Dálnice Praha - Ostrava bude! Stát si na ni půjčí
Ostrava – Chybějící finance na stavbu dálnice D 47 si chce stát půjčit od Evropské investiční banky (EIB). Na brífinku po zasedání vlády to oznámil ministr dopravy v demisi Petr Bendl.
Ostrava – Chybějící finance na stavbu dálnice D 47 si chce stát půjčit od Evropské investiční banky (EIB). Na brífinku po zasedání vlády to oznámil ministr dopravy v demisi Petr Bendl.
Praha - Milion korun rozdělí neziskovým organizacím Dobročinný fond Philip Morris, podporovaný stejnojmennou tabákovou společností a Nadací Via.
Karlovy Vary - Řidič automobilu přehlédl motocykl
Praha - Podle 43 procent Čechů se obraz českého předsednictví EU po pádu vlády zhorší, 36 procent dotázaných je naopak přesvědčeno, že pozici České republiky to nijak neovlivní.
Praha - Designovaný premiér hovořil s kandidáty na ministry, které mu doporučily tři politické strany.
Ostrava - Ukázal se jako správný kapitán. V posledním finálovém utkání florbalové extraligy rozhodl Daniel Folta o výhře domácích Vítkovic nad Střešovicemi 5:4.
Ostrava, Praha/ - Jaromír Nohavica, v současné době náš nejúspěšnější písničkář, pokud jde o prodaná cédéčka, měl náročný minulý týden. Po tři večery – od úterka do čtvrtka – kdy beznadějně vyprodal Lucernu, dal také dárek svým pražským příznivcům a hlavně fanynkám.
Havířov – Úředníci havířovského magistrátu se snaží pomoci cyklistům a hledají jednosměrky, kde by mohli jezdit v protisměru.
Vsetín - Vsetínští letečtí modeláři těchto dnech dokončili zakázku pro americký historický válečný velkofilm Red Tails z produkce Georga Lucase. Snímek se začne pod vedením režiséra Anthonyho Hamingwaye natáčet v barrandovských ateliérech v Praze.
Nymburk / Až přehnaně skromný byl člen neratovického hokejového mužstva Roman Kroužecký, když minulý týden říkal, že se jeho celek jede na amatérské mistrovství republiky především jen zúčastnit.
Praha - Cestující si vlakové jízdenky stále častěji kupují přes internet nebo telefon.
Praha - Biskupové připravují věřící na návštěvu hlavy katolické církve, kterou však ještě nikdo oficiálně nepotvrdil.
Praha - Herečka Tatiana Vilhelmová teď žije tancem. Několik měsíců věnovala společně se svým partnerem ze soutěže StarDance Petrem Čadkem přípravě tanečně-divadelního představení Posedlost, které v pondělí poprvé uvidí návštěvníci pražského Divadla Ponec.
Nymburk/ Ve velké ceně Nymburku se boleslavským karatistům dařilo, což potvrdili třemi zlatými a dvěma stříbrnými medailemi.
Ústí nad Orlicí - Jubilejní dvacátou laureátkou mezinárodní Heranovy violoncellové soutěže, která byla slavnostně zakončena v sobotu v ZUŠ v Ústí nad Orlicí, se stala Gayane Khachatryan z Arménie, vítězka čtvrté kategorie.
Praha - Největší důvěře občanů se těší prezident a obecní zastupitelé. Zato vláda a parlament zase v očích veřejnosti klesli.
Benešov - Po velikonočním florbalovém půstu zde máme opět spoustu výsledků a komentářů
Praha - Na stát budeme z daní přispívat o pět dnů déle než loni. Den daňové svobody bude letos v Česku v polovině června.
Chrudimsko - Každý, kdo ke svému podnikání využívá výrobní halu nebo i jen pár kanceláří, ví, že vytopit je není nic levného. Málokdo ale tuší, že až sedmdesát procent energie na vytápění vynakládá zbytečně. Na vině je špatná tepelná izolace. Zateplení vás přitom nemusí vyjít nijak draho, dotace na ně podnikatelům nabízí ministerstvo průmyslu a obchodu.
Planá - Při seznamovacích letech v ultralightu se dokážou lidé nadchnout natolik, že potom stojí o vlastní pilotní licenci.
Rakovnicko- Osmačtyřicetiletý řidič dostal smyk a skončil v pravém silničním příkopu.
Opava - Padělek. Setkat se s falešnou bankovkou může každý, kdo peníze bere do ruky. Není totiž jednoduché ve shonu rozeznat, jestli je peníz vyrobený v tiskárně cenin, nebo doma nějakým šikovným grafikem.
Horažďovice - Motocross club Horažďovice v AČR pořádal závod Jihočeského krajského přeboru v motokrosu v areálu Svaté Pole u Horažďovic
Klášterec nad Ohří /ROZHOVOR/ - Je to dvacetiletý sympatický mladík z Klášterce nad Ohří. Pro své soupeře je však postrachem. Svými argumenty „utloukl“ všechny v největší raperské soutěži ve freestyle Battle Night 10, kde se stal absolutním vítězem.
Praha - Banka s nejdelší čekací dobou je Česká spořitelna. Vychází to alespoň z průzkumu serveru www.bankovnipoplatky.com.
Praha - Brankář Miroslav Kopřiva se nakonec nedostal do nominace české hokejové reprezentace na nadcházející MS ve Švýcarsku, přestože se celou sezonu mluvilo o tom, že by se mohl stát jedniočkou týmu. Do týmu se naopak dostali jiní odchovanci Kladna-Michael Frolík a zkušené hvězdy Jaromír Jágr s markem Židlickým.
Praha - Kouč Vladimír Růžička nominoval hráče pro světový šampionát ve Švýcarsku.
Praha - Vítězem čtvrtého kola pražské Fortuna ligy je pan Jozef Niemec z Prahy 4 se ziskem osmi bodů, před Alexandrem Kordou z Petrova (2 body).
Praha 4 - Nový domov pro seniory bude do několika měsíců otevřen na Spořilově v Praze 4.
Příbram – Už jen několik málo dní mají mladí literáti na to, aby přinesli či poslali své práce do třináctého ročníku literární soutěže pro mládež Příbram Hanuše Jelínka. Tu každoročně vyhlašuje Knihovna Jana Drdy, zúčastnit se jí mohou všichni literáti od dvanácti do třiadvaceti let v oborech poezie a próza a datum uzávěrky byl stanoven na 30. dubna.
Dobříš – Legendární Visací zámek potěší všechny dobříšské milovníky punku v pátek 24. dubna, kdy od 20.30 hodin vystoupí ve společenském sále kulturního domu. Vstupné v předprodeji vyjde na 150 korun, na místě je o 20 korun vyšší. Předprodej vstupenek nabízí denně od 6 do 20 hodin trafika „U Davida“.
Praha - Zápasy pražských týmů v nižších fotbalových soutěžích.
Planá /VIDEO/ - Při seznamovacích letech v ultralightu se dokážou lidé nadchnout natolik, že potom stojí o vlastní pilotní licenci.
Praha - Stavba by se již letos měla dočkat modernizace. Teprve poté by mohlo dojít i na opravu Hlávkova mostu.
Praha - Téma školného se vrací jako bumerang. Vzbudilo velkou nevoli, když o něm jako o alternativě uvažovalo ministerstvo školství.
McDonald's Cup je fotbalový turnaj pro chlapce a dívky 1. – 5. tříd základních škol České republiky. Na organizaci turnaje spolupracují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Českomoravský fotbalový svaz, Asociace školních sportovních klubů a McDonald's ČR
Praha - Stavba by se již letos měla dočkat modernizace. Teprve poté by mohlo dojít i na opravu Hlávkova mostu.
Vysoký Chlumec - Doslova a do písmene na historické trati se uskutečnila závěrečná dvojice jarních časovek, jejichž pořadatelem byl Povltavský sportovní klub DA-BA
Praha, Zruč nad Sázavou - Porážka futsalistů Benaga Zruč ve druhém semifinálovém utkání byla podle vedoucího týmu hodně krutá. Podle něj výsledek 0:4 pro domácí neodpovídal průběhu hry.
Kralupy/ Kralupy nad Vltavou byly v pátek večer cílem schengenbusu cizinecké policie, pojízdné laboratoře, která vyhodnocuje pravost dokladů. Na Mělnicku působil poprvé - a Deník byl u toho.
Praha, Ostrava - Zapomeňte na podzimní gólové přestřelky a zápasy, kdy fotbalisté Baníku jasně drtili ligové protivníky ze špičky tabulky. Jarní realita je pro tým z Bazalů i jeho věrné fanoušky tristní a krutá.
Praha - Do své rozhodující fáze, tedy play off, se dostal i přebor Prahy basketbalistů. Jeho vítěz postopí do II. národní ligy. Zatím se hraje 1. kolo vyřazovací části.
Zvíkovské Podhradí - Nápor, který by se dal čekat při Mezinárodním dnu památek, se nekonal.
Okres Louny - Podnikatelé z Lounska se mohou bát kontroly z finančního úřadu daleko méně, přichází v průměru jednou za pětatřicet let. Na Podbořansku jednou za šestnáct roků.
Olomouc - Dopravní podnik musí často opravovat jízdenkové přístroje, které zacpaly náhražky mincí. Hromadné falšování však policisté nepotvrdili.
Kostelec nad Orlicí - Palackého náměstí plné atrakcí a stánkových prodejců, kteří lemují všechny příjezdové cesty. Davy procházejících návštěvníků, ale tržby několikanásobně nižší, než předchozí sezonu. Tak vypadla tradiční Kostelecká pouť.
Nymburk - Do období Spytihněvovy vlády připadá těžiště budování vlastní přemyslovské domény i s její vnitřní hradskou strukturou. Na významných místech vybudoval knížecí dvorce, či hradiště.
Chrudim - Starosta Jan Čechlovský obdržel stížnost na práci zaměstnankyně městské policie.
Benešov/ Celotýdenní soutěž o poukázky, volné vstupenky a věcné ceny.
Praha 10 - Vršovický stadion, kde hraje druholigový klub Bohemians, stále chátrá. Radnice varuje, že můžou tribuny brzy zavřít.