Trutnov, Praha – Na pondělním zasedání Výkonný výbor ČMFS potvrdil listiny delegátů a rozhodčích pro Gambrinus ligu a druhou ligu. Mezi schválenými sudími se vyskytuje také jméno trutnovského rozhodčího Marka Pilného.
Zlín – V premiéře se zlínskému publiku představí inscenace se Simonou Stašovou a Oldřichem Víznerem Římské noci. Hra pětatřicetiletého amerického dramatika italského původu Franco D´Alessandra měla premiéru v roce 2002 na scéně Off-Broadway, kde se setkala s velkým úspěchem.
Hroznová Lhota – Prémii sto padesát tisíc korun a setkání s mistry světa Ludmilou Formanovou a Tomášem Dvořákem. Žáci ze Základní školy Hroznová Lhota vyhráli po skvělém výkonu dvanáctý ročník finále atletických nadějí Kinderiáda 2010.
Kralupy /ROZHOVOR/ - Ať už vedení Fotbalového klubu Kaučuk přihlásí své mužstvo do nového ročníku třetí třídy, či nikoliv, jedno je jisté: na lavičce končí jako trenér Josef Košťál.
Jindřichohradecko– Odpůrci budování jaderných úložišť a zásobníků plynů zřad obcí a zástupců občanských iniciativ nyní vyzývají votevřeném dopise předsedy nově vzniklé koalice ODS, Věcí veřejných a TOP 09kpřehodnocení procesu vyhledávání a budování úložišť.
Hranice – Šestý český registrovaný klub vlastníků motocyklů značky Harley-Davidson vznikl před pár dny v Hranicích. Tuto poctu si jeho členové vysloužili svými celoročními aktivitami. Patřila mezi ně například Motomše, která se zatím v našem městě nikdy nekonala.
Hranice /ANKETA/ – Více nočních vlakových spojů se zastávkou v Hranicích chce do nového jízdního řádu zapracovat na podnět občanů město. Mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní totiž tamním nádražím rychlíky pouze projíždějí. Stejně tak usiluje samospráva o to, aby v pátek nebo pondělí zastavovalo v Hranicích pendolino. Vše ale bude záležet na Krajském úřadu v Olomouci.
Praha - Nejčastějším bezpečnostním rizikem internetu v České republice jsou pokusy počítačových pirátů získat přístupové údaje k bankovním účtům občanů.
Hradec nad Moravicí – Na nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí je možné obdivovat díla studentů Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích. V průběhu května zde tvořili sochy jako součást maturitní zkoušky.
Praha – Pražská ODS hledá před komunálními volbami neposkvrněné politiky, kteří jí pomohou navrátit před voliči tvář. Oslovila proto čerstvou poslankyni a starostku Prahy 2 Janu Černochovou, které nabídla pozici předsedkyně občanských demokratů v hlavním městě.
Krašovice - Mrakodrap, škola na Masarykově náměstí nebo budova lékařské fakulty v Plzni, kralovický kostel, střední škola v Plasích, plzeňské krematorium. Všechny tyto stavby mají společného autora – architekta Hanuše Zápala. Muž se v roce 1855 narodil v severoplzeňských Krašovicích.
Jilemnice - Do konce letošního roku skončí práce na rekonstrukci a dostavbě kanalizace v Jilemnici. Akce je součástí integrovaného projektu Čistá Jizera, který řeší kanalizaci a čištění odpadních vod v pěti městech Semilska.
Praha – Senát ve středu zamítl protikorupční balíček ministra vnitra Martina Peciny (za ČSSD), který mimo jiné zavádí korunního svědka a upravuje protikorupčního agenta. Senátoři poukazovali na to, že předloha řeší boj s úplatkářstvím sporným způsobem a nemohou ji už měnit.
Děčín – Volejbalové soutěže mládežnických kategorií jsou již dávno za námi, a tak odjela dvě družstva děčínského VSK Spartak na pohár Casanovy do Duchcova prakticky bez žádného tréninku.
Praha - Také občanští demokraté ve čtvrtek představí svých sedm lídrů do obvodů pro komunální volby do zastupitelstva hlavního města. Vedení pražské ODS se kvůli tomu sejde ve čtvrtek na oblastním sněmu v TOP Hotelu na Jižním Městě.
Olomouc – V hanácké metropoli se po sedmnácti letech bude znovu hrát ragbyová extraliga. Hráči RC Olomouc o víkendu zdárně dotáhli do konce celoroční snažení a vítězstvím 19:15 v Bystrci rozhodli o svém postupu do nejvyšší české soutěže.
Břeclavsko /CYKLO TIP NA VÝLET/ - Lichtenštejnské stezky jsou ojedinělým souborem cykloturistických tras, spojujících nejkrásnější památky rodu Lichtenštejnů na jižní Moravě v oblasti Lednicko-valtického areálu a v Dolním Rakousku.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Velký rybník u Kutné Hory v sobotu hostil první kutnohorský triatlonový závod pod názvem Welas Exterra. Pořadatelé z Clubu Deportivo mohli po zásluze dekorovat Jana „Johnyho“ Růžičku jako prvního kutnohorského Iron mana, který vytřel zrak všem a udělal dobré jméno svému klubu - Restauraci Na Valech. V ženské kategorii skončily na „bedně“ samé Kutnohoračky. Pro zlato si doběhla Martina Strouhová, za ní Klára Novotná a Helena Blažková.
Chomutov – V současné době se hráči florbalového klubu FbC 98 Chomutov potí při letním drilu a připravují se na nadcházející sezónu.
V té uplynulé totiž zvítězili v nejvyšší regionální soutěži a vůbec poprvé v historii postoupili do 2:ligy, která je již celostátní soutěží. A to dokonce ve dvou ligách: mužské i juniorské!
Ústí nad Labem – Ještě nedokončila gymnázium a už má v ruce diplom z univerzity. Sedmnáctiletá Nikola Malá včera promovala na Teen Age univerzity ústecké univerzity J. E. Purkyně (UJEP).
Praha – Humor a nadhled v textech Gabriely Osvaldové i hudbě Ondřeje Soukupa, skvělé pěvecké i herecké výkony – to všechno, soudě podle prvních „předváděček“, nabídne připravovaný muzikál Robin Hood. V pražském Divadle Kalich bude mít premiéru 1. a 2. září.