Karlovarské basketbalistky odcházely za potlesku tribun
KARLOVY VARY - I když prohrály o šestnáct bodů, odcházely basketbalistky Lokomotivy z palubovky za potlesku řídce obsazeného hlediště.
KARLOVY VARY - I když prohrály o šestnáct bodů, odcházely basketbalistky Lokomotivy z palubovky za potlesku řídce obsazeného hlediště.
Brno/ Ostrý start do domácí silničářské sezony příbramským cyklistům nevyšel. V tradičním závodě Brno - Velká Bíteš - Brno zařazeném do Českého poháru propásli oba rozhodující úniky a čtyři z nich dokončili 160kilometrovou trasu v hlavním poli.
Praha, Kopřivnice - Snečekaným úspěchem se vrátili znejvětšího mládežnického turnaje ve střední Evropě vházené, Prague Handball Cupu, reprezentanti KH Kopřivnice. Mladší žáci brali stříbro, mladší dorostenci bronz, starší žáci vypadli vosmifinále.
Bruntálsko - Každoročně zloději ukradnou v okrese Bruntál zhruba šedesát různých vozidel, mnozí majitelé o ně přijdou přímo v místě bydliště
Praha, Jistebník - S porážkou a vyloučeným Oldřichem Malým se vrátili z prvního semifinálového duelu nejvyšší soutěže futsalisté Jistebníku. Ti na půdě favorizovaného Eco Investmentu tahali za kratší konec pomyslného lana celý zápas.
Fulnek, Praha- První místo fotbalistů Bohemians Praha ve II. lize je alespoň prozatím minulostí, zásluhou výhry 1:0 v Hradci Králové je předstihla Opava.
Náměšť na Hané/ Mostkovice - Atrakcí prvního dne nové turistické sezóny na zámku v Náměšti na Hané byla ojedinělá výstava sběratele a restaurátora historických kočárů Václava Obra z Mostkovic.
Praha - Veškerá pozornost sportovních fanoušků se v pondělí upírá ku Praze.
Kutná Hora/ Výběr soutěžících do semifinále soutěže Miss Junior 2008, které se uskutečnilo v sobotu v hotelu Mědínek, bylo těžkým úkolem pro dívky i pro porotu. „Hledáme charisma, ne ramínko na šaty,“ zmínila ředitelka soutěže Kateřina Hamrová, která zasedla v porotě.
Praha - Poslední zápas Slavie s Libercem nemohou rozhodnout případné nájezdy, ale jen prodloužení. Je rekord z roku 1936 v ohrožení?
Praha - Již od září by ministr životního prostředí Martin Bursík chtěl omezit jízdu kamionů v pátek večer a v neděli. Ale reálnější je podle něj termín od počátku příštího roku.
Mostecko - Tři důležité cesty budou současně neprůjezdné, na dalších dvou platí nižší rychlost
Jičín - Pěkným zpestřením sobotního 42. ročníku turistického pochodu Českým rájem – Putování za Rumcajsem bylo vystoupení místních „všesportovců“ v Řáholečku u Rybníka Šibeňák.
Hostějov - (FOTOGALERIE) Nejmenší obec Zlínského kraje, Hostějov, žila v sobotu 29. března vinným koštem. Ten se uskutečnil v pořadí počtvrté v prostorách sálu místního Obecního úřadu. Návštěvníci měli letos k dispozici 139 vzorků z regionálních vinic, ale také z Kyjovska.
Kolín - Policejní čtveřice složená z nejlepšího kolínského běžce Václava Škvora, Františka Karlíka, Lukáše Razyma a Michala Kučery zvítězila o víkendu v Hervis firemním maratónu v Praze.
Ostrava - Trápí vás nepořádek ve vašem okolí či třeba stále neopravený výmol v chodníku?
Ve středu byla v Praze zahájena ojedinělá výstava mapující smutnou etapu slovenských dějin. Projekt s názvem Vagon, který chce přilákat zejména mladou generaci, přibližuje období holocaustu a s ním spojené deportace slovenských židů.
New York, Praha - Před pěti lety vydal jeden z nejlépe prodávaných románů historie. Ale od té doby mlčí. Kde je Dan Brown? ptají se čtenáři.
Událostí číslo jedna bylo a je jednoznačně Podještědí, ale k tomu jsem svůj názor již napsal do sobotních novin. Mnoho věcí je vážných, a tak i pro vyrovnanost světa vzpomenu na jednu věc nevážnou i vážnou zároveň. Byl jsem se ve čtvrtek podívat v Praze na zahájení Febiofestu (mj. tento největší a nejkvalitnější filmový festival dorazí za týden do Liberce).
Nymbursko - Krádeže aut jsou podle policistů největším problémem z hlediska kriminality na Nymbursku. Při nich se v posledních letech odehrály i dvě dramatické honičky.
Červený Kostelec - V Sálu Grafoklubu se v sobotním (29. března) večeru proměnil v malou Brazílii. Ochotníci zde pro četné tancechtivé aktéry připravili rej zábavy, tance a zpěvu tentokrát na téma Karneval v Riu.
Cheb - Den otevřených dvěří na meterologické stanici v Chebu přilákal veřejnost
ČR - Jedenáct mladých lidí zvítězilo se svými dobrými skutky v celorepublikové anketě Pštros, kterou organizují Deníky společně s Nadací Vodafone.
Ostrava, Praha - Z pěti želízek v ohni, která měla Ostrava při sobotním předávání prestižních Cen Thálie 2007 v historické budově pražského Národního divadla, dvě vyšla.
Dohalice - Vrátit se do dob husitských válek a zažít tažení husitů na nepřátelská opevnění. To byl úkol pro více než dvacet skupin historického šermu, jež v sobotu na louce poblíž Dohalic předvedly rekonstrukci husitských bitev z roku 1420.
Praha - Záhadu mizejících koček a zničených zahrad v Dolomitové ulici v Chuchli zatím nikdo nevyřešil. Naopak. Konflikt, který se odehrává zejména mezi dvěma sousedy, neustále graduje.
Pardubice - V Pardubicích bude v 18 hodin zahájen festival Jeden svět. Potrvá zde do soboty
Chrudim - Po patnácti letech chrudimští hokejisté opět bojují v kvalifikaci o první ligu. Vyjde jim tentokrát pokus číslo dvě?
Praha - V zemi chybí desetitisíce pracovníků nejrůznějších profesí. Cizinci by je rádi nahradili, ale česká byrokracie tomu brání.
Liberec/ Výhra Bílých Tygrů nad Slavií 3:1 v sobotním šestém utkání semifinálové série zvýšila již tak dosti vysokou teplotu hokejové horečky v Liberci.
Plzeň - Většina gynekologů podceňuje riziko rakoviny prsu. Málo ženy informují a nenavrhují jim možná vyšetření. Upozorňuje na to sdružení Mama Help, které pomáhá ženám s touto zákeřnou chorobou v Plzni přesně rok.
Hodonín - CHTĚJÍ DO ČÍNY. Spolupráce vysoké školy v Hodoníně s čínskými univerzitami?
Praha - Jen málokdy se stane, že doprovod kapely budí větší pozornost než sami muzikanti, ale v případě skupiny Good Charlotte, která v neděli večer vystoupila v pražském Kongresovém centru, tomu tak bylo.
Praha - Celebrita a dědička hotelového impéria Paris Hilton dorazila do Prahy.
Praha - Duševně nemocní lidé by si měli dávat větší pozor na soudy. Ty si totiž někdy ulehčují práci tím, že je zbaví svéprávnosti bez dostatečného důvodu.
Dohalice - Vrátit se do dob husitských válek a zažít tažení husitů na nepřátelská opevnění. To byl úkol pro více než dvacet skupin historického šermu, jež v sobotu na louce poblíž Dohalic předvedly rekonstrukci husitských bitev z roku 1420.
Hluboká nad Vltavou/ Ruská šachová legenda se v neděli objevila na zámku v Hluboké nad Vltavou.
Ostrava - V pondělním Moravskoslezském deníku se dozvíte podrobnosti o udělování cen Thálie pro ostravské umělce, dozvíte se, že v lesíku Turkov se uklízelo, že v hotelu Atom se sešli zamilovaní. Zajímavá je také výstava papírových hasičských aut nebo článek o tzv. inspektorovi pořádku.
Praha - Fotbalisté druholigové Dukly Praha sice v sezoně posbírali už 34 žlutých karet, ale červenou zatím ne, až v sobotu s Jihlavou.
Brno - Zatímco žhavý kandidát na titul z Prostějova v úvodním semifinálovém zápase prohrál s Olomoucí, volejbalistky z Králova Pole vybojovaly v sobotu v Brně první vítězství. V sérii s pražským Olympem vedou 1:0.
Přerov -Sedmým kolem pokračovala v sobotu první liga vodních pólistů. Hráči KVP Přerov se po delší době opět představili v domácím bazénu a to hned proti lídrovi celé soutěže, celku Fezko Strakonice.
Jičín - Plánované týdenní putování na kole po Sardinii mi narušil můj přítel Augusto, který mě chtěl mít stále doma v Tempiu.
PLZEŇ - Většina gynekologů podceňuje riziko rakoviny prsu. Málo ženy informují a nenavrhují jim možná vyšetření. Upozorňuje na to sdružení Mama Help, které pomáhá ženám s touto zákeřnou chorobou v Plzni přesně rok.
PRAHA - Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v neděli v Praze s Viktorií Žižkov 0:0.
Mladá Boleslav/Aktulizováno/ Ví tajemný muž z obce Soleček na Mladoboleslavsku, kde je ukryto půl miliardy korun? Byl snad komplicem Procházky?
Praha, Opava - I když fotbalový útočník Petr Švancara baví svými kousky diváky v první lize, druhou soutěž bedlivě sleduje, řadu zápasů i osobně zhlédl.
Náchod - Kuželkářské ligové soutěže měly o tomto víkendu volno, čímž se prakticky oddálila další, v pořadí již šestá korunovace mistrů České republiky, družstva mužů SKK Primátor Náchod.
Praha/ V nedělním dopoledni si divizní fotbalisté Marily Votice dojeli pro tři body na hřiště Admiry Praha, když se o branky po přestávce postarali Bartolšic a Zdeněk Svoboda.
Kutná Hora/ Snožem vruce se v sobotu večer rozhodl řešit hádku se spolubydlícím čtyřicetiletý muž na ubytovně.
Tuchlovice - Třetí zápas, třetí jasná porážka. Fotbalisté Tuchlovic vstoupili do jarní části I. A třídy skutečně špatně.