
Vlaků na jihu Moravy přibude
JIŽNÍ MORAVA - Nový jízdní řád Českých drah začne platit už devátého prosince. Na jihu Moravy vyjede každý den víc vlaků než dosud.
JIŽNÍ MORAVA - Nový jízdní řád Českých drah začne platit už devátého prosince. Na jihu Moravy vyjede každý den víc vlaků než dosud.
PRAHA - Wohnouti vystoupí společně s finskými Waltari a Lenkou Dusilovou v hale na FOLIMANCE v pátek 14. prosince. Chcete dostat lístky na koncert úplně zadarmo? Odpovězte správně na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování o 6 lístků.
Brno - Brněnský podnik Českého poháru ve veslování na trenažérech se z centra IBC stěhuje do větších prostor haly Rosnička. Brněnská rodačka a loňská vítězka Miroslava Knapková se však nezúčastní.
PRAHA - Kriminalisté si opět políčili na násilníky. V jejich záchytné síti v minulých dnech skončil pětadvacetiletý muž, který se své oběti na nic neptal, když si usmyslel ji oloupit.
PRAHA - Pečení vánočního cukroví právě startuje. Právě v těchto dnech zaznamenávají obchody největší nápor zákazníků na nákup všeho, co je potřeba k přípravě vánočního cukroví.
ZLÍN - Srílančan má po útoku pohmožděné končetiny a začíná se ve Zlíně bát.
PRAHA - Staroměstské náměstí zdobí od včerejška vánoční strom. Dvaadvacetimetrový smrk vztyčili pracovníci vnoci na úterý téměř bez problémů, přesto trvalo jeho usazení zhruba dvě hodiny.
PRAHA – Sólo pro prvoligové fotbalisty, takový je letošní podzimní finiš v soutěži Deníku o nejlepšího střelce a brankáře metropole.
PRAHA - Jaderná energie je zelená, shodl se bývalý člen ekologického hnutí Greenpeace Patrick Moore s premiérem vlády ČR Mirkem Topolánkem.
PARDUBICE - České dráhy letos vybavily v Pardubickém kraji průměrně 650 spojů denně, zhruba stejně jich bude jezdit i od 9. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. Posilování spojů se dotkne zejména Orlickoústecka a Svitavska, naopak rušení spojů Chrudimska a Pardubicka. Novináře o tom informovali zástupci Českých drah (ČD). Kraj a dráhy tím chtějí především zlepšit návaznost dopravy.
PRAHA - Nejlepší fakultní nemocnice je v Praze. Vyplynulo to z ankety neziskové organizace HealthCare Institute, do níž se zapojilo více jak sedmnáct tisíc pacientů.
PRAHA - Nezvykle dobrodružně začala výprava do jedné honosné vily v Dobřichovicích u Prahy, kde se právě natáčejí scény z nového kriminálního seriálu 1. oddělení.
KARLOVY VARY - Karlovarské basketbalistky v neděli čeká prvoligový duel ve Strakonicích, zítra hrají pohár v Nové Pace.
KLADNO - Znají ho hokejoví a fotbaloví fanoušci v celé republice a v poslední době stále více i ti Kladenští. Novinář, komentátor, spíkr a publicista Miroslav Bureš z Bělče má dokonce naději, že v létě bude komentovat mistrovství Evropy ve fotbale, kam se probojovali i čeští reprezentanti.
PODOLÍ - „Pánové, na značky.“ Tímto povelem začalo vúterý 27. listopadu půl hodiny před polednem stěhování jednoho zpražských botelů. Podolský Racek musel na chvíli uvolnit místo bagru, který odtěží nánosy pod jeho dnem. Kvůli stěhování muselo Povodí Vltavy zvednou hladinu části řeky o více než půl metru. Podle Povodí i ředitele hotelu šlo o výjimečnou akci.
CHOMUTOV - Basketbalisté BK Chomutov odehráli o víkendu další dva zápasy druhé nejvyšší soutěže. Dvakrát hráli na palubovkách soupeřů a bohužel nedokázali ani v Praze ani v Sokolově vyhrát.
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Průměrná mzda na severu Moravy vzrostla ve třetím čtvrtletí meziročně o 7,7 procenta na 19.771 korun. Lidé v Moravskoslezském kraji si tak polepšili o 1400 korun, vyplývá z dnešních údajů Českého statistického úřadu.
PRAHA – Národní tým volejbalistů zná soupisku pro olympijskou předkvalifikaci v Portugalsku. Trenér Zdeněk Haník oznámil konečnou nominaci v pondělí po poledni, ihned po lékařském vyšetření Jakuba Novotného. Osmadvacetiletý univerzál je v pořádku a mezi tuctem vyvolených nechybí.
CHRUDIM/BOJANOV - Opilý šofér jel příliš rychle av Chrudiminedaleko viaduktu havaroval. Své síly přecenila řidička octavie. Její jízda skončila nárazem do stromu.
VÝCHODNÍ ČECHY - Průměrná měsíční mzda v Královéhradeckém kraji stoupla ve třetím čtvrtletí letošního roku meziročně o 8,3 procenta na 18.508 korun. Lidé brali o 1414 korun více než vloni.
PRAHA - Vloupat se do trafostanice, odpojit a ukrást vodiče uzemnění nízkého napětí a s několika kily mědi během pár minut zmizet. Poškozené zařízení navíc mohlo kvůli nedostatečnému jištění ohrozit náhodné kolemjdoucí. To vše stihl třicetiletý pachatel, kterého dopadli detektivové z policejního obvodu Prahy II.
LITOMĚŘICE - Víkendová utkání zálohy mužů TTC Litoměřice v III. lize přinesla velmi pěkný stolní tenis, okořeněný dávkou dramatu.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Rybníky ještě nezamrzly a krytá rychlobruslařská dráha je zatím pouze na papíře. Jenže reprezentanční rychlobruslaři nemůžou zahálet ani v období, kdy se mezi jednotlivými závody Světového poháru dostanou na skok domů.
PÍSEK/PRAHA - Republiková soutěž pod názvem Aquila Wellness Týmy se uskutečnila v Praze – Modřanech.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Rybníky ještě nezamrzly a krytá rychlobruslařská dráha je zatím pouze na papíře. Jenže reprezentanční rychlobruslaři nemůžou zahálet ani v období, kdy se mezi jednotlivými závody Světového poháru dostanou na skok domů.
TÁBORSKO - Kolem třetí hodiny ráno se hlavně nákladní vozidla dostávala k hraničnímu přechodu se Spolkovou republikou Německo jen těžko. Komplikace řidičům dělal čerstvě napadaný sníh.
VÝCHODNÍ ČECHY - České dráhy zdražují, ačkoliv tvrdí opak.
OLOMOUC - Rocková kapela Hudba Praha se vloni nostalgicky ohlížela za svou čtvrt století trvající kariérou a v této činnosti hodlá pokračovat i letos. Další várku nových skladeb, ale i starších písniček z doby, kdy vystupovala pod názvem Jasná páka, představuje skupina na aktuálním turné Palba-kalba.
ZNOJEMSKO - Třídenní návštěvu jižní Moravy uzavírá prezident Václav Klaus s chotí na Znojemsku. Po prohlídce památníku moravského písemnictví v Rajhradě a obědě s představiteli vysokých škol a soudů míří první pár země do Moravského Krumlova a Znojma. V Moravském Krumlově hlavu státu očekávají po druhé hodině, ve Znojmě před čtvrtou hodinou odpoledne. Klaus musí kvůli dalším povinnostem program v regionu zkrátit. Návštěvu sledujeme v on-line zpravodajství.
PRAHA - Pokud český fotbalový tým na nadcházejícím mistrovství Evropy vRakousku a Švýcarsku vybojuje medaili, je připraven Vlastimil Košťál, šéf reprezentace, nabídnout trenéru Karlu Brücknerovi prodloužení smlouvy.
TELČ - Lanerův dům v Hradecké ulici v Telči se začal měnit z bytového objektu na pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) pro kraj Vysočina. Momentálně na místě probíhá přípravná etapa stavebních prací.
HAVÍŘOV – Stolní tenisté Baníku Havířov A nezažívají vextralize zrovna nejlepší období, když zaznamenali dvě vysoké porážky.
PRAHA - Cena, za kterou by měla být postavena Národní knihovna podle vítězného projektu Jana Kaplického, může ovlivnit rozhodování, zda se vůbec zrealizuje či nikoliv. V rozhovoru pro Deník to připustil generální ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek.
PRAHA - Divizní fotbalisté čelákovického Unionu už několik let dodržují stejný rytmus před zimní přestávkou. O víkendu sehráli první utkání turnaje Meteoru Praha, když se postavili diviznímu Českému Brodu. Nyní budou svěřenci trenéra Radovana Hromádka ještě trénovat, pak budou mít do 12. ledna pauzu. Další zápas turnaje sehrají 19. ledna s juniory pražských Bohemians 1905.
ZLÍNSKÝ KRAJ - O záchranu života dvaatřicetileté ženy z Ostravy se v neděli 25. listopadu zasloužili zlínští zdravotníci společně s krajskými hasiči. Ženě totiž tři dny po komplikovaném porodu selhalo srdce.
VÝCHODNÍ ČECHY - České dráhy zdražují, ačkoliv tvrdí opak. Ale naučily se chovat tržně.
PELHŘIMOVSKO - První adventní neděle je za dveřmi a s ní i tradiční trhy a předvánoční běhání za nákupy dárků pro blízké.
Už tento víkend jsou pro návštěvníky kouřimského skanzenu připraveny adventní doprovodné akce
PRAHA - Jakkoli by mohl název hry Marguerite Durasové Anglická milenka, kterou v české premiéře uvedla Činohra Národního divadla, slibovat milostnou zápletku, opak je pravdou. I když – láska je v této hře jedním, byť pečlivě ukrývaným tématem.
BRNO - Aneta Havlíčková úřadovala. Smečařka pražského Olympu rozhodla šlágr kola volejbalové extraligy, ve kterém domácí Královopolanky podlehly po dramatickém průběhu 2:3 na sety.
RAKOVNICKO - Jakoby byly vozovky v rakovnickém okrese začarované. Poslední tři oběti dopravních nehod před osudným okamžikem zcela ztratily úsudek o svých schopnostech a bezhlavě riskovali
STŘEDNÍ ČECHY - Hranici pěti tisíc letos přesáhl počet obyvatel středních Čech, kteří za letošní třičtvrtěletí porušili léčebný režim
ZLÍN - Když přišel letos v zimě do Zlína, dal si smělý plán. Ve třinácti jarních duelech chtěl aspoň pětkrát skórovat. Nakonec se musel útočník Martin Vyskočil spokojit s jedinou trefou, kterou přispěl k pokoření Sparty.
PRAHA – Extraligový hokej a ženský basketbal, taková je nabídka dnešního dne sportuchtivým Pražanům. V půl šesté večer se v předehrávce 26. kola hokejové extraligy střetnou v Sazka Areně domácí slávisté s Vítkovicemi a o půl hodiny později obhájce mistrovského titulu Sparta přivítá v holešovické T-Mobile celek Zlína. V tomto případě jde o předehrávané utkání 40. kola.
PRAHA - Cena, za kterou by měla být postavena Národní knihovna podle vítězného projektu Jana Kaplického, může ovlivnit rozhodování, zda se vůbec zrealizuje či nikoliv. V rozhovoru pro Deník to připustil generální ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek.
Zaměstnanci ve Zlínském kraji si ve třetím čtvrtletí letošního roku vydělali průměrně 18.539 korun. Ve stejném období loňska to bylo 17.239 korun. Mzdy tak vzrostly o 7,5 procenta, což je přibližně srovnatelné s průměrem země. Rozdíl mezi průměrnou mzdou v Česku a Zlínském kraji se zvýšil na více než 2900 korun.
TŘEBÍČ - Juniorská a dorostenecká hokejová extraliga pokračovaly o víkendu dalšími dvěma koly. HS Třebíč tentokrát v obou kategoriích poměřila síly s pražskými velkokluby. A vedla si skvěle.
OSTRAVA, PRAHA - Severomoravští policisté ve spolupráci s pražskými kolegy rozprášili gang zlodějů, kteří zejména v Praze, ale i na dalších místech České republiky kradli vozidla francouzské výroby. Kriminalisté skupinu sledovali od srpna letošního roku.
KROMĚŘÍŽ - Už jen pár posledních dnů zbývá mnohým lidem na výměnu občanských průkazů, které nejsou opatřeny strojově čitelnými údaji. Do konce listopadu si jej musejí nechat vyměnit ti, kteří mají ve svém průkazu totožnosti datum vydání do 31. prosince 1998 a platnost do 31. prosince 2007. Rok času pak ještě zůstává na výměnu lidem vlastnícím občanky s datem vydání do 31. prosince 2003 a platností do konce roku 2008.
TRUTNOV - Měsíc. Takovou dobu má brazilská akvizice Kary Trutnov REGINA APARECIDA DE SOUZA MELO na to, aby přesvědčila basketbalové vedení o svých dovednostech a dostala smlouvu do konce sezony.