Týden do premiéry bláznivé komedie Nájemníci
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už jen týden zbývá do premiéry bláznivé komedie Nájemníci.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už jen týden zbývá do premiéry bláznivé komedie Nájemníci.
Tachov – Pracovníci Městského kulturního střediska připravují program kina pro veřejnost i několik měsíců dopředu. Bohužel jsou akce nebo program, který podpoří malé množství lidí.
Olomouc – Kdo se i přes nižší teploty odhodlá, může v sobotu poprvé skočit do nového venkovního bazénu olomouckého plaveckého stadionu. V pátek tam slavnostně zahájili sezonu.
Uherské Hradiště – Loni v létě byl na testech v druholigovém italském klubu AS Bari. Levonohý záložník Marek Havlík na Apeninském poloostrově zaujal. Kvůli jeho angažmá přijel na Moravu i sportovní ředitel italského klubu. Na poslední chvíli si ale přestup rozmyslel a od smlouvy odstoupil.
Brno /FOTOGALERIE/ – Netradiční prolnutí zvířecího i lidského světa obohacené o pátrání po smyslu existence, přírody a vesmíru nabídne nejnovější zpracování příběhu o Lišce Bystroušce. Známý lyricky laděný titul, který nejvíce proslavil svým operním zpracováním Leoš Janáček na základě textů Rudolfa Těsnohlídka, tentokrát představí v osobité úpravě režisérský tandem SKUTR.
Most - Kdyby žil, měl by určitě velkou radost. Mostečan Florian Leopold Gassmann, kapelník na dvoře císařovny Marie Terezie a Josefa II., má v Mostě své pokračovatele. Pojmenovali se Gassmannův komorní orchestr. Vznikl před čtyřmi měsíci.
Roudnice n. L. - Druhý závod ME tahačů sejede na novém španělském okruhu.Obhájí Buggyra svůj skvělý vstup do šampionátu a zlepší se MKR?
Žampach – Téma „Keltové" se rozhodli nabídnout v Domově pod hradem u příležitosti Zámecké slavnosti, která je současně dnem otevřených dveří a dětským dnem. Koná se v sobotu od 13 hodin.
Rokycany - V sobotu 1. června se od 8 do 14 hodin opět konají na Masarykově náměstí městské trhy. Stejně jako při premiéře se jedná o kombinaci trhů farmářských, řemeslných a jarmarečných s pestrým sortimentem zboží.
Most - Jakoby se ocitli v jiném městě. Cestující na zastávce váhají, zda mají nastoupit. Takový autobus v Mostě ještě neviděli. Bílý a na kapotě má obrázek šňůry do zásuvky. Je to vůbec MHD?
České Budějovice – Premiéru v I. lize si osmnáctiletý záložník Dynama Roman Wermke odbyl už loni na jaře proti Liberci, poprvé v základu nastoupil v nejvyšší soutěži před třemi týdny na hřišti ligového lídra v Plzni a hned tam na sebe výrazně upozornil, když přihrál Linhartovi na první gól a prsty měl i ve vyrovnávacím gólu na 2:2.
Frýdek-Místek - Fotbalisté Válcoven mají v nejvyšší soutěži odehráno devět zápasů. Se ziskem pěti bodů to ale stačí na poslední šestnáctou příčku.
Dolní Újezd – Nováček soutěže Vesnice roku zvítězil. Dolní Újezd zaujal komisi v Pardubickém kraji nejvíc a ozdobí ho zlatá stuha
Ostrava – Úspěšný „lov" má za sebou neznámý zloděj, který se v minulých dnech Ostravě vloupal do vozidla Škoda Superb. Dovnitř se dostal po rozbití okna.
Rokycansko - Fotbalový okresní přebor mužů provázejí v jarní části sezony obrovské komplikace. Začaly hned při dubnové premiéře, kdy bylo celé kolo přesunuto na následující měsíc. Ani další dějství však nebyla o moc lepší…
Šumperk – Po dvou letech se do Šumperka vrací vokální soubor 4TET, v jehož čele stojí populární zpěvák Jiří Korn. V roce 2011 vyprodali pražští umělci velký sál Domu kultury Šumperk a o přízeň publika se bude čtveřice pánů ucházet znovu v úterý 4. června od 19 hodin.
Valašsko – Valašské Meziříčí se dočkalo ve středečním dohrávaném 18. kole divize po delším čase plného tříbodového zisku. I když hrálo od 30. minuty oslabeno o vyloučeného Malinu, zápas v Přerově dovedlo do úspěšného konce.
Žamberk /FOTOGALERIE/ - Několika snímky se vracíme k nedělní vernisáži fotografií a básnické tvorby Josefa Kvičery v žamberském muzeu. Úvodní slovo přednesla ředitelka muzea Lucie Raliková, kulturní program pak uváděla ředitelka ZUŠ Petra Ebena v Žamberku Hana Chvátilová
Opava /POZVÁNKA/ - Jako každý týden i tentokrát opavské multikino CineStar nachystalo nabitý program s dvěma premiérami.
Brno – Netradiční prolnutí zvířecího i lidského světa obohacené o pátrání po smyslu existence, přírody a vesmíru nabídne nejnovější zpracování příběhu o Lišce Bystroušce. Známý lyricky laděný titul, který nejvíce proslavil svým operním zpracováním Leoš Janáček na základě textů Rudolfa Těsnohlídka, tentokrát představí v osobité úpravě režisérský tandem SKUTR. Dvojice Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka inscenaci připravili se souborem brněnské Mahenovy činohry a v premiéře ji uvedou v pátek.
Uherské Hradiště - „Pořád přemýšlíme nad novými nápady, které potvrdí, že jsme hravé divadlo a že nám záleží na divácích," říkají často divadelníci uherskohradišťské scény. V úterý herci představili akci, která jejich slova potvrdí. Jde o netradiční vítání prázdnin.
Hradec Králové – Vytvořil světový unikát a režim mu jeho duševní bohatství ukradl v podobě seriálu o kuchaři Sváťovi Kuřátkovi. Pamatujete si na počin, kde jste mohli stisknutím elektrického vypínače rozhodnout o dalším osudu hlavního hrdiny?
Brno – Kdo ustanovil morální hranice vědy? Je člověk spíš krutý nebo ušlechtilý? A co je pro společnost největším monstrem? Na tyto i další otázky hledá odpověď nová hra reFrankenstein, která volně vychází ze známého románu Mary Shelley. V sobotní premiéře inscenaci uvede HaDivadlo v Brně, a to jako závěrečný titul této sezony.
Hradec Králové – Vytvořil světový unikát a režim mu jeho duševní bohatství ukradl v podobě seriálu o kuchaři Sváťovi Kuřátkovi. Pamatujete si na počin, kde jste mohli stisknutím elektrického vypínače rozhodnout o dalším osudu hlavního hrdiny?
Střekov - Své kousky představí Literárně dramatický obor ZUŠ Evy Randové i ve středu v divadle v Ústí.
Praha - Ohlušující pach bílé… v duši Vincenta van Gogha je název předposlední premiéry činohry Národního divadla v této sezóně, která se uskuteční ve středu v Divadle Kolowrat.
Hořice – Už zítra v podvečer startuje festival nazvaný Studentský DiF. Jak název napovídá, představí se především mladí herci, a to jak v moderních inscenacích, tak v klasických, ač trochu „revitalizovaných", kusech.
Praha /VIDEO/ – Půvabný animovaný snímek o lesních pidižvících, dokument natočený za mřížemi a drama ze severské samoty. To jsou nové filmy v kinech, které už ve čtvrtek vstupují do distribuce. A též se bude na plátně pařit - již potřetí, spaste duši!
Rychnov nad Kněžnou – Mladíček mezi ochotnickými soubory – tak by se dal jinými slovy nazvat Rychnovský amatérský spolek (RAS). Vznikl totiž teprve před dvěma lety.
Brno /ROZHOVOR/ - Dvaadvacetiletý fotbalový brankář brněnské Zbrojovky Václav Hladký si připsal prvoligový debut. I když jeho tým prohrál 0:2 v Příbrami, předvedl dobrý výkon.
Nový Jičín - V Novém Jičíně jsou v plném proudu přípravy na městskou slavnost, která bude vyvrcholením celoroční oslavy 700 let města. Hlavní hvězdou bude Lucie Bílá, svou premiéru bude mít třeba symfonie Moravia.
Paříž - Čeští tenisté Jiří Veselý a Kristýna Plíšková skončili při svých premiérách na grandslamovém French Open v prvním kole. Nadějný Veselý sehrál důstojné utkání s šestnáctým nasazeným Philippem Kohlschreiberem a s Němcem prohrál 6:7, 6:1, 5:7, 2:6.
Nový Jičín - V Novém Jičíně jsou v plném proudu přípravy na městskou slavnost, která bude vyvrcholením celoroční oslavy 700 let města. Hlavní hvězdou bude Lucie Bílá, svou premiéru bude mít třeba symfonie Moravia.
Přerov – Divadlu Dostavník, které letos uvedlo v premiéře hru Terryho Pratchetta Maškaráda, se podařilo dosáhnout jedné z nejvyšších met. Na celostátní přehlídce amatérských divadel ve Volyni zaujalo přerovské nastudování známého díla natolik, že postoupilo na Jiráskův Hronov.
Chrastava - Nebojte, tenhle článek nebude o ničem. To jen v Chrastavě otevřeli nic. A jak takové nic vypadá? Představte si velkou zarovnanou louku, kde nic není, tak přesně takhle.
Brno – Brněnské HaDivadlo uvede v sobotní premiéře hru volně inspirovanou románem Mary Shelleyové Frankenstein.
Teplice – Pohled na lavičku FK Teplice před utkáním se Spartou dával tušit, že svůj křest ohněm si může odbýt i Karel Kodeš, dvaadvacetiletý odchovanec žlutomodrých.
Mikulov – Mikulovští ochotníci mají teď napilno. Připravují totiž premiéru nového divadelního představení. Jeho název je Klíče bratra Josefa. „Příběh se odehrává v období po příchodu členů řádu kapucínů do Mikulova v roce 1611," prozrazuje Jaromír Crhan, který společně s manželkou Annou stojí za scénářem novinky. A diváci ho také uvidí na jevišti v jeho už tradiční roli kardinála Dietrichštejna.
Valašské Meziříčí – Valašské Meziříčí potvrdilo nepříliš vydařené jaro další porážkou, tentokrát na půdě zachraňujících se Kravař. nedělní zápas divize E rozhodla jediná branka ze závaru před Štěpánovou branku ve druhém poločase, a tak pro Kravaře tolik potřebné body zůstaly doma.
Pištín /ROZHOVOR/ - Jméno jeho postavy, faráře Petra Šoustala, se stalo v recenzích jedním z terčů kritiků. Lukáš Langmajer ale Zdeňka Trošku chválí a nad svou účastí v pokračování Babovřesk vůbec neváhal. „Osud mé postavy bude pro spoustu lidí překvapením, už jenom tím, že to směřuje k velké lásce. Tenhle díl bude hodně o lásce pana faráře," říká dvaatřicetiletý herec.
Karlovy Vary – I lázeňská kolonáda v Karlových Varech se rozběhla v rytmu RunCzech. Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary má tady za sebou skvělou premiéru, ulicemi města se valil had 1500 nadšených běžců.
Slemeno – Synkov – Jedna z květnových sobot v obci Synkov-Slemeno patří již 14 let zcela samozřejmě místnímu divadelnímu souboru Májovka, který každoročně připraví jednu premiéru své autorské hry právě na den, kdy se v obci kácí májka.
Kostelní Radouň - Co mělo být původně jenom povyražením pár kamarádů, stalo se setkáním mnohem větších rozměrů a přerostlo v tradiční akci.
Trutnov - Vinařské slavnosti se konaly v sobotu v Staré radnici a na Krakonošově náměstí v Trutnově.
Mohelnice – Fotbalisté Mohelnice v nedělním dopoledni v silně improvizované sestavě nedokázali ani jednou překonat brumovského gólmana, navíc po nevídaném gólu domácích se už nevzpamatovali ze šoku a prohráli.
Strachotín /VIDEO/ – Když si Josef Handl a Lucie Brabcová řekli v sobotu odpoledne své „ano", ve Strachotíně se psaly dějiny. Poslední necírkevní sňatek pod patronátem obce se tady totiž datuje do roku 1950. Od té doby nic.
Konstantinovy Lázně – V Konstantinových Lázních byla v pátek opět zahájena sezóna Lázeňské koule 2013. V Parku pro radost se nyní budou jednou v měsíci scházet příznivci hry pétanque. Květnová premiéra byla naplánovaná na tento pátek od pěti hodin odpoledne.
Košťálov - Český tým SBM motorsport čekají v letošní sezóně radikální změny.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Východočeské divadlo Pardubice si pro diváky připravilo inscenaci Sen noci svatojánské. Milovníci divadla v přírodě se mají tento víkend na co těšit. Východočeské divadlo Pardubice totiž otevírá svou další tradiční letní sezonu na vyhlídce hradu Kunětická hora.
Praha /FOTOGALERIE/ - Robert Fulghum se ve středu 22. května zúčastnil tiskové konference k premiéře inscenace Drž mě pevně, miluj mě zlehka, kterou podle literární předlohy zadaptoval pro Divadlo ABC režisér Miroslav Hanuš. Oblíbený americký autor se již byl podívat i na několika zkouškách…