
Ostravak Ostravski aneb Koho osloví?
/RECENZE/ Velmi rozpačitý snímek nezachrání ani vcelku dobré herecké výkony hlavních protagonistů
/RECENZE/ Velmi rozpačitý snímek nezachrání ani vcelku dobré herecké výkony hlavních protagonistů
Pardubice - Slavný Shakespearův příběh bude mít premiéru už tento víkend.
Jihlava – Do startu jubilejního dvacátého ročníku největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě zbývá už jen několik dní.
Poříčany – Po skončení posledního ročníku fotbalové krajské I.A třídy se ze skupiny B do krajského přeboru stěhovaly hned tři týmy – suveréna FK Brandýs nad Labem doprovodily Poříčany a tým Slaného. Když jsme vloni před zimní přestávkou hovořili s mecenášem klubu SK Poříčany Zdeňkem Pačesem, současně asistentem hlavního kouče Jiřího Holatky, řekl nám: „Když to tempo vydržíme až do cílové rovinky, tak proč to nezkusit o kvalitu výš." Vydrželi! I když je v něm odehráno teprve devět kol, zeptali jsme se na první pocity z premiérové účasti v nejvyšší krajské soutěži.
Jičín – Již zítra vstoupí do sedmého kola extraligy. Házenkáři HBC Ronal Jičín budou v domácím prosředí hostit aktuálně přeposlední Tatran Litovel a jejich cíl je jasný – navázat na velice důležité dva body z Kopřivnice.
Brno – Historický milník pro český motorsport a jeho svědek bude brněnská trať. Na Masarykově okruhu v sobotu přesně v poledne startuje závod Hankook 24H Epilog Brno, který představuje historicky první podnik tohoto druhu v České republice. „Čtyřiadvacetihodinovka znamená velkou čest pro každý okruh. Jde o královskou disciplínu a jedná se o velkou událost celého českého motorismu," povídá Jiří Smetana, mluvčí Automotodromu Brno.
Praha - Cirk La Putyka uvede v neděli 16. října v multifunkčním prostoru Jatka78 českou premiéru svého prvního kabaretu Roots, s nímž letos v létě jeho členové téměř půl roku úspěšně hostovali v Berlíně. Po více než 180 reprízách v německém kabaretním divadle Chamäleon ho nyní principál Rostislav Novák představí v deseti reprízách domácímu publiku, oznámila mluvčí souboru Klára Nechanická.
Bakov nad Jizerou - Bakovský divadelní soubor dostojí tradici a novou hru představí po Vánocích, opět půjde o komedii, Tyláci však slibují i slzy dojetí
Liberec - Zatímco Frýdlant svoji domácí premiéru v krajském hokeji nezvládl, Slavoj Liberec přivezl všechny body z České Lípy.
Pardubice - „Je to hra o lásce a důvěřivosti," říká režisér Petr Kracik.
Karlovy Vary – O čtrnáct dní si odložili svou premiéru v novém ročníku druhé ligy v patnáctkovém ragby svěřenci karlovarského kouče Antonína Slavíka, když derby s Plzní jim bylo přeloženo.
Liberec – VK Dukla Liberec vykročí za obhajobou titulu, SKV ÚSTÍ NAD LABEM do nové éry a snem nazvaným play off.
Ústí nad Labem - Severočeské divadlo v Ústí nad Labem uvede v pátek 14. října v 19 hodin premiéru komické opery Únos ze serailu.
Brno – Druhé místo. Pro někoho životní úspěch, pro jiného zklamání. O brněnské slalomářce a sjezdařce Martině Satkové lze říct spíš to druhé. V sobotu totiž na Krumlovském maratonu ve sjezdu na divoké vodě získala mezi ženami stříbrnou medaili, ale věřila si na tu nejcennější. Bojovat o ni nemohla kvůli neregulérnímu startu.
Hranice – Tradiční Den kultury na zámku zaplní zámeckou dvoranu v sobotu 22. října od sedmnácti hodin. Návštěvníci se mohou kromě vystoupení souboru Rozmarýnek či cimbálové muziky Okybača těšit také na ochutnávku vín nebo křest knih Jaroslavy Černé a Tomáše Pospěcha.
Hrotovice – Ani při domácí premiéře neuspěli. Volejbalisté Hrotovic po dvou porážkách v České Třebové z úvodního dvojzápasu sezony hostili v rámci 3. a 4. kola druhé ligy – skupiny B Velké Meziříčí, kterému dvakrát podlehli.
Ostrava, Žatec - Žatecký rodák Jaromír Zmrhal prožil proti Azerbajdžánu premiéru v národním dresu.
Plzeň – Pražská Divadelní společnost Háta je už několik let pravidelným hostem plzeňské Měšťanské besedy. V neděli 16. října od 19 hod. v ní uvede jednu ze svých novějších věcí, i když půjde o hru Plzeňanům důvěrně známou, vždyť Klíče na neděli měli světovou premiéru v Plzni.
Strážovice – Závěrečným pátým závodem bude v sobotu ve Strážovicích ukončen 2. ročník šampionátu rallye pro děti do 15 let na čtyřkolkách obsahu motoru do 150 cm³.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Evropská premiéra druhé inscenace dramaturgické linie SLoffÁCKÉHO DIVADLA je tady. Už tuto neděli se divákům v uherskohradišťské restauraci Beef & Beer představí komedie kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.
Stochov – Po sedmi sezonách v krajském přeboru se futsalisté Atlanticu Rakovník vrátili do divize. V prvním zápase navíc na své domácí stochovské palubce přivítali svého velkého rivala – Čechii Slaný. Slánská Čechie omladila svůj kádr a vrátili se jí někteří hráči z vyšších soutěží, což bylo znát i v samotném utkání, které Slánští ovládli jednoznačně 7:0.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – V dalším kole II. národní hokejbalové ligy hostili prachatičtí Highlanders na svém hřišti hráče BS Pluhův Žďár. Nakonec z toho byla pořádná kanonáda.
Kyjov – Porážkou o čtrnáct bodů zahájily novou sezonu i éru basketbalistky Kyjova. Ženský tým Jiskry, který vedení tradičního jihomoravského klubu dalo znovu dohromady po třech letech, v domácí premiéře neuspěl s juniorkami VSK UNI Brno, kterým podlehl 37:51.
Praha - O Jaromíru Jágrovi vznikne film. Podle deníku Blesk se celovečerní hraný dokument o životě hokejové hvězdě bude jmenovat 68 podle čísla, které útočník Floridy nosí celou kariéru v NHL na dresu. Film má mít premiéru příští rok na podzim.
Mělník – Mělnickým hokejistům chybí kategorie juniorů a tak musí hlavní kouč Jan Boháček sahat pro mladé nadějné talenty až do staršího dorostu.
Přerov – První zájemci se začali do Městského domu trousit už před desátou dopoledne. Během hodiny už to ale v malém sále vypadalo jako v úlu. Milovníci, nebo spíše milovnice kabelek, psaníček, ale i tašek a batůžků se probírali zbožím ve snaze získat ten nejoriginálnější kousek.
Praha /FOTOGALERIE/ - Americký spisovatel Chuck Palahniuk pokřtil v úterý odpoledne v pražském kině Světozor pokračování své kultovní knihy Klub rváčů. Kniha, z níž popkulturní ikonu učinil tři roky po vydání až film režiséra Davida Finchera, dostala druhý díl po dvou desítkách let. Má podobu komiksu, k němuž Palahniuk napsal scénář, autorem kreseb je Cameron Stewart. Spisovatel je hostem letošního ročníku Festivalu spisovatelů Praha.
Brno – Enšpígl. Krysařova píšťalka. Piškanderdulá. Pod těmito názvy se skrývají nejznámější inscenace Františka Vítka a Věry Říčařové – manželů a legend českého loutkového divadla, jejichž tvorbu představuje nová výstava v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Návrat na místo činu. Útočník Matěj Vydra je zpět v Ostravě. A hlavně ve Vítkovicích. Právě zde, ještě na starém a rozpadajícím se stadionu, prožil na jaře 2010 úžasnou domácí premiéru v ostravském dresu. Baník porazil silný Jablonec 4:1 a tehdy osmnáctiletý forvard se na triumfu podílel dvěma góly, které vstřelil v závěrečných minutách.
Brno /ROZHOVOR/ – Na přípravě premiérového ročníku běžeckého závodu Mizuno Podzimní 10 se intenzivně podílela v roli lektorky středečních tréninků v Mariánském údolí. První říjnovou sobotu se pak Šárka Dýrová Macháčková postavila také na start a obsadila druhou příčku mezi ženami se ztrátou 26 sekund na vítězku Terezu Jagošovou. Pro Dýrovou Macháčkovou, mistryni republiky v maratonu z loňského roku, šlo především o rychlostní přípravu na nedělní maraton v nizozemském Amsterdamu. „Pokud budu zdravá, určitě se zúčastním i dalšího ročníku Mizuno Podzimní 10," slíbila sympatická brněnská architektka.
/POZVÁNKA/ Ve Slezském divadle se v neděli 23. října od 18.15 hodin uskuteční křest čtvrté části pentalogie opavské spisovatelky Jany Richterové s názvem Zahrada – Velmistr. Akce se bude konat před premiérou Verdiho opery Attila a knihu pokřtí Monika Žídková Brzesková.
Třinec – Všechny góly padly po standardních situacích a všechny tři vsítili fotbalisté Třince.
Plzeň - Čajkovského Evžen Oněgin patří k nejslavnějším operám romantismu. Libreto, vycházející z kultovního románu A. S. Puškina, líčí velkolepý příběh plný emocí a životních zvratů. Nová inscenace Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni, která bude v premiéře uvedena 15. října ve Velkém divadle, je obsazena vycházejícími hvězdami světové operní scény.
Praha – Basketbalisté litoměřického Slavoje zvládli i druhý duel letošního ročníku I. ligy. V Praze porazili domácí Sokol o 21 bodů.
Chrudim – Na chrudimském letišti se v sobotu odpoledne uskutečnila Drakiáda. Vál poměrně čerstvý, leč velmi chladný vítr, který k nebi vyzdvihl mnoho desítek pestrobarevných draků.
Příbram – O víkendu 8. a 9. října začala nová mistrovská sezona futsalové Divize a Středočeského přeboru. Ani jeden ze tří zástupců Příbrami v těchto soutěžích v prvním kole nebodoval.
Jičínsko - V nejmenším Kostelci přišlo k urnám 65,52 procenta voličů
Benešov u Semil - Ke svému prvnímu maratonu se vydala závodnice AC Mladá Boleslav Barbora Macková. Za chladného a deštivého počasí uběhla 42 kilometrů a 195 metrů na poměrně rovinaté trati v slušném čase 3 hodiny 37 minut a 50 vteřin. Mezi ženami doběhla druhá, svoji kategorii do 35 let ale s přehledem ovládla.
Karlovarský kraj - Premiéra v krajských volbách a hned vítězství, tak by se dalo shrnout tažení hnutí ANO v Karlovarském kraji v čele s Janou Vildumetzovou.
Zdounky – Na premiéru nového divadelního představení U nás v Lebedově v těchto dnech pilně trénují členové Divadelního spolku ve Zdounkách: a premiéra už se blíží, koná se v sobotu 22. října v 18 hodin v tamním Kulturním domě.
Pardubice - Při své premiéře na pardubickém dostihovém závodišti zazpívala českou státní hymnu známá operní pěvkyně Andrea Kalivodová.
Pardubice - Na 126. Velkou pardubickou v neděli na dostihové závodiště opět dorazila celá řada známých osobností. Při své premiéře zazpívala českou státní hymnu známá operní pěvkyně Andrea Kalivodová.
Litvínov /FOTOGALERIE/ – Verva už zase šlape. A dere se tabulkou nahoru! Hokejisté Litvínova si ve šlágru 11. kola extraligy vychutnali Spartu 5:1 a přidali už čtvrtou tříbodovou výhru v řadě. To je letos rekordní série. A to je ještě čekají čtyři domácí zápasy v řadě.
Znojmo, Praha – Čekání na výhru trvá. Za mrazivého nedělního dopoledne se fotbalisté Znojma v pražském Žižkově střetli s domácí Viktorií. Ani ve třetím zápase v řadě nedokázali zvítězit. Z Prahy naopak odjeli po prohře 0:1 bez bodu.
Praha - Fotbalisté 1. SC Znojmo nedokázali zvítězit ani ve třetím zápase v řadě a v netradičně dopoledním turnaji prohráli na hřišti Žižkova rozdílem jediné branky Michala Pavlaty 0:1. Čekání na výhru trvá. Za mrazivého nedělního dopoledne se na pražském Žižkově střetli domácí s nebezpečným Znojmem.
Dvůr Králové - V kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem se uskutečnil koncert Královédvorského chrámového sboru pod vedením Víta Havlíčka.
/ROZHOVOR/ Ve městě má velký fan klub a sbírá Ceny diváka. První dvě dostal za sezony 2012/13 a 2013/14, třetí si herec Slezského divadla Daniel Volný převzal v září před premiérou Figarovy svatby.
Detroit - Detroit Red Wings zařadil českého hokejového útočníka Martina Frka na listinu volných hráčů. Pokud si třiadvacetiletého karlovarského odchovance nevybere do neděle do 18:00 SELČ jiný klub NHL, může být poslán na farmu do Grand Rapids do nižší AHL. Na premiéru v NHL Frk zatím čeká.
Ostrava – Tomu se říká záskok jako hrom! Jestli si někteří fanoušci mysleli, že bude Sigma bez vykartovaného forvarda Tomáše Chorého směrem dopředu bezzubá, dvacetiletý Jakub Yunis je vyvedl z omylu.
Baku - Fotbalisté Ázerbájdžánu ve druhém utkání kvalifikace mistrovství světa 2018 porazili Norsko 1:0 a v "české" skupině C i podruhé zvítězili. Severní Irsko na svém hřišti deklasovalo oslabené San Marino 4:0 a navázalo na bezbrankovou remízu z Prahy. Anglie při premiéře dočasného trenéra Garetha Southgatea doma zdolala outsidera Maltu 2:0.