Plzeň - Je rozhodnuto. Fotbalista Viktorie Plzeň Martin Fillo přestupuje do klubu Viking Stavanger, třetího týmu první norské ligy. Kluby se po jednáních trvajících několik týdnů ve středu dohodly.
Praha - Doplatky na léky po novém roce zůstanou na stejné úrovni, udražších by se měly snížit, slibují lékárníci. „Důvodem je změna ve stanovení cen léčiv a úprava lékárenské přirážky.
Čtvrteční vydání píše, mimo jíné, i o rychlé reakci Správy a údržby silnic na stížnost Jaroslava Mudry, kterému nevhodně upravená komunikace ničila novou fasádu. Ihned po otištění článku v Berounském deníku se začal problém řešit.
Jablonec nad Nisou - Naschvály a zaujatost. Tak se na sebe tváří dva konkurenční podniky, které provozují autobusovou linku z Jablonce do Prahy a zpět. Každá strana však tvrdí něco jiného. Eurocar, která svůj provoz zahájila 9. prosince, se nelíbí nejen změny jízdních řádů ČSAD.
Litoměřice - Několikaměsíční trápení Hany Sýkorové z Litoměřic s poskytováním služeb firmy UPC je snad již u zdárného konce. Přispěl k tomu také fakt, že se o problém začal zajímat i Deník.
Jablonec nad Nisou - Řidič Ladislav Sulák jezdí pravidelně z Jablonce do Prahy, dříve však procestoval se zájezdy Evropu. Říká, že kromě samotného řízení autobusu je důležitý úsměv. Na cestách v autobuse strávil již dvanáct let a šoférování ho baví.
Praha - Na posledních závodech letošního roku v akrobatickém rokenrolu se potvrdila vysoká kvalita RnR klubu Elvis TJ Sokol Bedřichov. Jihlavští vyslali na závody do Prahy dva páry, které v hlavním městě nenašly přemožitele.
Nymburk/ Novou nadstandardní službu, tzv. prostorový 3D ultrazvuk v nymburské nemocnici už od začátku prosince využilo mnoho maminek. „O novinku je veliký zájem. Maminky kvitují, že kvůli němu nemusí dojíždět až do Prahy,“ uvedla lékařka na gynekologické ambulanci Lucie Dyňková. 3D ultrazvuk lékaři provádějí vždy v pondělí od 13 do 15 hodin a těhotné maminky se musí předem telefonicky objednat na gynekologické ambulanci. „Objednáváme tak zhruba týden až 14 dní dopředu,“ dodala lékařka. Díky 3D ultrazvuku může maminka spatřit například obličej dítěte ještě dříve, než se miminko narodí. Odnese si i snímek. Cena vyšetření je 500 korun. Novou službu umožnil nákup nového ultrazvukového přístroje za 1,6 milionu korun, díky kterému lékaři mohou provádět také kvalitní těhotenská a gynekologická vyšetření.
Praha - Poslední čtyři sošky zosmi už zdobí orloj na Staroměstské radnici. Na svá místa se včera po půl deváté dostali Filozof, Anděl, Hvězdář a Kronikář. Dřevěné sochy dostaly nový nátěr, který je má uchránit před nepřízní počasí. „Nejvíce sochám vadí slunce. Potíráme je sestavou laků odolných proti povětrnostním vlivům a UV záření,“ řekl restaurátor Jiří Matějíček.
Dolní Lhota - Pohyb. Tanec. Lze jím vyjádřit vyjádřit radost, smutek, sympatie k druhému, dokonce prostor i různá témata, například výlet. Potvrzuje to Helena Štávová z Dolní Lhoty, pro niž je tanec vším.
Praha – Pětina lidí o vstupu do schengenu vůbec neví. Jiní se ho zase obávají. To vyplynulo z bleskového průzkumu veřejného mínění, který provedla agentura Westminster. Ze statistiky tak vyplývá, že zdaleka ne všichni se ze vstupu do evropské zóny volného pohybu radují.
Ostrava - Oba ostravské týmy dohrávaly v úterý zápasy 10.kola nejvyšší futsalové soutěže. Šestá VŠB ipředposlední Mikeska Ostrava hrály venku a odjížděly svelkými brankovými příděly.
PRAHA - Předminulý víkend zakončil jednu sezonu, do startu následující už nechybí ani tři týdny. Lednovou Jänner rallye v Rakousku odstartuje plzeňský pilot Václav Pech do rychlostních zkoušek, které by na konci roku měly přinést osmý mistrovský titul.
Karvinsko - Horníci ze čtyř dolů OKD na Karvinsku věnovali letos rekordní částku dětem, jejichž otcové zahynuli při práci v dole. Většinu z této částky celkem 146 tisíc korun – vybrali horníci mezi sebou na „šachťácích“, což jsou každoroční hornické setkání na konci roku.
Praha - Kupní síla Čechů je ve srovnání s vyspělou Evropou stále výrazně podprůměrná. V žebříčku čtyřiceti porovnávaných zemí je Česká republika až na dvaadvacátém místě. Oproti Švýcarům jsou příjmy Čechů pětinové.
Praha - Obyvatelé metropole čeká příští rok možnost získat příspěvky na ekologické topení. Poprvé je českým domácnostem nabídne stát. Nabídka ale přichází v okamžiku, kdy zájem Pražanů o podobnou nabídku magistrátu klesá.
Praha -Pět let ve vězení s nejmírnějším režimem je za ránu sekyrou do hlavy málo, usoudili na krajském státním zastupitelství. Osmadvacetiletý Pavel Malík tak stanul ve středu před odvolacím senátem Vrchního soudu v Praze.
Praha - Brankář české fotbalové reprezentace Petr Čech vede po podzimní části 12. ročníku ankety o Zlatý míč hlasování Klubu sportovních novinářů. Má tak vekou šanci získat tuto cenu už po čtvrté v řadě.
Kunovice, Praha - Významného ocenění v anketě Českých 100 nejlepších získala v kategorii zemědělství a potravinářství společnost Hamé. Ta v tuzemsku patří k předním potravinářským podnikům, zabývajících se výrobou trvanlivých i chlazených potravin.
BÄRNAU, HORNÍ VÝŠINA - Rozebraná hraniční závora, opuštěný přechod v místech, kde ještě před osmnácti lety ležely betonové kvádry a stovky kilometrů nataženého ostnatého drátu. Místa bývalých Sudet a hluboké nedobytné lesy železné opony na Tachovsku naháněly strach
Opočnice - Očekávané vítězství Najbrta se nekonalo. Na Vánočním turnaji ve stolním tenise v Opočnici vyhrál šestašedesátiletý Věroslav Semirad z Městce Králové.
Jablonec nad Nisou - Jablonečtí junioři získali z posledních dvou zápasů tři body. V prvním v Sokolově sice sehráli dobrý zápas, ale nakonec těsně prohráli. Ve druhém doma pokořili Děčín.
Příbor - Příjemný dárek má pro své příznivce příborský Víno Restaurant Terra Libera. Tento čtvrtek se tam se svým triem chystá akusticky vystoupit jedna z nejvýraznějších ženských postav české hudební scény posledních let, Lenka Dusilová.
Pampeago, Praha - V měsíční periodě v letošní sezoně boduje Ondřej Bank ve Světovém poháru sjezdařů. Po historickém bronzu koncem listopadu v superkombinaci v životě vešel 18. místem mezi Beaver Creeku se v pondělí podruhé v elitní třicítku ve slalomu.
Vyškovsko - Podle posledních údajů Českého statistického úřadu se počet svateb na Vyškovsku zvyšuje. Zatímco například do konce září roku 2005 si řeklo své ano tři sta čtrnáct párů, ve stejnou dobu letos se nechalo oddat o padesát dvojic víc.
Praha 8 - O sloučení základních škol Bohumila Hrabala a Na Korábě dnes hlasují zastupitelé Prahy 8. S jejich krokem ale nesouhlasí vedení jedné ze škol a část rodičů.
Praha - Až 1400 korun utratí v průměru lidé za nákupy komiksů. Populární komiksové příběhy začínají pod stromečkem nahrazovat filmy na DVD. Na odbyt jdou nejlépe drahé, luxusní komiksy v pevné vazbě. Stále více si pod stromeček přejí komiksy i ženy.
NOVÝ KNÍN - Tělocvična ZŠ v Novém Kníně se stala o víkendu dostaveníčkem nohejbalových veteránů, aby posledním turnajem ukončili osmou soutěžní sezonu na Příbramsku.
České Budějovice/ Do zahájení plesové sezony sice zbývá ještě pár týdnů, ale přípravy na ni jsou už v plném proudu i v řadách vyhlášeného českobudějovického tanečního orchestru Metroklub, který patří ke stálicím na hudebním nebi.
Praha - Ve velkém stylu rozjíždějí představitelé města a jeho jednotlivých částí podnikatelské záměry. Momentálně je v Praze 18 společností vlastněných radnicemi a v dalších 17 mají určitý podíl.
Karvinsko - Horníci ze čtyř dolů OKD na Karvinsku věnovali letos rekordní částku dětem, jejichž otcové zahynuli při práci v dole. Většinu z této částky celkem 146 tisíc korun – vybrali horníci mezi sebou na „šachťácích“, což jsou každoroční hornické setkání na konci roku.
Východní Čechy/ Od začátku roku si z regionů do Prahy přesunulo sídlo své firmy téměř 5000 podnikatelů. Více než 500 z nich bylo z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Vyplývá to z analýzy, kterou na základě dat Finančního ředitelství pro hlavní město Prahu zpracovala společnost Office House.
Praha - Tři skvělí herci – Alena Vránová, František Němec a Petr Kostka – jsou aktéry nové inscenace Ledňáček, kterou s nimi v pražském Divadle Ungelt nastudoval podle hry Williama Douglase Homea režisér Ladislav Smoček.
PLZEŇ - Pravicoví radikálové chtějí pochodovat 19. ledna kolem synagogy v Plzni. Tedy právě v čase, kdy si město připomene výročí transportu plzeňských Židů do koncentračního tábora.
Praha - Ani letos Pražané nepřijdou o vánoční prodej kaprů. Kádě s živými rybami už jsou v ulicích metropole, a to na tradičních místech v centru i před supermarkety.
Jablonec nad Nisou - O pomoc občany žádají jablonečtí policisté. Hledají svědky hned dvou dopravních nehod. K oběma došlo ve středu 12. prosince v Jablonci.
České Budějovice/ Devadesát šest stěžejních výtvarných děl 52 slovenských autorů z období let 1900 až 1948 představuje nová expozice, která byla pod názvem Príbehy slovenskej moderny otevřena slavnostní vernisáží v úterý vpodvečer ve Wortnerově domě AJG.