Zábava na Silvestra: Jirásek oprášil Revizora
Česká Lípa - Už potřetí budou mít Českolipané možnost nesedět na Silvestra jen u televize, ale dobře se bavit i živě přímo v Jiráskově divadle.
Česká Lípa - Už potřetí budou mít Českolipané možnost nesedět na Silvestra jen u televize, ale dobře se bavit i živě přímo v Jiráskově divadle.
Litvínov – Čtrnáct dní pro zranění nechytal a svou malou premiéru v litvínovské brance si určitě představoval jinak. Brankář Vervy Pavel Francouz byl po zápase s lídrem z Třince smutným hrdinou. Sám přiznal, že se mu zápas nepovedl. „Klukům jsem nepomohl," hlesl po střetnutí s Oceláři.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ – Osmy. Hořká komedie Jiřího Stracha o muži, jemuž jediný podpis na konci 70. let obrátí život naruby, má za sebou téměř typickou českou cestu. Vznikla před více než rokem, vyhrála na plzeňském Finále a hlavně na Prix Europe, na obrazovce České televize má ale premiéru až nyní. Tuto neděli na prvním programu ve 20 hodin.
Dalešice - Jako každoročně, tak i letos v předvánočním čase sehrají mladí divadelníci TJ Sokol Dalešice tradiční divadelní pohádku s názvem „Jak se peklo zadlužilo a co z toho všechno bylo".
Jablonec n. N. - V Jablonci se v pátek k nebi vzneslo 1853 fialových balonků s přáním Ježíškovi.
Praha 1 /FOTOGALERIE/ - Myší kožíšek princezny se zlatou hvězdou, plesové šaty Popelky i jejího prince, mocný přemisťovací plášť kouzelníka Rumburaka i kostým Karla Gotta alias Lucifera z pohádky Z pekla štěstí. Vánoce a pohádky jdou ruku v ruce.
Opava /POZVÁNKA/ - Domýšlivý Ivánek a něžná Nastěnka, zlá macecha a rozmazlená Marfuša, moudrý dědeček Hříbeček, nevypočitatelná Baba Jaga a důstojný děda Mrazík. To jsou hlavní postavy ruské pohádky, která měla v místě vzniku nevalný ohlas, ale v Česku už dávno zdomácněla.
Táborsko - Přečtěte si kam můžete o víkendu vyrazit. Nabídka akcí je opravdu různorodá.
Hluboká nad Vltavou – Hlubočtí Rytíři už pomalu mají meč nad hlavou a hrozí, že v play off krajské ligy hokeje budou zase chybět. Pokud nezaberou…
České Budějovice – Co zápas, to premiéra. Každý soupeř je pro něj velkou neznámou, neví, co od něj čekat… Hokejista Jaroslav Korbela ml. (30) , bývalý kapitán extraligové juniorky, se seznamuje s krajskou ligou.
Milevsko - Organizátoři milevských maškar už vyhlásili termín dalšího ročníku, v pořadí 153. Uskuteční se na Valentýna 14. února a má podtitul: Při tom svatém Valentýnu zažijete velkou psinu!
Volyně - Vysledek pokusu můžete vidět v Pošumavské tržnici.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - S akustickou podobou svých hitů, jak zazněly v dubnu letošního roku v pražském Paláci Žofín, přichází v adventním čase zpěvák Petr Kolář. Na CD a DVD je právě vydává firma Supraphon.
Mladá Boleslav - Už dnes večer se na jevišti Městského divadla střetnou dva světy. Ulice plná nuzáků pracujících za hrst drobných a hladových zlodějíčků, kde si nikdo nepotrpí na vybrané vychování, a svět blahobytu, zlatých klik a opulentních banketů. Režisér Petr Mikeska večer uvede premiéru klasické konverzační komedie Pygmalion, jejímž autorem je nepřekonatelný irský autor G. B. Shaw.
Strakonice - Po více než roce znovu odehrál soutěžní zápas. Naposledy byl házenkář Petr Masák na hřišti 12. října 2013 v duelu I. ligy mužů Strakonice – Chodov. Ve středu 10. prosince naskočil do pohárového osmifinále proti extraligovým Lovosicím a dlouhá pauza na něm nebyla znát.
Rokycany - Okresní město žilo ve středu kulturou. Svoji ´trošku´ do mlýna přidali i mladí umělci ze Základní umělecké školy v Rokycanech.
Praha /RECENZE/ - Bilbovo dobrodružství z Tolkienova pera se na plátně uzavřelo. Druhá Jacksonova trilogie na filmařské kvality Pána prstenů nedosáhla.
Brno – Futsal plus Brno rovná se reprezentace. Tato rovnice na jihu Moravy dlouhodobě platí. Mužské kluby pravidelně zásobují český národní tým svými hvězdami a tento týden se k nim přidaly také dvě ženy. Futsalistky Iva Veselá a Gabriela Špičková oblékly český dres na turnaji tří zemí v Ostravě. „Nepopsatelný pocit a pro mě splněný sen," těšila se ze své reprezentační premiéry Veselá.
Ostrava - Baník Ostrava odvolal trenéra Martina Svědíka, i když dovedl tým v podzimní části fotbalové ligy k pátému místu. Jeho nástupcem se v pátek stal Petr Frňka, kterého čeká premiéra v roli hlavního kouče v nejvyšší soutěži. Dosud vedl druholigové Táborsko.
Nymburk – Domácí premiéru v evropské soutěži si basketbalistky Nymburka v prvním poločase trochu komplikovaly nedůslednou obranou, ale po přestávce si vytvořily mírný náskok, který udržely do konce zápasu se slovenskou Spišskou Novou Vsí.
Mladá Boleslav - Adventní čas zpříjemní klasická komedie. V hlavních rolích Teprt, Matoušková a Hrubý
Praha - Muzikál Mamma Mia! bude dnes uveden v české premiéře a čeština se stane 15 jazykem, kterým hity skupiny ABBA zazní. Fenomén muzikálu Mamma Mia! začal před 15 lety v Londýně a dodnes jej vidělo více než 55 miliónů diváků.
Krkonoše - Těhotné ženě se udělalo nevolno a po poskytnutí první pomoci ji svezli do Pece.
Brno – Vymysleli komediální příběh a vsadili jej do smyšleného městečka Eidam. A snažili se poukázat na to, že lidé jsou k smíchu, že si vzájemně komplikují život, a že když je jim nejhůř, zachrání je právě a jen to, že jsou lidmi. Hudební komedie Těžká Barbora proslulého tria – Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka, patří k nejoceňovanějším z éry Osvobozeného divadla. A nyní ji v novém nastudování a s novou instrumentací uvede v premiéře Činoherní scéna Městského divadlo Brno.
Hradec Králové - Klicperovo divadlo chystá čtvrtou premiéru sezony. Komedii plnou vtipných hlášek a ostrých slov.
Olomouc – Dolním náměstím v Olomouci se nese zvuk rohu. S vánočními trhy nemá ale žádnou souvislost. Jak dobře ví skupina lidí v brněních a různých pseudohistorických kostýmech shromážděná pod Neptunovou kašnou, táhlý tón svolává vyznavače fantasy na průvod před čtvrteční premiérou filmu Hobit: Bitva pěti armád.
Ochotnický soubor má za sebou sezonu snů
Orlickoústecko – Nadšené ohlasy, první dojmy a fotografie začaly plnit redakční maily už ve středu večer. K naší velké radosti dopadly ke spokojenosti všech premiéry projektu Česko zpívá koledy, které se odehrály na pěti místech, ale i reprízy v dalších deseti vesnicích a městech.
Lipová lázně - Poprvé se obec Lipová - lázně zapojila do celorepublikové akce Česko zpívá koledy, kterou již počtvrté organizoval Deník. Zde je pohled na akci jedné z dvou stovek aktérů a aktérek Jany Holubové.
Černovír - Na návsi u vánočního stromu s regionálním Deníkem ve středu zpívalo koledy asi osm desítek zpěváků. Premiéru akce hodnotili pozitivně.
Dobříš /FOTO, VIDEO/ – V dobříšské sportovní hale byl v sobotu 6. prosince k vidění netradiční sport – americký fotbal. Jelikož se jednalo o turnaj dětí do 15 let (roč. nar. 1999 a mladší), šlo o tzv. flag football.
Mladá Boleslav - Automobilka Škoda prozradila další informace o chystané třetí generaci své vlajkové lodi. Nechybí jí sebevědomí, nový Superb prý bude nejlepší škodovkou všech dob. Výrobce ukázal také první fotky maskovaných vozů.
Ústí nad Orlicí - Zhruba tři stovky lidí si přišly na ústecké náměstí zazpívat společně s Orlickým deníkem a pěveckým sborem Alou Vivat pět nejoblíbenějších českých koled a hitovku Vánoce, Vánoce přicházejí. Akce Česko zpívá koledy se zde konala úplně poprvé a všichni byli toho mínění, že dopadla naprosto skvěle.
Roseč - Premiéru ve zpívání koled si v Roseči pochvalují.
Hradiště u Nové Bystřice - Po loňské premiéře se i letos k akci Česko zpívá koledy připojili také v Hradišti.
Praha /VIDEO/ - V kinech se odehraje monumentální finále Jacksonovy trilogie. V jeho stínu mají premiéru i Příběh Marie a domácí Raluca.
Chomutov - „V Chomutově nyní dost často pobývám a chtěl bych zde volný čas strávit užitečně,“ prozradil Deníku Emil Zajac. Mnozí si ho možná budou pamatovat z první řady reality show VyVolení, v níž se proslavil hlavně svým výrazem „to je fičák… „V příštím roce bych proto rád spolupracoval s mladými romskými i neromskými amatérskými herci a přenesl jejich zkušenosti z ulice na divadelní prkna.“
Kunžak - Po loňské premiéře se letos opět zpívalo také v Kunžaku.
Nová Bystřice - Premiéru v Česko zpívá koledy mají za sebou obyvatelé v Nové Bystřici.
Břeclavsko /FOTOGALERIE/ – Podtrženo a sečteno, na Břeclavsku si koledy s Deníkem zazpívalo téměř půl druhého tisíce lidí. Sešli se ve středu v podvečer na rekordních deseti místech regionu.
Třeboň - V Třeboni se na Masarykově náměstí sešlo na 400 lidí.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Orlickoústecko – Zhruba tři sta malých i velkých „koledníků" zpívalo ve středu večer společně s pěveckým sborem Alou Vivat na ústeckém Mírovém náměstí koledy. Ústí nad Orlicí se přihlásilo k projektu Česko zpívá koledy poprvé a premiéra dopadla na výbornou.
Göteborg /ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ - Čišela z něj spokojenost i velké očekávání. Kapitán českých florbalistů Jan Jelínek zatím na mistrovství světa s týmem neprohrál a chystá se na páteční čtvrtfinále.
Kladno – Ještě jedna akce čeká v tomto kalendářním roce na elitní české hokejbalisty. Předvánoční přípravný turnaj v Plzni je připraven na nadcházející víkend pro reprezentační celky Česka, Slovenska a Švýcarska.
Česká Lípa - Necelé po premiéře mohli českolipští diváci v pondělí 8. prosince v České Lípě vidět úplně nové představení pražského Divadla na Jezerce Generálka.
Brno /RECENZE/ – Leoš Janáček věnoval značnou část svého operního díla ženám v hlavních rolích. Jednou z nich byla Elina Makropulos, která v režii Davida Radoka vstoupila v premiéře na jeviště Janáčkova divadla v Brně.
České Budějovice – Před čtvrteční trenérskou premiérou na střídačce juniorů Motoru (od 18 hodin přivítají Olomouc) hovořil Deník s novým koučem Martinem Štrbou.
Brno – Vymysleli komediální příběh a vsadili jej do smyšleného městečka Eidam. A snažili se poukázat na to, že lidé jsou k smíchu, že si vzájemně komplikují život, a že když je jim nejhůř, zachrání je právě a jen to, že jsou lidmi. Hudební komedie Těžká Barbora proslulého tria – Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka, patří k nejoceňovanějším z éry Osvobozeného divadla. A nyní ji v novém nastudování a s novou instrumentací uvede v premiéře Činoherní scéna Městského divadlo Brno.
Stuttgart/Praha /FOTOGALERIE/ - S modelem X6 zaznamenala automobilka BMW velký úspěch, není tedy divu, že inspirovala i další výrobce. Svoje "SUV-kupé" teď už má také Mercedes-Benz.