Moravská Třebová - Základní umělecká škola pořádá každoročně nekomerční festival sborového zpěvu, jehož součástí je mimo jiné i akce Výtvarný svět na zámku. Letos se festivalu zúčastní 26 dětských a dospělých pěveckých sborů, a okolo 40 výtvarných oddělení ZUŠ z nejrůznějších míst naší republiky.
Humpolec - Ve fotbalovém krajském přeboru dorostenců půjde v okresním derby o všechno. Především lídr Humpolec, pokud zítra porazí na vlastním hřišti pelhřimovského rivala, už prakticky může slavit postup do divize.
Zlín - [FOTOGALERIE] Jeden z největších turistických magnetů v regionu, zlínská zoo v Lešné, oslaví již za týden své šedesáté narozeniny. Za tu dobu se dostala mezi nejvyhledávanější zařízení svého druhu v Česku. Celkem již Lešnou navštívilo 13 milionů lidí.
Praha - V sobotu vystoupí v pražské Areně HC Sparta umělec mnoha tváří, jednou vlk, jindy beránek a nejčastěji vlk v rouše beránčím - prostě Nick Cave.
Praha - „Už nemám ani odvahu počítat, o kolik se nám zvedly náklady. Kdybych to věděl, asi bych ani nespal,“ říká Radim Jančura, majitel přepravní společnosti Student Agency, která provozuje známé žluté autobusy.
Havlíčkův Brod - Únos, to je nejpravděpodobnější důvod, proč se ztratil devítiletý Jakub Šimánek z Havlíčkova Brodu. Z domova odešel 4. května a od té doby, jako by se po něm slehla zem.
Praha - Do tragické statistiky úmrtí na silnicích v květnu se zapsali také motorkáři. Pirátů silnic na dvou kolech přibývá, stejně jako roste jejich bezohlednost vůči ostatním účastníkům silničního provozu.
Praha - Českoamerická kapela Airfare o sobě dala poprvé výrazněji vědět o loňském Silvestru, když vystoupila v televizní Noci s Andělem. Od té doby je v plném pracovním nasazení. V lednu pokřtila svůj debut Hotel Moscow, jehož úvodní singl Sorry Baby se okamžitě katapultoval na špičku hitparády IFPI a drží se na ní (momentálně 5. místo) dodnes.
Praha -Samosoudce Malvína Mašková z Obvodního soudu pro Prahu 4 dnes odročila na červenec již osmý rok se vlekoucí spor Pražské botanické zahrady s autorem ideového návrhu a stavební dokumentace skleníku Fata Morgana architektem Zdeňkem Deylem.
Praha - Hráč Jíkve de Georgii už letos s fotbalem skončil. Za plivnutí na rozhodčího, sprosté urážky a vyhrožování zabitím rozhodčímu inkasoval od disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu deset zápasů nepodmíněně.
Lešany/ Už třináctou sezonu má před sebou Vojenské technické muzeum Lešany. Každoroční zaměření programu tentokrát ukáže automobily z kopřivnické Tatry
Smržovka - Atmosféra, kterou by mohl závidět leckterý koncertní sál, se včera odpoledne nesla smržovským výtvarným centrem Sněženka. Zazpívat tam dětem přijel Václav Neckář spolu se svým bratrem.
Liberec /FOTOGALERIE/ - Čtyřicáté narozeniny divadla, a současně třicet let od přesídlení z Liberce do Prahy, připomněly Dny Studia Ypsilon, které připravilo liberecké Naivní divadlo.
Most, Praha - Ze všech 144 nemocnic v České republice pociťuje nedostatek krve jenom šestnáct. Z toho je devět pražských. Obecně tedy nelze říci, že by byl krve akutní nedostatek. Problémem je ale nedostatek dárců, především nových a mladých.
Praha - České dráhy si v roce 2007 udržely přední postavení v rámci železničních dopravců v Evropské unii. Podle předběžných statistik Mezinárodní železniční unie (UIC) jsou v Evropské unii na pátém místě v počtu cest po železnici na jednoho obyvatele.
Štolmíř /FOTOGALERIE/ - V obci Štolmíř u Českého Brodu museli na záchranu člověka zasahovat hasiči, policisté a záchranáři. Po nějaké době se policistům podařilo mladíka přemluvit. Sám slezl dolů.
Praha - Pavel de Georgii z Jíkve už letos s fotbalem skončil. Za plivnutí na rozhodčího, sprosté urážky a vyhrožování zabitím rozhodčímu inkasoval od disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu deset zápasů nepodmíněně. Jen o trochu méně zase dostal Ducár z Nového Strašecí. Jeho potyčka s pořadatelem byla ohodnocena dvěma měsíci.
Praha - Španělsko, slovenské Tatry nebo třeba Břeclav – tady všude nabírá výškař Jaroslav Bába formu pro olympijské hry v Pekingu. Do španělského Benidomu odjel na dva týdny.
Opava, Ostrava - Darovat krev je čím dál víc záležitostí pro nadšence a lékaři se začínají obávat nedostatku cenné tekutiny. Dobrovolníci, kteří darují krev pravidelně, stárnou a mladí dávají přednost placenému odběru plazmy.
Praha - Transformace fakultních nemocnic podle plánu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, rovná se konec výuky mediků. O této rovnici jsou přesvědčeni členové Akademického senátu UK.
Praha - Představitelům Karlovy univerzity došla trpělivost s plány ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) na transformaci fakultních nemocnic a chtějí zrušit výuky mediků, pokud se tyto záměry uskuteční.
Praha - Hráč TJ Jíkev de Georgii už letos s fotbalem skončil. Za plivnutí na rozhodčího, sprosté urážky a vyhrožování zabitím rozhodčímu inkasoval od disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu deset zápasů nepodmíněně. Jen o trochu méně zase dostal Ducár z Nového Strašecí. Jeho potyčka s pořadatelem byla ohodnocena dvěma měsíci a sezona pro něho také skončila.
Přerov -První kuželkářská liga žen byla již dohrána a Spartak Přerov v ní obsadil výborné čtvrté místo. Na medaili to však letos nebylo, scházelo na ni úctyhodných 11 bodů.
Praha - Ze všech 144 nemocnic v České republice pociťuje nedostatek krve jenom šestnáct. Z toho je devět pražských. Obecně tedy nelze říci, že by byl krve akutní nedostatek. Problémem je ale nedostatek dárců, především nových a mladých.
Štolmíř - V obciŠtolmíř u Českého Brodu museli na záchranu člověka zasahovat hasiči, policisté a záchranáři. Po nějaké době se policistům podařilo mladíka přemluvit. Sám slezl dolů.