
Svitavy budou hrát místo Poděbrad ligu basketbalistů
Svitavy/Praha – Poděbrady nebudou hrát v příštím ročníku nejvyšší soutěž basketbalistů a jejich místo v Mattoni NBL poprvé zaujmou Svitavy.
Svitavy/Praha – Poděbrady nebudou hrát v příštím ročníku nejvyšší soutěž basketbalistů a jejich místo v Mattoni NBL poprvé zaujmou Svitavy.
Hradec Králové – Jendrišek, Kucka, Pekarík. „Jsou to fajn kluci. Moc jsem jim držel palce,“ říká hradecký záložník JÁN NEMČEK (nar. 9. října 1987), který před časem se slovenskými reprezentanty působil ve výběru do 21 let.
Praha- „Řada klubů chce, aby se pomocí videa posuzovalo více sporných situací,“ svěřil se Deníku pravidlový expert Jiří Kureš z ČMFS.
Stráž nad Nežárkou/FOTO/ - U Nežárky se na divadle setkaly děti z několika škol okresu.
Kladno - Na víkendovém Mistrovství ČR dorostu v plavání v Plzní se dařilo mladým kladenským plavcům. Jejich snažení bylo oceněno ziskem celkem jedenácti medailí, z toho bylo šest zlatých.
Praha - Změna trvalého bydliště znamená velké běhání po úřadech. A hlídání některých termínů. Třeba za pozdní výměnu řidičského průkazu hrozí pokuta.
Ostrava- Dlouhých čtyřiašedesát let. To je doba, po které stanul George Roden před svým rodným domem na Chelčického ulici v centru Ostravy. Jak sám říká, od té doby se tady hodně změnilo.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Znojemská soukromá vysoká škola ekonomická uzavřela pátý rok své historie promocí nových bakalářů. Na příští rok už chystá otevření i magisterského studia.
Českokrumlovsko - Kvůli zhoršenému televiznímu signálu dostaly Loučovice výjimku.
Písecko - Za poslední týden na Písecku zemřeli:
Karlovy Vary – Policie ČR pátrá po těchto osobách:
Jižní Město - Předsedu občanského sdružení Hnutí pro Prahu 11 Jiřího Štylera napadl v pondělí neznámý útočník. Poraněnil ho v obličeji. Štylera musela do nemocnice převést záchranka. Štyler útok spojuje se svými politickými aktivitami proti radnici Jižního Města. Její zástupci spojitost ostře odmítají.
Brno – Blanenští junioři Olympie Blansko získali v baseballovém poháru třetí místo. O trofeji se rozhodovalo o víkendu v Brně.
Praha - Na výstavišti v Praze-Letňanech by měly do jednoho roku vzniknout tři nové haly o celkové ploše 13 000 metrů čtverečních. Do pěti let by se k nim mělo připojit i nové multifunkční centrum s kongresovým zázemím a hotel pro 300 až 400 osob.
Praha -Je to přesně 55 let, kdy se do dnešních sídlišť začali stěhovat první nájemníci. Ceny bytů tu klesly na minimum.
Plzeň - Poněkud zaskočeni byli v pondělí večer cestující, kteří vystupovali z tramvaje na náměstí Republiky.
Třebenice – Z nočních výtržností, které minulý týden doprovázelo hajlování, poškozování automobilu a dopravních značek je obviněno pět mladých lidí z Prahy.
Kladno - Starší dorostenci Alpiqu Kladno si v příští sezoně zahrají hokejbalovou extraligu.
Praha – ČEZ má pro stát, jako svého nejvýznamnějšího akcionáře, připravené příjemné překvapení. Valná hromada elektrárenské společnosti se rozhodla, že vyplatí dividendy z loňského zisku.
Sokolov – Akce se bude nově konat na čtyřech místech. Na Starém náměstí budou tři velké koncerty
Praha – Lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) dohodli na obsazení vlády. Ministrem financí bude první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a ministrem vnitra předseda VV Radek John.
Pardubice – Možnost sloučení dvou pardubických gymnázií už zaměstnává i čelné představitele města Pardubic.
Sádek, Čáslavice – Karel Muzikář, vlivný český advokát a člen skupiny poradců prezidenta Václava Klause, koupil hrad Sádek. „Ano, to mohu potvrdit, peníze máme na účtě,“ konstatoval Vladimír Bartes, starosta Čáslavic, kterým historický objekt dosud patřil.
Rychnov n. K./ Praha – Už by to bylo nošení sov do Athén a zbytečné opakování.
Hradec Králové – Královéhradečtí pozemní hokejisté neuspěli ani v odvetném duelu o třetí místo v Praze.
Praha, Příbram - Pokud vás štve, v jakém stavu je některá za středočeských silnic, zvedněte telefon nebo napište e-mail a vyříkejte si to přímo s konkrétním člověkem, který má daný úsek na starosti. Tedy: zavolejte některému ze 40 cestmistrů.
Svitavy – Na pozemcích v průmyslové zóně město vydělá.
Praha - České aerolinie by se v budoucnu mohly dočkat obnovy dálkových letů, k návratu firmy do zisku ale má pomoci především nová skladba linek.
Praha - Počet osob, které po kousnutí klíštětem onemocněly borreliózou, vzrostl za deset let na dvojnásobek. Nadcházející víkend bude kritický.
Plzeň - Poněkud zaskočeni byli v pondělí večer cestující, kteří vystupovali z tramvaje na náměstí Republiky. Na zastávce totiž postávalo deset podivných zelených postaviček s velkýma očima a s ústy nataženými do zvláštního úsměvu.
Praha/ Doksy – Zavítáte-li někdy do gymnastické tělocvičny, spatříte tam spoustu drobných děvčátek, se kterými šijí všichni čerti.
Pardubice/Lázně Bohdaneč – Odborníci z oblasti chemie, matematiky a fyziky mají v těchto dnech na Pardubicku výroční sjezdy. První z nich hostí pardubická univerzita.
Moravská Třebová- Dvanáctého ročníku se zúčastnilo 145 mužských a 12 ženských družstev.
Praha - Tuzemská Škoda udržela své loňské postavení a je 12. nejprodávanější značkou v Evropě. Žebříčku vévodí Volkswagen, následují Ford a Renault. Uvedlo to Sdružení automobilového průmyslu.
Rakovník - V takovémto počasí hrát futsal v hale? Ano, v sobotu se několik děvčat z celé republiky shromaždilo v kladenské hale, aby zde na Mistrovství ČR ve futsale žen 2010, změřilo síly se svými soupeřkami. SK Rakovník obsadil nakonec pátou příčku.
Opava – Ostravský oddíl šermu výborně zorganizoval závěrečný turnaj o mistra České republiky mladších žáků ve fleretu, na který navazoval i turnaj družstev.
Praha – Premiér Petr Nečas v pondělí těsně před půlnocí vrazil svému možnému koaličnímu partnerovi ostrý políček. Už v neděli se mu pranic nelíbilo, že vyjednávačka a poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí položila na stůl ultimativní požadavek. „Nejužší vedení je proti vstupu do koaliční vlády v případě, že by Radek John neměl post ministra vnitra,“ uvedla Kočí.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Po několika letech pauzy se vrátil zpět do Jablonce Petr Beneš. Jak jinak než módní přehlídkou.
Vysoké Veselí – Na již 25. ročníku festivalu dechové hudby na počest skladatele Karla Vacka zahrál tentokrát dechový orchestr Junior z Prahy – Hostivaře.
Třeboň - Běžci s kufrem a zimníkem se o víkendu účastnili oblíbené akce Okolo Třeboně. Vzpomínali na Cimrmana i na Smoljaka.
Moravská Třebová – Potřetí v historii byl součástí Festivalu fotbalového srdce také turnaj žen – Women´s Qanto Cup.
Bad Kleinkirchheim - O jediný gól mistrovské Sparty proti rumunskému celku Gloria Bistrita se postaral Wilfried.
Všechlapy - Smutný konec má případ pětačtyřicetiletého muže, ktrerý se v neděli odpoledne vážně zranil po pádu ze žebříku. Svým zraněním bohužel podlehl.
Horažďovice – Na desetikilometrové trati bojovalo o nejlepší časy čtyřicet pět běžců v pěti kategoriích na 6. ročníku městského běhu v Horažďovicích.
Praha - V tuzemských obchodech bude od 1. července zakázán prodej chladniček a mrazniček v energetické třídě B a horší.
Karlovy Vary – To bude mazec. Tolik uznávaných sportovních či hereckých celebrit na jednom metru čtverečném zatím jen tak nikdo neviděl. Ale uvidí.
Hradec Králové - Slovenskému záložníkovi Jánu Nemčekovi chyběla v úvodu zápasu proti Nizozemsku u jeho krajanů dravost.
Praha - Jedenáct roků má v cele věznice s ostrahou podle pravomocného verdiktu odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze přemýšlet 31letý Jiří Partík o tom, zda je normální nejlepšímu kamarádovi přiložit v opilecké hádce ke spánku pistoli a stisknout spoušť.
Tábor, Jablonec n. N. – Na uplynulém mistrovství České republiky mladých atletů v Táboře se náramně dařilo závodníkům TJ LIAZ Jablonec. Na všech pěti medailích pro severočeské město atletiky mají podíl právě závodníci tohoto klubu.
Rokycany – Zatímco nyní stačí, aby si potomka nechali zapsat rodiče do svého pasu, od léta roku 2012 budou potřebovat cestovní doklad vlastní. Úřednice správního odboru se tak budou muset vypořádat s někdy obtížným fotografováním i těch nejmenších dětí.