Víkend přináší špíz plný kulturních dobrot
Táborsko - Předposlední červencový víkend přináší co do kultury skuteční mix – divadelní festival, hudbu, výtvarné umění i kino.
Táborsko - Předposlední červencový víkend přináší co do kultury skuteční mix – divadelní festival, hudbu, výtvarné umění i kino.
Jičín -V Club Hotelu Praha Průhonice proběhlo semifinále soutěže Corny Linea Miss Aerobik 2009, a zároveň také finále Miss Aerobik Junior.
Uherské Hradiště - Unikátní výstavní prostor pro mladé tvůrce, taková je idea vzniku Galerie Maják v Uherském Hradišti. „Budou u nás vystavovat mladí autoři, především absolventi středních uměleckých škol nebo ti, kteří se dostanou na výtvarné akademie, ale také čerství absolventi.
Ostrava - Kvůli podezření z nákazy prasečí chřipkou bylo v Moravskoslezském kraji dosud vyšetřeno pětatřicet lidí. Většinou se vraceli z cest po USA a měli respirační potíže.
Nymbursko - Hektické hodiny mají za sebou hasiči a řada dalších lidí v celém regionu, Nymbursko nevyjímaje. Přírodní živel lámal stromy jako sirky. V Nymburce a Milovicích zavalily stromy zaparkovaná auta.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Dopravní kolaps, který nastal v Přerově po zahájení oprav v Polní ulici a uzavírkám některých klíčových komunikací z důvodu výměny parovodu, vyprovokoval radní k akci.
Praha - Senát včera posvětil novelu zákona, který měl zamezit kuřákům zapálit si v restauraci.
Brno - Je černobílé, aby vystihovalo tradiční filmovou tvorbu. A aby se odlišilo od barevných, která jsou všude kolem. Chce provokovat. Takové je nové logo gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra.
Roudnice nad Labem - Fotbalisté SK Roudnice nad Labem nastříleli za poslední tři přípravná utkání téměř třicet branek. V polovině července nejdříve přivítali na stadionu Pod lipou celek SK Štětí, který zaslouženě přehráli a zvítězili 5:2.
Valtice /FOTOGALERIE/ - Turistická sezona je v plném proudu. Zámky mají otevřené dveře a lákají prázdninové návštěvníky. Valtický zámek mimo jiných zajímavosti a památek láká cínovými vojáčky, kteří znázorňují armádu knížete Josefa Václava Lichtenštejna.
Berounsko - Fotbalisty Českého Lva - Unionu Beroun čeká náročný víkend, v průběhu kterého sehrají dva přípravné zápasy.
Krásná Lípa/Kyjov - Dvoudenní akce začne v pátek 24. července v 19.00 u Krásné Lípy, v sobotu od 12.00 hodin zde pokračuje
Olomoucký kraj/FOTOGALERIE/ - Dopravní kolaps, který nastal v Přerově po zahájení oprav v Polní ulici a uzavírkám některých klíčových komunikací z důvodu výměny parovodu, vyprovokoval radní k akci.
Karlovarsko – „Netajím se vůbec náklonností k americkému systému volebních stran, které spíše sdružují voliče a sympatizanty,“ říká Roman Šmucler, lídr strany TOP 09 v kraji.
Východní Čechy - Kriminalisté zatkli překupníka vojenských insignií. Byl jím muž z Pardubic.
Praha - Bývalý hráč mistrovské Slavie Dušan Švento rozhodně na pražský klub nezapomene.
Praha - Bývalý hráč mistrovské Slavie Dušan Švento rozhodně na pražský klub nezapomene.
České Budějovice - Osmdesáté narozeniny v sobotu oslaví dlouholetá funkcionářka českobudějovického plavání Vlasta Potužníková.
Rakovník - Vzhledem k tomu, že SK Rakovník bude v neděli 26. července hrát zápas I. kola Ondrášovka cupu s Meteorem Praha VIII a navíc má několik hráčů mužstva zdravotní problémy, rozhodl se odvolat přípravné utkání s TJ Tuchlovice, které se mělo konat v pondělí 27. července
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ - Mistři vymírajícího kolářského řemesla z Česka, Polska a Rakouska se sjedou o víkendu do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Na druhém ročníku mezinárodního srazu Josefkol ukážou svůj um společně s restaurátory kočárů.
Praha, Plzeň – Na tramvajových tratích města Prahy začíná ve zkušebním provozu jezdit první vyrobený vůz nové nízkopodlažní tramvaje Škoda ForCity (Škoda 15T) plzeňského výrobce Škoda Transportation.
Východní Čechy - Kriminalisté zatkli překupníka vojenských insignií. Byl jím muž z Pardubic.
Praha - Odborníci ovšem záměr vedení hlavního města pokládají za zbytečné vyhazování peněz.
Praha - Dva veteráni Šmicer a Berger. Poslední „živí“ pamětníci stříbrného EURa 1996 v Anglii, se (ne)potkávají v lize.
Jindřichohradecko/ANKETA/DISKUZE/ - Po prázdninách by se měly přestat prodávat některé klasické žárovky.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Silná bouře páchala ve čtvrtek v podvečer škody ve Středočeském a Libereckém kraji. Řada vlakových spojů byla kvůli větrnému živlu přerušena. Ačkoliv se situace během pátečního dopoledne zlepšila, z ampliónu na pražském hlavním nádraží se České dráhy neustále omlouvají za zpoždění.
Praha - Už sedm tisíc lidí, firem a úřadů mezi sebou podle ministerstva vnitra (MV) komunikuje prostřednictvím datových schránek.
Kolín - O tom že si přírodní živel opravdu nevybírá, se mohli vnoci na pátek přesvědčit kolínští profesionální hasiči. Zatímco už ve čtvrtek vpodvečer a následně i vnoci pomáhali u desítek zásahů po celém regionu, přírodní živel jim sebral doslova střechu nad hlavou.
Praha - Utrženékusy spadly na frekventovanou ulici, naštěstí nejsou zranění. V Chotkově spadl strom na tramvajovou trolej, letiště muselo na dvacet minut přerušit provoz.
Liberec - Na devátou sezonu v zahraniční by liberecká volejbalistka Andrea Sieglová nejraději zapomněla. Dlouhodobé zranění jí vystavilo stop v hraní, takže půl roku je mimo provoz.
Mělnicko - Mělnickem se ve čtvrtek prohnala bouřkase silným lijákem a větrnou smrští. Ta rvala ze stromů větve akácelastromy i s kořeny, hasiči vyjížděli ke dvěma požárům.
Doksy - Vítězi letošního ročníku prestižního celostátního tenisového turnaje mužů a žen Terry cup se v Doksech stali Martin Fafl z Aritmy Praha a úřadující mistryně republiky Zuzana Skočdopolová – Zálabská z Pardubic, která splnila roli nasazené jedničky.
Karlovarský kraj - „Netajím se vůbec náklonností k americkému systému volebních stran, které spíše sdružují voliče a sympatizanty,“ říká Roman Šmucler, krajský kandidát strany TOP 09
Praha - Čtyři zápasy Pražanů v ligové premiéře jsou rozvrženy do čtyř dnů.
Tichá - Kamenná věž bývalé tvrze v Tiché ještě nedávno skýtala obrázek naprostého zapomnění utápějícího se v divokém zanedbaném podrostu.
Východní Čechy - Kriminalisté zatkli překupníka vojenských insignií. Byl jím muž z Pardubic.
Děčínsko, Kyjov - Písničkáře Troy Von Balthazar (Hawaii United States) i Unkilled Worker (Praha) nabídne akce v Kyjově u Krásné Lípy dnes od 19.00, po něm promítne filmy Martina Pohla z Rumburka.
Karlovarský kraj - „Netajím se vůbec náklonností k americkému systému volebních stran, které spíše sdružují voliče a sympatizanty,“ říká Roman Šmucler, krajský kandidát strany TOP 09
Praha - Při přestavbě se dvakrát rozšíří, aby po něm mohlo jezdit více aut. Na cyklisty se nemyslí
Děčín - Kdyby kamarádku v Děčíně neměla, musela by asi přenocovat v parku na lavičce.
Praha - Téměř dva měsíce museli být bez ní. Ale fotbaloví fanoušci se už v pátek dočkají.
Liberec - Vysokorychlostní připojení k internetu pomocí technologie WiMAX spustily z Ještědu po jeho nedávných úpravách České radiokomunikace. Vybudováním nové sítě tak rozšířily nabídku možností připojení k internetu v České republice.
Pelhřimov - Muzeum Vysočiny v Pelhřimově uchovává ve svých sbírkách opravdový unikát. Jedná se o dort, který je starý téměř sto třicet let.
Lékař a podnikatel Ján Lešták, rodák z Banské Bystrice (l954), je v očním lékařství uznávaným odborníkem. Jako manažer vede vlastní kliniku JL v Praze 13, kde zároveň ordinuje. Díky jeho manažerským schopnostem pracoviště zavedlo do klinické praxe už několik nových léčebních postupů.
Olomouc -Desítky lidí z celého světa každoročně přijíždějí do Olomouce coby studenti Letní školy slovanských studií, aby se utkali se záludnostmi českého jazyka.
Trutnov - Jen málokterá sportovní aktivita vsoučasnosti zažívá takový rozmach jako in–line bruslení. Obrovský zájem otento sport je už znát také vkrkonošském regionu. Postupně totiž přibývá míst, kde bruslaři nacházejí bezpečné útočiště.
Ostrava - Pro řadu lidí bylo angažování Mioslava Koubka k týmu Baníku Ostrava překvapením. Ale sedmapadesátiletého kouče, který dovedl postoupit do první ligy s průměrnými celky Kladna a Čáslavi, nechávají podobné věci naprosto klidnými.
Lázně Kynžvart - Workcamp je podle účastníků skvělým způsobem, jak poznat kulturu různých národů, památky a životní styl.
Znojmo - Znojemští plavci Květoslav Svoboda a Michal Rubáček míří na šampionát do Říma. Oba cítí formu, která by jim mohla přinést úspěch.
Brandýs - Letní omezení provozu brandýské nemocnice způsobilo vážné problémy.