JAKO CUP: Kara zahájí s Györem souboj o pohár města
Trutnov - Trenér Petrovický možná přiveze i pohár pro vicemistryně světa. Dnes vstoupí do turnaje i Pardubice, hradecký Sokol zítra.
Trutnov - Trenér Petrovický možná přiveze i pohár pro vicemistryně světa. Dnes vstoupí do turnaje i Pardubice, hradecký Sokol zítra.
Novojičínsko - První říjnový týden se v celé republice nese ve znamení knih, čtení a zajímavých přednášek. Již po čtrnácté totiž ve stovkách biblioték v republice probíhá takzvaný Týden knihoven.
Praha - Výsledky vyšetřování propadu tunelu Blanka budou známé až po volbách. Zaměstnanci Metrostavu mají ale zřejmě jasno.
Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/- Přes deset lidí včetně pražského radního Ondřeje Pechy a ředitele Galerie hlavního města Prahy Milana Bufky dorazilo ve čtvrtek ráno do zámku v Moravském Krumlově. Dnes podal právník Muchových potomků další návrh na předběžné opatření.
Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA, FOTOGALERIE, VIDEO/- Přes deset lidí včetně pražského radního Ondřeje Pechy a ředitele Galerie hlavního města Prahy Milana Bufky dorazilo ráno do zámku v Moravském Krumlově.
Lednice /VIZUALIZACE/ - Když Jan Kaplický navštívil se svou ženou Eliškou v roce 2008 Lednici, okouzlil jej zámecký skleník. Stal se pro něj inspirativní stavbou. Nyní, téměř rok po jeho smrti, lednický zámek symbolicky přivítá výstavu představující Kaplického tvorbu. Nová expozice bude obměněnou variantou úspěšné výstavy v Praze.
Pardubice – /Štafeta k radnici/ - odpovídá Jindřich Tauber, kandidát České strany sociálně demokratické.
Brno - I když interpretoval skladby mnoha světových skladatelů, nejvíce si britský dirigent Sir Charles Mackerras oblíbil Leoše Janáčka. A právě Mackerrasovi, který zemřel letos v červenci, pořadatelé věnovali festival Janáček Brno 2010. Ten začne 16. listopadu.
Komentář - Moravský Krumlov se tomu Českému vyrovná asi tak stejně jako Moravské Budějovice těm Českým. Tohle maloměsto ve zvláštním dolíku kousek od Brna hlídá na vrchu kopce kostel. Dole obrůstají popínavé rostliny staré náhrobní kameny s nápisy v hebrejštině nebo jidiš na židovském hřbitově.
Brno /FOTOGALERIE/ - Sto sedmnáct jednotlivců a sto osmdesát společností usilovalo o titul Živnostník a firma roku 2010 Jihomoravského kraje. Vítězi se ve středu stali Miroslav Navrátil z Tišnova, který podniká ve stavebnictví, a firma Nejez z Braníškova na Brněnsku ze stejného oboru.
Liberec - Vrátit pod Ještěd po letech mistrovský titul, takový je cíl volejbalistů Dukly Liberec, kteří dnes vstoupí do své 63. sezony. V té minulé zůstali ve všech soutěžích těsně na prahu velkého úspěchu. Obsadili druhá místa v extralize i v Českém poháru, dostali se do Final Four evropského Challenge Cupu.
Praha - Do komunálních voleb už se viníka třetího sesuvu půdy v tunelu nepodaří najít.
Kbely - Nový tunel pod železniční tratí je určen pro chodce, cyklisty i bruslaře a spojí kbelský nový centrální park u ulic Železnobrodská a Slavnostní s lesoparkem.
Prostějov /FOTO/ – Po delší odmlce zve na výstavu Galerie B v Prostějově. Komorní prostor v druhém patře bašty u hradeb obsadí odedneška díla pražského malíře a grafika Aleše Knotka. Na vernisáži, která ve Školní ulici začíná v pět hodin odpoledne, je osobně okomentuje.
Praha - Podle radních je zakázka velmi zásadní věcí a Česká televize o ní neinformovala tak, jak měla
Praha – Třetina českých dětí od dvou do šesti let věku má více zkažených zubů než je průměr Evropy. Přispívá k tomu nedostatek zubařů pečujících o malé děti, řekl včera prezident České stomatologické komory (ČSK) Pavel Chrz.
Zlín – Zcela unikátní mezinárodní festival outdoorových filmů se v období od 7. října do 4. prosince uskuteční postupně ve 24 městech ČR.
Horšovský Týn - Historii, pověsti a nadpřirozené bytosti nabídne program v horšovskotýnském klášteře.
Liberecký kraj – Lipo, člen hip-hopové formace BPM (Básníci před mikrofonem), vydal vlastní politicky angažovaný track s ironickým názvem Pozdravy z Liberce.
Děčín/Dobrná – Bývalý starosta Dobrné Martin Forró se zatím vězení bát nemusí, rozsudek ale ještě nenabyl právní moci.
Liberec - Tak kam vlastně jedeme?, ptali se asi hokejisté Bostonu Bruins při úterním výjezdu z Prahy. Českou metropoli jakž takž znají, alespoň z doslechu. Ale Liberec? Provinční město, navíc hala na jeho periférii, to asi není věc, která by hvězdy NHL měla nadchnout.
Prachatice – Fakt, že se při investování do silniční sítě v České republice bude obracet každá koruna nejméně dvakrát, potvrdil nepřímo v úterý při krátké návštěvě Prachatic premiér Petr Nečas.
Praha - Počet bezdomovců v hlavním městě stoupá. Při letošním sčítání lidí bez domova bylo 3900. Nouzové ubytovny nestačí.
Praha - Dovolená strávená na lyžích sebou nese i riziko úrazu. Většina lidí tak plánuje cestovní pojištění.
Jablonec n. N. - Pátek 8. října: Městské divadlo Železný Brod: od 10.00 Jak se krotí princezna.
Praha - Lidé se dožívají vyššího věku a Alzheimerovy nemoci přibývá. Vláda zadala analýzu, která může přinést převrat v systému péče.
Praha - Krajský soud se ve středu zabýval dvěma případy pedofilů.
Praha 6 - Sklady a kasárny by měla v budoucnu nahradit obytná čtvrť. Vedení města už má v rukou urbanistickou studii.
Praha 12 - /FOTOGALERIE/ První etapa revitalizace okolí základní školy v Písnické ulici je hotová.
Lány - Slavnostní vernisáží nových soch skončilo minulý týden první sochařské symposium v Lánech. Pětice sochařů s pomocníky a jeden řezbář tu během týdne vytvořili před zraky místních obyvatel pro obec pět kamenných a jednu dřevěnou sochu. Umělecké objekty po konzervaci, která je ochrání před vlivy počasí, ozdobí vesnici Lány a přidruženou osadu Vašírov.
Praha - Klub sportovních novinářů vyhlásil výsledky prestižní ankety.
Praha – Plochodrážník Matěj Kůs nastupoval do druhého finále MČR jednotlivců s náskokem třech bodů na Lukáše Drymla. Jenže už ve čtvrté jízdě se musel sklonit před Alešem Drymlem.
Mariánské Lázně – Závěrečné Mistrovství České republiky a Veteraniáda jsou vždy vyplněny kláním štafet a družstev. Ty letošní zorganizovali členové oddílu Praga Praha u obce Buk na Příbramsku.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Třídenní Festival Prix Bohemia Radio, který se již tradičně koná v Poděbradech, věnoval středu dětem.
Lednice /AKTUALIZOVÁNO, SOUTĚŽ/ - Nejen tolik diskutovaný model Národní knihovny, ale i mnohé další výtvory architekta Jana Kaplického mohou lidé obdivovat v prostorách lednických jízdáren. Podle jeho manželky je dobře, že se výstava představující tvorbu Kaplického uskuteční právě v Lednici, která oběma v minulosti učarovala.
Hradec Králové – Výstavba nových bytů v Královéhradeckém kraji za první pololetí letošního roku meziročně klesla o 33 procent. Stavební firmy zahájily výstavbu celkem 694 bytů, ve stejném období loňského roku to bylo 1034 bytů.
Mělník – Dorostenka Viktorie Beková zvítězila bez ztráty jediného setu ve dvouhře i čtyřhře na celostátním tenisovém turnaji v Říčanech u Prahy.
Praha – Předsednictvo Českého atletického svazu (ČAS) na svém pravidelném zasedání rozhodlo o pořadatelích nejbližších významných tuzemských akcí.
Praha - Na tuzemský trh míří první české pivo s minimálním obsahem lepku určené pro lidi trpící celiakií.
Praha - Trenér Phoenixu Tippett roztrhl svoji elitní českou legii. Průchu nahradil Whitney.
Kutná Hora - Řemeslo čtyř živlů je název nové knihy o dějinách kutnohorských hrnčířů v letech 1400 až 1900.
Olomouc – Přímo na ploše bývalého areálu Mila, kde má do dvou let stát první část nové čtvrti Šantovka, podepsali v středu představitelé města a investora Šantovky dvě smlouvy o spolupráci při výstavbě obchodní galerie a tramvajové trati na Nové Sady.
Chodov - Domácí mladí házenkáři rozhodli o výhře gólem v poslední vteřině.
Semilsko– Krkonošský deník pokračuje vseriálu, který představuje lídry jednotlivých stran kandidujících vpodzimních komunálních volbách ve dvou městech okresu: vSemilech a vTurnově.
Bor - Stolní tenisté vyšli naprázdno
Pelhřimov – Prvoligoví florbalisté Spartaku se představili poprvé v tomto ročníku na domácí palubovce.
Králův Dvůr - Ve čtvrtek a v sobotu pokračovala extraliga stolních tenistů druhým a třetím kolem. Králodvorští měli v obou utkáních opět výhodu domácího prostředí a náležitě tuto výhodu využili.
Praha - Sdružení obrany spotřebitelů provedlo průzkum u 23 balených salámů. Výsledky jsou alarmující.
Praha, Břeclav /AKTUALIZOVÁNO/ - Chtěli, aby měl obchvat Břeclavi oproti původnímu plánu o dva pruhy více. Neuspěli. Aktivisté a zelení odcházejí z kolbiště jako poražení. Nechtěli připustit, aby se úsek silnice R52 z Pohořelic do Mikulova rozšířil a změnil na rychlostní.
Díly, Plzeň – Udělali si poměrně náročný výlet po mezinárodní cyklotrase z Plzně až na Díly.