
Přechody v Praze se rozblikají
Praha - V centru startuje projekt světelných přechodů. Má ochránit chodce. Úprava jednoho místa stojí až 350 tisíc korun.
Praha - V centru startuje projekt světelných přechodů. Má ochránit chodce. Úprava jednoho místa stojí až 350 tisíc korun.
Praha, Hluk - Mladí fotbalisté bojují v turnaji o účast na Poháru národů.
Praha - Loňská zima znamenala pro včelaře pohromu, jakou dlouho nepamatují. Může za to epidemie varroázy, která zdecimovala třetinu všech včelstev v Česku.
Zlínsko - Stejně jako v loňském roce i letos kvůli teplé zimě přežilo více škůdců ohrožující včely. Na vině však nemusí být jen nedostatek mrazů. Důležitým faktorem, který ovlivňuje zdraví včel, je i péče včelaře o včelstva. Protože je včela medonosná vedená jako hospodářské zvíře, vztahují se na ni nařízení ministerstva zemědělství.
Dvůr Králové - Zopakovat loňské umístění se v první lize podařilo házenkářům 1. HK Dvůr Králové nad Labem.
Praha - Tahanice o nejstarší internetový portál Yahoo!, v nichž hlavní roli hraje americký softwarový gigant Microsoft, se opět rozjíždějí naplno.
Praha - Kam za sportem v Praze?
Praha - Žádné skopičiny nečekejte. Mistr skikrosu letos nešokuje sjezdem Lomnického štítu bez sněhu jako loni.
Holice - Pozemek potřebný pro dostavbu obchvatu má investor k dispozici. Stavbu dokončí letos!
Dřevohostice -Na zámku v Dřevohosticích probíhají v těchto dnech restaurátorské práce. Odborníci se pustili do portálů nad vstupními dveřmi.
Dřevohostice -Na zámku v Dřevohosticích probíhají v těchto dnech restaurátorské práce. Odborníci se pustili do portálů nad vstupními dveřmi.
Vysočina -Úbytek včel na Jihlavsku je v porovnání s ostatními kraji minimální.
Ostrava - Výborné výsledky předvedly jihočeské moderní gymnastky na MČR dorostenek v Ostravě. Jihočeskou oblast reprezentovaly čtyři závodnice.
Liberec - TJ Lokomotiva uspořádala za podpory Statutárního města Liberec a pod patronací ATJSK ČR finále Mistrovství republiky seniorů v šermu kordem a fleretem.
ROKYCANSKO - Starosta Trokavce a člen Ligy starostů proti radaru Jan Neoral se v sobotu na jeden den symbolicky přidal k hladovku držícím odpůrcům radaru. Tedy k Janu Bednářovi a Janu Tamášovi.
Praha, Strakonice - O prohře divizních Strakonic s Admirou rozhodly dva rychle inkasované góly.
Praha - Pomačkaná hučka, zaprášené šaty, ošlehaná tvář a ironie na rtech – to jsou neklamné rysy jednoho z nejslavnějších filmových hrdinů – Indiany Jonese.
Praha - Přestože v nejbližších dnech bude na mnoha místech vydatně pršet, povodně podle meteorologů nehrozí. Zpřesnili tak svou předchozí předpověď, která počítala s většími srážkami.
Kutná Hora/ Zmizí lebeda, která krášlí kutnohorské vlakové nádraží v centru města? Jasno by mělo být již za pár týdnů.
Liberec - Dva soukromí majitelé pozemků prozatím komplikují začátek stavby nové silnice, která má vést z rychlostní komunikace mezi Libercem a Chrastavou do průmyslové zóny Sever v libereckém Růžodole.
Praha - Trefy v semifinále zámořské NHL vysloužily hokejistovi Jiřímu Hudlerovi vítězství v hlasování sportovních redaktorů Deníku o hvězdu týdne.
Liberec - Po obnovení činnosti Sokola v roce 1990 se sjedou sokolové do Liberce již potřetí.
Vyškovsko - Varroáza na Vyškovsku zničila v průměru padesát procent včelstev. Včelařům teď dělá vrásky i další nemoc.
Jalubí - Sbírání autogramů se už třiačtyřicet let věnuje Jiří Foltýn (57) z Jalubí. Daří se mu tak uchovávat podpisy slavných osobností minulosti i současnosti.
Hradec Králové - Cvičení integrovaného záchranného systému v Hradci Králové se měl zúčastnit také vrtulník s termovizí. Kvůli špatnému počasí nakonec zůstal v Praze.
PLZEŇ - Jediná pěší cesta v dolní části Rokycanské třídy k Baumaxu a Intersparu byla po nedělních a včerejších ranních deštích zaplavená vodou. Někteří odvážlivci opravdu přes vodní pruh nakonec po špičkách nebo patách vyrazili, někteří z toho měli ale hodně smíšené dojmy. „Mám pocit, že mi teče do bot,“ se smíchem parafrázoval slavného Cimermana starší muž, který se „brodil“ přes vodní překážku do Baumaxu.
Hradec Králové - Firmy nesplnily podmínky soutěže hradecké radnice. Hodnotící komise se včera shodla na tom, že jejich nabídky nebude vůbec posuzovat. Ve hře tak zůstávají tři uchazeči. Počítají s investicí přes tři miliardy korun.
Nová Paka - Na Gymnáziu a SOŠ pedagogické v Nové Pace byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Přírodovědná liga 2007/2008.
Praha - „Doyen“ fotbalového národa zahltí ovečky osvětou. Český tým se bude spoléhat zejména na obranu.
Chrudim - Ve městě se má konečně začít stavět. Od doby, co vzniklo ve Vaňkově ulici směrem na Markovice malé sídliště rodinných domů, a to už je několik let, se v Chrudimi žádná bytová výstavba nerealizovala.
Praha - Necelé dvě miliardy korun dostane Praha za lukrativní pozemky na Rohanském ostrově.
Trutnov - Češi méně utrácejí. Poprvé po čtyřech letech hlásí obchodníci nižší tržby. Meziročně se podle čerstvých výsledků Českého statistického úřadu snížily o 2,1 procenta.
Praha - Výstava fotografií židovských památek nazvaná Devět židovských cest je do 12. června k vidění v prostorách Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze.
Ústí nad Labem -Stavba obchodního centra Forum si vyžádala monitoring věže kostela Nanebevzetí Panny Marie. Ta je totiž odkloněná o dva metry ze své osy. Arciděkanství kvůli tomu mělo strach, že by ji stavební činnost mohla poškodit. Potom by hrozilo i její zřícení.
Ústí nad Labem - V síti ústeckých policistů uvízl postrach severočeských žen. Jednašedesátiletý sňatkový podvodník Jiří Kučera, který má na svém kontě na sto okradených žen, je nyní ve vazbě.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 22. května: Městské divadlo Jablonec: 9.00 a 11.00
Praha – Zraněného Daniela Pudila nahradí Rudolf Skácel.
Jablonec n. N. - Středa 21. května: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Ledňáček.
Praha - Před ministerstvo zdravotnictví v úterý přijde smuteční průvod s rakví
Praha - Mami, kdy už budu mít svůj vlastní účet? Tuto otázku nedávno dostala maminka Kateřina K. od své devítileté dcery. Divné? Vůbec ne. Většina českých bankovních domů už nabízí takzvaná dětská konta, která jsou čím dál populárnější.
Jílové u Prahy- Jílovští si nejvíce stěžovali na neutěšený stav chodníků a silnic.
Praha - Novelu zákona chce ministr Ondřej Liška (SZ) předložit tak, aby změny začaly platit nejpozději od ledna příštího roku.
Modřany- Uvažují o demonstracích v Bruselu. V Česku protesty podle nich nemají cenu.
Nymburk, Praha - Fotbalový trenér Milan Kormaník bude trénovat reprezentační výběr České republiky do šestnácti let. Konkrétně bude dělat asistenta trenéra Jiřímu Štolovi.
KARLOVY VARY - V Císařských lázních byla otevřena výstava Kulturní dědictví Evropy, konaly se semináře a kulturní akce.
D1 - Neprůjezdná dálnice, až pětikilometrové kolony stojících aut a bezmála desítka hasičských aut. Taková byla situace na 186. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kde se v pondělí krátce po půl šesté večer vzňal kamion. Explodovala v něm bomba s propanbutanem.
D1 - Neprůjezdná dálnice, až pětikilometrové kolony stojících aut a bezmála desítka hasičských aut. Taková byla situace na 186. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kde se v pondělí krátce po půl šesté večer vzňal kamion. Explodovala v něm bomba s propanbutanem.
D1 - Neprůjezdná dálnice, až pětikilometrové kolony stojících aut a bezmála desítka hasičských aut. Taková byla situace na 186. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kde se v pondělí krátce po půl šesté večer vzňal kamion. Explodovala v něm bomba s propanbutanem.
Praha - V Divadle Rokoko proběhl v pondělí další díl boje. Za Prahu kulturní.
Brno - Několik jednotek hasičů bojovaloe s hořícím kamionem, v němž vybouchla propanbutanová láhev.