
Puškař Haman nabírá směr Norsko
Plzeň - Dnes v dopoledních hodinách odletěla na halové mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, které v norském Meråkeru začalo v pondělí a potrvá až do 14. března, druhá část české výpravy.
Plzeň - Dnes v dopoledních hodinách odletěla na halové mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, které v norském Meråkeru začalo v pondělí a potrvá až do 14. března, druhá část české výpravy.
Liberec – Kondoři oba poslední zápasy základní části první ligy basketbalistů prohráli a do vyřazovacích bojů tak postupují z osmé pozice, jejich soupeřem tam bude Lokomotiva Plzeň – tým, který letos v lednu vyhlásil plán vyhrát celou soutěž a postoupit do Mattoni NBL.
Zlín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Šárka Šišková, zlínská akademická malířka a návrhářka, se nedávno vrátila z New Yorku, kde se už podruhé zúčastnila Fashion Weeku. „Bude to znít jako klišé, ale jsem nabitá energií. Po pravdě musím říct, že cítím obrovský rozdíl oproti minulé zkušenosti. Tehdy jsem celou akci otvírala, měla jsem tam svoji módní přehlídku a přesto jsem přiletěla domů úplně převálcovaná a vydaná z energie. Před půl rokem jsem měla pocit, že jsem se vydala ze všeho, ale vlastně jsem neviděla návratnost,“ vzpomíná známá designérka.
Svitavy – V sobotu 6. března se ve městě opět sešli esperantisté.
Oblajovice - Koncem 19. století patřil park okolo zámku k nejkrásnějším v jihočeské krajině.
Brno /ANKETA, INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Největší motocyklový veletrh ve střední Evropě ve středu začíná v Brně. K vidění budou stroje všech současných významných značek, ale také světová premiéra zmodernizovaného Velorexu.
Praha – Na pořádný balík peněz si chtěl v pražských bankách přijít zatím neznámý pachatel. Ten se pokusil převést 1,4 milionu korun.
Plzeň, Dobřany - Další tři body si připsali do extraligové tabulky hokejbalisté Škody Plzeň. V utkání 18. kola zdolali v duelu v té době prvních dvou týmů tabulky Kladno 5:1. Před jejich soupeře se po vítězství v Hradci Králové posunul Most.
Praha - Jednou týdně si hudební kritik Michal Bystrov vybíral z bohaté nabídky našich vydavatelství pět nových CD. Pan Bystrov nás už, želbohu, opustil, vy však o své minirecenze, jež by vám měly pomoci orientovat se na přeplněném trhu hudebních nosičů, nepřijdete. Rubriku si vzali za své mladí žurnalisté, ti nejlepší studenti Vyšší odborné školy publicistiky. I oni sahají do všech žánrů populární, občas ale i vážné hudby, tak, aby si každý přišel na to svoje. Nová CD naleznete na naší kulturní stránce vždy v úterý. Dnes přišla na pořad alba tvůrčího tandemu Hapka & Horáček, „bestofka“ Marty Jandové a její skupiny Die Happy i nová CD Anety Langerové a kapely Kryštof.
Kladensko - Obecní školky se potýkají s přeplněnou kapacitou, přednost pak mají místní děti.
Praha - Ministerstvo obrany se chce zbavit dalšího nepotřebného majetku.
Praha - Na gymnáziu v pražských Stodůlkách se v úterý devět studentů přiotrávilo kouřem z požáru.
Lovosice/AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Dva poslední vozy nákladního vlaku vykolejily v úterý 9. března v 8.31 hodin na vlakovém nádraží v Lovosicích. Následkem toho byla poškozena trať v délce tří kilometrů.
Opava – Opavští hokejbalisté jsou v krizi. O víkendu znovu zkolabovali a po čtvrté v řadě na jaře prohráli. Na místo vysněného boje o play off je čekají souboje o záchranu.
Jindřichův Hradec/FOTO/ – V poslední době jsme zahlcováni televizními seriály nejrůznějších kriminálek.
Praha – S obžalobou z vraždy vlastní partnerky přivedla v úterý eskorta před trestní senát Krajského soudu v Praze vazebně stíhaného Martina V. K soudnímu projednávání tak dospěla tragédie, jež se odehrála loni v srpnu v Mnichovicích na Benešovsku.
Hutě pod Třemšínem - V malebné podbrdské vesničce Hutě pod Třemšínem se minulou sobotu sešli milovníci Hubertova cechu.
Šumperk – Festival Šumperské preludium vstoupil do své druhé – březnové – poloviny. Tu svým vystoupením zahájí jeden z nejvýraznějších varhaníků nastupující české generace, Pavel Svoboda.
Liberec - Kondoři sice oba závěrečné zápasy základní části v Praze prohráli, ale do vyřazovacích bojů postupují, i když až z osmého místa. Soupeřem v play-off jim bude Lokomotiva Plzeň, která je hodně ambiciózní.
Praha – Ještě včera ráno si v Praze plnila své nesportovní „povinnosti“, když se v Lidovém domě v Praze setkala s Jiřím Paroubkem, předsedou ČSSD. A Paroubek jí před volbami slíbil: „Pokud ČSSD vyhraje květnové volby, pomůže nová vláda a kraj s infrastrukturou pro výstavbu rychlobruslařské haly ve Velkém Oseku.“
Trutnov – Nečekané vítězství nad favorizovanou Spartou a třiačtyřicetibodový debakl od Sokola. V tomto duchu se loučili o víkendu v Praze basketbalisté Trutnova se základní částí první ligy, která se mimochodem svěřencům trenéra Ladislava Malého vůbec nepovedla. Trutnovští dokázali vyhrát všeho všudy jen šest zápasů a z plánového předsezonního útoku na play off je holý boj „o přežití“.
Praha – Lenost je cestou k pohybu. Tak soudí britský novinář, spisovatel a otec tří dětí Tom Hodgkinson. Lenošiví ovšem musejí být rodiče, kteří pro své ratolesti nevymýšlejí desítky kroužků a nekupují elektronické výstřelky všeho druhu, ale nechají je lítat po hřišti.
Praha - Symbolicky skoro na den přesně od zúžení severojižní magistrály v Legerově ulici o jeden jízdní pruh rozhodl v pondělí magistrátní odbor dopravy o zachování tohoto stavu.
Praha - Poslední šanci na záchranu první ligy nezahájili poštorenští volejbalisté vůbec dobře. Na palubovce pražského Proseku utrpěli jednoznačnou porážku 0:3, když v jednotlivých setech postupně uhráli 21, 15 a 22 míčů.
Praha 8 - Letos měla být zahájena přestavba Rohanského ostrova, město však dosud nezná ani realizační studie.
Kladno - První březnovou sobotu se na Kladně skutečně střílelo, jen trochu netradičně. Kladenská odbočka organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) již poněkolikáté pořádala pro své členy turnaj ve zvukové střelbě. Tato akce je mezi členy velmi oblíbená, proto ji SONS Kladno pořádá dvakrát do roka, na jaře a na podzim.
Tábor /FOTOGALERIE/ – Filip Topol jako James Dean, Michal Ambrož z Hudby Praha jako indián.
Písek – V sobotní (6. 3.) generálce na start jarní části třetí ligy zvítězili fotbalisté FC Písek nad divizním týmem 1. FK Příbram B 4:1.
Praha - Víceboj v atletice
Praha /ANALÝZA/ – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dočasně pozastavil tendry státního podniku Lesů České republiky (LČR), neboť bude šetřit podněty týkající se možného porušení hospodářské soutěže. Paradoxem ovšem je, že pokud by náhodou vedlo šetření ke zrušení tendrů a byli tak vyslyšeni kritici vypsané veřejné soutěže, vedlo by k porušování hospodářské soutěže právě takové rozhodnutí.
Jičín – V 18. kole nejvyšší domácí kuželkářské soutěže žen se na čtyřdráze v lipách představil v souboji dvou sousedů v tabulce Zábřeh B. Vyrovnaný duel se však rozhodně nekonal.
Frýdlant n. O. – Republikového šampionátu se zúčastnily také stolní tenistky frýdlantských celků SK a Ferrumu. Jedinou nasazenou hráčkou byla Hana Valentová z Ferrumu, která do turnaje vstupovala jako devátá nejlepší.
Kladno - Čtyřiašedesátiletý Vladimír Podhorský z Kladna se stříhání a úpravě srsti psů věnuje již od roku 1992. Předtím působil jako elektrikář v Poldi na Dříni.
Slavičín – Chtěli zlato, nakonec se ale museli spokojit s bronzem. Sáloví fotbalisté Benago Slavičín totiž v závěrečném turnaji ve Zruči nad Sázavou totálně selhali v semifinále, v němž utrpěli od Chemcomexu Praha debakl 2:12.
Protivín- Semafory budou u Protivína až do léta.
Třeboň– Originální šaty, které ozdobily ruce šikovných studentek prvního a druhého ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů při SOŠ a SOU Třeboň výšivkami zrybích šupin, budou ve středu vpůl desáté dopoledne zapsány do knihy rekordů.
Praha 2 - Symbolicky skoro na den přesně od zúžení severojižní magistrály v Legerově ulici o jeden jízdní pruh rozhodl v pondělí magistrátní odbor dopravy o zachování tohoto stavu.
Sokolov – Již 9. ročník plaveckých závodů tělesně postižených se koná v sobotu 27. března v sokolovském plaveckém bazénu. Můžete Pohárek 2010 trochu více přiblížit?
Sedlčany - Další folkový koncert připravil na tuto středu Klub nezávislé kultury Sedlčany. V místním kulturním domě se od 19.30 hodin představí písničkář Jiří Smrž. Organizátoři splnili i slib, že na koncertech se v roli hostů budou objevovat muzikanti z regionu. Tentokrát dostane příležitost Václav Fiedler z Vrchotových Janovic.
Praha - Ostravské Gymnázium Matiční bude moci pořádat státní maturity, i když se jeho kantoři na protest neúčastní nezbytných školení k nové zkoušce.
Hradec Králové - Program hradeckého Adalbertina na březen 2010.
V dnešní rubrice Prachatického deníku chce znát odpovědi na své otázky Petra Kišová.
Praha - V posledním týdnu zaujal nejvíce cyklista František Raboň, vítěz závodu Kolem Murcie.
Praha - Míra nezaměstnanosti se vyšplhala na 9,9 procenta. Situace se podle analytiků v příštích měsících nezlepší.
Praha - Čtyřhvězdičkové hotely začaly loni prodávat za ceny dvou, maximálně tří, hvězdiček a díky tomu sebrali klientelu hotelům v jiných kategoriích.
Praha - Útočník hokejové Slavie si připsal tři kanadské body v úvodním utkání předkola play off.
Praha - Bývalý mluvčí prezidenta Klause Petr Hájek získal vědeckou anticenu Bludný balvan za popírání evoluční teorie, ministerstvo průmyslu a obchodu za milionovou podporu na vývoj zařízení na detekci osob za přepážkou.
Praha - Gólman fotbalového mistra se v ligovém utkání proti Budějovicím podepsal pod obě inkasované branky.
Praha, České Budějovice – Dramatickou podívanou nabídla včerejší televizní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy v Praze.
Praha, České Budějovice – Českobudějovický krasobruslař Petr Bidař (BK ČB) má před sebou dosavadní vrchol kariéry. Letošní dvojnásobný juniorský mistr republiky z Brna se kvalifikoval na MS juniorů.