Topolná - Zeptáte-li se na moravském Slovácku na dechovou hudbu Topolanku, představí vám každý obraz plnokrevně a šťavnatě znějícího dechového ansámblu, který dokáže svým soustředěným výkonem strhnout i to nejnáročnější publikum.
Praha - Veřejně se hlásíme o slovo, zdůraznila v úterý náměstkyně ministra vnitra a předsedkyně středočeské krajské organizace KDU-ČSL Lenka Ptáčková-Melicharová.
Bartošovice - Již 6. ročník soutěže Ocelový muž – Ocelová žena, která proběhla v prostorách kulturně-sportovního objektu v centru Bartošovic, přilákala nadšence ze všech koutů ČR. Celý podnik má čtyři závody. V Tišnově (30. května), Jičíně (27. června) a nyní v Bartošovicích (1. srpna) již jsou známi vítězové. Poslední závod hostí 29. srpna Žebrák.
Praha - Veřejně se hlásíme o slovo, zdůraznila v úterý náměstkyně ministra vnitra a předsedkyně středočeské krajské organizace KDU-ČSL Lenka Ptáčková-Melicharová.
Strakonice- V loňském roce ovládli strakoničtí pólisté všechny kategorie, v devatenáctém ročníku skončily ženy bez většiny opor až druhé, ve finále podlehly pólistkám ze Slovenska.
Branky /FOTOGALERIE/ - Nejen s nástrahami obtížné trati a se spoustou protivníků, ale především s úmornými vedry bojovala více než stovka závodníků na druhém podniku mistrovství České republiky v endurosprintu, který se konal o uplynulém víkendu v Brankách u Valašského Meziříčí. Poměrně hodně o sobě dávali vědět ve výsledkových listinách také závodníci z Valašska.
Ústecký kraj -Špatná pověst průmyslově poničené krajiny. Teprve budovaná infrastruktura pro cestovní ruch. Dlouhá léta zanedbávané historické památky. Proto se Ústecký kraj potýká s nízkým zájmem turistů.
Nová Paka -Významné reprezentační pocty se dostalo triatlonistovi Rudolfu Coganovi, který tuto sobotu 8. srpna bude startovat za naší republiku na evropském šampionátu v dlouhém triatlonu.
Praha - Berounští hokejisté odehráli na půdě Sparty Praha první přípravné utkání, ve kterém posolidním výkonu prohráli 1:2. Po zápase jsme se zeptali na dojmy z prvního zápasu oboutrenérů.
Studénka - Přesně po roce si v sobotu 8. srpna připomenou cestující z mezinárodního rychlíku Comenius tragické železniční neštěstí ve Studénce, které si vyžádalo osm lidských životů.
Olomouc - Tři nové takzvané "inteligentní zastávky" přibudou v Olomouci do poloviny srpna. Informační displeje dostanou brzy tramvajové zastávky Wolkerova, Pionýrská a Pražská. Dalších sedm by pak mělo cestujícím začít sloužit do konce letošního roku.
Litoměřice - Prvoligové družstvo basketbalistů Slavoje Litoměřice zahájilo 3. srpna letní přípravu na novou náročnější sezonu v areálu litoměřického koupaliště, kde bude pod vedením kouče Rudolfa Šotnara a asistenta Romana Dufka čtrnáct dní nabírat fyzickou kondici. Teprve potom se tým přesune do haly k dalším tréninkům.
Milkovice, Libáň - Větu v titulku tvrdí zakladatel neziskového festivalu Kozí mejdan, bývalý politik Strany zelených a autor publikace o událostech,
na které nesmíme zapomenout, Stanislav Penc (39 let).
Nová Paka -Minulou sobotu absolvovali oceloví muži v Bartošovicích třetí díl Českého poháru (Karlosův pohár). Z našeho okresu se zúčastnili Jaroslav Štěpán z Nové Paky a jičínští borci Vladan Falta a Josef Kužel.
Praha - Tři nejčastější destinace, kam dopravují letecké společnosti české turisty, jsou Řecko, Egypt a Tunis. Z letecky nejnavštěvovanějších světadílů vede celkově jednoznačně Evropa.
Praha - Problémy okolo státních zakázek a škrty ve státním rozpočtu. To vše vzbuzuje otázky, proč Česká republika stále ještě nemá transparentní systém zadávání veřejných zakázek, kdy by například za ministerstva či jiné státní úřady vyřizoval jejich nákupy centrální úřad. Úspory by přitom mohly být veliké.
Prostějov - I druhý den tenisového mistrovství světa družstev do čtrnácti let v Prostějově přinesl dvojnásobnou českou radost. Zatímco tenistky smetly Kanadu hladce 3:0, chlapci hráli s Ruskem vyrovnanou partii.
Táborsko - Studenti mívají léto spojené s cestami za dobrodružstvím, ale také se slevami na železnici. I letos mohou cestovat s úsporou, ale nejen oni.
Praha - V prvním přípravném utkání se berounští hokejisté představili na půdě Sparty Praha. Medvědi v utkání předvedli pěkný výkon, který může být příslibem před novou sezonou.
Velká Dobrá -Generálku před startem I. A třídy mají fotbalisté Velké Dobré za sebou. Čechie si pozvala silného soka – Admiru Praha a podlehla jí pouze 1:2 (0:0).
Praha - Společnost Student Agency významně usnadní cestování všem, kteří se toto léto rozhodli letět do Kanady. Ke každé letence totiž přidá žlutá společnost vízum zdarma.
Plzeň /FOTO, AUDIO/ - Americký astronaut Andrew Feustel, který se v květnu zúčastnil letu raketoplánu Atlantis k Hubbleovu kosmickému dalekohledu, navštívil v úterý s rodinou západočeskou metropoli.
Nové Město - I když jde o obří stavbu, která se citelně dotkne snad všech Pražanů, investor zřízení infostánku neplánuje. Radnice první městské části ho k tomu chce dotlačit.
Kroměříž - Odročením skončilo v úterý 4. srpna u Okresního soudu v Kroměříži hlavní líčení v případě obžalovaného šestatřicetiletého Roberta Dvorníka z Přílep, který 14. března loňského roku na palubě letadla z Prahy na Kubu udeřil dvakrát do obličeje jiného muže.
Studénka -Přesně po roce si v sobotu 8. srpna připomenou cestující z mezinárodního rychlíku Comenius tragické železniční neštěstí ve Studénce, které si vyžádalo osm lidských životů. Přípravy na setkání,jež organizují Krizové centrum Ostrava a Naďa Tomčíková, přímá účastnice nehody, vrcholí.
Kroměříž - Odročením skončilo v úterý 4. srpna u Okresního soudu v Kroměříži hlavní líčení v případě obžalovaného šestatřicetiletého Roberta Dvorníka z Přílep, který 14. března loňského roku na palubě letadla z Prahy na Kubu udeřil dvakrát do obličeje jiného muže.
Kutnohorsko -Nové spojení. Tak zní název rozsáhlé rekonstrukce železniční trati před Prahou, z důvodu které jezdí vlaky od Kolína nikoli přes nádraží Praha–Libeň jako dříve, ale oklikou přes nádraží Praha–Vršovice, a která významně ovlivňuje i život obyvatel Kutné Hory. Řada z nich právě do Prahy dojíždí za prací.
Praha - Většinou za to řidiči dávají pár stovek navíc. Technik „přimhouří oči“ a auto, které nesplňuje emise, může jezdit dál. V tuzemských autoservisech a Stanicích technické kontroly (STK) je to bohužel i nadále běžná praxe.
Plzeň /FOTO, AUDIO/ - Americký astronaut Andrew Feustel, který se v květnu zúčastnil letu raketoplánu Atlantis k Hubbleovu kosmickému dalekohledu, navštívil v úterý s rodinou západočeskou metropoli.