VIZUALIZACE: Opatovickou křižovatku otevřou v listopadu
Opatovice nad Labem /FOTOGALERIE/ - Monumentálnost třípatrové dálniční křižovatky dokazuje fakt, že současná přeložka „Hradubické“ vede po jedné z jejích nejmenších větví
Opatovice nad Labem /FOTOGALERIE/ - Monumentálnost třípatrové dálniční křižovatky dokazuje fakt, že současná přeložka „Hradubické“ vede po jedné z jejích nejmenších větví
Praha - Trenér František Straka byl ze svého jmenování překvapen. "Nepočítal jsem s tím," řekl. /AKTUALIZOVÁNO/
Praha - Češi si přes internet koupili letos už 25 000 zájezdů. Nejčastěji do Egypta.
Praha - Zakázky pod lupou, tak se jmenuje nový program, který zveřejní všechnytendry nad milion a půl. Lidé budou moci na internetu sledovat jejich průběh od začátku až do konce.
Žďár nad Sázavou - Svým obdivem ke Žďáru a hlavně k poutnímu místu na Zelené hoře se Milan Knížák, generální ředitel Národní galerie v Praze, rozhodně netají. Naopak. Toto město na Vysočině mu pořádně přirostlo k srdci.
Hradec Králové - Až dvanáctiletý trest vězení hrozí čtyřem ženám, které pojí příbuzenské vztahy. Podle obžaloby, jíž se tento týden zabývá hradecký krajský soud, se pokusily padělanou závětí neoprávněně získat dědictví v účetní hodnotě přes 71 milionů korun.
Příbram, Praha - Žaloby kvůli proplácení třicetikorunových regulačních poplatků za položku na receptu formou slevových kuponů ve svých nemocnicích může očekávat Středočeský kraj.
Štěchovice - V dalším utkání I. B třídy prohrálo Podlesí ve Štěchovicích, aniž by vstřelilo branku.
Děčín - V Děčíně se o víkendu konal 40. ročník závodů mladých judistů pod tradičním názvem Děčínská kotva, kde českolipští borci vybojovali osm cenných kovů z jedenácti možných.
Praha - Žaloby kvůli proplácení třicetikorunových regulačních poplatků za položku na receptu formou slevových kuponů ve svých nemocnicích může očekávat Středočeský kraj
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Sněmovna rozhodla o svém předčasném konci. V třetím čtení schválila velkou většinou návrh na zkrácení volebního období.
Klatovsko -V dalším kole žákovské divize se zástupcům Klatov nedařilo
Děčínsko - Osm klubů z Čech a tři ze sousedního Německa startovaly ve více než 150 startech na Regionálních závodech Českého poháru v letním biatlonu na střelnici v Děčíně – Boleticích, které zde již tradičně pořádal Klub biatlonu Jílové.
Lobkovice / V Lobkovicích se o státním svátku 8. května bavili fotbalem.
Kolín - K havárii nákladního automobilu došlo ve středu 13.5. ráno u odbočky na Novou Ves I směrem z Kolína.
Neratovice/ Rozhovor s trenérkou hip hopové neratovické taneční formace Kateřinou Hrstkovou a tanečnicemi Annou a Kristýnou
Praha - V pražském Národním domě proběhlo slavnostní udílení cen Dr. Václava Jíry. Tímto prestižním oceněním fotbalového svazu byl vyznamenán i dlouholetý funkcionář fotbalového oddílu TJ Sokol Kaňk p. Miloslav Trekoval.
Hlučín /AKTUALIZOVÁNO, 4 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Velké změny se dějí ve fotbalovém Hlučíně. Ve středu dopoledne byla totiž podepsána smlouva o úzké spolupráci hlučínského klubu s pražskou Slavií. O této dohodě se začalo hovořit již před měsícem, nyní nabrala pevné obrysy.
Potštejn - V letošním roce oslaví 90 let od svého založení TJ Sokol Potštejn. Původně byla pobočkou Tělovýchovné jednoty ve Vamberku, a to od roku 1907, a svou činnost vyvíjela až do 1. světové války. Následně v roce 1919 byla založena v Potštejně samostatná TJ Sokol Potštejn.
Praha - Elektrárenská společnost ČEZ v prvním čtvrtletí vydělala 19,4 miliardy korun, což je o 23,3 procenta více než v prvních třech měsících loňského roku.
Praha -Žaloby kvůli proplácení třicetikorunových regulačních poplatků za položku na receptu formou slevových kuponů ve svých nemocnicích může očekávat Středočeský kraj. Grémium majitelů lékáren, které v počínání krajských lékáren v Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi, Příbrami a Benešově spatřuje nekalou konkurenci, doporučí ve středu svým členům, aby se proti počínání sociálních demokratů v čele středočeského hejtmanství bránili u soudu.
Kolín/ O uplynulém víkendu ožila kolínská sokolovna gymnastickým mládím. Konal se zde tradiční závod dívek „Hledáme nové talenty“, v němž se utkaly malé gymnastky ve věku 8 let a mladší v trojboji – šplh na tyči, lavička, prostná.
Příbram - I když taneční kurzy v Příbrami začínají až v září, přihlásili se někteří mladí zájemci už v listopadu předešlého roku. Chtěli mít totiž jistotu, že na ně ještě vyjde místo.
Praha / Po dvou týdnech zase na pražské Markétě stříkal štěrk a vrčely motory strojů bez brzd. Břevnovský ovál hostil po Grand Prix České republiky druhý závod české plochodrážní extraligy družstev /DOPLNĚNO/.
Praha - Mladí slávisté změří dnes síly se sparťany ve fotbale i v ragby.
Jičín - Letošní druhá liga byla natolik vyrovnaná, že se na vítěze muselo čekat do posledních zápasů, které rozhodly, kdo postoupí do první ligy.
Točník - V týdnu od 11. do 16. května se budou zpoza středověkých kamenných zdí ozývat neobvyklé zvuky.
Hradec Králové - Až dvanáctiletý trest vězení hrozí čtyřem ženám, které pojí příbuzenské vztahy. Podle obžaloby, jíž se tento týden zabývá hradecký krajský soud, se pokusily padělanou závětí neoprávněně získat dědictví v v účetní hodnotě přes 71 milionů korun. O tučné dědictví chtěly obžalované připravit nejen pravomocné dědice, ale i stát, kterému měla část dědictví připadnout jako odúmrť.
Hluk - Zemské finále Národního šampionátu mažoretek České republiky hostil uplynulý pátek Hluk. Sjelo se tam více než čtyři sta mažoretek z celé jižní Moravy.
Praha - Kolony aut stojí i na jiných místech metropole. Dopravní kolaps se rozšířil i na dálnice, na D1 stojí tříkilometrová fronta.
Ostrava /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Ohodnotit Ostravu známkou jako ve škole mohli v uplynulých dnech čtenáři na www.msdenik.cz. Zapojili se i do diskuse o tom, jak se jim ve městě žije. Lichotivá hodnocení ale nenapsali.
Pardubice - Basketbalová sezona vrcholí ve všech kategoriích.
Praha - Peníze by mohly začít chodit mezi bankami rychleji. Místo tří dnů, což ukládají současná pravidla, by se maximální doba mezibankovního převodu mohla zkrátit na dny dva.
Moravský Krumlov - Praha nejspíše prodlouží výpůjčku Muchových pláten. Pro obrazy stále nemá k dispozici místo, kde by je vystavila
Ostrava - Město čekají od května až do léta dny naplněné nádhernými koncerty různých žánrů.
Hagibor /FOTOGALERIE/ - Nově otevřené sídlo Rádia Svobodná Evropa se stalo podle expertů jedním z nejstřeženějších objektů kontinentu.
Jičín - Šestidráha Konstruktivy Praha hostila mistrovství České republiky žen v kuželkách. Mezi 48 kvalifikovanými hráčkami měl jičínský okres hned trojnásobné zastoupení v podobě Martiny Hrdinové a Dany Vikové z prvoligového SKK Jičín, SKK Hořice reprezentovala Michaela Kučerová.
Liberec - Až po střechu naplněný sál přivítal předevčírem v libereckém Domě kultury kapelu Čechomor. Muzikanti se nadšeným posluchačům odměnili více než dvouhodinovým koncertem, který odehráli bez předkapely a v tahu bez přestávky.
Hradec Králové - Až dvanáctiletý trest vězení hrozí čtyřem ženám, které pojí příbuzenské vztahy.
Pelhřimov - S dvouletou podmínkou a zákazem řízení vozidel na dobu osmi let v úterý odešel od okresního soudu v Pelhřimově čtyřicetiletý Milan Hradil z Pelhřimovska.
Zlín - Po dlouhých patnácti letech by si mohli zahrát znovu extraligu. Taková motivace žene ragbisty Zlína kupředu. Celek Jana Tvrdoně si vprvním kole Poháru ČSRU poradil sIuridicou Praha 45:8 a ke splnění snu už chybí jediné– porazit Havířov. Následným postupem do finále by si totiž zlínský tým zajistil účast vnejvyšší soutěži.
Slovácko - Téměř letní průběh počasí, který v letošním roce doposud panuje, si „užívá“ také jedna skupina velice nenápadných obyvatel Slovácka. Jsou jimi klíšťata obecná.
Praha - Státní podnik Lesy ČR podal trestní oznámení na předsedu představenstva společnosti CE Wood Ivana Doubravu a místopředsedu představenstva Martina Černého.
Hradec Králové - Až dvanáctiletý trest vězení hrozí čtyřem ženám, které pojí příbuzenské vztahy. Podle obžaloby, jíž se tento týden zabývá hradecký krajský soud, se pokusily padělanou závětí neoprávněně získat dědictví v v účetní hodnotě přes 71 milionů korun. O tučné dědictví chtěly obžalované připravit nejen pravomocné dědice, ale i stát, kterému měla část dědictví připadnout jako odúmrť.
Praha - Nebezpeční sexuální násilníci a vrazi, kterým soud kvůli jejich zločinům nařídil ústavní sexuální léčbu, dál místo za mřížemi tráví svůj život mezi běžnými pacienty v psychiatrickýchléčebnách.
Chrudim - Dne 15. května 2009 se bude konat v Chrudimi již 5. Chrudimská muzejní noc. Pro návštěvníky Regionálního muzea v Chrudimi je připraven bohatý program.
Liberec - Celonárodní sbírku „Český den proti rakovině“ organizuje ve středu již po třinácté Liga proti rakovině Praha. Za Liberec se připojila společnost onkologických pacientů ARCUS SOP Liberec ve spolupráci s vybranými školami a učilišti v Liberci a okolí.
Hodonín - Milion a dvě stě tisíc korun. Přesně o tolik požádal ministerstvo zdravotnictví nový ředitel hodonínské nemocnice Antonín Tesařík. Nemocnice potřebuje mimo jiné i nový ultrazvuk. Stávající přístroj na oddělení radiologie je totiž zastaralý a bylo by podle ředitele už nehospodárné investovat do případných oprav.
Praha, Moravský Krumlov - Praha nejspíše prodlouží výpůjčku Muchových pláten. Pro obrazy stále nemá k dispozici místo kde by je vystavila.
Uherské Hradiště - Až úřadující šampion utnul čtyřzápasovou jarní vítěznou sérii prvoligových fotbalistek Slovácka. Svěřenkyně trenérky Jitky Klimkové stejně jako na podzim o víkendovém 14. kole na Strahově nestačily na vedoucí a neporaženou pražskou Spartu a definitivně ztratily šanci na zisk titulu.