Modřice, Brno /FOTOGALERIE/ – Čtvrtý zápas letošní sezony, třetí výhra a poskočení do čela extraligové tabulky. To je vizitka nohejbalistů Sokola SDS Exmost Modřice po víkendovém vítězství 6:3 nad týmem Spartaku Čelákovice.
Brno - V tréninkovém centru 1.FC Brno se hraje kvalifikace o postup na Betfair World Cup 2010 v malé kopané. Z trojice příbramských týmůdošel nejdáleMotor Březové Hory, který vypadl až ve čtvrtfinále. Týmy VFK A je to! a Halucinace neprošly těžkými základními skupinami.
Třinec, Ostrava/ROZHOVOR/- Mladinká talentovaná finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, letos teprve šestnáctiletá Markéta Konvičková, dodržela slovo a jako úplně první ze všech finalistů vydala své debutové album s názvem Na šňůře perel. Šestnáct veskrze poetických písniček určitě aspiruje stát se nejromantičtějším albem roku. A to byl důvod k rozhovoru s Markétou Konvičkovou.
Praha – Ovlivňování vykazované spotřeby vody magnetem, zpětným odtočením vodoměru, sousedské spory o spotřebu v domě, vstup cizích osob do bytu či falešní odečítatelé vodoměrů.
Praha - Na důchodovém účtu bude podle odhadu ministerstva financí v letošním roce pravděpodobně schodek 35 miliard korun. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl náměstek ministra financí Bohdan Hejduk.
Koryčany /FOTOGALERIE/ – O postup na Mistrovství České republiky v jízdě na koni ve stylu westernu se v sobotu bojovalo v Hipocentru Koryčany. Prvního kola letošního ročníku Parameta poháru se tak znovu zúčastnili vrcholoví čeští jezdci.
Praha - České aerolinie a Letiště Praha zaznamenaly kvůli výpadku leteckého provozu následkem prachu z islandské sopky ztráty celkem 150 až 200 milionů Kč.
Praha - Většina domácích podílových fondů investorům od začátku roku vydělala. Největší výnosy přinesly akciové fondy, které v průměru zaznamenaly zhodnocení přes deset procent. Dluhopisové fondy vynesly průměrně přes dvě procenta, fondy peněžního trhu necelé procento.
Praha – Pánové Petr Janda a Karel Šíp spojili své síly a pro pražské Divadlo Broadway připravují muzikál. Už sám název Ať žije rockenroll! napovídá, že se jeho děj vrátí na přelom 50. a 60. let, kdy svět zachvátila horečka zvaná rock´n´roll. Do tehdejšího Československa si však tahle podmanivá muzika hledala cestu jen těžko. I tak si u nás našla mnoho příznivců. Bigbítové skupiny vznikaly jak houby po dešti a při jejich koncertech zachvacovalo mladé publikum šílenství.
Znojemsko /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Katastrofální silnice v Kasárnách se změní k lepšímu. Od poloviny května bude na měsíc uzavřena. Kamiony pojedou přes Citonice.
Český Brod - Jeden den, jedna hra, jeden míč a hlavně nové zážitky. I takto by se dal charakterizovat první ročník softbalového turnaje mezi skautskými středisky.
Praha - Senátoři v rámci svých regionů budou pomáhat s koordinací kampaní za zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Počítá s tím projekt Přežij - linka života 112.
Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Na svého manžela je hrdá. Nejen, že má sexy mozek, ale je to titán a nejlepší debatér. Petra Paroubková o svém manželovi píše i oslavné blogy, které vždy vzbudí rozruch.
Praha – Stojí v čele významné krajské instituce – a současně podniká ve stejném oboru. Tahle dvojí role Jana Třeštíka, pověřeného řízením Galerie Středočeského kraje, je trnem v oku opozičním občanským demokratům v krajském zastupitelstvu.
Praha - Středočeské záchranáře napadl v sobotu v Tuchoměřicích u Prahy příbuzný ženy, k níž vyjížděli. Nejprve jim nadával, později jednoho člena posádky sanitky napadl.
Karviná – Cvičenci Sokola, tak jak je známe například z jednoho dílu série filmů o „básníku“ Štěpánu Šafránkovi, opravdu existují. I v Karviné. Kromě nohejbalu, volejbalu, stolního tenisu a dalšího sportů zde působí i odbor všestrannosti.
Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Na svého manžela je hrdá. Nejen, že má sexy mozek, ale je to titán a nejlepší debatér. Petra Paroubková o svém manželovi píše i oslavné blogy, které vždy vzbudí rozruch.
Příbram - Ve Státním okresním archivu Příbram byla slavnostně otevřena výstava k 60. výročí založení národního podniku Hamiro s názvem Kouzelný svět hraček.
Sedlčany - Druhou doprovodnou akcí 46. ročníku Sukových Sedlčan bude prodejní výstava obrazů předního výtvarníka z Týna nad Vltavou Ladislava Hodného. Slavnostní vernisáž se uskuteční v úterý 27. dubna v 18 hodin a výstava potrvá do 27. května.
Praha /FOTOGALERIE/ – Snímek o rockové posedlosti, o lásce, touze po svobodě, komunistické zvůli a lámání charakterů připravila na nedělní večer Česká televize. Pod názvem Klub osamělých srdcí jej podle scénáře Martina Bezoušky natočil režisér Petr Nikolaev (autor filmů Jménem krále, … a bude hůř, Kousek nebe nebo seriál Proč bychom se netopili). Televizní film Klub osamělých srdcí rámují dobové písně známých interpretů, třeba Vladimíra Mišíka.
Prostějov, Brno /FOTOGALERIE/ – Podle očekávání odstartovala finálová série extraligy volejbalistek mezi Prostějovem a Brnem. Hanačky na domácí palubovce potvrdily úlohu favoritek a za 65 minut si s Královopolankami poradily.
Hradec Králové – Celostátní anketa Českého rozhlasu Hradec Králové a Českého rozhlasu 2 Praha Šarmantní osobnost roku má svého čtrnáctého vítěze. Ceny se předávaly
ve čtvrtek v Klicperově divadle.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO A FOTOGALERII/ – Regionální Miss Aerobik Dance & Sport 2010 byla v sobotu 24. dubna zvolena Eva Petrů z Olomouce. Třiadvacetiletá studentka zaujala porotu nejen svým sportovním nadáním, ale i módní přehlídkou, která byla rovněž součástí soutěže.
Praha, Chrudim – Po dvou hladkých domácích výhrách nad Slavií Praha (7:1 a 9:5) v úvodních duelech semifinále play off se úřadující futsalový mistr Era-Pack Chrudim přesvědčil, že v pražském Edenu mu „pšenka nepokvete“. SK Slavia Praha – FK Era-Pack Chrudim 3:2 po penaltách
Kolín /ROZHOVOR/ - Jan Mareš je člověkem, s jehož jménem se nyní bude kolínská veřejnost setkávat v roli jednatele AVE Kolín. Kromě něj stojí v čele společnosti další tři jednatelé, a to Karel Sova, Radek Doležal a Věra Suchomelová, jejíž funkci Jan Mareš (po dobu její mateřské dovolené) v Kolíně vykonává. Přichází z Prahy, prakticky celý život pracoval v oboru, jemuž se AVE věnuje, a postupně Kolín poznává.
České Budějovice - Vstup do série o bronzové medaile se příbramským volejbalistům nepodařil. Úřadujícím mistrům repubilky z Českých Budějovic byl na jejich palubovce sice vyrovnaným soupeřem, dokonce v utkání uhrál i více bodů,ale nakonec padl v pětisetové bitvě.
Prostějov /AKTUALIZOVÁNO VE 20:37, FOTOGALERIE, ROZHOVOR S JULIÍ JÁŠOVOU/ – Podle očekávání odstartovala finálová série extraligy volejbalistek mezi Prostějovem a Brnem. Hanačky na domácí palubovce potvrdily úlohu favoritek a za 65 minut si s Královopolankami poradily.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Poprvé v šedesátileté historii jabloneckého basketbalu se mladší žákyně TJ Bižuterie probojovaly do žákovské ligy a vedly si úspěšně, když bez porážky vyhrály skupinu o 5. až 8. místo, čímž obsadily konečné páté místo.
Praha, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Šampaňské zkrápělo palubovku na pražské Folimance a to znamenalo jediné. Starý vládce se vrátil zpět na trůn! Brněnské basketbalistky po jednoroční odmlce znovu slaví titul v ženské basketbalové lize.