
V galerii vystavují známé filmové loutky
Havlíčkův Brod - Loutky z filmů, jako je Fimfárum Jana Wericha, Fimfárum II. nebo O Kouzelném zvonu, jsou nyní k vidění v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.
Havlíčkův Brod - Loutky z filmů, jako je Fimfárum Jana Wericha, Fimfárum II. nebo O Kouzelném zvonu, jsou nyní k vidění v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.
Praha - Vynikající úspěch zaznamenala příbramská šachová výprava pod vedením trenéra Františka Stluky v Praze na pěkně připraveném a silně obsazeném mezinárodním turnaji Smíchovská klání mládeže.
Praha/Jihlava - V pražském Podolí se uskutečnil další díl Českého poháru v plavání.
Hořovice - Město Hořovice zpracovává dokumentaci k územnímu rozhodnutí k cyklostezce, která povede v jeho katastru. Cesta, kterou mohou využívat i bruslaři, bude součástí spojnice Prahy s Mnichovem či Paříží.
Olomoucký kraj - Stovky krav z Olomoucka skončí ještě letos na jatkách – to je smutný důsledek bezvýchodné situace, do které přivedly zemědělce nízké výkupní ceny za mléko. Někteří chovatelé musejí proto snížit stavy dojnic, jinde dokonce ruší chovy úplně.
Olomoucký kraj - Stovky krav z Olomoucka skončí ještě letos na jatkách – to je smutný důsledek bezvýchodné situace, do které přivedly zemědělce nízké výkupní ceny za mléko. Někteří chovatelé musejí proto snížit stavy dojnic, jinde dokonce ruší chovy úplně.
Praha -Každý majitel restaurace se bude moci rozhodnout, zda jeho provozovna bude kuřácká, nekuřácká, nebo dělená.
Hradec Králové - Zápasníci TJ Sokol Vítkovice nastupovali do sobotního třetího kola I. ligy mužů ve volném stylu v Hradci Králové s cílem dotáhnout se v celkovém pořadí na vedoucí pozici.
Ostrava - Bez tří minut tři hodiny, tolik bude trvat cesta po kolejích z Prahy do Ostravy.
Ostrava - Akcím extremistických radikálů se na severní Moravě a ve Slezsku postaví nový speciální tým těžkooděnců. Pomáhat bude ale i v mnoha dalších krizových situacích, jako jsou třeba rozsáhlá pátrání po dětech.
Kutná Hora, Poprad - Žáci ze Střední průmyslové školyv Kutné Hoře se účastní projektu Comenius - partnerství škol. Partnerskou školou pro tento projekt je Střední průmyslová školav Popradu. Součástí projektu je i výměnný pobyt, kterého se žáci kutnohorské školy nyní účastní.
Frýdek-Místek – Vítězi 38. ročníku Novinářského kalamáře, národní finále základních škol mladšího žactva v házené, se stali v Praze mladí házenkáři ze ZŠ Plzeň, Bolevecká. Na druhém místě skončila frýdecko-místecká ZŠ Jiřího z Poděbrad.
Ostrava /FOTOGALERIE+VIDEO/ - Spoj nazvaný SC Pendolino Sprinter trasu Praha a Ostrava bez zastávky pod tři hodiny nezvládl. Historicky poprvé se však v pátek přesto cestující z Prahy mohli svézt po trati Ostrava, Bohumín, Karviná, Český Těšín až do Třince.
Hradec Králové - Šestnáct let trvající spor o pouhé dva kilometry pole před Hradcem Králové, nutného pro dostavbu dálnice D11, se vrátil na začátek. Sen o tom, že by příští rok mohli řidiči dojet z Prahy až do Hradce, se včera definitivně rozplynul.
Děčín, Praha - Čtvrtý, závěrečný turnaj dorosteneckého Poháru Českého svazu vodního póla (ČSVP) zastihl mladší dorostence SK Děčín ve výborné formě a v padesátce pražské Slávie předvedli excelentní výkon.
Praha - Kniha jízd, do které podnikatel zaznamenává údaje o jízdách automobilu v obchodním majetku firmy nebo soukromého vozu se stane minulostí.
Praha/ Budišov - Měl útočit na vlastní národní rekord, pokořit čas 13,29 sekund. Místo toho doklusal Petr Svoboda do cíle v poli poražených a se svalovým zraněním. Překážkář z Budišova absolvoval v Praze na Julisce další ze smolných závodů na území České republiky.
Turnov - Ani druhé kolo extraligy družstev, které o víkendu proběhlo na pražské Slavii, nezastihlo turnovské atlety v oslnivé formě.
Šumperk - Jedním z nejhranějších videoklipů hudební televize Óčko je v těchto dnech píseň Máš mě na svědomí šumperské skupiny O5&Radeček. S novým singlem boduje skupina také v rozhlasovém éteru. Podle oficiálního žebříčku IFPI patří mezi dvacet nejhranějších českých skladeb v rádiích.
Kutná Hora -Mostní konstrukce bývalého železničního mostu Malá Hrabovka, po němž donedávna jezdily vlaky na pražské hlavní nádraží, se stane součástí modernizované trati Kutná Hora hlavní nádraží – Kutná Hora město, jejíž realizace je zatím pouze na papíře.
Hradec Králové - Šestnáct let trvající spor o pouhé dva kilometry pole před Hradcem Králové, nutného pro dostavbu dálnice D11, se vrátil na začátek. Sen o tom, že by příští rok mohli řidiči dojet z Prahy až do Hradce, se včera definitivně rozplynul.
Praha - Lidoveckému poslanci Ludvíku Hovorkovi se ve středu podařilo prosadit zpřísnění pravidel pro slučování zdravotních pojišťoven.
Zlín /ROZHOVOR/ - V les se díky zlínskému grafikovi a malíři Josefu Ruszelákovi změnila třetí etáž fakulty technologické zlínské univerzity. Zdobí ji totiž expozice s názvem Dobrý den, stromy. Jedná se o cyklus obrazů z let 1983 až 2009.
Praha - Špičkový švýcarský biker Christoph Sauser vydělá méně než kapitán týmu silniční cyklistiky, ale nestěžuje si.
Česká Lípa - Na domácím stadionu U Ploučnice se atletům AC Česká Lípa ve druhém kole druhé ligy docela dařilo.
Praha - O hypotékách, dluzích a zděděných chalupách si možná i tento rok budou ředitelky škol a školek vyprávět jen mezi sebou.
Praha - Fotbalové tahanice musel řešit až pražský městský soud. /AKTUALIZOVÁNO/
Firma mění adresu a vy nechcete dojíždět do zaměstnání? Podívejte se do pracovní smlouvy – možná máte nárok alespoň na tříměsíční odstupné.
Jindřichohradecko - Nabídek dobré práce pro středoškoláky je na Jindřichohradecku pomálu, příliš velké uplatnění pro středoškoláky nenabízí
Praha - Deset zatčenýchpravicovýchextremistůbylo převezeno z Prahy do Brna a policejní vyšetřovatel je ještě v noci nastředu obvinil z podpory a propagace hnutí, směřujících k potlačení práv a svobod občana. Úterní akci plánovali detektivové několik měsíců.
Děčín - Koupaliště pod zámkem zmizelo, namísto něj tu vyroste park. Co Vy na to? Je to správné rozhodnutí? Přijďte ve středu 10. června diskutovat nejen o parku na Husovo náměstí od 14.00 na Prima Den s Deníkem.
PAříž - Francouzský premiér François Fillon opakovaně vyzdvihl předcházející předsednictví Paříže v Evropské unii a adresoval výtky nynějšímu českému předsednictví.
Hradec Králové - Šestnáct let trvající spor o pouhé dva kilometry pole před Hradcem Králové, nutného pro dostavbu dálnice D11, se vrátil na začátek. Sen o tom, že by příští rok mohli řidiči dojet z Prahy až do Hradce, se včera definitivně rozplynul.
Kyjov - Desetileté výročí festivalu Mezi smrky oslaví pořadatelé s novým šapitó.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/– Další dva čeští turisti si ze Spojených států přivezli chřipkový vir A/H1N1. V Česku se možná chřipka rozšířila z člověka na člověka.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/– Další dva čeští turisti si ze Spojených států přivezli chřipkový vir A/H1N1. V Česku se možná chřipka rozšířila z člověka na člověka.
Rakovník - V neděli se na rakovnickém zimním stadionu odehrál první zápas čtvrtfinálového klání play-off 1. ligy v in-line hokeji. Soupeřem rakovnických in-line hokejistů se oproti všem předpokladům stali hráči Storms Praha, kteří v posledním kole překvapivě zdolali dosud suverénní Litvínov na jeho hřišti 6:7 a zajistili si tak třetí místo v základní části
Mostecko - Květen byl měsícem práce. Bylo jí více než v dubnu. Začala sezóna ve stavebnictví, zemědělství a rekultivacích.
Nové Město -Deset měsíců bude metro stanicí Národní třída projíždět,pak přijdounové eskalátory a výtah. Také vestibul dozná revolučních změn.
Praha - Klasické dálniční známky skončí. Nahradit je mají elektronické kupony.
Nové Veselí - Jeho poslední zápas skončil porážkou. Trenér házenkářů Nového Veselí Václav Ťupa dovedl svůj tým těsně před bránu I. ligy. Nicméně i tak šlo o velký úspěch. Ani to ovšem nic nemění na jeho rozhodnutí, že u týmu končí. „Jsem pracovně hodně vytížený. Tým povede Ladislav Materna, takže bude v dobrých rukou,“ říká zkušený kouč.
Praha - Kam za sportem v Praze?
Olomouc - Stovky krav z Olomoucka skončí ještě letos na jatkách – to je smutný důsledek bezvýchodné situace, do které přivedly zemědělce nízké výkupní ceny za mléko. Někteří chovatelé musejí proto snížit stavy dojnic, jinde dokonce ruší chovy úplně.
Praha - Na Slapy se jezdívá za oddechem, na přehradu. Málokdo z těch, kdo míjí cestou starou oboru, asi ví, že za její zdí stojí zámeček v pseudobarokním stylu, který je nyní ve vlastnictví ruského majitele.
Liberec - Oddíl šermu TJ Lokomotiva Liberec pod záštitou statutárního města Liberce a ATJSK uspořádal finálový turnaj seriálu MČR v šermu fleretem a kordem mužů a žen jednotlivců a tříčlenných družstev.
Liberec - V hale Technické univerzity v Liberci - Harcově se konal 17. ročník FALCO Cupu - turnaje oblastních výběrů staršího žactva v badmintonu o putovní liberecký pohár za pořadatelství oddílu badmintonu Slavie TU Liberec.
Liberec - Komentovaná prohlídka výstavy kamenopisů Mikoláše Axmanna s názvem Barevník začíná ve středu 10. června v 16.30 hodin.
Liberec - Organizačnímu výboru světového šampionátu v klasickém lyžování hrozí bankrot a jedná o další finanční pomoci s vládou. Špatná zpráva nenechala chladnými ani čtenáře internetových stránek Libereckého deníku.
Praha - Odvolání proti stavebnímu povolení byla zamítnuta, v úterý začaly mizet stánky a na místě začal archeologický průzkum. Stanice metra se uzavře na zhruba deset měsíců.
Mníšek - Velkým úspěchem deváťáků ze základní školy v Mníšku u Chrastavy, skončil celoroční projekt „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“. Jejich videodokument totiž získal v konkurenci třiceti škol z celé republiky skvělé třetí místo.