Volby do Senátu napadl i neúspěšný kandidát Hučín
Brno/Přerov -Na deset stěžovatelů, z toho jeden z Přerova, zpochybnilo v zákonné lhůtě volby do Senátu.
Brno/Přerov -Na deset stěžovatelů, z toho jeden z Přerova, zpochybnilo v zákonné lhůtě volby do Senátu.
Praha - Neobvyklý koncert, který byl hudebně-vizuální zprávou z cest po Balkáně a Turecku, zhlédli v pátek 7. listopadu 2008 návštěvníci Divadla Dobeška.
Studénka - Přesně po třech měsících od vlakového neštěstí, následkem kterého zemřelo osm osob a sedm desítek se zranilo, se nedaleko místa tragédie sešlo několik desítek lidí, aby si připomněli bolest a chvíle hrůzy.
Studénka - Přesně po třech měsících od vlakového neštěstí, následkem kterého zemřelo osm osob a sedm desítek se zranilo, se nedaleko místa tragédie sešlo několik desítek lidí, aby si připomněli bolest a chvíle hrůzy.
Studénka /AKTUALIZOVÁNO/ - Obrazy bolesti a smutku se vracely všem, kdo přijeli v sobotu 8. října do Studénky. Uskutečnilo se tam vzpomínkové setkání, které připomnělo tragédii mezinárodního rychlíku Comenius.
Brno - Verše sporadické i s pečlivostí připravené, věty provokující i odhalující autorovo nitro, a to vše v časovém limitu tří minut. Kostýmy, hudební nástroje ani jakékoliv jiné rekvizity nejsou dovoleny. Jediné, čeho mohou soutěžící ve Slam Poetry využít, je naklonit si diváky na svou stranu. Právě ti totiž v roli poroty slamové recitátory buď vypískají, nebo určí jako vítěze. Finalisté letošní Slam Poetry se utkají dnes večer v poetické aréně klubu Fléda.
Praha - Přímé přenosy z newyorské Metropolitní scény na filmovém plátně, které nabízí od konce října vybraná česká kina, zahrnují i jednu lahůdku.
Praha - Vnitrostátní jízdenky koupené on-line nemusí cestující tisknout. Stačí, když zaplacenou jízdenku ukáží průvodčímu na displeji svého notebooku nebo jiného přenosného elektronického zařízení.
Zlín - Další úspěšnou sezonu má za sebou zlínský atlet Adam Pašiak. Český juniorský reprezentant dosáhl několika hodnotných výsledků, a to i navzdory mononukleóze, která jej nečekaně zastihla v úvodní čtvrtině tohoto roku. Zároveň se jednalo s největší pravděpodobností o poslední kompletní sezonu, kterou strávil ve Zlíně.
Praha Libuš - Požár ve velkoskladu textilu a obuvi vietnamských obchodníků v pražské Libuši, jež zaměstnal hasiče z pěti krajů České republiky a Pražany obtěžoval šířícím se dýmem, je stále předmětem vyšetřování policie.
Žatecko - Nehoda na nové křižovatce si vyžádala zranění tří spolujezdců.
Praha -Vrchní soud vyhověl námitce obhajoby Marcela Mikyšky, jednoho z odsouzených v obřím procesu s takzvaným Berdychovým gangem, a vrátil jeho případ zpět k projednání pražskému městskému soudu.
Šestnáctiletá Helena z Prahy na letošní Vánoce určitě nezapomene. Vánoční prázdniny vymění za mateřskou dovolenou. Pod stromeček si totiž nadělí miminko. Jak se s živým vánočním dárkem vyrovná ona a jak její okolí?
Hradec Králové - Tragicky mohla 20. července letošního roku skončit několikahodinová konzumace většího množství alkoholu skupinou Slováků a Poláků na pokoji jedné pardubické ubytovny. Uvedl to včera státní zástupce Milan Vacek při hlavním líčení u krajského soudu s pětadvacetiletým Slovákem Romanem Chovanečkem.
Jižní Čechy, Praha - „Tak velký požár jsme ještě nezažili,“ říká velitel družstva Miroslav Homola z Jindřichova Hradce
Praha - Sociální demokraté sklidili absolutní uznání svého předsedy za volební vítězství. Pouze příznivci Miloše Zemana se od Paroubka dočkali slov odsouzení.
Strakonice - Fotbalisté jedou k utkání s Hořovickem, se kterým ještě neprohráli.
Ostrava - Z pátečního duelu dvou celků, které nemají v nejvyšší futsalové soutěži bodů na rozdávání, vyšla vítězně domácí Ostrava. Pro hosty z Mělníka je porážka 6:2 až příliš krutá.
Vrchlabí - Patrně jednu z nejvýznamnějších kulturních událostí letošního podzimu v těchto dnech hostí vrchlabská Střelnice. Galerii Na půdě totiž na měsíc ozdobily pestrobarevné kompozice Stanislava Diviše.
Čestlice- Největší aquapark ve střední Evropě Aquapark Čestlice možná v brzké době změní majitele. Společnost SPGroup by objekt ráda nabídla hlavnímu městu.
Jeseník - Na dvoudenní návštěvě Jesenicka byli ve čtvrtek a v pátek představitelé Prahy 1. Čekalo je jednání se starosty z rady Sdružení měst a obcí Jesenicka (SMOJ) o pokračování spolupráce i o zcela nových projektech, které v rámci partnerské dohody chtějí radnice společně zrealizovat.
Pardubice - Tragicky mohla 20. července letošního roku skončt několikahodinová konzumace většího množství alkoholu skupinou Slováků a Poláků na pokoji jedné pardubické ubytovny.
Karlovy Vary — Po Táboře čekají basketbalistky karlovarské Lokomotivy hráčky Kralup nad Vltavou.
Ostrava - Zemi zpustošenou tornádem připomínaly lokality, které tento týden vznikly na několika místech Ostravy. Pomocí těžké techniky a vrtaček je vybudovali hasiči a vojáci z hlučínské základny.
Písek - Prvoligoví basketbalisté píseckého Sokola po úvodním domácím dvojkole odjeli ke třem zápasům v řadě na hostující palubovky. Bohužel tam nedokázali navázat na skvělé výkony z Prostějova a Pardubic, a nepřipsali si ani jednu výhru.
Ostrava - Vězení hrozí rodičům čtrnáctileté dívky z Ostravy, která místo do školy chodila krást do nákupních center. Zlodějské výpravy podnikala do supermarketů v Ostravě, Praze a Nymburku.
Trutnovsko, Náchodsko - Mistrovský titul družstev vozíčkářů patří letos hráčům SK Nové Město nad Metují. Tým ve složení Radek Pokorný, Martin Tluk a Luděk Procházka prošel turnajem bez porážky a po právu zvítězili.
Hradec Králové - Tragicky mohla 20. července letošního roku skončit několikahodinová konzumace většího množství alkoholu skupinou Slováků a Poláků na pokoji jedné pardubické ubytovny. Uvedl to dnes státní zástupce Milan Vacek při hlavním líčení u krajského soudu s pětadvacetiletým Slovákem Romanem Chovanečkem.
Ostrava - Ostrava v některých místech vypadala jako město zpustošené tornádem. USAR týmy nacvičovaly záchranu v oblasti zasažené živelní katastrofou
Karlovy Vary — Ani po půl roce není založena obecně prospěšná společnost, která má od příštího roku řídit Městské divadlo v Karlových Varech.
Jičín - V sobotu 18. října se v Café Baru Štěstí na Husově ulici uskutečnil druhý regionální turnaj v nové hráčské sezoně 2008/2009 a zároveň poslední v letošním roce.
Praha 6 - Budově zůstala historická podoba i původní Masarykův salonek a protiletecký kryt.
Praha - Tradiční přehlídka Palace Film Festival proběhne letos od 13. do 26. listopadu, opět v Praze i v Brně.
Praha - Vyšší soudní instance vytkla prvoinstančnímu soudu, že řádně nepřezkoumal některé důkazy, které by mohly ovlivnit konečný verdikt.
PLZEŇ - Jen dva týmy první fotbalové ligy žen dosud na podzim neokusily hořkost porážky, v tabulce první Sparta Praha a druhá FC Viktoria Plzeň. A v sobotu se oba týmy postaví v Praze na Strahově od 14.00 hodin proti sobě.
Pojizeří - Celkem na devět měsíců odnětí svobody poslal semilský soud dvojici silničních pirátů z Mašova a Mnichova Hradiště. Oba dva mladíci (25 a 22 let) se v srpnu a září tohoto roku dopustili zvlášť závažných trestných činů.
Praha - Plné metro i tramvaje. Takové jsou listopadové a prosincové víkendy v Praze. Proto budou již tento víkend posílené ty nejvíce vytížené linky. Důvodem jsou nadcházející vánoční svátky, kdy lidé mnohem více cestují po Praze.
Praha -Plné metro i tramvaje. Takové jsou listopadové a prosincové víkendy v Praze. Proto budou již tento víkend posíleny ty nejvíce vytížené linky. Důvodem jsou nadcházející vánoční svátky, kdy lidé mnohem více cestují po Praze.
Prachatice - Fotbalová divize o víkendu pokračuje předposledním podzimním kolem a Prachatičtí 8. listopadu od 10.15 hodin přivítají na svém hřišti celek Votic.
Praha - O tom, kdo vyhraje anketu Atlet roku 2008, nikdo nepochybuje.
Jablonec n. N., Liberec - Soupeři z Prahy čekají v neděli na fotbalisty Slovanu Liberec a Baumitu Jablonec v třináctém kole 1. ligy. Trenér Jablonce Komňacký nebere nic než vítězství doma nad Bohemians, liberecký kouč Škorpil není nadšen z výměny trenéra Žižkova.
Pardubice/Brno - Chcete vysokoškolský titul a nechce se vám psát závěrečná práce? Student Luboš Grošek to vyřešil po svém. Okopíroval ji – slovo od slova – podepsal a letos na jaře na Masarykově univerzitě v Brně také úspěšně obhájil.
Opava - Opavští basketbalisté jsou v jednom kole. Vedle domácí soutěže hrají ještě Středoevropskou ligu a výsledkem toho je, že hrají tři zápasy v pěti dnech.
Rychnovsko - Kostelec nad Orlicí uspěl v národní soutěži Obec přátelská rodině, v kategorii 3001 až 10 000 obyvatel. Obsadil v ní třetí místo. Rychnov nad Kněžnou, který se přihlásil do kategorie 10 001 až 50 000 obyvatel, skončil v prvním ročníku pátý.
Česká Třebová - Česko dnes propojí řetězec vzpomínkových akcí na oběti železničního neštěstí ve Studénce i další. Koná se i v České Třebové.
Hradec Králové - Tragicky mohla 20. července letošního roku skončit několikahodinová konzumace většího množství alkoholu skupinou Slováků a Poláků na pokoji jedné pardubické ubytovny. Uvedl to dnes státní zástupce Milan Vacek při hlavním líčení u krajského soudu s pětadvacetiletým Slovákem Romanem Chovanečkem.
Hradec Králové - Tragicky mohla 20. července letošního roku skončit několikahodinová konzumace většího množství alkoholu skupinou Slováků a Poláků na pokoji jedné pardubické ubytovny. Uvedl to včera státní zástupce Milan Vacek při hlavním líčení u krajského soudu s pětadvacetiletým Slovákem Romanem Chovanečkem.
Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce se v rámci svých kompetencí dlouhodobě věnuje kontrole medů. Kromě kontroly dodržování jakostních požadavků se také zjišťuje, zda nedochází k falšování medů. V minulých dnech inspekce odhalila osm falšovaných výrobků.
Praha - Biologické léky míří přímo na nemocné buňky a nepoškozují ostatní tkáně. Užívají se také u těžkých zánětů střev, lupénky či revmatu.
Praha /AUDIO/ - Velké cedule oznamující, že zde se nevybírají regulační poplatky za vyšetření, za pobyt ani za léky, budou od ledna před pěticí velkých nemocnic spravovaných Středočeským krajem. V pátek to oznámil sociálně demokratický kandidát na středočeského hejtmana David Rath, když oznamoval dosažení dohody s komunisty o jejich podpoře menšinové vlády ČSSD.