Liberecký kraj - Rozvodněný potok ve Šluknově na Děčínsku si v noci z pátka na sobotu vynutil evakuaci dětského tábora. Celkem 22 lidí odvezli hasiči do bezpečí kolem druhí hodiny ranní, kdy se nad severními Čechami hnaly prudké deště.
Praha - Až do 90. minuty drželi fotbalisté Slovácka šanci na bodový zisk na Letné. Domácí Spartě ale zařádil první letošní ligovou výhru v nastavení mladíček Kadlec.
Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Irské pivo s čokoládově kávovou příchutí, kvasnicové pivo nebo i černé. Některá dokonce i o devatenácti stupních. A pojídání meruňkových knedlíků či špaget.
Bartošovice /FOTOGALERIE/ - Již po sedmé se utkali muži a ženy v testu kondice, síly a vytrvalosti. Konala se zde totiž tradiční soutěž Ocelový muž a Ocelová žena, která fyzickou kondici všech přítomných pečlivě prověřila.
Ostrava/DISKUSE/ - Jak vypadají veřejné záchody v centru města? Redaktorky Deníku se vydaly do ulic to zjistit. Jediné záchody, za které se Ostrava nemusí stydět, našly pod Frýdlantskými mosty.
Praha – Úrokové sazby u hypotečních úvěrů, které v červnu klesly po téměř třech letech pod pět procent, již zřejmě dál klesat nebudou. Vyplývá to z ankety ČTK mezi velkými hypotečními bankami. Oživení hypotečního trhu bude podle bankéřů postupné a bude záviset na celkovém růstu spotřebitelské poptávky.
Praha - Premiér a předseda ODS Petr Nečas míní, že správnou cestou reformy českých tajných služeb by bylo jejich "funkční spojení", země by tedy disponovala jednou rozvědkou a jednou kontrarozvědnou službou.
České Budějovice – Nezávisle na sobě se o víkendu na fotbalovém turnaji Gambrinus 2010 představily oba týmy Rumpálu Prachatice. Jak BTK, tak ani TK Rumpál ovšem výrazného výsledku nedosáhly. Prvně jmenovaný klub nepostoupil překvapivě ani ze skupiny.
Moravský Krumlov – Krumlovští studenti, kteří na konci června zveřejnili na YouTube video s protestem proti stěhování Slovanské epopeje ze svého městečka do Prahy, oznámili na sociální síti Facebook konání další akce na podporu Epopeje. Na nedělní odpoledne svolali happening.
Ústí nad Labem - Koncert country legendy, třiasedmdesátiletého George Hamiltona IV., nabídne svým návštěvníkům finále 44. ročníku mezinárodního festivalu Porta.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Cítí se dobře v tradičním indickém oblečení, oslovuje ji filozofie země, ve Védách hledá odpovědi na svoje nevyřešené otázky.
Praha - Při cestě autem na dovolenou hrozí manželským párům první hádka už po dvaceti kilometrech jízdy, varuje psycholog Karel Havlík. Hádka se podle něj často odvíjí ze zcela malicherných příčin, například žena nesprávně řadí, ustrašeně předjíždí nebo manžel nemá pochopení pro ženiny stesky.
New York, Praha - V sobotu začne vznikat neobvyklý snímek vytvořený z videí zaslaných uživateli serveru YouTube z celého světa nazvaný Život v jednom dni.
Pecka - Cestou od Nové Paky, na dohled Krkonoš se pyšní skalnatý hrad. Přezdívá se mu perla Podkrkonoší a býval domovem slavného cestovatele a hudebníka Kryštofa Haranta zPolžic.Pecka– Právě tento pán vdechl původně gotickému hradu podobu renesančního sídla se čtyřmi paláci.
Rakovník – Rakovnické cyklování nebude zaměřené jen na sportovní a kulturní dění, ale také i na to nejcenější, co by si měl každý střežit a o co by měl dbát – o zdraví.
Praha - Češi považují za nejbezpečnější dopravní prostředek vlak. V internetovém průzkumu společnosti Sanep jej na první místo dala třetina dotázaných. Osobní automobil se s devíti procenty umístil na třetím místě za letadlem, zároveň je to ale nejčastěji využívaný dopravní prostředek pro cestu na dovolenou.
Plzeň/Prostějov – Neuvěřitelně stabilní výkonností disponují v letošním roce lukostřelci LO TJ OP Prostějov. Pětice Martin Bulíř, Kamil Kovář, František a Milan Hajdukovi a Jiří Košťálek suverénně ovládla také kvalifikaci a eliminaci druhého závodu I. ligy družstev a dál s plným počtem bodů vede.
Holešov – Netradiční rytířské souboje budou k vidění v Holešově. První středověký turnaj se odehrál v pátek večer, zbylé dva se uskuteční v sobotu a neděli.
Třebíč – Nového šéfa očekávají republikoví policisté v Třebíči. Josef Žák, který zastřešoval zdejší obvodní oddělení od roku 1989, totiž opustil jejich řady. A to na vlastní žádost. „Ano, to mohu potvrdit, pan Žák odešel k 31. květnu tohoto roku na vlastní žádost do důchodu,“ informovala třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.
Jindřichův Hradec – V letních měsících je město plné turistů, s tím souvisí i témata spojená s parkováním v centru. Řidiči mohou najít parkoviště také na plánku na webových stránkách města.