděčka.
Praha - K policistům a hasičům, kteří chtějí 21. září protestovat proti vládním škrtům, se připojí i zdravotníci a školští pracovníci.
Hradec Králové – Výpovědí svědků pokračovalo v pondělí u krajského soudu odročené hlavní líčení s Tomášem Harantem a Františkem Dobešem, kteří od poloviny června čelí obžalobě ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu a trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny.
Pardubice/Luže – Cílem studentského klání bylo zkusit si bez rizika práci profesionálních záchranářů.
Praha - V srpnu zemřelo na silnicích 62 lidí, nejméně za 21 let. Začátek prázdnin byl však více tragický. První prázdninový měsíc letos na silnicích zahynulo 104 lidí.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Novoveské koupaliště a přehrada Mšeno o víkendu ožily závody maket lodí. Již v pátek se modeláři sešli v klání 5. soutěže 17. seriálu Mistrovství ČR, které pokračovalo i v sobotu, když se rozjela i další soutěž, již 43. Jablonecká kotva. V neděli završila modelářský víkend 39. Modrá stuha.
Zlín – Ve vzrušených srpnových dnech roku 1968 sehrálo významnou úlohu vysílání okresního rozhlasového studia. Gottwaldovský rozhlas informoval nejenom o místním dění.
ČR - Pokud se uskuteční všechny plánované vládní škrty státních investic, hrozí kolaps českého stavebnictví. O práci můžou přijít až desítky tisíc lidí. Na tiskové konferenci to v pondělí řekli představitelé Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS).
Praha - Tuzemský bankovní sektor by podle aktuálních zátěžových testů ČNB nebyl ohrožen ani v případě velmi nepříznivého vývoje ekonomiky a finančního sektoru. ČNB o tom informovala na internetu.
Liberec - Byl k smrti unavený a diář měl po svém návratu z exilu přeplněný k prasknutí. Přesto se dal přemluvit stávkujícími studenty, škrtl jiné koncerty a přijel už na Mikuláše roku 1989 do Liberce.
Domažlicko, Praha – Oklamat a okrást seniorku se podle policejních vyšetřovatelů nestyděl protřelý recidivista.
Jeseníky - Mlha a déšť zkomplikovaly v pondělí na vysílači Praděd v Jeseníkách zahájení výměny hlavní antény, která od 1. října spustí digitální vysílání.
Pardubice – Návštěvnost Východočeské galerie a zámku v Pardubicích čítá dohromady sto tisíc lidí. Řadí se tak do nejvyšší kategorie návštěvnosti.
České Budějovice – Fotbalisté plzeňské Viktorie až do neděle v Č. Budějovicích v samostatné české lize ani jednou nevyhráli.
Doksy /FOTOGALERIE/ - Dva dny plné sportovního zápolení mají za sebou účastníci letošních EuroHer Doksy.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Když už se nedaří, tak tedy pořádně. Kutnohorský festival pořádaný již deset let na sklonku léta si letos svou porci smůly vybral až do dna.
Troja – Líhnutí dvaceti varanů komodských sledovaly tisíce lidí. Z pražské zoo se stala varaní velmoc.
Praha - Přes dvě stě milionů korun už vyplatily pojišťovny za škody, které napáchaly srpnové bleskové povodně.
Praha - Pražská ODS by měla co nejdříve vybrat kandidáta na primátora hlavního města, ne čekat až do 28. září. Novinářům to po pondělním jednání výkonné rady ODS řekl předseda strany Petr Nečas. Je to podle něj dominantní názor v grémiu, ale i v širším vedení strany.
Dubeč - /FOTOGALERIE/ Nevzhledné místo okolo Říčanského potoka se změnilo v oázu klidu. Nový park otevřel v pondělí.
Soběnov - Na rozvoj obce se Soběnovští pokoušejí v co největší míře čerpat dotace.
Plzeň - „Můj otec byl malíř, tak jsem od dětství věděl, že budu malířem taky,“ shrnuje krátce svůj osud výtvarník Václav Hradecký.
Praha 5 - Havárie na Kopanině komplikovala život tisícům lidí, pomoci museli i hasiči. Dodávka vody fungovala špatně.
Praha 5 - Havárie na Kopanině komplikovala život tisícům lidí, pomoci museli i hasiči. Dodávka vody fungovala špatně.
Jindřichohradecko /ROZHOVOR/ – Je mu dvacet let, jmenuje se Sylivester Buka Mwakabuku a na jih Čech přijel na pozvání svého přítele z Jindřichohradecka až z africké Tanzánie. Za hranice své rodné země se tak podíval úplně poprvé, a hned osm tisíc kilometrů daleko. Svůj měsíční pobyt ukončí odletem zpět do Tanzánie 14. září.
Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - V Lysé oslavili na slavnostech hraběte Šporka, zpívalo se a hrálo. Slyšet byla polština.
Ostrava- Dlouholetý člen Symfonického orchestru Českého rozhlasu Jaroslav Bohdal se o uplynulém víkendu stal mistrem České republiky v běhu na 100 km a kvalifikoval se tak na podzimí vytrvalecké mistrovství světa, které se uskuteční v Gibraltaru.
Liberec - Byl k smrti unavený a diář měl po svém návratu z exilu přeplněný k prasknutí. Přesto se dal přemluvit stávkujícími studenty, škrtl jiné koncerty a přijel už na Mikuláše roku 1989 do Liberce.
Praha, Králův Dvůr – Třetiligoví fotbalisté Králova Dvora konečně vyhráli. Na půdě poslední Slavie B. Cábelíci zvítězili především díky výtečnému výkonu z prvního poločasu. „S tím jsem byl hodně spokojen, to nebudu zastírat,“ uvedl k výkonu z první půle králodvorský trenér Miloslav Kučera.
Praha - Ministerstvo zahraničí propustí nejméně 250 zaměstnanců, tedy více než desetinu, kvůli škrtům ve státním rozpočtu není vyloučeno ani zavírání dalších zastupitelských úřadů v zahraničí. Na poradě s velvyslanci to v pondělí řekl novinářům šéf ministerstva Karel Schwarzenberg (TOP 09).
Praha - Od září startují zájmové kroužky a kluby pro děti, s výběrem toho nejlepšího poradí rodičům nový portál www.kamchodit.cz. Kromě tradičních sportovních a výtvarných kroužků nabízejí Domy dětí a mládeže třeba kurzy počítačové grafiky, kroužek astrofyziky či ekologický kroužek.
Praha - Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil musí před kvalifikačním dvojzápasem počítat ztráty obranných pilířů.
Praha – Na čísle tři se zastavila domažlická neporazitelnost. Jiskra měla na začátek divize doslova smrtící los. Ve čtyřech kolech se utkala s třemi kandidáty na postup do ČFL.
Praha - Lidé by měli myslet na stáří. Stát nebude mít dost zdrojů na výplatu a v porovnání k průměrné mzdě bude státní penze v budoucnu stále klesat.
Onšov - Restaurace Na Kocandě v Želivě na Pelhřimovsku se stala v sobotu místem ne zcela obvyklých zásnub. Marie Kusalová se tam zasnoubila s Josefem Jindrou.
Pardubice – Návštěvnost Východočeské galerie a zámku v Pardubicích čítá dohromady sto tisíc lidí. Řadí se tak do nejvyšší kategorie návštěvnosti.