VÍDEŇ - Rakouská vláda zatím nepodá na Česko mezinárodněprávní žalobu kvůli jaderné elektrárně Temelín. Po svém dnešním zasedání ale také oznámila, že pošle do Prahy diplomatickou nótu, podle níž česká strana nesplnila všechny podmínky vyplývající z ujednání z Melku pro uvedení jaderné elektrárny Temelín do komerčního provozu. Česká republika považuje melkský proces za naplněný.
PRAHA - Nájemné v Praze stagnuje a někde dokonce mírně klesá. Vyplývá to z analýzy, kterou provedla Aukční síň Naxos. Podle ní bude mírně klesající trend v cenách pronájmů pokračovat. Důvodem jsou výhodné hypotéky a rozsáhlá aktivita developerských firem. Lidé dávají přednost koupi bytu před pronájmem.
PRAHA - Vládave středuodložila balík změn v daňových i sociálních zákonech, které jsou součástí první etapy reformy veřejných financí. Projedná je zřejmě až příští týden.
RAKOVNÍK -Jedná se o turnaj šachových družstev ve dvou druzích šachu a několika dalších, nešachových disciplín. O dobrém jménu této rakovnické akce svědčí nejen skutečnost, že se jí během její historie zúčastnila družstva z Karlových Varů, Domažlic, Klatov, Českého Krumlova, Vlašimi, Prahy, Neratovic, Kralup nad Vltavou, Ústí nad Labem, Jablonce, Liberce a Trutnova, ale i to, že většina družstev se pravidelně vrací.V letošním roce, 4. až 7. května, se pořádal již 17. ročník, kterého se zúčastnila družstva Rakovníka, Karlových Varů, Jablonce, Neratovic a Chvojkovic (Praha).
PRAHA - Česká republika se dostává v Evropské unii podle představitelů ČSSD vinou premiéra Mirka Topolánka a vicepremiéra Alexandra Vondry do izolace. Šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek na středeční tiskové konferenci vzal na milost jen ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.
PRAHA - Pražská Sparta může ve čtvrtek udělat další krok k tomu, aby se jako první fotbalový klub od vzniku samostatné české ligy stala zároveň držitelem mistrovského titulu i pohárové trofeje. Vedoucí celek tabulky se v semifinále Poháru ČMFS utká s domácím Zlínem, který sice v nejvyšší soutěži stále ještě bojuje o záchranu, ale sparťané na jeho hřišti nedokázali vyhrát už přes dvanáct let. Postupující nastoupí ve čtvrtek 24. května v pražském finále proti vítězi dnešního souboje Jablonec - České Budějovice.
PRAHA - Pražská Sparta může ve čtvrtek udělat další krok k tomu, aby se jako první fotbalový klub od vzniku samostatné české ligy stala zároveň držitelem mistrovského titulu i pohárové trofeje.
ZLÍN - Dorostenci Tescomy Zlín v domácích duelech 25. kola první ligy bodovali. Starší výběr vydoloval s ostravským Baníkem remízu 2:2, sedmnáctka utkání o první místo vyhrála 4:2.
PRAHA - Radarová základna, kterou Američané plánují postavit ve vojenském újezdu Brdy, bude stát nejméně pět kilometrů od nejbližšího obydlí. Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek to ve středu řekl po jednání sněmovního branného výboru.
LANŠKROUN - Na sobotu 19. května připravil místní oddíl badmintonu ve spolupráci s hlavním trenérem české juniorské reprezentace Tomaszem Mendrekem badmintonovou školu nejen pro děti, která se uskuteční od 9.30 v aule na Střelnici.
JIHLAVA - Dnešní staří pánové, které komunistický režim navlékl hned na prahu totality do vojenských uniforem pomocných technických praporů, se dnes, ve středu sešli na ranní mši v kostele sv. Jakuba symbolicky na svátek mučedníka sv. Jana Nepomuckého.
PRAHA - Klára Poláčková je první ryzí Češkou, která zdolala nejvyšší horu světa Mount Everest. Na nejvyšší bod planety vylezla devětadvacetiletá rodačka z Prahy dnes brzy ráno, krátce po třetí hodině středoevropského letního času.
TŘEBÍČ - Do šestnáctého ročníkuve středu 16. květnapod názvem Divadelní Třebíč 2007 vstupuje národní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín – Divadelní Třebíč, pořádaná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury České republiky.
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Zchátralé budovy, zanedbaný areál. Tak to vypadá jen pár desítek metrů od velkomeziříčského náměstí za řekou Balinkou. Bývalý areál Svitu opustili s koncem minulého roku poslední podnikatelé, od ledna byl prázdný. Město o jeho koupi zájem nemělo.
ZLÍN - Zhluboka si mohli v neděli oddechnout všichni ve zlínském klubu házené. Po udržení v interlize se vítězstvím v předposledním kole nad juniorkou Olomouce dokázala zachránit také jejich prvoligová rezerva. Naopak porážka otrokovické Jiskry na půdě lídra pražské Slavie znamená pád ze třetího na páté místo.
JIVINA - Obec nedaleko Mnichova Hradiště nabízí k prodeji celkem osmnáct stavebních parcel. Podle starosty Jiviny Václava Štafla by stavební pozemky měly být kompletně připraveny do konce června. Jedná se o lokalitu ve směru na obec Borovice po levé straně komunikace, naproti areálu sportovního klubu. Obec však zatím nezaznamenala jediného konkrétního zájemce.
Kladensko - Hokejový mistr Jakub Langhammer byl hlavní postavou úvodního čtvrtfinálového víkendu okresní ligy hokejbalistů. Hráč mistrovské Sparty Praha se převlékl do trikotu Narka Kročehlavy a paradoxně do sítě Sparty Kladno nasázel ve dvou duelech sedm branek. Jeho tým vyhrál 8:2 a 9:2 a k postupu mu stačí jediný úspěch.
PRAHA - Prezident Václav Klaus svou novou knihou nemíní "lézt do zelí" klimatologům a meteorologům, ale chce rozvíjet podle něho klíčové téma současnosti, a to je ohrožování a oklešťování svobody.
Praha - V Turnově jí příští týden začne sezona. Oštěpařka Barbora Špotáková do ní vstoupí jako atletka s doložkou nejvyšších výhod. Jako jedna z hvězd top týmu atletů firmy Nike. Zařadí se po bok Powella, Radcliffeové, Bekeleho, Obikwelua, Bergqvistové nebo Liou Sianga.
UHŘÍNĚVES -A je tu opět derby Slavia–Sparta! Dnes ale nazují kopačky ženy obou rivalských klubů, které změří své síly od 18.00 na hřišti Čechie Uhříněves. Domácími jsou slávistky, jež mají sparťankám vracet podzimní strahovskou prohru 2:4.
SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - Důležitý zápas světelští tenisté ve II. lize smíšených družstev zvládli. Ve 3. kole vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem 5:4 na půdě Sezimova Ústí a jsou blizoučko od svého cíle - záchrany soutěže.
ZLÍN - Pouze torzo zlínských ragbistů muselo o víkendovém 14. kole I. ligy strávit vysokou porážku z hřiště neporaženého celku soutěže Pragy Praha. I přes neúspěch však Zlín s přehledem uhájil třetí místo a poslední květnový víkend se v prvním zápase semifinále play off utká doma s Bystrcí.
PRAHA - V konkurenci 630 závodníků z celé Evropy dojel na druhém místě, 15 vteřin za vítězným Polákem Mazurem. Ale dalšího jezdce nechal Pecka za sebou dalších 30 vteřin.
Na chatu do obce Tupadly u Liběchova jezdí pan Eduard Petržela z Prahy už dvaatřicet let.V dřevěné patrové stavbě, která původně fungovala jako víkendové a prázdninové bydlení, teď v penzi tráví většinu roku, od Velikonoc do začátku zimy.
PRAHA -Všichni rozhodčí, které počítač vybere k řízení závěrečných dvou kol první fotbalové ligy, stráví předzápasovou noc na jednom místě v Praze. Teprve ráno v den utkání se dozví, který zápas budou řídit.
ČESKÝ KRUMLOV - Za Liberec nastoupili Lucie Ježková, Nikola Ježková, Karolína Kerdová, Martina Zástřešková, Martin Šída, Marek Löffler, David Pikl a Vlastimil Valter ml. Trenéry družstva byli Michal Ježek a Vlastimil Valter.
PRAHA -Dvě kola, sto osmdesát minut čistého času. To je doba, která rozhodne o novém ligovémkráli. Sparta může slavit o zápas dřív v Olomouci, ale také skončit až bronzová. „Je favoritem. Má nejlepší výchozí pozici, výkonnostní předpoklady i dobrý los“ tvrdí internacionál a fotbalový agent Václav Němeček.
DOUPOVSKÉ HORY - Přírodně velmi rozmanité území Doupovských hor, které dlouhá desetiletí sloužilo výhradně vojsku, se začíná stále více otevírat veřejnosti. Už se zpřístupnila část území o velikosti několika tisíc hektarů u Valče na Žluticku a v okolí nedalekého Bražce a Albeřic.
PRAHA -Lobbing za podporu nové Národní knihovny na Letné pokračuje. Včera představil architekt Jan Kaplický společně s ředitelem Národní knihovny Vlastimilem Ježkem a ředitelkou novodobých sbírek Bohdanou Stoklasovou projekt knihovny na půdě Senátu.
PRAHA -Svéráznou taneční událostí sezony se stane dnešní vystoupení Státního mužského baletu Valerije Michajlovského ze Sankt Petěrsburgu. V pražském Kongresovém centru vyvrcholí krátké české turné tanečníků, kteří se pohybují na špičkách a uvádějí legendární ženské role z klasického baletního repertoáru. Sdělovací prostředky mnoha zahraničních médií nazvaly toto představení „senzací sezony“ či „revolucí ruského baletu“.
PRAHA - Naše školství zřejmě nevyřešilo hlavní otázku, která před ním stojí: Jak absolventi škol uspějí na trhu práce? „Musíme počítat s tím, že v krátké době budou našim absolventům konkurovat ti, co dostudují v zahraničí a přijdou na náš pracovní trh,“ myslí si rektor pražské VŠE Richard Hindls. Je přesvědčen o tom, že je třeba změnit způsob přípravy studentů do praktického života.
TOČNÁ -Rozsáhlý systém vojenských bunkrů u Točné na jihu Prahy chátrá a znepříjemňuje život místním lidem. Opuštěné a nezajištěné prostory poskytují útočiště bezdomovcům a vyznavačům hlasité hudby.
PRAHA - Premiér Mirek Topolánek (ODS)ve středuv České televizi (ČT) připustil, že navštívil bývalého předsedu vlády a ČSSD Miloše Zemana i kvůli poslaneckým hlasům pro vládní reformu veřejných financí. Oba politici se sešli o víkendu, mluvili prý zejména o rozpočtu.