Praha - Vendelín Čtvrtek, kterého 13. prosince nalezl v kontejneru v Praze 4 bezdomovec Miroslav Szamszely, se může těšit na svou novou rodinu. Sociální odbor Magistrátu hlavního města Prahy totiž v pondělí 21. ledna 2007 oslovil první ze čtyř vybraných rodin, které mají o Vendelína zájem.
Ostrava - Volejbalisté DHL Ostrava splnili pod domácí sítí roli favorita, ale k sobotnímu vítězství v 17. kole extraligy nad posledním Zlínem nečekaně potřebovali pět setů.
Uherské Hradiště - To, co se jiným divadlům nepodaří během celé jejich existence, zvládá Slovácké divadlo v řádu týdnů. Před koncem loňského roku získalo cenu pro nejlepší mladé divadlo u nás, minulý týden se inscenace Divá Bára probojovala do první desítky nejlepších inscenací a ve středu se divadelníci dozvěděli, že jejich inscenace Villon F. je v nominaci na největší událost festivalu České divadlo.
Praha - Pro první letošní premiéru zvolilo Divadlo Na Fidlovačce dramatizaci humoristického románu Karla Poláčka Hostinec Ukamenného stolu. Nuselská adaptace vychází především zúpravy O. Vávry a V. Rady, jíž proslavil film sJ. Šejbalovou, S. Rašilovem, S. Benešem či R. Hrušínským vhlavních rolích.
Uherské Hradiště - To, co se jiným divadlům nepodaří během celé jejich existence, zvládá Slovácké divadlo v řádu týdnů. Před koncem loňského roku získalo cenu pro nejlepší mladé divadlo u nás, minulý týden se inscenace Divá Bára probojovala do první desítky nejlepších inscenací a ve středu se divadelníci dozvěděli, že jejich inscenace Villon F. je v nominaci na největší událost festivalu České divadlo.
Praha - Semifinále má ve svých rukou Slovan. Jablonečtí fotbalisté prohráli v Tipsport lize s Libercem 1:2 a propásli možnost postoupit do semifinále zimní ligy.
Svitavy/Praha - Více než čtyři stovky studentů se sjely ke třetímu přípravnému setkání summitu NATO. V sobotu se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze zúčastnili jedinečného vzdělávacího projektu v oblasti mezinárodních vztahů, Pražského studentského summitu, gymnazisté ze Svitav.
Mladá Boleslav - Maskovaný lupič přepadl v sobotu ráno benzinku u silnice R10poblíž Brodců nad Jizerou. Na obsluhu vytáhl kuchyňský nůž a odnesl si osm tisíc korun. Dlouho si ale lupu neužíval. Okamžitě se rozjela pátrací akce policie a pachatel byl dopaden v nedalekéobci.
Svitavy - Snímky Daniela Hlaváče z Mise v Afghánistánu obdivuje ministryně obrany Vlasta Parkanová. Otevřela výstavu ve Strahovském klášteře, kde potrvá do 31. ledna.
Praha -Pětadvacet fotbalistů Slavie odletělo v neděli 20. lednana soustředění do Spojených arabských emirátů. Téměř výhradně mezi nimi bude kouč Karel Jarolím hledat základní jedenáctku pro jarní sezonu.
Ronov nad Sázavou - Vesnice Ronov nad Sázavou, tato nejvýchodnější výspa Havlíčkobrodska, v sobotu ještě spala, když se ke zřícenině hradu stejného jména brzy ráno hlubokým úvozem trousilo několik pěšáků.
Jablonec n. N. - Muzeum skla a bižuterie připravuje tříměsíční projekt Mezinárodní trienále Jablonec.. Výstavy, mezinárodní šperkařské sympozium, série módních přehlídek a odborných seminářů, ukázky bižuterních řemesel ale i výtvarný ateliér pro veřejnost. Muzeum skla a bižuterie připravuje rozsáhlý projekt, který bude po tři měsíce lákat do Jablonce nejen odborníky. V kostele sv. Anny například vystaví své práce Bořek Šípek a součástí je i Perlový jarmark.
Mladá Boleslav, Praha - Hned dvě ligová utkání museli během jednoho dne zvládnout futsalisté R. Mroček Jistebník. Zatímco ale v Mladé Boleslavi bodovali, na půdě pražského Eco Investmentu prohráli hlavně po „výbuchu“ v první půli.
Praha - Dosud jedinou porážku vprobíhající extralize volejbalistek utrpěl její nováček zProstějova, když podlehl brněnským obhájkyním mistrovského titulu.V pondělí 21. lednase opodobný kousek pokusí také celek zmetropole. Finalista uplynulé sezony PVK Olymp totiž přivítá od půl šesté ve své hale vPřípotoční ulici právě lídra tabulky, a půjde tak osouboj třetího sprvním týmem tabulky.
Praha, České Budějovice - V rozmezí tří dnů fotbalisté Dynama prohráli v Tipsport lize s ligovým lídrem Slavií i úřa〜dujícím mistrem Spartě shodně 0:2. A včera neuspěli ani s Bohemkou.
Jičín - Ve sportovní hale se uskutečnil fotbalový turnaj starších žáků. Sešla se zde velice kvalitní konkurence a byla vidět i kvalitní hra všech zúčastněných mužstvech. Domácí chlapci celkově obsadili páté místo, když v boji o tuto příčku porazili FC Olympii Hradec Králové 3:1.
Příbram/ 25. půlročník festivalu Příbramský huntík přinesl skoro osmihodinový marathón folkové, country a příbuzné hudby. I když je Huntík především přehlídkou, součástí zimních kol je pravidelně i předkolo podbrdského kola soutěže Porta, a tak se někteří z účinkujících utkali o postup do vyššího kola soutěže.
Ostrava - Po úterní výhře v Hodoníně dokázali futsalisté ostravské Mikesky porazit v prestižním městském derby i celek VŠB Ostrava 3:1. Potvrdili tak názor, že se ještě boje o záchranu rozhodně nevzdávají.
NEKLID - Aní víkendová nepohoda nepřinutila instruktory školy lyžování při Tělovýchovné jednotě Jáchymov, aby nechali své malé svěřence odpočívat v teple domovů.
Velké Meziříčí/ Prvoligové házenkářky Velkého Meziříčí naplno odstartovaly přípravu na jarní část sezony ve druhé nejvyšší soutěži. Úvodní zápasový test dopadl skvěle.
Fryšták - Útulný fryštácký kinosál zaplnily během deštivého sobotního odpoledne stovky milovníků divadla. Již čtvrtý ročník festivalu Malý svět divadel měl neopakovatelnou atmosféru. Dění na pódiu sledovaly zvědavé děti splyšovými hračkami, mladí lidé vpestrobarevných kostýmech, zkušení divadelní kritici, ale iusměvavé prodavačky housek shermelínem a štěkající štěňata.
Nový Bor - Čerstvý účastník nohejbalové extraligy, tým Žatce, zvedl tuto sobotu v novoborské sportovní hale nad hlavu trofej pro vítěze 15. ročníku turnaje „O křišťálový pohár“
Prostějov - Dva spolufavorité volejbalové extraligy žen se utkají dnes odpoledne před televizními kamerami ČT4 Sport v hlavním městě ČR. Šlágr 12. kola elitní soutěže Olymp Praha – VK Prostějov začíná v 17.30 hodin a Hanačky v něm budou hájit vedoucí příčku tabulky.
BENEŠOV - Letní idylku cestujících rychlíku z Prahy do Českých Budějovic přeťala nečekaná a nechtěná zastávka v Čerčanech – železniční neštěstí. Po půl roku trvajícím vyšetřování kauzu předalo okresní státní zastupitelství Benešov okresnímu soudu. První stání je naplánováno na polovinu února
Písek/Ostrava -V tomto severomoravském městě se před několika dny konaly sokolské přebopry v házené starších žákyň, kterých se, kromě jiných, zúčastnila i dvě družstva Sokola Písek.
Ostrava - Vnedělním dohrávaném utkání 22.kola basketbalové ligy mužů vyhrál tým Nového Jičína prestižní derby vOstravě. Domácí Nová huť měla navrch pouze vprvní čtvrtině. Pak už na palubovce kraloval celek Nového Jičína.
Praha-V dnešním dohrávaném utkání 17. kola Kooperativa extraligy se volejbalistům Kladna povedlo vrátit soupeři z Prahy porážku z domácího utkání a bodově se dotáhli na vedoucí duo soutěže – Č. Budějovice a Liberec.
Praha - Svatba na ledě? Proč ne. Netradiční obřad si vybrali nyní již novomanželé Radomír a Alžběta Ježkovi. Zúčastnili se soutěže shokejovou Slavií a byli vybráni.
Praha - Někteří návštěvníci pasáže obchodního centra Černá růže zůstali ohromení po výstřelu, po kterém se kzemi sesunul devětapadesátiletý muž. Byl na místě mrtev a vtěžkém šoku zůstala ijeho manželka, před kterou muž údajnou sebevraždu spáchal.
Praha - Někteří návštěvníci pasáže obchodního centra Černá růže zůstali ohromení po výstřelu, po kterém se kzemi sesunul devětapadesátiletý muž. Byl na místě mrtev a vtěžkém šoku zůstala ijeho manželka, před kterou muž údajnou sebevraždu spáchal.