Verner padl. Březina je českým šampionem
Praha – Od roku 2002 vládl českým krasobruslařům. Teď ale hrozilo, že éra Tomáše Vernera skončí.
Praha – Od roku 2002 vládl českým krasobruslařům. Teď ale hrozilo, že éra Tomáše Vernera skončí.
Chrudim – Česká liga má za sebou již odehráno pět kol. Chrudimští šachisté se v prvním kole vytáhli na favorita z Hradce Králové ve kterém hraje 5 mezinárodních mistrů a porazili jej 4,5:3,5.
Lety - Řešení nebezpečné situace už na papíře existuje, ale na stavbu mimoúrovňové křižovatky v rámci komunikace R4 chybějí peníze.
Hodonín - Po zápase s Valašským Meziříčím vyšel z kabiny v rudém tričku s tureckým znakem na prsou a nesmělým úsměvem ve tváři. Slovenský obránce ve službách Hodonína Jozef Salajka hovořil o stylu oblékání i nechuti k alkoholu. Spoluhráč Holeš ho označil za modemana.
Kolín - Posledním letošním velkým halovým atletickým závodem byla tradiční žákovská Vánoční hala v Praze na Strahově.
Kladensko - Na lidi bez domova a hlavně na děti letos ostatní hodně mysleli. Kromě dárků dostávají i výlety nebo exkurze.
Okres Louny - Co se děje na stříbrném plátně.
Kutná Hora - Dechová hudba Křídlovanka připravila pro své příznivce a posluchače klasické hudby speciální vánoční dárek - koncert žesťového souboru Tubicenes Caelis.
Rakovnicko – Skvěle si poradí nejen s chuligány, pochodujícími extrémisty nebo rozvášněnými fotbalovými výtržníky, ale mistrně zvládá i své podřízené. Pro ty je nejenom velitelem, ale také rádcem a učitelem. A také příkladem, jak se chovat ve službě i mimo ni.
Praha - Váží až tunu a půl, měří dva metry a v příštích letech by se měl po mnoha staletích vrátit do české přírody. Seznamte se. Zubr evropský – nejmohutnější savec starého kontinentu.
Litoměřice – V sobotu se uskutečnil v Hostinném závěrečný turnaj Českého poháru žen ve stolním tenisu.
Orlické hory – Stáli jste na lyžích naposledy třeba před dvaceti lety a máte obavu zkusit to znovu? I pro takové lyžaře funguje od začátku zimní sezony v Deštném v O. h. lyžařská škola.
Příbram - Dobrovolného návratu do vlasti využilo na Příbramsku přes třicet legálních cizinců. Nikdo s nelegálním pobytem této možnosti nevyužil. Úterý bylo totiž posledním dnem, kdy se cizinci mohli přihlásit do projektu dobrovolných návratů jak pro legálně pobývající cizince, tak i pro ty nelegální.
Východní Čechy – Deník navštívil francouzské sídlo hlavních evropských institucí. Nejen politikou jsou však živi redaktoři. To ostatní bylo také zajímavé.
Pardubický kraj - Kromě veterinární pohotovoti začala fungovat také veterinární sanitka. Ošetří psa i koně.
Praha - Bývalý premiér a jeden z protagonistů listopadové revoluce Miloš Zeman tvrdí, že o ní rozhodl ekonomický pád SSSR.
Český Brod – Již padesátý turnaj v kulečníku se odehrál o víkendu v hospůdce na českobrodském náměstí. Turnaj nesl název Hvězdacup a o pohár a další ceny si zahrálo více jak 25 účastníků.
Praha /GALERIE/ - Na uklouzaných chodnících, přes kořeny mezi stromy i dole ze sedla přes železniční násep.
Kostelec nad Černými lesy – Mini rockový festiválek se rozhodla uspořádat kapela Zpětná Vazba. Pořádání vánočního koncertu v klubu Barák je již tradicí, na které se sejdou nejen skalní fanoušci a kamarádi, ale také široká veřejnost z Kostelce nad Černými lesy a jeho okolí.
Praha - Česká hokejová reprezentace odehrála poslední utkání před olympiádou. Teď se bude řešit nominace.
Čachrov – Obec Čachrov na Klatovsku se od letošního roku pyšní vlastním papírovým vystřihovacím betlémem. Jeho autorem jsou majitel tvrze na Čachrově Tomáš Faltys a malířka Jana Dlouhá z Prahy.
Ústí nad Labem – Volejbalisté zlínské Fatry potvrdili, že Ústí nad Labem je jejich oblíbeným soupeřem. Přestože prohrávali na severu Čech už 0:2, výsledek otočili a domácí porazili v extralize popáté v řadě. Díky devátému vítězství sezony se navíc bodově dotáhli na čtvrtou Příbram.
Praha – Evropa a východ Spojených států se ocitly v zajetí studené vlny, která za víkend způsobila smrt několika desítek lidí a velké problémy v dopravě a v USA odřízla desítky tisíc domácností od dodávek elektřiny.
Kolín (FOTOGALERIE/ - Další dva zápasy v okresním přeboru Praha – východ odehráli o víkendu futsalisté SKP Kolín. A v obou si vedli nadmíru zdatně.
Býchory – Vánoce jsou pro děti zdětského domova plné očekávání. Zda se dostanou domů a budou nejkrásnější svátky roku trávit se svou rodinou nebo příbuznými.
Jablonec n. N. – Taneční dílnu s názvem I zima tančí 2010 povede lektor Jarek Cemerek v Eurocentru.
Karlovarsko - Vydat se ovíkendu na silnice, bylo opravdu jen pro silné nátury, vozovky totiž byly namrzlé a auta se často stávala vpodstatě nezvladatelnými.
Slaný-Lotouš - Smutná bilancenedělní nehody: Jedna mrtvá a šest raněných, z toho tři děti.
Praha – Prvoligové basketbalistky Benešova zakončily rok 2009 nedělní výhrou v Nuslích o devět bodů.
Trutnov - Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v domácím prostředí s Karlovými Vary o jediný koš 62:64.
Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Krutý mráz sužoval o uplynulém víkendu západočeský region. Rtuť teploměru padala přes den až k minus patnácti.
Plzeň - Poprvé v patnáctileté historii Mezinárodního vánočního halového turnaje internacionálů se letos v Praze představí také fotbaloví veteráni FC Viktoria Plzeň.
Washington, Praha – Je jich pět, mají čtyři prsty na rukou a žlutou kůži. K tomu pěkně vykulená kukadla a je s nimi neskutečná legrace. Simpsonovi, americký animovaný sitkom o ztřeštěné rodině, který se na televizních obrazovkách drží nejdéle ze všech – rovných 20 let. Za tu dobu se změnil v nejslavnější kreslený seriál současnosti a také v kult a fenomén, který jen málokoho zanechá chladným. Poprvé klasická simpsonovská znělka rozsvítila americké obrazovky 19. prosince 1989.
Praha - Nepřehlédnutelný zjev na naší výtvarné scéně, malíř a sochař Jaroslav Róna, ve čtvrtek zahájil svoji výstavu z aktuální tvorby v rámci výstavního cyklu Krajina,figuraa zátiší v současném českém výtvarném umění v Galerii České pojišťovny v pražské Spálené ulici.. Výstava potrvá do 31. 1. 2010. Vystava se kona diky podporeCeske pojistovny afinancni skupiny PPFa potrva do 31.1.2010.
Praha - Unikátní soubor čtyřiceti pohádek a mýtů ze všech kontinentů se točí kolem jediného tématu – lidské sexuality ve všech myslitelných i nemyslitelných podobách. Možná vás překvapí, že už před mnoha staletími se naši předkové otevřeně zabývali lesbickou láskou, erotickými pomůckami, onanií, sadomasochismem, hromadným sexem či milováním s mrtvými. Knížku vydalo nakladatelství Mladá fronta.
Praha - Hned dvěma koncerty mezzosopranistky Magdaleny Kožené vyvrcholí letošní rok v opeře Národního divadla. Pěvkyně světového renomé, jež je žádaným hostem prestižních světových operních i koncertních pódií, předstoupila před české publikum již 18. prosince, její druhý exkluzivní koncert je právě v neděli, 20. prosince. Vystoupí za doprovodu Pražské komorní filharmonie pod vedením švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera. Společně představí výběr z tvorby předních evropských skladatelů 19. a 20. století. Během večera zazní písně Gustava Mahlera či ukázky z děl Hectora Berlioze, Julese Masseneta a Georgese Bizeta. Brněnská rodačka Magdalena Kožená patří k nejvyhledávanějším pěvkyním současnosti. Její umělecká hvězda stále stoupá, což stvrzuje vedle exkluzivní smlouvy s nahrávací společností Deutsche Grammophon i řada prestižních ocenění. Za nahrávku fragmentů z opery Juliette Bohuslava Martinů, které natočila u Supraphonu, získala před pár týdny ocenění Gramophone Awards 2009 v kategorii RECITAL a nově i nominaci MIDEM Classical Award 2010 v kategorii opera.
Praha - Ženská vokální skupina Yellow Sisters v neděli 20. prosince na svém vánočním koncertě v Lucerna Music Baru pokřtí první singl „Tubab Woman“ ze stejnojmenné desky, která vyjde u Indies Scope Records v březnu příštího roku. Kapela je právě uprostřed jejích příprav v nově rekonstruovaném pražském nahrávacím studiu Largo.
Praha – S podmíněnými tresty odešla od Krajského soudu v Praze dvojice mladíků, kteří čelili obžalobě z padělání peněz.
Frýdek-Místek – Volejbalistky Frýdku-Místku uspěly v pětisetové bitvě nad silným Brnem.
Praha - Pětadvacetiletý Jakub Mrákava z týmu TJ Avia Čakovice se stal vítězem ankety Nohejbalista roku 2009.
Praha - Poslední zvonění do posledního kola posledního závodu cyklistické sezony 2009. To bylo pochopitelně v pražském Motole, kde se během posledního adventního víkendu konalo dráhové mistrovství v omniu všech kategorií.
Litoměřice – Je to již více než rok od doby, kdy byl v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích vysvěcen Mons. Jan Baxant dvacátým sídelním litoměřickým biskupem.
Bruntál- Téměř deset tisíc korun přinesl v Bruntále benefiční koncert ve prospěch místního centra pro postižené děti.
Ústí nad Labem – Vstup do souboje 18. kola volejbalové extraligy patřil jednoznačně týmu SKV Ústí. Zlín působil po dlouhé cestě nerozehraně, domácí dominovali a první set získali s luxusním náskokem třinácti bodů.
Rožmitál /FOTOGALERIE/ – Světlo z Betléma dorazilo v sobotu až do Rožmitálu. Přivezli ho malí skauti vlakem a pak s ním putovali do rožmitálských kostelů. Světýlko si od nich také brali lidé do svých domovů.
Pardubice - Na předvánoční pohodu a důvěřivost doplatila ve čtvrtek 21letá žena z Pardubic.
Bílina – Bára Kubešová z Bíliny se stala vítězkou velkého dlouho očekávaného česko-slovenské finále soutěže talentů „Staň se hvězdou kanálu Disney Channel“ inspirované originálním televizním seriálem Hannah Montana.
Vysočina - Havarovaný kamion na několik desítek minut zablokoval dálnici D1 ve směru na Prahu. Nehoda se stala v sobotu v noci na 127. kilometru v úseku Vysočiny.
Východní Čechy – Deník navštívil francouzské sídlo hlavních evropských institucí. Nejen politikou jsou však živi redaktoři. To ostatní bylo také zajímavé
Rosice - Občané v Rosicích u Chrasti si v minulých dnech připomenuli 30. výročí otevření nové mateřské školy. V roce 1972 se v této škole poprvé prezentovala mladá učitelka, která k 30. výročí zaslala ředitelce školy dopis s následujícím textem.