Mladíci Bobcats skončí poslední
Příbram - Po třetím kole základní části České juniorské ligy amerického fotbalu už je jisté, že příbramský tým skončí ve své skupině poslední a do play off se tedy nepodívá.
Příbram - Po třetím kole základní části České juniorské ligy amerického fotbalu už je jisté, že příbramský tým skončí ve své skupině poslední a do play off se tedy nepodívá.
Radslavice /FOTOGALERIE/ - Je to jenom starý, rozbitý skleník s děravou střechou. Rámy jsou rezavé, skla popraskaná a tráva je vysoká až do pasu. Umělecké oko Silvie Jelínkové z Radslavic v něm ale dokázalo najít tajemné kouzlo.
Bratislava - Žádost o přidělení letecké licence v Čechách podala letecká společnost SeagleAir Charter, která je dceřinou společností slovenské SeagleAir.
Lipník - Tradiční turnaj v pétanque měl výtečnou sportovní a společenskou úroveň.
Svitavy - Provoz restaurace ve Fabrice přebírá po patnácti měsících další nájemce. Informační centrum a kavárnu Oskara Schindlera ani ne po měsíci od otevření zachraňuje stejná soukromá společnost z Prahy.
Zličín - Stavba má být hotova do roku 2011 a přijde na 2,5 miliardy korun. Firma i přes krizi zvýšila zisky.
Semily, Tanvald - Plnicí stanici na zemní plyn v Semilech, která je zatím jediná v regionu, budou využívat i nové autobusy dopravní společnosti ČSAD Jablonec nad Nisou.
Praha - Zličínská prodejna se výrazně rozšíří. Stavba má být hotova do roku 2011 a přijde na 2,5 miliardy korun
Havířov– Volejbalisté Slavie Havířov přivítají v historicky prvním zápase nejvyšší soutěže Zlín.
Mladá Boleslav - Jedinečnou premiéru filmu má na programu i multikino CineStar.
Staré Město -Fotografie oceněné v soutěži World Press Photo 2009 jsou až do 11. října vystaveny v Karolinu na Starém Městě pražském. Takováto výstava se v Praze koná už po devatenácté.
Praha - Až v šestém dějství podzimní části pražské Fortuna ligy učinil přítrž dosavadní dominanci nováčků této soutěže jeden z jejích „starých mazáků“ pan Michal Řeháček z Jesenice.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Prvních třicet minut zápasu patřilo hostům z Prahy, kteří však tuto převahu nedokázali gólově zúročit. I díky dvou skvělým zákrokům Meiera. Střelcem obou nebezpečných ran byl bývalý hráč Slavie Kuchař.
Praha - Režisérka Mirjam Landa uvádí v Divadle Kalich dětský muzikál, který potěší i dospělé
Jizerské hory /VIDEO/ - Černou skládku komunálního odpadu objevili o víkendu dobrovolníci při tradiční akci Ukliďme Jizerky. Haldu odpadků našli blízko Bedřichova a okamžitě ji nahlásili pořadatelům úklidu, tedy obecně prospěšné společnosti pro Jizerské hory.
Strakonice - Sto dvacet sběratelů známek, pohlednic, odznaků, lahví a jiných předmětů se v sobotu 26. září dopoledne sešlo na burze ve strakonické sokolovně.
Nová Paka -Novopacký Suchardův dům zdobí loutky Vojty Suchardy.
Jižní Čechy - V divizním šlágru mezi Třeboní a Táborem vyhrála domácí Jiskra 4:2.
Rakovnicko - Opilý čtyřicetiletý řidič přehlédl železniční přejezd a narazil do projíždějícího vlaku.
Praha -Podruhé za sebou hráli divizní fotbalisté Unionu Čelákovice na hřišti soupeře. Ale zatímco minulý týden s rezervou Kladna prohráli, nyní zvítězili na trávníku pražské Admiry 2:1.
Kobylisy - Nešťastník málem zemřel jen proto, že nedokázal odpovědět na otázku svých mučitelů.
Opava /TÉMA, SOUTĚŽ/ - V sobotu to začne! Basketbalový fanoušek se dočkal, na programu totiž budou úvodní zápasy basketbalové Mattoni NBL. O místo na slunci se bude rvát i Opava, tým, který loni všechny překvapil.
Děčín - Devětadvacetiletý Ústečan byl o víkendu v Praze zadržen a záhy eskortován do Děčína.
Lindava - Nečekané množství návštěvníků přilákal den otevřených dveří v umělecké sklárně Ajeto v Lindavě.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Úplatkářská loterijní aféra už smetla tři vysoké stranické funkcionáře. Z funkcí místopředsedů KSČM odstoupili Čeněk Milota a Jiří Dolejš, lidovecké vedení odvolalo z postu generálního sekretáře Jiřího Stodůlku.
Berlín – Papež Benedikt XVI. si v ateistickém Česku získal velký respekt, napsal v úterý k uplynulé papežově návštěvě deník Die Welt.
Příbram- Kuželkářům Kovohutí Příbram se tentokrát nedařilo. Ani jeden z týmů nevyhrál.
Jizerské hory - Černou skládku komunálního odpadu objevili o víkendu dobrovolníci při tradiční akci Ukliďme Jizerky. Haldu odpadků našli blízko Bedřichova a okamžitě ji nahlásili pořadatelům úklidu, tedy obecně prospěšné společnosti pro Jizerské hory.
Praha - /HUDEBNÍ RECENZE/ Páté studiové album tria Muse, nazvané The Resistance, bourá hitparády na celém světě. V šestnácti zemích vyšplhalo na první příčku a v Česku dosáhlo na post nejprodávanější zahraniční desky. Asi není divu, jde o nejpodbízivější nahrávku kapely.
Karlovarsko - Mimořádně úspěšný byl letošní 113. ročník slavných Běchovic pro vytrvalce Karlovarska.
Praha - Průměrný vysokoškolský student si měsíčně uspoří maximálně tisíc korun.
Janov nad Nisou - Zranění pravého boku v sobotu odpoledne utrpěla dvacetiletá žena na letní bobové dráze v Janově nad Nisou. Dívka ze zatím nejasných příčin vylétla z koryta a pravou částí těla narazila do stromu. Vrtulník ji převezl do liberecké nemocnice.
Mělnicko /AKTUALIZOVÁNO/ - Srážka osobního auta s cisternou zablokovala cestu z Teplic do metropole na celý den
Mělnicko /AKTUALIZOVÁNO/ - Na 11. kilometru dálnice D8 nedaleko Zlosyně v úterý zemřeli dva pasažéři osobního auta. Nepřežili dopravní nehodu, při níž se srazil vůz s kamionem
Jizerské hory /VIDEO/ - Černou skládku komunálního odpadu objevili o víkendu dobrovolníci při tradiční akci Ukliďme Jizerky. Haldu odpadků našli blízko Bedřichova a okamžitě ji nahlásili pořadatelům úklidu, tedy obecně prospěšné společnosti pro Jizerské hory.
Praha - Kam za sportem v Praze?
Třebíč - Pouze na pár dní zavítá na Slovensko a do České republiky belgická pop – jazzová sestava Assunta Mano. Své účinkování ve střední Evropě zahájí koncertem v Novém Mestě nad Váhom a další proběhnou v Čechách. Po dvou koncertech v Praze zavítá 1. října i do Třebíče.
Liberec - O něco jasněji mají potencionální studenti, kteří se zapsali ke studiu na pobočce polské vysoké školy, která měla od letošního roku v Liberci fungovat. Již vědí, že jim vedení Akademie tvůrčího rozvoje dojednala možnost přestoupit na jinou soukromou školu.
Praha - Osm českých filmů, které se těší stálé oblibě, nabídne divákům v rámci Ozvěn Zlatých šedesátých druhý program České televize.
Praha - Televizory o poměru stran 4:3 už dávno patří minulosti. Trh ovládly přístroje o rozměrech 16:9. I ty už však mají konkurenci. Do Česka přichází nový televizor Philips, který je ještě placatější než současné typy.
Praha - Nešťastník málem zemřel jen proto, že nedokázal odpovědět na otázku svých mučitelů
Držovice -Zájem o mléčné výrobky v takzvané biokvalitě vyráběné přímo v Českém středohoří nadále stoupá. Potvrzují to například majitelé držovické kozí a ovčí farmy, která v letošním roce zahájila provoz vlastní sýrárny a mlékárny.
Ústí nad Labem -V hotelu Hilton v Praze proběhlo slavnostní vyhlášení odborné degustační soutěže České pivo 2009.
Hradec Králové, Letohrad - Další zápasy mají za sebou oba východočeské celky v hokejbalové extralize. Venku bodoval opět jenom Hradec.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bylo půl deváté dopoledne, když v neděli vystoupil z letadla v brněnských Tuřanech papež Benedikt XVI. Svatý otec poprvé navštívil jižní Moravu. Na jeho mši už od brzkého rána čekalo asi sto dvacet tisíc lidí, z toho jedenáct tisíc cizinců.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bylo půl deváté dopoledne, když v neděli vystoupil z letadla v brněnských Tuřanech papež Benedikt XVI. Svatý otec poprvé navštívil jižní Moravu. Na jeho mši už od brzkého rána čekalo asi sto dvacet tisíc lidí, z toho jedenáct tisíc cizinců.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bylo půl deváté dopoledne, když v neděli vystoupil z letadla v brněnských Tuřanech papež Benedikt XVI. Svatý otec poprvé navštívil jižní Moravu. Na jeho mši už od brzkého rána čekalo asi sto dvacet tisíc lidí, z toho jedenáct tisíc cizinců.
Rychnov nad Kněžnou - Miroslav Sígl patří mezi špičku českých autorů literatury faktu. Ve svých třiaosmdesáti letech se stále nezastaví, přičemž přelomovým datem pro jeho autorskou činnost se stal listopad 1989. „Prostě jsem chytil druhou mízu,“ vzpomíná.
Police nad Metují - Do roku 1929 se vrátili všichni ti, jež se v sobotu zúčastnili tradiční akce s názvem Garden party. Té chybí do výroční dvacítky již jen jeden ročník. Jednička a devítka v řadové číslovce příslušící letošnímu ročníku přinesly slunné počasí a nadšené účastníky.
Praha - Fotografie oceněné v soutěži World Press Photo 2009 jsou až do 11. října vystaveny v Karolinu na Starém Městě pražském.