Domažlice – Fotbalisté Domažlic v sobotu o Chodských slavnostech navázali na výborné výkony ze závěru minulé sezony a v premiéře nového ročníku České fotbalové ligy porazili před zraky takřka tisícovky diváků silnou Roudnici. Jaké byly ohlasy hráčů a trenérů na první zápas nové sezony?
Vsetín - Podobnou vizuální show, jakou zažili před časem Pražané na zdech staroměstského orloje, zažijí v pátek v půl dvanácté večer obyvatelé Vsetína v centru města.
Domažlice – Spanilá jízda Ticháčkova baletu ještě nekončí. Fotbalisté Domažlic v sobotu o Chodských slavnostech navázali na výborné výkony ze závěru minulé sezony a v premiéře nového ročníku České fotbalové ligy porazili před zraky takřka tisícovky diváků silnou Roudnici, po hráčském a ´kapitálovém´ spojení s Českou Lípou jednoho z favoritů soutěže a adeptů na postup do II. ligy. Přitom když byl v závěru první půle sudím Josefem ´Lomikarem´ Váňou Chodům vyloučen Beránek a trenér Stanislav Purkart musel po protestech proti téhle křivdě na tribunu, vypadalo to, že pouťové prokletí odolá i poosmé a spokojenější odjedou domů majitelé červeného ferrari a bílého porsche před stadionem. Jenže Petr Došlý byl proti…
Praha /VIDEO/ – Pětice novinek v kinech kráčí tento týden napříč žánry. Nabídne komorní rodinný příběh, fantasy, jeden životopis, crazy komedii a thriller. V kinech tedy uvidíme zmatenou hrdinku Juliette Binoche, vizionáře značky Apple s tváří Ashtona Kutchera i zločiny v přímém přenosu.
Jindřichův Hradec - V Jindřichově Hradci pořádají tradiční noční hrané prohlídky. Nabízí zcela nový příběh, ale lidé se opět dočkají zjevení Bílé paní a vyprávění zámecké kašny
Frýdek-Místek /ROZHOVOR/ – Na svůj návrat do Frýdku-Místku si musel Dalibor Vašenda sice nějaký ten čas počkat, svou obnovenou premiéru v dresu Valcířů pak ale zvládl na jedničku. Trenér Duhan postavil dvaadvacetiletého bojovníka proti Karviné do středu zálohy, kde se cítí jako ryba ve vodě.
Jeseníky /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Obecní úřad, hospoda, potraviny, statek i hřbitov na dohled. To byl důvod, proč si Miroslav Krobot se svými kolegy vybral pro natáčení svého filmového debutu Díra u Hanušovic z patnácti možných míst jesenickou vesnici Vikantice. Snímek, který tam v těchto dnech vzniká, bude mít premiéru příští rok.
Los Angeles - Americká televizní celebrita Oprah Winfreyová vyjádřila lítost nad mediálním rozruchem kolem Švýcarska, který minulý týden sama vyvolala, když řekla, že jí prodavačka v luxusním butiku v Curychu údajně kvůli rasismu odmítla prodat drahou kabelku.
Region – Favorité včetně exdivizních fotbalistů Spytihněvi a Morkovic zvládli úvodní kolo zlínského krajského přeboru. Naopak ve své premiéře vyšli bodově naprázdno oba nováčci.
Březová – Historickou premiéru v krajském přeboru Karlovarského kraje si odbudou fotbalisté Olympie Březová. Před třemi lety sice tradiční účastník I. A třídy klopýtl a sestoupil ještě o soutěž níže, ale Březovští se hned po roce vyškrábali zpět, a teď se dokonce posunuli do nejvyšší krajské soutěže. Po zásluze.
Havlíčkobrodsko – První kolo mají za sebou okresní fotbalové soutěže. V okresním přeboru nepotvrdilo roli favorita Staré Ransko, které doma v přestřelce prohrálo se Sobiňovem 3:4. Naopak stoprocentně si vedli všichni tři nováčci soutěže.
Cheb – Podzimní premiéra v divizní soutěži vyšla fotbalistům Hvězdy Cheb jen z poloviny. V souboji nováčků remizoval Cheb se Sušicí 1:1, ale zasloužil si vyhrát. To si myslí i trenér chebského týmu Milan Kolouch.
Český Krumlov /ROZHOVOR/ - S Olgou Šubrtovou, dramaturgyní Jihočeského divadla a spoluautorkou komedie Chudák král(em) o tom, proč je hra na točně již devět let vyprodaná… Říká mu Jindro. Je to její veliká láska už od dětství. Možná i proto je komedie Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) tak úspěšná. Před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově se hraje již devět let a pokaždé je vyprodáno, což platí i pro letošní srpen, kdy na točně řádí Oldřich Vízner a spol. do soboty 17. srpna.
Chrudim Filmové léto Bioleťák v amfiteátru bývalého letního kina přichystalo další lahůdku. Počínaje dnešním dnem tady každou středu až do poloviny září bude k vidění film Revival, nejnovější hit režisérky Alice Nellis.
Robousy – Účastníci I. B třídy odstartovali do nové sezony s pozměněným systémem. Na podzim je čeká čtrnáct zápasů proti dřívějším třinácti, a tak dnes musí zvládnout předehrávku 14. kola.
Velký Borek, Sedlčany – Stejné zastoupení jako v minulé sezoněnakonec vyslal mělnický region o uplynulém víkendu do úvodních bojůkrajského přeboru fotbalových dorostenců. Bodově se ovšem dařilo pouze Neratovicím, které uhrály výhru a remízu v Sedlčanech, Velký Borek vyšel doma s Kutnou Horou v obou kategoriích naprázdno.
Radostín nad Oslavou, Velká Bíteš - Úspěšnou obnovenou premiéru v I. B třídě za sebou mají fotbalisté Radostína nad Oslavou. Proti nebezpečnému béčku Velké Bíteše to ovšem rozhodně nebyla procházka růžovým sadem. Výhru 2:1 zařídil až pár minut před koncem střídající mladíček Dvořák. Hosté si však po zápase hodně stěžovali na výkon rozhodčího.
Východní Čechy, Opočno – V Opočně na Rychnovsku zazní 23. srpna v premiéře slavnostní Opočenská mše, kterou složil Luboš Sluka. Skladatel, jemuž na podzim bude 85 let, se v Opočně narodil a po malíři Františku Kupkovi je nejvýznamnějším rodákem. Řekl to opočenský starosta Štěpán Jelínek.
Šumperk – Vítěznou premiéru má za sebou celek šumperských hokejistů, jenž bude v nadcházející sezoně působit v krajské lize mužů. Na úvod vyhrál na ledě královehradecké juniorky.
Vikantice – Obecní úřad, hospoda, potraviny, statek i hřbitov na dohled. To byl důvod, proč si Miroslav Krobot se svými kolegy vybral pro natáčení svého filmového debutu Díra u Hanušovic z patnácti možných míst Vikantice. Snímek, který v těchto dnech v této vesnici v Jeseníkách vzniká, bude mít premiéru příští rok.
Blšany - Několik nových a kvalitních posil se prezentovalo v prvním kole krajského přeboru v dresu Blšan. Zdá se, že Chmelaři znovu překvapili a postavili silný tým, první tři body vybojovali v Kadani.
Zubří – Vůbec první házenkářský brankářský kemp v České republice se uskutečnil minulý týden na Valašsku. A samozřejmě kde jinde, než v házenkářské baště v Zubří.
Kostelec nad Orlicí – Novou tradici v podobě dechovkového festivalu založili v neděli 11. srpna v kosteleckém SK Rabštejně. K prvnímu ročníku přizvali oblíbeného zpěváka, herce a moderátora Josefa Zímu a kapelu Choceňačku. „Řekli mi, že mám na Rabštejně účinkovat. Odvezli mě sem a sdělili mi, že tady bude hrát dechovka. Když jsem sem dnes přijel a viděl zdejší kulturní zařízení, uvědomil jsem si, že jsem tu nedávno hrál v operetě Na tý louce zelený," přivítal mě s úsměvem ve dveřích nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma.
Český Krumlov - S Olgou Šubrtovou, dramaturgyní Jihočeského divadla a spoluautorkou komedie Chudák král(em) o tom, proč je hra na točně již devět let vyprodaná.
Nová Ves /FOTO/ – Stejně jako před rokem, když vstupovali do krajského přeboru, ani letos, kdy budou nováčky divize, se fotbalisté Nové Vsi nijak dlouho nerozkoukávali. Svému prvnímu soupeři nasázeli osm branek, čímž vystříleli nejvyšší výhru celého prvního kola. A to ještě další šance nevyužili!
Turnov - Prakticky celou svou kariéru strávil v libereckém Slovanu. Za měsíc oslaví čtyřicáté narozeniny, po minulé sezoně ukončil profesionální kariéru fotbalisty, v rámci níž odehrál v české nejvyšší soutěži 348 utkání a další přidal v evropských soutěžích.
Rokycansko - Dvojnásobné zastoupení mezi krajskou elitou mají fotbalisté našeho okresu. Ke stabilním Příkosicím přibyl nováček z Rokycan. A zahajovací podzimní kolo naznačilo, jak bude přebor zajímavý! Začněme tím méně povedeným výsledkem.
Poděbrady – Bohemia Poděbrady je po pádu z krajského přeboru nováčkem I.A třídy. Ovšem první utkání letošní fotbalové sezony se jí hodně nevydařilo. Mužstvo z lázeňského města prohrálo v premiéře letošního ročníku na svém hřišti s rezervou Benešova.
Plzeň – Jen popis vzniku divadelní inscenace Lordi, která bude 27. srpna posledním letošním venkovním divadelním představením Měšťanské besedy, je samo o sobě drama. I když totiž základ hry napsal už v roce 1896 Oscar Wilde, hra byla z jeho poztrácených a částečně nalezených rukopisů dokončena až v roce 2005 na Slovensku.
Sázava – Přímo snový start do nové sezony mají za sebou fotbalisté Ostré. Nováček krajské I.A třídy vybojoval všechny body a navíc na soupeřově trávníku. Nejtěsnějším rozdílem dokázal vyhrát v Sázavě. Prostě paráda.
Královéhradecko /KOMENTÁŘ/ - Výrok uplynulého kola otbalového krajského přeboru: „Dozadu hrajeme dost naivně. Naši hráči si musí uvědomit, že hrají o něco kvalitnější soutěž," uvedl Rostislav Macháček, trenér Chlumce nad Cidlinou.
Krucemburk – Jaroslav Němec z Bystré u Poličky nenechal o víkendu v kempu Moře u Řeky nedaleko Krucemburku nikoho na pochybách, že mu disciplína zvaná pojídání opravdu jde. Za tři minuty tam dokázal spořádat 855 gramů grilovaného kuřecího masa.
Krnov - Fotbalisté FK Krnov zahájili letošní sezonu krajského přeboru na hřišti Polanky. Podali dobrý výkon, v závěru první a v úvodu druhé půle si ale vybrali slabší chvilky a zachraňovali remízu v nastaveném čase.
Žďársko - Premiéra ve III. třídě vyšla Radešínské Svratce B na výbornou. V bitvě nováčků srazila do kolen loni neporažené (17 výher, 1 remíza) Dolní Heřmanice 2:0. Horký vystřílel Jívoví vítězství pěti góly, jen o jeden méně dali pohledecký Homolka a měřínský Pospíchal. Ujčov na úvod padl v Dolní Rožínce.
Želiv – Divadelní ochotnický spolek Želiváci zítra večer nažene strach milovníkům divadla, a to prostřednictvím svého představení s názvem Strašidlo Cantervillské.